Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektroncső

Témaindító: NBalage, idő: Aug 28, 2005
Lapozás: OK   128 / 128
(#) Sebi válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 15, 2021 /

Mit értesz "gyorsabb" alatt? Rövidebb (közepes) utánvilágítást?
(#) szikorapéter válasza Sebi hozzászólására (») Jan 15, 2021 /

Inkább a sugársebességre gondoltam, gyorsabb mondjuk mozgókép megjelenítéshez,hogy létezett-e elektrosztatikus eltérítésben ilyen, esetleg van-e belőle valami köznépi elérhető darab?

Persze. Annak idején készült belőle zöld amatőr TV is
Az elektronsugár mindegyiknél gyors, csak az ernyő porozása más utánvilágítást eredményez.
A 8mp-es már kiváló volt a rádión továbbított állókép (SSTV) megjelenítéséhez, a mi kb 8 másodperc alatt készült el (egyszerű magnóval volt rögzíthető a "virnyogás")

Gondolkozok egy amatőr TV készítésén, ahhoz keresek-nézelődök de csakis elektrosztatikus térítésű csövet. Lehetőség szerint ne kelljen hozzá irtózatos gyorsító fesz, maximum 3KV.

Itt egy régi mŰ....

Köszönöm, otthon átnézem.

És egy másik...

Köszönöm, lesz mit olvasni.
Csak amolyan érdekességképpen vágok bele, nem várok tőle nagy dolgokat, de ha már van kép már nyertem.

Annak idején a 12cm-es EMG szkópon is tudtunk TV-t nézni a munkahelyen - egy kis adapterrel.

Van szkóp itthon pár (még C1-1 is ), de inkább csak egy csővel építenék , szkóphoz való adapterre láttam példát interneten is.
Ha annyit elérek hogy composite video jelet fogad és azt megjeleníti már megérte.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Jan 15, 2021 /

A kompozit jelből ki kell válogatnod a szinkronjeleket (függőleges, vízszintes), és a vídeó (világosság) jelet. (a Sebi által linkelt könyv 83. oldal)
A szinkronjelek egy egy fűrész jelgenerátort szinkronizálnak, és mehetnek az eltérítő lemezre, a vídeójel a katódra.
Csővel egyszerűbb a feszültségek miatt, de készítheted félvezetőkkel, ill IC kel is. Akkor a ks cső feszültségeit úgy állítod be, hogy az eltérítő lemezek nulla körüli feszültségen legyenek, (csövek esetén anódfeszültségen), és menni fog.
Meglevő szkópnál könnyebb a helyzet, nem kell a ks cső tápjait előállítani, a bemeneti jeleket erősíteni. Olyan szkóppal lehet boldogulni, aminek ki van vezetve (többnyire hátul) a "Z" bemenete, ill. a van külső vízszintes erősítője is.
(#) Accord hozzászólása Hé, 21:52 /

Tanácsot szeretnék kérni nálam tapasztaltabb kollégától. Szeretnék vásárolni ECC83-as csövet, két típust néztem ki: - Tung-Sol 12AX7, vagy a - Gold Lion ECC83, a kettő között(mindkettő új cső) lényeges árkülönbség van. Ha kicsit össze tudná valaki foglalni műszaki szempontból mi indokolhatja ezt az árkülönbséget.
Következő: »»   128 / 128
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem