Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2943 / 3951
(#) malak válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia

Sztem egyszerübb lenne ha a kapcsolobol kiveszed az élvilágitó glimm izzót mivel az csinálja a rövidzárat,igaz nem fog világitani de sztem most se világít az él.Sajnos a glimm izzó pont elegendö áramot enged át ahhoz hogy a led izzó pislákoljon de a teljes fényeröhöz az kevés,arra gondolok hogy a led izzók áramköre tud müködni egészen kevés miliamperrel is.

Otthon nekem is az összes élvilágítós kapcsolobol kiszedtem a glimet ahova led izzot tettem be
(#) krabor válasza malak hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Koszi a valaszt,de nem szeretnem kiszedni az elvilagitot, mert szukseg van ra. a kondenzator bekotese lenne a legcelszerubb, ha tudnam milyen kellene bele. Illetve nem tudom,mi a baj ezzel a megoldassal?
(#) malak válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
Ezt máshol találtam de nem tudom müködik e



Székely István megoldási javaslata:
A problémát a csillár, illetve lámpatest mennyezeti sorkapocsba, a lámpával párhuzamosan kötött 220-330nF/400V-os nem elektrolit kondenzátor bekötése megoldja. Ez söntöli a LED lámpákat és bőséges áramot biztosít a Glimm lámpának is.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) Jojokings hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Üdv! Lehet hülye kerdes de lehetseges, hogy 24v dolgot 12v műkodtessunk? Egy elektromosan allithato kamion tukrot szeretnek fel szerelni csak ugye a kamionok 24v rendszetuek az en rendszerem viszon csak 12... Van erre megoldad, vagy lehetseges hogy a 12 is mozgatni tudja?
Koszonom
(#) Csupasz válasza Jojokings hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Igen. Beépítesz egy step up convertert.
(#) krabor válasza malak hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Tudnal egy linket kuldeni arrol,hol tudom megvenni?
(#) pont válasza Jojokings hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Tudni kell mekkora az áramfelvétele és ahhoz választani megfelelő konvertert.

Bővebben: Link
(#) malak válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
A hestoren itt keresgélj

Nyilván a min 400voltos kell neked de őszinte vgayok én se nagyon értek az elektronikához hogy 100% javaslatot tudjak adni hogy ez a tuti kondenzátor.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) krabor válasza malak hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Sajnos nem vagyok hozzaerto, nem tudom melyik szam mit jelent. Pont ilyent nem talalok.
(#) malak válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
Én se annyira de ha megvárjuk majd egy szakértő hozzászólását akkor talán okosabbak leszünk,mivel azt irta hogy nem lehet elektrolit kondi azok kiesnek én erre gondolok:

330nF kondi 440vac

Amugy ilyen kondikat látni a fúrógépek kábeleinél is szoval valami védelem féleség lehet.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) krabor válasza malak hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ezt parhuzamosan kellene bekotni a foglalat ele? Mi tortenhet ha ez nem jo bele?
(#) malak válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Én igy kötném be

Az izzóknál illetve lámpáknál ,ha ott van a föld az alapesetben nincs bekötve ha nincs hova,ha a villanyszerelő okos volt akkor a fázis alapban barna vagy fekete a nulla mindig kék a föld pedig zöld-sárga
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) malak válasza malak hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ha nekem kellene gyakorlatoznom akkor én igy csinálnám,szétszednék egy otthoni furogépet megnézném hova van kötve a kondi,kiszedem a kondit veszek egy 2 eres kábelt a kék szinü kábelt bekötöm egy sorkapocsba a barna kábelt egy élvilágitós kapcsoló bemenetére egy egy eres kábelel rácsatlakozok a sorkapocs másik helyére a sorkapocs 2 ágára bekötöm a kiszedett kondit alá kötöm a izzofoglalat 2 kábelet külön külön és megnézem mit csinál,ha gáz van akkor max elfüstöl a kondi..... vagy leveri a biztosítékot.De ott 230 volt van szal ovatosan.
(#) Stewe válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
Arra azért emlékeztetnélek, hogy a kondenzátoros megoldás mellett is folyni fog áram, sőt még több mint nélküle, csak a nem fog világítani...
Sőt, ha fel van kapcsolva, akkor is folyik majd áram a kondenzátoron is!.
(#) krabor válasza Stewe hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ezek szerint nem erdemes bajlodni a kondival, ha tobbet fogyaszt.
(#) Stewe válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ha tényleg a fény zavar, akkor csináld meg nyugodtan mert évente egy szál cigi áránál többet nemigen fogyaszt... most nem számolnék, ha nem baj.
De ha áramot tudsz mérni, akkor megmérhetnéd hány milli(mikro?)amper folyik most a lámpán keresztül.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) krabor válasza Stewe hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
A fenye nem zavar,mert a lepcsohazba van. Illetve igy fel sem kell kapcsolni a villanyt,mert elegendo fenyt ad. Csak azt gondoltam,hogy ha allandoan vilagit,akkor sokat fogyaszt.
(#) tbarath hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Sziasztok,

Van egy asztali lámpa, műanyag talp, két teleszkópos fém kar, a tetején pedig a LED-et tartalmazó világító rész, mindez külső dugasztáppal táplálva (kettős szigetelés, DC output).
Tegnap véletlenül hozzáértem az egyik karhoz szkóp mérőfejjel és baromi nagy AC-t láttam rajta (a szkóp félremér, de tippem szerint 100 Volt környéki peak lehet, torz szinusz). Fáziscerkát hozzáérintve világít, az egyik olcsó multiméter szerint 84 Volt, a másik ugyan 0 Voltot mutat rá de nonkontakt feszültségmérő módban határozottan jelez rá. A külső táp dugójának a hideg és meleg erén is rajta van ez a "zaj" szinkronban, szóval a kettő között mérve szép tiszta a DC jel.
Kézzel fogdosva semmit nem érzek, nem csíp, nem ráz, majd kimérem hogy a föld felé mekkora áram folyik.
És a kérdésem: ugye jól gondolom, hogy ez így életveszélyes?
(#) Stewe válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 / 1
 
1kWh a legdrágább lakossági díjszabás szerint is 43Ft körül van.
Ha a 7W-os lámpa 0,1W-ot fogyasztana is, (a glimmen keresztül ez lehetetlenül magas értéknek tartom) akkor is 0,1[W]×24×365[h]/1000=0,876kWh fogyasztás évente.
Harmincnyolc forint miatt én nem dolgoznék vele!
Ha soha nem kapcsolod le a lámpát, akkor is 2600-ból kijössz évente.
A legjobb megoldás az élvilágítás kidobása.
Ha kétsarkú a kapcsoló pedig átkötni....
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ha tudsz ellenállást mérni, akkor azt is mérd meg, mekkora ellenállás van az emlegetett fémrész, és a villásdugó között.
Az oszcilloszkóp, műszer kapacitív úton érzékelheti a hálózati feszültséget.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) malak válasza Stewe hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szerintem mivel lépcsöházban van lehetséges hogy csengönyomó vagy alternativ kapcsolo van bekötve de mivel a glimm izzó miatt igy is van áramfelvétel igy esztétikai szempontbol lehet hogy jo megoldás a kondi bekötése ha könnyen megközelithetó a lámpa foglalata,ha nem akkor csak az élvilágitó kiszedése a célszerü ne világitson feleslegesen az izzó....
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Ma mindenképp akarok bővebben foglalkozni, tegnap késő este már nem volt ehhez hangulatom.
(#) krabor válasza malak hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
2 elvilagitos alternativ es egy keresztkapcsolo mukodtet 2 led izzot. mindketto halvanyan vilagit.
(#) malak válasza tbarath hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szerintem ha ledes lámpárol van szó akkor a külsö tápod lessz zárlatos,Az izzóra max 12 volt mehetne ha jol gondolom....
(#) malak válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Akkor viszont mind a 2 lámpánál be kellene tenni a kondit vagy mind a 2 alternativból kiszedni a glimmet.
(#) krabor válasza malak hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Stewe forumtars azt mondja, a kondival csak megemelem a fogyasztast. A halvanyan vilagito ledizzo, fogyasztasat tekintve elhanyagolhato.
(#) malak válasza krabor hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Igaza van Stevének de,jelenleg az élvilágitós kapcsolod nem müködik valószinü mert a ledes trafo ami az izzóban van felvesz áramot vagyis fogyaszt plusz a glimm izzó is parázsolhat nagyon halványan ami talán nem is látható.Vagyis fogyasztásod jelenleg is van.Ha bekötöd a kondit akkor marad a glimm fogyasztása és a kondié de a ledé már nem.



Ha kiveszed az élvilágitót akkor föleg nem lessz fogyasztás,de nem fogod látni a kapcsolot a sötétben.
(#) krabor válasza malak hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Az elvilagito jol mukodik, vilagit rendesen, ha felkapcsolom nem vilagit.
Most akkor tegyek be kondit is?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2017
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Feb 15, 2017 /
 
Sziasztok
Hogy szüntessem meg a földhurkot? (egyáltalán ez földhurok?)
Adott egy 2.1 hangcucc (nincs földelve) és egy PC (földelt).
Ha a hangfalat egy laptoppal kötöm össze, tökéletes a hang, nem zúg. Viszont ha a PC-hez csatlakoztatom akkor annyira zúg, hogy a zenét nem is lehet hallani.
Próbáltam már variálni a kábelekkel, nem lett jobb. Próbáltam egy elsztóba dugni a hangfalat és gépet, az se segített.
(#) Pafi válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Sokkal valószínűbb, hogy egyáltalán nem érintkezik a jel-föld vezeték csatlakozása.
Következő: »»   2943 / 3951
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem