Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2071 / 2208
(#) szikorapéter válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 26, 2019
Olcsóbb ha csövet cserélsz benne. Miért akarod áttekerni? Alapból 100V-ra dolgozik egy ilyen masina.
(#) Izeg. válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 26, 2019
Kedves szikorapéter! Nem magát az erősítőt akarom használni, hanem kimenőtrafónak keresek vasanyagot. Egy sztereó végfokhoz.
Tehát a kérdésem továbbra is az, hogy egyforma-e a két vasmag?
(#) szikorapéter válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 26, 2019
Így érthető. Elvileg igen azonos a két mag, így felhasználható kimenő transzformátornak mindkettő.
(#) Izeg. válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 26, 2019
Á! Nagyszerű hír. Köszönöm a gyors választ!
(#) szikorapéter válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 26, 2019
Igazán nincs mit. Csőkészlete az egész hibás vagy csak végcsövek pattantak el ahogy szoktak? Mert a benne lévő ECC-k igen jó hangúak.
(#) Izeg. válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 26, 2019
A PL509-esek anódsapkája mind a kettő le van törve, az ECC-kre nem emlékszem.
(#) bereczk.jans hozzászólása Feb 27, 2019
Sziasztok! ECC85_tel szeretnék készíteni egy sztereo egy fokozatu előerősítőt (aramgenerátor mentes primitív kapcsolásra gondoltam) +20V.....+50V anódfeszültségnél többet nem akarok neki adni. Csak 3-8szoros feszültség erősítésre gondoltam. Ez a fokozat meghajtana egy egyszeres erősítésű -A- osztályú fejhallgató vêgfokot. Ehhez kérnék kapcsolási rajzot ami ehhez a csőhöz megfelelne.
(#) CHZ válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 27, 2019
Szia!
Feltételeid nem biztosítana megfelelő minőséget, nagy lesz a torzítása.
Ekkora feszültségre ECC86e, ami használható lenn, jobb minőségben.
(#) küzmös Gergely válasza Izeg. hozzászólására (») Feb 27, 2019
Tungsram 807.-es csövekkel jártam így hogy le volt pattanva az anódsapka. A csonkot kihúztam, kiforrasztottam belőle. Majd a csövön lévő csonkot meghoszabítottam egy kis rézdróttal, majd az anódsapkát visszahúztam rá, és egy gyors forrasztással megpöttyintettem. Azóta is jó. A 100V-os rendszert, meg úgy csináltam meg ideiglenesen hogy találtam egy EPSON nyomtató trafót.. 0-110-220V.. szekunder 8V, és 28V. 110V ment a kimenetre, és 28V-ra a hangfal.. illesztés nagyjából stimm. Ez egy keverőerősítő 782A . Nyilván nem minőségi hang jön így, de működik.
(#) bereczk.jans válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2019
Nagyobb feszültséget alkalmazva ECC85_el milyen kapcsolású előerősítőt javasolsz?
(#) CHZ válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 27, 2019
Egy db csövet hasznánál a két oldalhoz, vagy kettőt? Mekkora tápfeszültséget tudnál alkalmazni?
(#) CHZ válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 27, 2019
Ezt javasolnám, 5x erősít, ha R1=220k 8x erősítés. Tápfeszt is lehet csökkenteni, csak picivel növekszik a torzítása.

ECC85 1.png
    
(#) bereczk.jans válasza CHZ hozzászólására (») Feb 27, 2019
A VS3 12-t hogyan értelmezzem? R20 katód ellenálláson 12V rács előfeszültség esik vagy VS3 12 egy külön elő feszültséget biztosító áramforrás? Tetszik ez a megoldás, de először 1 db ECC85-öt-ből csinálnék két mezei földelt katódú erősítő kapcsolást, utána valószínűleg ezt a megoldást is kipróbálnám. 120V és 160v közti anódfeszültségig tudnék elmenni.Tudom ezt a csövet URH technikában alkalmazták és nem a hangtechnikában.
(#) CHZ válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 27, 2019
VS3 -12V tápfeszültség, elhagyható, erősítése nem változik, csatolásban láthatod az eredményét.
Egy db triódával kb ilyen eredményt tudsz elérni, fázist is fordítani fog...
Egy fokozat esetén is kell visszacsatolást alkalmaznod, egyébként kb. 18x os erősítést kapsz, több mint 1% torzítás mellett. Maradnék az első változatnál, R1 ellenállás változtatásával erősítése igény szerint beállítható. Még 50V tápfeszültséggel is használható, kivezérelhetősége csökken lényegesen.
(#) Izeg. válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Feb 28, 2019
Üveggel együtt tört.
(#) CHZ hozzászólása Feb 28, 2019
Nagyjából elkészült, néhány mérés és meghallgatása következik.

KT88 SE 4.jpg
    
(#) CHZ válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 28, 2019
Idézet:
„csinálnék két mezei földelt katódú erősítő kapcsolást”

Akkor ezt kipróbálhatod, ha megfelel.
(#) JZoli válasza CHZ hozzászólására (») Feb 28, 2019
Nagyon jó lett, meg elég gyorsan elkészült!
(#) CHZ válasza JZoli hozzászólására (») Feb 28, 2019
Köszi, könnyen ment, doboz adott volt, légszerelve gyorsan megépíthető.
(#) CHZ hozzászólása Feb 28, 2019
Néhány mérés, 8V eff. feszültségnél 8 Ohm terhelésen. 9V eff. kimeneti szintnél már jól látható, SE re jellemző torzítás. Kimenők lehetnének jobbak, 270 Ohm DC R, eléggé gyenge érték. Marton úr gyártmánya a felirata szerint.
(#) mohinger válasza CHZ hozzászólására (») Feb 28, 2019
Köszi a képeket és a mérési eredményeket!
Az egyenirányító csőnél jól látom, hogy át van hidalva diódákkal? Mekkora tápfesz mellett adja le a végcső ezt a teljesítményt?
(#) CHZ válasza mohinger hozzászólására (») Feb 28, 2019
Jól látod, cső jelenleg csak dísz, hálózati trafó anódfesz. tekercs feszültsége kevés. Diódával 350V az anódfeszültség, csővel egyenirányítva 300V alatt lenne.
(#) jani1987 hozzászólása Feb 28, 2019
Van 7 darab EF80-as csövem. Van értelme audio csőként használni? A radiomuseum-on ha jól olvastam rádio csőnek szánták.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2019
(#) binatone válasza CHZ hozzászólására (») Feb 28, 2019
Nagyon szép igényes munka.
Az elején végig futó vízszintes zöld csík az micsoda? Plexi ami megvan világítva leddel? Hogy van az kivitelezve?
(#) CHZ válasza binatone hozzászólására (») Feb 28, 2019
Köszönöm, 2db plexi csík, 2 oldalról led világítja meg.
(#) Imi65 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 28, 2019
Előfordul, hogy alkalmazzák, eredetileg TV-vevőkben volt leginkább. Elég mikrofóniás, ha megpöccinted, cseng rendesen.

ef80_el84.gif
    
(#) Cinema válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2019
Kimeneti jelként ezek nem rosszak, de jó lenne látni a bemenőjelet is közben.
A 10kHz-es négyszögjelben a roggyanás és a tető-hullám a kevés tápfeszültség jele, a meghajtó fokozatnak nagyobb tápfeszültség szükséges.

Üdv!
(#) CHZ válasza Cinema hozzászólására (») Márc 2, 2019
Bemeneti négyszög rendben van. Nem a tápfeszültség okozza, 10kHz nem roggyan, csak a kimenő rezonanciapontja alacsony, Kompenzálni kellett, nagy túllövést produkál kompenzálás nélkül. Sokkal jobb kimenőt lehetne hozzá készíteni, de ez van....
(#) gzu válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2019
Elegáns készülék. Szépek a trafó dobozok. Miből vannak? Te készítetted?
(#) jani1987 hozzászólása Márc 2, 2019
A végcső katód ellenállásának hány wattos ellenállást szoktatok alkalmazni? Szerkezeti és egyéb okok miatt visszatérek az eredeti tervemhez. Az előfok a foglalatba lett megépítve kaszkód megoldással. Majnem elfelejtettem: nem mindig van olyan és akkora ellenállásom mint amekkora kell. Ezért párhuzamosítani szoktam.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2019
Következő: »»   2071 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem