Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3667 / 3945
(#) pipi válasza pumoka hozzászólására (») Nov 30, 2021 /
 
12V alatt piros... mivel töltés közbe nincs 12V alatt, miért lenne piros?
(#) proli007 válasza pumoka hozzászólására (») Nov 30, 2021 / 1
 
Hello! Ez egy nem túl korrekt kapcsolás, inkább építsd meg így az áramkört. A 100 Ohm változtatásával lehet a jelzés átváltását (inkább átúszását) beállítani.
Az oka az, hogy egy zéner könyök-feszültsége, általában 5mA áramhoz van megadva. Itt pedig sokkal kisebb áramnál átvált a kapcsolás. Azon az áramon a könyökfeszültség sokkal kisebb és megjósolhatatlan értékű.

ACCU-FESZ.png
    
(#) kriszrap hozzászólása Dec 1, 2021 /
 
Sziasztok .
Hát szerintem erősen OFF de itt azért elég sok nézik a topikot.

Valaki tudnak olyan árust Alin aki msgeq7 nem rosszat vagy nem msgeq5 küld el a vevőnek?
Mindig lukra futok...
Megköszönném.
(#) Suba53 válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Ezt- már próbáltad?
Mégsem 3400.- Ft, mint a Conradnál volt, amikor lehetett kapni.
(#) killbill válasza kriszrap hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Idézet:
„Valaki tudnak olyan árust Alin aki msgeq7 nem rosszat vagy nem msgeq5 küld el a vevőnek?”
Ezt lefordítanád nekem magyarra?
(#) Sasaki hozzászólása Dec 1, 2021 /
 
Sziasztok! A zöldfülű topikba írnék....
Eltűnt a szöveg, de jó!
A képeken egy clarion fejegység digitális kimenete és egy clarion processzor digitális bemenetei láthatóak.
A kérdésem az, hogy milyen logika alapján érzékelik, hogy oda valami "be van dugva".
Az eredeti clarion optikai kábel valami HOSIDEN szabvány, semmit nem találtam róla, azt tudom, hogy a csatlakozókban történik a jel átalakítása.
A csatik a p901, a lábkiosztás pedig:
1. Test
2. 5V
3. Digit jel
4. Digit föld.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2021
(#) Suba53 válasza killbill hozzászólására (») Dec 1, 2021 / 2
 
Segítek.
msgeq7-es integrált áramkört keres, ami egy 8 lábú tokban lévő 7 sávos Audio Equalizer.
Régi cucc, sok helyen már kivezették a kínálatból, de Kínában még elérhető, ahol sajnos megvan az esély arra, hogy hamisítottat, vagy nem megfelelőt kap.
Szívesen.

Erről van szó.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2021
(#) antiktelefon válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Mert ez szerinted honnan jön?
Nem értettem egy ideig, hogy ezek a dropshipping oldalakat mégis ki használná, de egyre többször látom linkelve. Konkrétan lemásolják az alis hirdetést és ha megveszed megrendelik a címedre és a "szállítási költségben" még szép hasznot dobnak rá.
(#) killbill válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 1, 2021 / 2
 
Minden tiszteletem azoké, akik dekódolni tudták azt az értelmetlen szóhalmazt. Mondjuk sokat segít a chip típus ismerete, én nem ismertem.
(#) Suba53 válasza killbill hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Én sem ismertem. Rákerestem, onnantól egyértelmű volt a szitu.
(#) kriszrap válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Kipróbálom köszönöm
(#) Fidel hozzászólása Dec 2, 2021 /
 
Sziasztok!

Tudnátok valami ötletet adni, hogy elektromos kötődobozban aminek átlátszó fedele van, mivel lehetne megoldani a kötéseket, és mit szoktak ezekbe berakni, amire fel lehet szerelni az alkatrészeket?
Kazán szivattyúk, termosztátok kábeleit szeretném rendezetten összekötni, meg hőfok vezérlőt beleépíteni!
Nem akarok wago csatlakozót alkalmazni, nem lengő megoldás kellene, de a megoldás lényege ugyanaz lenne, valami rögzíthető szigetelt csavarozós megoldással.
(#) kendre256 válasza Fidel hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Sínre rögzíthető sorkapcsok (meg sínre rögzíthető mindenfélék) vannak:
Bővebben: Link
(#) Tambi hozzászólása Dec 3, 2021 /
 
Most viszont tényleg bajban vagyok...
PTX460S fűrészgépünk szögmérő rendszere elromlott. A szögmérő olasz gyártója nem ad, forduljunk a fűrészgép gyártójához, aki viszont megszűnt...

Kérlek szépen ajánljatok egy komplett szögmérő rendszert jeladóval, kijelzővel, stb (vagy aki megjavítja).
A feladat +-60 fokban mérni "mindössze" 0,1 fok kijelzéssel, de azt viszont a teljes tartományban 0,1% pontossággal (ha van ilyen egyáltalán...)

Köszönöm szépen a segítséget!
(#) vorosj válasza Tambi hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Ha a szenzora nem romlott el, viszonylag könnyen lehet kijelzőt készíteni hozzá. A szenzor valószínűleg egy optikai érzékelő, egy nagyon precíz fémkorong résekkel, meg led-fotodióda párok. Ebből a korong mechanika a különleges, ami nem romlik el csak úgy magától. Szkóppal megnézve egyből kiderül, a szenzor vagy a műszer a hibás, forgatva jellegzetes, fázisban eltolt jeleket ad a szenzor.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2021
(#) Fidel válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Köszi!

Ezekben a dobozokban a kalapsínt mire szokták rögzíteni?
A gyárilag benne lévő csavarhelyek nem igazán jók erre, kell ezekbe valami szerelőpanel?
(#) Tambi válasza vorosj hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Köszönöm szépen, megpróbálom, de már a feltételezés is hízelgő, hogy én ezt meg tudom nézni...
Valami potméteressel talán elboldogulnék, ha nem lenne benn PIC, AVR stb okosság de már az is megijeszt, hogy 40 kHz jelekkel működik. Nem a frekvencia, hanem a működési elv...
(#) Gafly válasza Tambi hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Szerintem megadhatod a gyártó linkjét is.
Maga a 40 kHz az arra utal, hogy gyorsan tud számolni.
Honnan tudod, hogy pont ez a része romlott el a gépnek?
Csak kis része ez a számláló.
Én is elhajtanálak benneteket hasonló esetben. Kicsit olyan, mintha felhivnád Paksot, hogy leégett a villanymotor, javitsák meg mert onnan jön az áram.
Szlovákoknak nincsen jogutódja?
Gondolom sürgős, mert termelni kellene...
Azt nézd meg legalább, hogy miről kapja a jelet, annak tipusa, stb...
(#) kendre256 válasza Fidel hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Doboza válogatja... Ha szerelőlapos doboz, akkor a szerelőlapra. Ha nincs gyári szerelőlap, lehet bele barkácsolni, de magát a sínt is bele lehet bármibe szerelni, megfelelő távtartóval, megfelelő tömítéssel (ha kültérre megy).
Szabadon kell engedni a kreatív fantáziádat..
(#) Fidel válasza kendre256 hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Nincs benne szerelőlap, és a sínen kívül szeretném beletenni a hőmérséklet szabályozó kockát, meg esetleg a hőkülönbség figyelő meztelen elektronika is belekerül majd, ezeket meg valamihez oda kellene csavarozni.
Nem tudom, hogy miből lenne érdemes ezt megcsinálni?
Kéne valami anyagvastagság, hogy esetleg lemezcsavart lehessen belehajtani, vagy tőcsavaroknak menetet belevágni.
Nem tudom, hirtelen, hogy hol lehet venni nem több négyzetméteres kiszerelésben mondjuk pp lapot, vagy pvc-t!?
Vagy csináljam horganyzott lemezből, bár ez nem annyira lelkesít!
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Dec 3, 2021 / 1
 
Ha nincs benne lap, én üvegszálas alapanyagból szoktam faragni bele, pl.: Bővebben: Link.

Vegyél olyan távtartókat, amelyek minkét végégn belső menet van (BB) vagy olyat, amelyek eleve csak furattal rendelkeznek. A BB-s távtartónak megvan az az előnye, hogy a távtartókat tudod rögzíteni az alaplaphoz, majd csavarral a távtartókhoz a NYÁK lapot.
(#) vorosj válasza Tambi hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Ha nem találsz megfelelőt, hozd el (Kispest), megnézem. Doksi nélkül nem biztos, hogy meg tudom javítani, de azért sanszos. Ha a szenzor jó, végszükség esetén tudok készíteni mérő elektronikát, de az több nap mérnöki munka - ha találsz kész cuccot, olcsóbb.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2021
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Köszönöm, ez szuper megoldás, nem kell vastagnak lennie, még is erős, és nem is lesz aranyárban!
Távtartóm szerintem van itthon, de akár a dobozba is be tudom tekerni a kb meneteset, mert van pár előkészített hely neki, a lapot meg pc-s csavarokkal ráfogatom.
Vagy nyomtatok hozzá valamit, amibe be lehet csúsztatni a lapot.
(#) Peter65 válasza Tambi hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Ha lefényképezed a csatlakozókat, ami a műszerre megy, akkor megpróbálhatjuk a távgyógyítást/hibabehatárolást. Legalább egy multiméter kellene hozzá.
Ha elhozod Dunaharasztiba, én is megnézhetem.
(#) Tambi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Köszönöm kedves Galfy!

Valóban nagyon sürgős lenne. A gépet a megszűnt Szlovák cég kezdte gyártani, mi egy athéni kereskedőtől vettük a lengyel jogutód(?) által gyártott gépet... , viszont a gyártmányaikon látszik, hogy ők már nem használják ezt a szögmérőrendszert, és nem is sikerült felvenni velük a kapcsolatot.
(#) Tambi válasza vorosj hozzászólására (») Dec 3, 2021 /
 
Köszönöm kedves Vorosj!

Élnék a lehetőséggel, sőt kellene tartalékalkatrésznek másik is. Nyilván nem lesz olcsó..., de előre is köszönöm! Hétfőn megpróbálom megnézni a jeladót. Remélem jól értem, hogy ez hasonlóan működik, mint az egykori golyós egér, ami ugye réselt tárcsákat forgatott tengelyenként két optocsatoló között, és a négyszögjelből alakított irányt és "távolságot". Itt kettőnél több vezeték van, talán kisütök valamit...

Jó éjt!
(#) vorosj válasza Tambi hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Idézet:
„ez hasonlóan működik, mint az egykori golyós egér, ami ugye réselt tárcsákat forgatott tengelyenként két optocsatoló között”

Ez az egyik lehetőség, ez a valószínűbb. A másik a kapacitív szenzor, ami pl. a tolómérőkben van.
Ha adsz egy számot, felhívlak.
Az is elképzelhető, hogy a szenzor dobozában is van némi elektronika, ez esetben nem nagyon lehet kitalálni kívülről, hogy mi van benne. Szét kell szedni, persze pormentes helyen, mert egy optikai dolognak a por az utolsó, ami hiányzik.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2021
(#) Tambi válasza vorosj hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Az emberek már csak olyanok, hogy ha elmennek valami mellett, amin lehet tekerni, nyomkodni, állítani, akkor azt megteszik. Valószínű, hogy most is ez történt, de elképzelésünk sincs hogyan lehet alaphelyzetbe visszaprogramozni. Van a géphez kézikönyvünk, amiben egy betű sincs erről.

Ezek régebbi képek, mert egyszer már "megjavult magától..." (addig nyomkodtuk, amíg jó lett).
Nagyon örülnék, ha készítenél olyan elektronikát, amin csak egy nullázó nyomógomb van (ezt nem akarom szétbarmolni).

Ma megpróbálok bemenni, és megnézem a csatlakozásokat, talán mérni is tudok, de ez nem változtat átalakítási szándékomon...

Köszönettel; Tambi
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) pumoka válasza proli007 hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Köszönöm szépen a választ!
(#) pumoka válasza pipi hozzászólására (») Dec 4, 2021 /
 
Szia! Akkor ha jól értem ez nem tudja mutatni amikor feltöltötte az akkumulátort és azt sem, hogy tölti!?
Következő: »»   3667 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem