Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3182 / 3945
(#) Gafly válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Valami csillapítással (pl. folyadék) megfejelve, hogy a lökdöséstő/rángatástól ne legyen sok téves riasztás.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Gafly hozzászólására (») Jún 25, 2018 / 1
 
Az sem rossz.
De érdemes inkább normálisan használni, meg a melónak megfelelően felöltözni.
A kapkodós/figyelmetlen fűnyírás egy kollégámnak a nagylábujjába került.
Tehát nem fűnyírót kéne átalakítani, meg építeni, hanem a meglévőt jól használni...
(#) kaposznyak válasza Bakman hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Kösz a véleményezést.

A hozamcsökkenést elviselem.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Mai fűnyírók csak akkor mennek, ha fogantyún egy külön kar kézzel folyamatosan be van húzva. Ha elengedve, leáll. Akármi bütyköléshez el kell engedni mert a kéz máshova kell, motor leáll.
(#) (Felhasználó 116638) válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Kivéve ha már eleve szét van buherálva.
Nem is gondolod milyen sok a kisebb-nagyobb fűnyírós baleset.
Van hogy a hülyeség, van hogy a piálás miatt...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) kriszrap hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Sziasztok Megépítettem ezt a kapcsolást:
Kapcsolás
Kihagytam a R6 C4 C5
Tekercseltem 16 mH tekercset(sorba helyeztembe) a 6 Ohmos mély hangszóróhoz .
Jobb és ball jelet 2x10k-val közösítettem.
A problémám max hangerőn torzit nem annyira durván de azért hallható a torzitás. Számitások alapján 60hznél vágná a jele de hallombenne a beszédet .
Sorba kööt 220uf ot is raktam a tekercseléborzalmasan torzitott 2200ufnál nem éreztem változást (rövid ideig rövidrezártam öket)

Hogy lehetne azt elérni hogy csak a basszus jöjjön ki a hangszórón??
Torzitásra ajánlották azt hogy ne 10ksal probálkozzam ha nem a duplájával.
Segítségeteket elöre köszönöm.
(#) (Felhasználó 116638) válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Idézet:
„Kihagytam a R6 C4 C5”


No comment!
(#) kriszrap válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Ugy tudom hogy amikor mélyetszeretnéd levágni tekercs a jobbik megoldás igy a kondenzátorokat elhagytam.
(#) kadarist válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Szia!
Ha jót akarsz, akkor inkább csinálj egy aktív szűrőt a TDA elé. Rajzok, egyebek a az oldal linkjeiben: Bővebben: Link. Egyébként a hangszóró és az IC közé kell soros kondenzátor, mert az választja le a DC-összetevőt. Még jó, hogy nem pusztult el az erősítőd a hangszóróval együtt...
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2018
(#) kriszrap válasza kadarist hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Mekkorát érdemes ? Tekercs elé után??
(#) kadarist válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Ott van a rajzon, ezer mikrofarád képében. De ne tekercsezz, hanem építs aktív szűrőt.
(#) (Felhasználó 116638) válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Építsd meg a linkelt kapcsolást, a RAJZ SZERINT.
Elé tegyél egy aktív szűrőt, a mélynek megfelelően, és akkor csak azt erősíted.
Így már érthető?
(#) kriszrap válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Persze érthető
Másik kapcsolás
4558 is találtam és épp van itthon ebből az icből ez is beválhat ?
(#) (Felhasználó 116638) válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Amennyiben nem térsz el a rajztól, jól van méretezve, igen.
(#) kriszrap válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Nem fogok eltérni próbálok közelítő értékeket megadni

Melyik ellenállás kondenzátor felelős az alul áteresztésért?? (utolsó kapcsolás)
(#) (Felhasználó 116638) válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
A 470n kondik és a környezetében lévő ellenállások.
(#) Epu2 válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Alaphibákat követtél el. A kihagyott alkatrészeket építsd bele. Az R8 C4 dolga a gerjedés megakadályozása. A tekercs nem feltétlenül kell. Inkább okoz problémát, mint előny. A C5 feladatát már írták. Értékét, akár meg háromszorozhatod a jobb alacsonyfrekvenciás átvitel miatt. Hasonló okból a C1 és C3 értékét is. A bemenetre kötött RC passzív szűrővel elérheted a magas hangok vágását. Nem kell túl lihegni.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
(#) gyulank válasza tbarath hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Az lehet, de ennyi erővel ha nem becslés lenne se lehetne tudni. A kérdés, hogy melyik az aktuális. Mennyi hivatalosan. A problémám, hogy ugyanarra írnak különböző értékeket, és nem tudom, melyiknek higgyek.
Más:
Szigetelő lemeznek, ami nem hajlik, nem törik, nem ég, bírja a külső időjárást miket lehet használni, és melyik az olcsóbb? Amit használhatok távtartónak, megtart mondjuk egy fémrácsot, átfűzhetek, és feszíthetek rajta drótokat, meg ilyenek.
(#) (Felhasználó 116638) válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Idézet:
„Szigetelő lemeznek, ami nem hajlik, nem törik, nem ég, bírja a külső időjárást miket lehet használni, és melyik az olcsóbb? Amit használhatok távtartónak, megtart mondjuk egy fémrácsot, átfűzhetek, és feszíthetek rajta drótokat, meg ilyenek.”


Üvegszálas epoxy lap megfelelő a feladatra.
Ha nincs kitéve húzásnak, csak tart valamit, akkor teflon (PTFE) lemez, lap.
Huzal feszítéshez (Villanypásztor?) régi diószigetelő elsőrangú.(Porcelán)
(#) gyulank válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Nem tudom mi az a régi drótszigetelő. Bakelitot kerestem, de csak kerek van.
(#) killbill válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Diószigetelő, nem drótszigetelő.
(#) gyulank válasza killbill hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Azt se tudom.
(#) kapu48 válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Ezt dobta elsőnek a Guugli:
Bővebben: Link
(#) kriszrap válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Idézet:
„Alaphibákat követtél el. A kihagyott alkatrészeket építsd bele. Az R8 C4 dolga a gerjedés megakadályozása. A tekercs nem feltétlenül kell. Inkább okoz problémát, mint előny. A C5 feladatát már írták. Értékét, akár meg háromszorozhatod a jobb alacsonyfrekvenciás átvitel miatt. Hasonló okból a C1 és C3 értékét is. A bemenetre kötött RC passzív szűrővel elérheted a magas hangok vágását. Nem kell túl lihegni.”

Nagyonszépen köszönöm )

Mekkora ellenálás és kondenzátort rakjak a szűrésshez?? C1 után vagy elé rakjam a kondenzátort??
Segítségedet nagyon megköszönném.
(#) tbarath válasza gyulank hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Az is lehet, hogy az egyik EU-s a másik pedig pl. USA szabvány.
Vagy épp szemléletmódbeli különbségek vannak, pl. arra a célszámra hogy 100e esetből max. 1x okoz problémát kijött a 9,17 mA. És ebből egyszer azt hozták ki, hogy a 10 mA teljesen rendben van, mert 97834-ből 1 esetben okoz problémát, máskor pedig beírták hogy 5 mA, mert az mégis csak kerek szám és így csak 382535-ből 1 esetben van probléma.

Még egyszer: az 5 mA és a 10 mA is olyan "szép szám", hogy ezeket biztosan nem mérték. Egyébként 2 másodperc "kitettségre" mindkettő 10 mA-t ír, csak az egyik grafikon 2 sec fölött konstans 10 mA szerepel, a másikon pedig ez 5 sec-re lecsökken 5 mA-re, és onnan 5 mA az idők végezetéig.

Amúgy mi a cél? Mit akarsz csinálni, ami miatt annyira fontos neked ez az 5 mA vs. 10 mA?
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Alábbi képen az MC33035 BLDC meghajtó túláramvédelme látható,
ami az RS söntellenálláson mért 100mV feszültségszint meghaladásakor lép életbe.

Namármost ugye léteznek áramtüskék is, és ezt hivatott korlátozni a vázolt RC szűrő, mint látható még jelalak grafikont is feltüntettek. A problémám csak az, hogy kerestem ennek a szűrőnek a méretezési példáját az adatlapban, de az sajnos nincs. Még az áramkör nincs megépítve, csak a paneleket tervezem hozzá, így a frekvenciát sem tudom megmérni, mert gondolom abból kellene valahogy kiindulni.
Más okosság valakinél esetleg?
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
(#) proli007 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Hello! A kép alapján, az RC időállandója, kb. az ötöde a négyszög félperiódus idejének..
(#) RoliNyh válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Oké, de sajna ettől nem lettem okosabb...
(#) proli007 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 27, 2018 / 3
 
Mi az ami hiányzik? Ha ismert a működési freki, számítható az időállandó. Ha meg nem tudod a frekit, mit szeretnél számítani?
"Szeretnék vonatjegyet venni. - De hova utazna? - Azt még nem tudom, de jegyet szeretnék venni.."
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
(#) RoliNyh válasza proli007 hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Jól van, akkor ezek szerin meg kell építeni előbb, aztán megmérni a működési frekvenciát, és csak aztán tudok értéket számolni...
Következő: »»   3182 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem