Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2094 / 2208
(#) FerencziJ válasza DaviS hozzászólására (») Aug 23, 2019
Sziasztok!

Összenéztem a kapcsolási rajzot a nyáktervel és azt láttam, hogy a 15M ellenállás a panelen a tranzisztor kapuja és a U+ közé van kötve, a kapcsolási rajzon viszont máshogy szerepel. Melyik az igaz?
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 23, 2019
De ha példának okáúl megnézed az én nyáktervemet,akkor ott láthatod, hogy nem is 15, hanem 1M ellenállás van ott. (Nekem!) Mint már többen is írtuk, nem tudni milyen és mekkora lesz a bemeneti jeled, éppen ezért ki kell játszani /kísérletezni ha úgy tetszik/ az épp neked megfelelő érzékenységét. Már csak azért is még, mert ha a csöved momentán nem új akkor megintcsak bizerélni kell vele hogy jó legyen. Meg kell építened, ki kell próbáljad saját magad mert senki meg nem mondja hogy milyen a csöved, elég érzékeny-e, esetleg túl érzékeny fettel és tranzisztorral jobb lesz? Én is eljátszadoztam vele sokat, meg nagyon sokat, Gafly is. Te sem úszod meg és nehogy azt hidd, hogy EM83 és EM83 közt nincs különbség. Még az új dobozos cső is lehet rosz. Kőzben újra erőt vettem magamon és múlthéten újra megterveztem. Kész, 5 x 5 cm-is két egymáson csücsűlő nyákocska az egész, egy az egyben nyomtatható. Töltsétek le, lehet kilögybölni, fúrni, beültetni és bíbelődni vele. Sok sikert.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2019
(#) FerencziJ válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 23, 2019
Vettem!
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 23, 2019
Akkor hajrá. Ki nem foghat rajtad, a kész ketyerét azért majd fellökheted ide. Én múlthéten leellenőríztem, de azért fuss végig rajta te is. A másik panel amin a fet, vagy tranyók vannak, nagyobb kondihoz is csináltam helyet. 100-220nF bőven elég. Az hogy a kezedbe épp 30 helyett 33V-os zéner akad és azt teszed be, nem sok jelentősége van, csak a körűli legyen a tápod.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2019
(#) FerencziJ hozzászólása Aug 25, 2019
Sziasztok!

Csöves hangszínnel kapcsolatban tud valaki segíteni? Keveslem a mélyet, sokallom a közepet, csupén ennyi. Csatoltam a rajzot.

üdv: fj
(#) sandor1632 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 25, 2019
C4-et növeld meg 1µF-ra,, C7-et 470-680nF-ra. kicsi a csatoló kondi, ezért lehet kevés a mély.
A hangszín után mekkora potméter van?
(#) Ge Lee válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 25, 2019
Az a hangszín fokozat ami az AE211-ben van nekem hangra nagyon bejött.
(#) FerencziJ válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 25, 2019
A bemeneten van egy 50K
(#) FerencziJ válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 25, 2019
Milyen típusú kondikat ajánlasz ami gyorsan beszerezhető és jó oda, most JB caps van benne.
(#) FerencziJ válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 25, 2019
Segíts egy kicsit, AE211 ?
(#) Ge Lee válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 25, 2019
(#) FerencziJ válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 25, 2019
jaaaaa, EAG, igy megvan
(#) FerencziJ válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 28, 2019
Kicseréltem a kondikat, valamivel jobb lett, de számomra élvezhetetlen a hangja. A magasa szép, a méllye talán már elfogadható de még mindig kevés, a közép ordít. Mint egy régi s**r sokol rádió, teljesen el vagyok keseredve, semmi sikerélmény, megy a szemétbe.
(#) sandor1632 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 28, 2019
Jómagam is ezért nem használok hangszínt a rendszerben.
A lehetőséget meghagytam külső hangszín csatlakoztatására, de olyannal még nem volt dolgom, amit nem akartam egyből kivenni a jelútból..
Rengeteget ront rajta.
(#) FerencziJ válasza sandor1632 hozzászólására (») Aug 28, 2019
Most előtte egy Technics SH-GE 90 van, úgy hallgatom, ahogy én szeretem. De ez nekem egy nagy kiábrándulás. Szerettem volna egy tiszta csöves rendszert. Nem baj, a csövek jók lesznek másba (6N2P) De viszont a Shure M65 szépen szól, ez megnyugtat.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 28, 2019
Szia. Hát jár így néha az ember. Azt hiszi a sokat dícsért ezzel ezzal, hogy milyen hipi-szupi cucc, ha így, meg úgy, ebből-abból építi meg az ember aki elszánja magát rá. Aztán még ha jól is sikerűl, kiderűl hogy messze-messze fényévekkel elmarad attól az élménytől amit az építő saját maga elvárt tőle. Más(ok) is jártak már így. Ne szomorkodj, ettől még ne ábrándúlj ki a csövesekből.
(#) FerencziJ válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 28, 2019
Ne aggódj, túllépek rajta, a csöves erősítőm rettenetesen szépen, részletgazdag hangokkal szól, a fetes Pajómat lehúzhatom mellette. Most azon gondolkotdtam építek még egy erősítőt, csak egy osztállyal magasabbat, nem tudom mi legetne a következő. Most egy EL34PP-építettem a hangszín előtt, nem tudom még mi lehetne a pövetkező csőtípus. FU-..?
(#) TAttila77 válasza FerencziJ hozzászólására (») Aug 28, 2019
Ha ajánlhatom neked, akkor mindenképpen sugártetródával építs egyet PP-t, vagy SE-t. Én a nyár közepén felyeztem be z EAR859-et, ez egy kiegyenlített trióda üzemmódú SE sugártetródával. Nekem ennek az oldalankénti 12-13W teljesítménye bőven elég és igen keményen szól. De ha nem elég a delej akkor építhetsz nagyobb push-pullt még tuti ultralineárba kapcsoltakat is. Ha érdekel a végfokom írj üzenetet privátban. Tudok segíteni. De te tudod.
Én ezen mostani végfokomat nem akartam megépíteni, de mikor egyik idősebb barátom megmutatta az ő általa megépített változatot nála elképedtem akkorát szólt és az fogott meg hogy nem hallottam, hogy csőves hangja van. Úgy szólt int egy fetes. Ez az enyémmel is így van. Nem tesz semmit a hanghoz, de el se vesz az élményből. Erre vágytam. Aztán ha megunom majd és megtetszik valami más akkor majd építek még, de az nem most lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) deklinacio válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 28, 2019
"Úgy szólt int egy fetes" Akkor miért nem azt építettél?
(#) TAttila77 válasza deklinacio hozzászólására (») Aug 28, 2019
Mert olyat már építettem elég sokat, meg kihívás és barátom cukkolása piszkálása vezetett rá (mert megtudta hogy 300B-vel akartam végfokot csinálni és mindent megtett azért hogy bebizonyítsa ez jobb és szebben is szól, most meg örűl, mert neki lett igaza) Direkt csövest akartam építeni olyat ami nemegy megszokott darab. Ráadásúl Paravicini nem oly régen 94-ben tette közzé az EAR-t. meg aztán nem egy mindennapos megszokott kapcsolás. Ezért építettem meg. De ha többet nem építek csöves audio dolgot, akkor is meg vagyok vele elégedve pedig most nem is a hozzá tervezett különleges kimenőkkel szól.
(#) mnyugger hozzászólása Aug 28, 2019
Összejött a sztereóhoz a donor.
Hogyan lehetne feltuningolni a teljesítményét (2x)4Wattra?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) TAttila77 válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 28, 2019
Na akkor csak építhetsz már valamit te is végre szép nyugodtan.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) mnyugger válasza TAttila77 hozzászólására (») Aug 28, 2019
Igen, csak semmi sem megy úgy ahogyan szeretném.
Vagy a két rádió hangszóróját használom, vagy megelégszem fele hangerővel. A hangszóróim HS280 8 Ohmosak. A rádiók meg 4 Ohmra vannak készítve. Ekkor elveszítem még annak a 2,5W-nak is a felét amit egy csatorna produkál.
Vagy áttekercselem a kimenőket 8 Ohmra, vagy építek (szerzek) 4 Ohmos HS280 párt.
Egyikkel sem szeretném húzni az időt, a pénztárcát.
Ha áttekerném a kimenő trafókat, akkor inkább áttervezném az erősítőket 4W-ra.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) mohinger válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 28, 2019
Sajnos az ECL86-ok ezekkel a soványka kimenőkkel nem tudnak 4W-ot leadni. Max 2-2,5W-ra számíts.
(#) mnyugger válasza mohinger hozzászólására (») Aug 28, 2019
Gondoltam, hogy a kimenőn múlik. Talán van a fiók mélyén 2 nagyobb vas, amit áttekerhetek. De lehet, hogy megelégszem a meglévő trafók szekunderének áttekerésével 8 Ohmra.

Bár... Anno a B42 monó magnó 1W-ja is kellemes volt hallgatni.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) mohinger válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 28, 2019
Az ECL86-ból csak elméletben jön ki a 4W SE-ben. Ha mindenképpen ragaszkodsz a 4, vagy több W-hoz, nagyobb csőre és kimenőre lesz szükséged. De akkor már borul az eredeti büdzsé.

Idézet:

Bár... Anno a B42 monó magnó 1W-ja is kellemes volt hallgatni.”


Engem is meglepett, amikor az első ECL86SE-t rákötöttük egy komolyabb hangdobozra, hogy mekkorát szól a 2.5W!
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) mnyugger válasza mohinger hozzászólására (») Aug 28, 2019
Nem nem! Marad a két rádió.
Olvastam, hogy az ECL86 pentódája ugyan az, mint az EL84.
(#) mnyugger válasza mohinger hozzászólására (») Aug 28, 2019
Valamikor az volt a tétel, hogy a szobahangerő az 50mW.
Persze nem sztereó és nem HiFi.
(#) TAttila77 válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 28, 2019
Ha nem akarsz rá költeni akkor érdekes kérdés, de ha én a helyedben lennék és viszonylag normális hangot akarnék kirimánkodni a végső produktumból /mert ugyan lehet/ akkor mindenképpen 4 ohmos hangszórót kerítenék, vagy a mostani "hanszolót"áttekertetném. 5-6 rugóért meg csinálják szerintem. Négy óhmon még valamit fog is szólni. Lehet hogy láttad már, én példáúl 6P30B-kkel és 6N16B-kkel készítettem Push-pullt ultralineárban TK202-A kimenőkre! Na az kicsi teljesítmény. De valahogy mégiscsak azt szeretem leginkább.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
(#) pucuka válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 28, 2019
Nem jól olvastad. Tedd egymás mellé a két csövet, szembetűnő a két cső méretbeli különbsége.
Amúgy a PCL86 sugár cső, az EL84 meg nem.
Az 50 mW az érzékenység definíciójánál játszott szerepet.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2019
Következő: »»   2094 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem