Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   405 / 441
(#) AZoli válasza niedziela hozzászólására (») Aug 24, 2019 /
 
Idézet:
„Ha PAD - VIA akkor galvános, mert az eagle igy kezeli
Ha furat akkor nem galvános”

Igen. De ez hogy derül ki a gerber-ből? Mert én nem találom a különbséget! A nyák gyártó honnan fogja látni?
Idézet:
„de ha a furatot a gyártó valami kitudja milyen ok miatt begalvánozná, akkor mi történne ?”

Például zárlatos lenne ez a LED:
https://www.tme.eu/hu/details/ltst-c230krkt/szines-smd-led-diodak/liteon/
(#) AZoli válasza AZoli hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
PTH and NPTH
Ebből számomra az derült ki, hogy ha 6mil-el belül a furat körül van réz réteg, akkor furatgalvános lesz, ha nincs, akkor nem. Bár valahogy belekeverte a forrasztásgátló maszkot is, azt nem teljesen értem.
(#) Massawa válasza AZoli hozzászólására (») Aug 27, 2019 1 /
 
A PCBWAY minden furatot galvánoz.
(#) AZoli válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Egyre jobb..
De biztos ez? Pl. egy panel rögzítő furatot, amit Hole -ként helyeztél el, azt is?
(#) Alkotó válasza AZoli hozzászólására (») Aug 27, 2019 / 1
 
A JLCPCB nem galvánozza azokat a furatokat, amik körül nincs "rézgyűrű mindkét oldalon". Nem tudom hogyan szűrik le, de pontosan megoldják.
Szándékosan a beültetési oldalt fotóztam le, ahol látsz forrszemeket, rögzítő furatot, és az eltörést segítő furatokat is. Érzékelhető a képen a galván hiánya az utóbbiaknál.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) AZoli válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Igen, ez így korrekt, ilyet én is gyártattam. De most a fent linkelt SMD LED -et használnám, amit a top oldalra forrasztva, a bottom felé világít, egy furaton keresztül. Ezt az alkatrészt megterveztem közepén egy hole-al, ami elvileg teljesíti ezeket a vélt szabályokat (tehát nem lesz furatgalvános), de ezt eddig nem láttam sehol leírva. És mielőtt elküldöm gyártásra, szerettem volna tisztázni a szabályokat.
(#) Alkotó válasza AZoli hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Legyél bizakodó. Illetve van lehetőséged leírni az igényed ha bizonytalanságot látsz valahol.
(#) Lucifer válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
AFAIK a furatgalvánozás technológiája ezt nem teszi lehetővé.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Ez nem igaz. A hole az furat, galván nélkül!
(#) Massawa válasza AZoli hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Eddig amit nekem legyártottak az mind galvanizált volt, még a 3,2 mm (Hole) csavar furat is.
De ezt esetleg meg lehet beszélni a CHATban.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
A csavar furat nálam is galvanizált, mert az úgy van tervezve... A sima hole nem galvanizált.
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Nem tudom mit értesz csavar furaton, a NYAK sarkában van 4 drb 3,2mm-s lyuk a csavarokra ( mint Hole berakva), és minden szo nélkül galvanizálták és mindkét oldalon kapott egy - egy fémgyürüt is. (Eagle 7.7 böl).
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Idézet:
„szo nélkül galvanizálták és mindkét oldalon kapott egy - egy fémgyürüt is.”

Hát azért galvanizálták
(#) niedziela válasza AZoli hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
AZoli, ne hozz már ki ennyit ebből könyörgöm, ha galvanizálják a furatodat akkor fogsz egy akkora fúrót mint amekkora furatot terveztél, és két mozdulattal kiveszed a galvánt belőle.
Nem atomfizika !
De sima hole-t nem szoktak galvanizálni mert értelmetlen lenne.
(#) Kovidivi válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Én szó szerint idéztem azt, amit te írtál! Csavar furat. Te írtad le először! Egyébként ugyanarra gondolunk, a nyák sarkaiba berakott, 3-3.2mm átmérőjű furatra, ami körül réz gyűrű van. Ez egy speciális elem, nem sima furat. Sima furatból le tudsz rakni 3mm-est ist, de ezt a furatot a csavarnak a tervezőből, mint elem pakoltad be. Nekem a kapcsolási rajzon is megjelenik!
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2019
(#) AZoli válasza niedziela hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Igen, a gányolást én is meg tudnám oldani, de engem a normális megoldás érdekelt. Ami talán kezd is körvonalazódni.
(#) niedziela válasza AZoli hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
(#) Massawa válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Az igaz, hogy a kapcsolási rajz sarkában is s ott volt a 4 lyuk (hole) és ezek mind galvanizálva lettek.( lehet, hogy az a trükk). A PCBway szerint meg nagyobb lyukat is tudnak galvanizálni.
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Miért baj az ha a csavar furata galvános ? Egyébként ez már régen OFF nem az Egle témába való ....
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 27, 2019 /
 
Egyáltalán nem baj, söt. Csak azt probáltuk kideriteni, hogy hogyan lehet kezelni a galvánozást, azaz mikor lesz elgy lyuk galvános és mikor nem. Nekem amit eddig csináltak az mindig galvánozott volt.
(#) Zarka90 hozzászólása Aug 28, 2019 /
 
Sziasztok! Hogyan tudnám elérni a pcb szerkesztőben, hogy az alkatrészekhez tartozó Place és Docu rétegeken levő rajzolatokat külön mozgassam? A names, values elmozgatásához ott a Smash. De a többihez? (A probléma okozója egyszerű, az alkatrészek sűrűsége és nagy száma nem engedi meg, hOGY a neveiket melléjük tegyem. A pcb más részére viszont remekül beférne a teljes 1/1 arányú place, names, docu mező.)
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Frankye válasza Zarka90 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Azt - legjobb tudomásom szerint - csak az alkatrész szerkesztőben lehet áttenni máshová.
(#) Alkotó válasza Zarka90 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
A 21-22 és az 51-52 rétegek rajzolatának "elmozgatása" számomra nehezen értelmezhető igény. Ezeken a rétegeken az alkatrész kontúrja van, amit elfoglal a panelon. Tehát akármilyen sűrű is legyen az elhelyezés, ezeknek el kell férnie, hiszen éppen az alkatrészt szimbolizálják.
Ezzel szemben az érték és a pozíció azért mozgatható, mert annál már értelmezhető a helyhiány miatti elszakadás, és a panel egyéb részén való elhelyezés. De ilyenkor is ki kell derülnie melyik felirat hová tartozik, mert csak úgy van értelme.
Ne tekintsd örök érvényű igazságnak, de azt javaslom inkább legyen kicsivel nagyobb a panel, ha ezzel jobban áttekinthetővé válik az áramkör. Akár az építést, akár a későbbi akármilyen beavatkozást jelentősen megkönnyítheted ezzel.
(#) niedziela válasza Zarka90 hozzászólására (») Aug 28, 2019 /
 
Idézet:
„az alkatrészek sűrűsége és nagy száma nem engedi meg, h a neveiket melléjük tegyem.”


name - value ezek a hozzátartozó rétegek, és pont azért mozgathatók amiért neked is kellene mozgatnod.

Tehát ha az alkatrész amit használsz nem jó rétegrendben van megrajzolva, az probléma ebben az esetben.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) niedziela hozzászólása Aug 31, 2019 /
 
Nem tudom ki mennyire követi, kint van az Eagle 9.5
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Majdnem használhatatlan. Eddig csak egy jo tulajdonságát találtam. A gerber konverziot egy gombbal csinálja és az müködik.
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
A groupolás nagyon adja!

A multi selection hiánya a lirary editor több részén miatt többször felszisszentem, jó látni, hogy javították.

Látom pimpeltek (pld. Linuxon zirózsaszín lett a header) egy kicsit a design manageren, de végtelenül szomorú vagyok, hogy ezt nem orvosolták:
https://forums.autodesk.com/t5/eagle-forum/suggestion-apply-the-sel...M15797
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2019
(#) niedziela válasza Massawa hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
A One-click gerber szerintem benne volt már régebben is.
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
Még nem néztem, csak írták hogy kint van.
(#) Massawa válasza niedziela hozzászólására (») Aug 31, 2019 /
 
A 7.7-sben még nem volt ( a késöbbieket nem ismerem). Az ujon nem tetszik, hogy az ikonok eldoglalják a képernyö jelentös részét, igy laptopon alig marad munkafelület.
Következő: »»   405 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem