Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső
 
Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   128 / 137
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Mit értesz "gyorsabb" alatt? Rövidebb (közepes) utánvilágítást?
(#) szikorapéter válasza Sebi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Inkább a sugársebességre gondoltam, gyorsabb mondjuk mozgókép megjelenítéshez,hogy létezett-e elektrosztatikus eltérítésben ilyen, esetleg van-e belőle valami köznépi elérhető darab?
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Persze. Annak idején készült belőle zöld amatőr TV is
Az elektronsugár mindegyiknél gyors, csak az ernyő porozása más utánvilágítást eredményez.
A 8mp-es már kiváló volt a rádión továbbított állókép (SSTV) megjelenítéséhez, a mi kb 8 másodperc alatt készült el (egyszerű magnóval volt rögzíthető a "virnyogás")
(#) szikorapéter válasza Sebi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Gondolkozok egy amatőr TV készítésén, ahhoz keresek-nézelődök de csakis elektrosztatikus térítésű csövet. Lehetőség szerint ne kelljen hozzá irtózatos gyorsító fesz, maximum 3KV.
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Itt egy régi mŰ....
(#) szikorapéter válasza Sebi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Köszönöm, otthon átnézem.
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
És egy másik...
(#) szikorapéter válasza Sebi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Köszönöm, lesz mit olvasni.
Csak amolyan érdekességképpen vágok bele, nem várok tőle nagy dolgokat, de ha már van kép már nyertem.
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Annak idején a 12cm-es EMG szkópon is tudtunk TV-t nézni a munkahelyen - egy kis adapterrel.
(#) szikorapéter válasza Sebi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
Van szkóp itthon pár (még C1-1 is ), de inkább csak egy csővel építenék , szkóphoz való adapterre láttam példát interneten is.
Ha annyit elérek hogy composite video jelet fogad és azt megjeleníti már megérte.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 15, 2021 /
 
A kompozit jelből ki kell válogatnod a szinkronjeleket (függőleges, vízszintes), és a vídeó (világosság) jelet. (a Sebi által linkelt könyv 83. oldal)
A szinkronjelek egy egy fűrész jelgenerátort szinkronizálnak, és mehetnek az eltérítő lemezre, a vídeójel a katódra.
Csővel egyszerűbb a feszültségek miatt, de készítheted félvezetőkkel, ill IC kel is. Akkor a ks cső feszültségeit úgy állítod be, hogy az eltérítő lemezek nulla körüli feszültségen legyenek, (csövek esetén anódfeszültségen), és menni fog.
Meglevő szkópnál könnyebb a helyzet, nem kell a ks cső tápjait előállítani, a bemeneti jeleket erősíteni. Olyan szkóppal lehet boldogulni, aminek ki van vezetve (többnyire hátul) a "Z" bemenete, ill. a van külső vízszintes erősítője is.
(#) Accord hozzászólása Márc 1, 2021 /
 
Tanácsot szeretnék kérni nálam tapasztaltabb kollégától. Szeretnék vásárolni ECC83-as csövet, két típust néztem ki: - Tung-Sol 12AX7, vagy a - Gold Lion ECC83, a kettő között(mindkettő új cső) lényeges árkülönbség van. Ha kicsit össze tudná valaki foglalni műszaki szempontból mi indokolhatja ezt az árkülönbséget.
(#) szikorapéter hozzászólása Ápr 5, 2021 / 3
 
Valami / Valaki nagyon készül.
Akkumulátoros teszt eddig stabil, egyedül az anód mérőműszere hülyült ki , mivel a mA mérő söntjén eső feszültséget is próbálja nézni ami nem tetszik neki ezért ugrál.

A Mérés alanya egy Radiotron UY227-es cső, 2,5V 1,75A fűtéssel 90V beállított anóddal,12000ohm ellenállással az anódon 3,5mA anódáram folyik nyitott csőnél, és ha ujjal megérintem a negatív és a cső rácskivezetését 0,005mA-ig le tudom zárni a csövek. Elkönyvelem egyfajta sikernek.
(#) hurozo válasza Accord hozzászólására (») Ápr 5, 2021 / 1
 
Gondolom utána néztél. .....mindkét csövet Saratovban a Reflektor gyárban készítik......
A Gold Lion az úgymond audiofil változat.
Mihez akarod használni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2021
(#) Ódenka hozzászólása Ápr 9, 2021 / 1
 
Találtam a neten 2 tabellát orosz csövek összehasonlító/egyenértékű ígérettel.
Ha volt már, akkor ne nézzétek meg.
(#) Accord válasza hurozo hozzászólására (») Ápr 10, 2021 /
 
Természetesen csöves erősítőben, azt tudtam, hogy egy helyen és hogy hol készülnek, de ettől még lehet köztük oly mértékű minőségi különbség, mint ami az árazásukban megjelenik(kb. 3x ár). Mivel nekem még nem volt szerencsém az ilyen típusú csövekhez, igazából azok tapasztalatára, vélemányére vagyok kíváncsi akik dolgoztak ilyen csövekkel, illetve hallották a két gyártmány közti hangzásbeli különbséget.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 5, 2021 /
 
Az EF80 cső esetében mit jelent a 6-os láb?
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Árnyékolás. S, mint shield.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Máj 5, 2021 /
 
Valami ilyesmire gyanakodtam. Köszi. Szokásommá vált, hogy csak a cső alap kapcsolását készítem el layout5-el amit aztán szabadon variálhatok.
(#) electroman12 hozzászólása Máj 8, 2021 /
 
Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy pl36-al meglehet-e építeni egy pl504-re készült kapcsolást vagy át kell alakítani a kapcsolást? Mert 2 félét néztem az egyik ,6sl7-el van építve ,a másik meg ecc82-vel amit pcc-vel helyettesítenék. Ha lehet ilyet akkor milyen kompromisszummal?
(#) Imi65 válasza electroman12 hozzászólására (») Máj 8, 2021 / 2
 
Alapvetően eltérő kapcsolások egymáshoz képest is, a "megszólalt" kategóriából.
Az ECC-s kapcsolás kimenőfokozata katódkövető, a másik kimenőtrafós.
A kapcsolások működnek ilyen kis feszültségen is, teljesítmény azonban nem jellemző ezekre ebben a formában. A PL36 fizikai megjelenése közel sem annyira robusztus, mint a PL500 (504), ez már eredeti felhasználásakor is megmutatkozott. 90 fokos képcsövekhez még megfelelt, 110 fokoshoz már nem, tehát a PL504 minden vonatkozásban többet tud, mint a 36-os. Az alacsony feszültség miatt nehéz elérni a határokat, jó lehet a PL36 is..
A PCC-nek több verziója van, a 88-as jó, a 189 nem igazán....
(#) hurozo válasza Accord hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Nem hiszem, hogy sokan végeztek ilyen csövekkel tesztet. Egy NOS amerikai vagy angol stb cső teljesen más kávéház.
(#) mohinger válasza electroman12 hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Kísérletezéshez jó ez a kapcsolás, túl sokat ne várj tőle. Ahogy Imi65 írta, éppen meg fog szólalni, de minőséget és hangerőt ne várj tőle. Ha szeretnéd, hogy szépen szóljon és hangere is legyen, akkor egy ecc85-6p1p(el90) SE kapcsolással, rádióból bontott kimenővel egész jó eredményt elérhetsz. Persze ez 200V feszültségről jár, cserébe szépen fog szólni. Ezek a csövek olcsón beszerezhetőek, a rádióból bontott kimenők és hálózati trafók sem drágák.
(#) pucuka válasza mohinger hozzászólására (») Máj 9, 2021 /
 
Drága kollégák!
Ne akarjátok, hogy ezt a topikot is bezárják. Ez nem a csöves erősítő topik!
(#) electroman12 hozzászólása Máj 9, 2021 /
 
Köszönöm, több ilyen kérdésem nem lesz.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 19, 2021 /
 
Ki milyen módon szokta elkészíteni a fűtő tekercseket? Azért kérdezem mert ha tekerek egy 6,3-ast akkor az terhelés hatására leesik mondjuk 5,4-re. Tegnap jött meg a szabályozható toroid és ezzel végeztem a teszteket. A kívánt és mért eredményeket közzé teszem.
13,3 - > 14
15. - > 15,9
16. - > 17,1
18 - > 19,1
(#) ferci válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Ha nem ismered a trafódat, tekerd meg legalább 6.6-6.8 voltra a fűtést attól függően, milyen, vagy hány cső lesz rajta. Utána az össz árammal terheld meg és 6.2....6.3 voltnak meg kell lenni, mert az aláfűtés sem jó.
Ha sok lenne mégis a névleges áramnál, letekerni könnyű pár menetet.
Az 5.4 voltos mérés azt izonyítja, hogy vagy nagyon vékony a drót, vagy 2-3x akkora árammal terhelted, mint lenne a valóságban. Talán a vasmag keresztmetszet elégséges mindenhez (?).
(#) jani1987 válasza ferci hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
A pasi aki tekerte az igényem szerint tekerte. 6,3V 3A. A többi az már fizika.
(#) szikorapéter válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Ott akkor valami nagyon nem okés, ha 3A-re méretezte terhelve 6,3V-ra akkor ott valami nem sikerült. Üresjáratban ahogy a kolléga is írta 6.6 körül érdemes méretezni, ha beesik az általad írt 5,4-re ott valami nagyon nem jó.
(#) Ge Lee válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 19, 2021 /
 
Vagy végzel előzetes tesztet az adott trafón, vagy más módszert választasz (leágazások, ellenálláson feszültség ejtés, külön fűtőtrafó stb). Minél kisebb egy trafó teljesítményben annál nagyobb feszültségesést fog produkálni. Meg a kivitel se mindegy (toroid vs EI), meg az se, hogy nálad épp mennyi a hálózat. Azt szoktam csinálni, hogy a fűtést hagyom kívül, és túltekerem egy kicsit. Utána összerakom az egészet, és üzemi körülmények között mérek, majd visszatekerem azt a pár menetet amennyivel több. Az aláfűtés nagyobb gond mint a túlfűtés, ráadásul ha öreg csövet fűtesz alul az már nem is tud úgy emittálni, látható lesz a romló paraméterein.
Következő: »»   128 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem