Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1598 / 3949
(#) Patesz24 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Okés köszönöm!És még egy kérdés 12V-os morze relének jó lesz egy Omron G2R-1 relé?
(#) golem hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy 6 v 4,5 Ah akkum elkeztem tölteni de 5,8 voltnál töbet nem vesz fel.
a képen látható akksim van és a képen láthato kapcsolást csináltam meg 2n2222 helyet bd241 használtam. 7,2 volt a töltöáram.
(#) zolika60 válasza golem hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
A 7,2V az a feszültség. Mekkora a töltő áram?
(#) golem válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
600 mA
(#) bajoros hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Üdv.
Adjatok kérlek segítségnyujtást.
A ledek előtétellenállás számító programban ha 3 sorba kötött leddel számolok akkor a 3 led össz áramfelvételét kell megadjam vagy csak 1 ledre esőt/eseteben 60ma/.Valamint SMD ellenállás 540 mw teljesítményt elbír e?
Köszönettel: Bajoros
(#) zolika60 válasza golem hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az kicsit sok, bár akkor valószínűleg nem ez a baj. 450mA alatt volna ideális. Lehet, hogy rossz az akku. Kisebb árammal próbálkozhatsz még egy pár órát, hátha gondol egyet és töltődik, de nem sok remény van rá.
(#) BárányD hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok !
A következő kapcsolást szeretném megépíteni : Katt .
A kérdésem a következő lenne : TDA2009 et lehet helyettesíteni TDA2005 el ?
Köszönöm.
(#) golem válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Megoldotot a probléma a csipesz volt kontakt hibás szépen töltödik.
(#) hibbantpasi válasza bajoros hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!

Miután sorosan kapcsolod a ledeket, mindegyiken az adott áram (pl. 60 mA) fog átfolyni.
Smd ellenállás létezik, 0,5; 0,75 ; és 1 W -os is. (1210, 2010 , 2512 -es méretek).

üdv : hp
(#) zolika60 válasza golem hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Az áramra figyelj.
(#) bajoros válasza hibbantpasi hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
köszönöm
(#) Hp41C válasza BárányD hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!

Az adatlapjukban megtalálható a gyári ajánlott kapcsolások. TDA2005 és TDA2009. A belinkelt rajz is az adatlapról van...
(#) golem válasza golem hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Most rámértem 900 mA töltöm az akkut és még nem is meleg de nemsoká leveszem a töltöröl.
Ebben a kapcsolásban a trantisztornak mi a szerepe.
(#) Hp41C válasza golem hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!

A maximális töltőáram beállítása. A * -gal jelölt ellenálláson a maximális töltőáramnál 0.6 V -nak kell esnie. E fölött a feszültség fölött a tranzisztor nyitni kezd, és csökkenti a kimenő feszültséget, ami csökkenti a töltő áramot...
(#) Mybuster válasza Patesz24 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Nemnagyon használtam még relét ,de ha 12V működik és bírja az adott terhelést biztos!
(#) bajoros hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Üdv.
Újabb kérdés merült fel.
Autóba készítek LED-es izzót beltér világításnak.
7812-es Stab ic működésével kapcsolatban kérnék okosítást.ugyebár 12v-ot ad stabilan.Ha a betáp feszültség leesne 9-10 volt közé akkor azt vajon továbbengedné vagy ő csak 12v-ot tud adni.Azért vagyok gondban mert a világítás halványodva kapcsol le és szeretném ha ez így maradna ledes izzó beszerelés után is.Tulajdonképpen működik már most is csak mivel a járó motornál 14,4v van jelen így ahhoz igazítottam az előtétellenállás méretét.Tehát ha jár a motor bikául világít de ha leállítom, észrevehetően halványabb lesz.Bármilyen ötletet szívesen fogadok.
Köszönettel: Bajoros
(#) Hp41C válasza bajoros hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Használj áramgenerátort. LM317 adatlapjában van rá példa.
(#) qvasz2 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
És azt hogy fogja elhalványítani?
Amúgy, ha nem ragaszkodna a halványuláshoz, valóban ez a legjobb megoldás.
(#) Hp41C válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Könnyebb az LM317 -tel megvalósítani, mint a 7805 -tel. Egy feszültség vezérelt áramgenerátort szeretne..
(#) Hodinka válasza Ninoo hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Idézet:
„A tv-ben láttam valamelyik nap egy műsorban, hogy a fickón átfolyó áram működtette a turmix gépet...”

Hali!
Persze,hogy kamu.Közel 2A - es áramerősségnél nincs az az élő szövet ami nem sülne ropogósra,bárhogyan is osztódjon meg az áram a testen.A baj csak ott kezdődik el,amikor néhány lelkes követője ezt elhiszi,és önmagán is kipróbálja.
(#) djdavid hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
hello mindenkinek ha már RX 800 akkor töltök fel a sajátomról képet. még javítás alatt áll KT818 és KT819 es gyári végtranyók vannak benne az egyik oldala hibás javítás alatt áll ha valaki tudja a pontosan a KT nak a helyetesitőjét az irjon!!!!!!!!!De lehetöleg To 3 mas tokozásu tranyót keresek bele és valami olcsóbb fajtát
(#) emmzolee válasza (») Feb 20, 2012 /
 
Dönts már végre!!!
Zárd már ki.
(#) Ninoo válasza Hodinka hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
igen igen. Épp ezért is írtam, hátha kitárgyaljuk, és felhomályosodik néhány elme. De úgy látom, nem érdekel senkit. Pedig elgondolkodtat néha, hogy miért adnak le ilyet a tv-ben? Egyértelmű, hogy elhanyagolhatóan kicsi ellenállásnak, vagyis szinte vezetőnek kellene lennie a testének. Vagy folyik valóban néhány mA, de akkor meg meg se nyikkan a turmix. Ja és attól még az ember ott maradhat.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Ugyan egy kicsit elírtam a 7812 típusszámot, de majdnem megadtam egy megoldást: Ha 7812 helyett 7809 -et használunk (LM317 -tel hasonló feszültséget állítunk be), az áramkorlátozást ehhez a feszültséghez állítjuk be, akkor a kisebb feszültségingadozás nem lesz hatással a fényerősségre. 9V kimenő feszültségnél 11..12V bemenőig taratni tudja a kimenő feszültséget. Ha a bemeneti oldalon tovább csökken a feszültség, a kimeneten is csökkenni fog megvalósítva a fokozatos elhalványodást. Egy hátránya van, bekapcsolva kb. 5V * terhelőáram teljesítményt hővé alakít.
(#) koncsik03 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Üdv!
Amikor voltam a boltban elfelejtettem venni 100 Ohm-5 w-os ellenállást.Lehetne helyettesíteni egy 1 Ohm 5-w-os és egy 100 ohmos ellenállással?
Ha igen akkor sorba vagy párhuzamba kössem be őket?
(#) golem hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Sziasztok!
a 2n2222 helyetesithetem bc337 ha nem akkor mivel lehet helyetesiteni.
(#) kareszka1984 hozzászólása Feb 21, 2012 /
 
Előre szólok: laikus és ábrándozó vagyok!!!
Naszóval az elméletem/kérdésem:
Adott egy asztali DVD lejátszó. Ha beszerzek egy olyan vevőegységet, ami fogja a távirányítója jeleit és azt egy hoszabb (15-20méteres) kábellel átvezetem egy másik szobába a video/audiokábelekkel együtt, akkor működtethető a lejátszó így a másik szobábol is?
(#) granpa válasza koncsik03 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia!Nem, sehogy.10 db. 1000 Ohm 0.5W-ossal; vagy ennek megfelelő helyettesítésekkel.
(#) b-max válasza kareszka1984 hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Létezik ilyen szerkezet !

av rádiós átviteli rendszer - igy keress rá googliban.
(#) Mybuster válasza golem hozzászólására (») Feb 21, 2012 /
 
Szia!
Igen hellyetesítheted vele Npn. csak a BC337 500mA bír.
Következő: »»   1598 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem