Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3179 / 3947
(#) Gj válasza kezdomotoros hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
A bal oldali egy sima biztosíték. Talpaltnak tűnik, de annyira jól nem látszik a képen.

A talpaltságból kiindulva meglehet, hogy megsült a másik bekeretezett alkatrészed, ami egy tranyóra, vagy fet-re hasonlít, bár jó lenne, ha látszódna a felirata. Ha nagyon melegszik, akkor esélyes, hogy egy csere megjavítja a tápot. Nekem egy kínai 25A-es tápon égett le egy ilyen. Kicseréltem, és azóta teljesen jól szuperál.
(#) Wind-Storm hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott egy kis ipari PC, típusa fpc-08w04.
Az alaplapján található sok tű közül nem tudom, és információt sem találok róla, hogy hová lehetett csatlakoztatva a bekapcsoló gomb. Ebben kérnék segítséget!

fpc.jpg
    
(#) Gj válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Nincs valami típusszáma?

Elég sok PC-t raktam össze, és minden alaplaphoz találtam gugliban gyári dokumentációt / user guideot, hogy melyik pin mire jó.
(#) Wind-Storm válasza Gj hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Nem találok az alaplapon erre utalót.
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Kiindulásnak.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
PSW1 felirat nincs? (13.oldal)
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Nincsen, de ez atomos gép.
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Meglett a két tű.
Túl rövid volt a vezeték, hogy távolabbi tüskékig elérjen. Rámértem a gyanús két tűre, 3,1V lett az eredmény, rövidre zártam és elindult.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018

meglett.jpg
    
(#) Tranyó Tamás hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Hogyan biztosítható pl. egy lámpánál, ami villásdugón keresztül csatlakozik a 230V-ra,
hogy a foglalatban mindenképpen jó helyen legyen a fázis, s a 0 vezeték?
(#) nedudgi válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Polarizált csatlakozóval, mint például az Olasz, Cseh stb. országokban.
(#) Bakman válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Itthon is kapható, ipari, 230 V-os dugvilla (és aljzat), azt nem lehet fordítva bedugni.
(#) Marko Ramiusz válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Jól kell bekötni. Az "L"-re a fázist, "N"-re a nullát.
(#) Tranyó Tamás hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Technikailag igazatok van, de a szabványos konnektorokat nem fogom iparira cserélni.
Kedves Marko Ramiusz, hiába kötöd akárhova, ha a villásdugó fordítva is bedugható, s rögtön felcserélődnek a bekötések.
Elektromoson kéne, olcsón "bolondbiztossá" tenni.
(#) Bakman válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Akkor ennyi, körbe is értünk.
(#) granpa válasza Tranyó Tamás hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Ha földelt konnektorok, akkor a lámpa villásdugójába R, D, LED. (És egy kis lyuk, amin látszik, ha világít).
(#) Bakman válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Ez jelzésnek jó lehet, bolondbiztosnak már nem annyira.
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Hülyeség ellen nincs is biztosíték.
"B" változat: túlfeszvédő a föld és a fázis(villa) közé, ha lemegy a fí-relé, vagy bizti, nem jól dugták be.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018
(#) Bakman válasza granpa hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Van, a korlátoknak a költségvetés szab határt.
(#) Andralin válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Most volt csak időm foglalkozni a autós kijelzővel.
Szerencsére meglett a hiba. A kvarc kiforrasztott SMD kondenzátorai helyett beforrasztott kondikat felcseréltem egymással, szóval a 22 pF-ost a 81 pF-ossal. Ezért volt, hogy egyszer elindult az oszcillátor, egyszer meg nem,

A hiba korrigálása után sikerült megoldanom a hangolhatóságot is. A 81 pF helyett egy 47 pF-os SMD-t forrasztottam be és vele párhuzamosan egy trimmer kondit (6-40 pF). Ezzel már Hz pontossággal be tudtam hangolni a frekvenciát 4.194.305 Hz-re. Végre így már pontos lesz végre az autóban az óra.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018

osci.jpg
    
(#) kezdomotoros válasza Gj hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást,meg fogom próbálni a biztosítékot áthidalni.
Tovább nézegettem a tokozottat,ez van rajta:NTP3N6,meg WMF727,kerestem a neten,de pont
erről nem volt datasheet.Valószinü,hogy mosfet!? Még fogok jelentkezni,hogy minden oK,vagy
a füstben elszállt a lelke!
(#) Edem631 hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Helló.Tudna segiteni valaki hogy ez milyen értékü stiroflex kondenzátor?
(#) lelkes amatőr válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Úgy látom, 1200 van ráírva, vagyis 1,2 nF (1200 pF)
(#) Edem631 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Köszönöm.Csak a H jelzés miatt nem voltam benne biztos.
(#) reloop válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 17, 2018 / 1
 
Amennyiben az a betűjelzés esetleg M lenne, akkor a kondi pontossága 20%-os.
(#) Kovidivi válasza kezdomotoros hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
A TO-220-as alkatrész 95%, hogy egy nagyfeszültségű félvezető, FET vagy sima tranzisztor. Érdemes javítani, ha van a fiókodban hozzá alkatrész, és nincsenek a kondik kiszáradva. De egy új táp sem drága. Neked kell mérlegelned. Leválasztó trafó és izzós élesztés kötelező!
(#) kezdomotoros hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Na szóval,elszállt,füst,fény és hangjelenség kíséretében!A "helyére"került.
(#) Epu2 válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Ahoz minden bekötésre figyelni kell(ene).
(#) Tylla1 hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Pár napja kérdeztem egy elnémult 12 voltos kapucsengővel kapcsolatban (Elber VCS-3) Akkor kiderült, hogy gyenge a mágnese, ezért nem működik. Ma próbáltam venni egy másikat, de csak olyan van, amelyhez külön meg kell venni a trafót, egybe épített már nincs. A régi csengő trafó része tökéletesen működik, a megfelelő pontokon stabilan mérem a 12 voltot.
És akkor a kérdés! Használhatom a régi csengőt az új trafójaként (a mozgó mágnest, mely a kalapács is egyben már kiszereltem, csak a harang maradt meg a takarás miatt)? Így csak csengőt kellene vennem és spórolhatnék pár ezrest
Előre is köszönöm a választ!
(#) Bakman válasza Tylla1 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Az a kérdés, hogy a régi trafót használhatod-e az új csengőhöz? Kicsit zavaros a kérdés. Egyébként nagy valószínűséggel igen.
(#) kendre256 válasza Tylla1 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Vegyél egy 12V-os csengőt, az úgyis mindenképpen kell, és próbáld ki. Ha jól szól, akkor már trafót nem kell venned. Ha mégsem szól jól (nem terhelhető azzal csengővel, amit vettél), még mindig vehetsz hozzá trafót...
Következő: »»   3179 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem