Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3827 / 3945
(#) Patópali válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Szia!
A füles típusa? Az akkuról jó lenne egy oldalról készült fotó. Ki kéne csomagolni, hátha a cellákon leolvasható adatok vannak. Nem biztos,hogy lítium akku. A töltőről és adat táblájáról is kéne kép.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) vladcepes válasza pipi hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Köszönöm!
Találtam egy ilyen akku leírást, 60mA -el kell tölteni. Amit linkeltél ha jól értem az Rprog ellenállást kellene lecserélni 130mA -nél ír 10K-t. Tegyek egy 20K-st ha jól értelmezem az egészet.?
(#) vladcepes válasza Patópali hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Szia!
Csak ez a felírat van rajta(mármint az akkun). A füles típusa qcy t3 tws.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) Patópali válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Szia!
Pipi -nél a pont. LI-Po akksi.
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
kb jól hangzik
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2023
(#) vladcepes válasza pipi hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Köszi! Próbáltam, kB 3 órát volt rajta, már kapásbol a kék led világított amikor oda raktam tölteni, 2 V-nál följebb nem ment. Végül sikerült rendelnem, csak majd Márciusra ér ide.
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
A "jó" li* töltők a kb 3V-os feszültség eléréséig töredék árammal töltenek, vagyis valóban lassan emelkedik a fesz, 3Vnál kezdik el tolni a naftát.
Persze ha nem megy fel a fesz, akkor kuka a mélykisütött akksi
(#) lukacspali válasza proli007 hozzászólására (») Jan 31, 2023 /
 
köszönöm
(#) Sick-Bastard hozzászólása Jan 31, 2023 /
 
Mindenkitől köszönöm a válaszokat!

pipi:
Tehát ne csak a 4x 3,7V-al számoljak hanem a 4x4,2-velis.
Én is vacillálok a 4S ill a 2P4S konfiguráción. Legfontosabb kérdés, hogy van e helyem hozzá, ill. hogy kell e nekem az extra kapacitás.
Az eredeti töltő alatt a Cd-osat érted?

antiktelefon:
Javaslatod szerint a panel, amit válasszak, legyen 30A+-os és balanszos is.

Lacika:
Jogos érvek. Ezért is teszem fel a kérdéseimet, hogy mi is kellene a Li-ion-os cseréhez, mibe kerülne ez nekem. Már 4 éve is ezen vacilláltunk, de gyorsan kellett a csere.
Idézet:
„antiktelefon: Persze gyorsabb ezeket beleszórni.”

Közben lett egy új (mármint használt) gép amihez szintén ilyen aksi (csatlakozója ilyen) kell.
Egy kis OFF: Ha a kedves EU valóban nagyon zöld szeretne lenni, akkor itt is standardizálni kéne nekik az akkus gépeket.
1. USB-C töltés - 5A 20V már sok mindenre elég, nem beszélve a 5A 48V-ról
2. max 2 féle feszültség (mondjuk)18.4V és a 36.8V és hozzá a 2 féle STANDARD csatlakozás (mármint a gépbe) a kapacitással már lehetne játszani.


Epu2:
Nekünk inkább házi barkácsra kell a gép.

szs:
Rendes töltőpanel kell, értem!


Összefoglalva:
Megnézem most mennyibe kerül nekem a Cd-os cellapakk és összehasonlítom, mennyibe a Li-ion, plusz hozzá a védelem (túlfesz, alulfesz, balansz...) és hozzá egy töltő. Aztán meglátom, hogy az extra költség megéri e.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) amitech hozzászólása Feb 1, 2023 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vásároltam egy ilyen 1 fázisú, 1,5Kw-os villanymotort. Üresjáratban, terheletlenül a fogyasztásmérőm azt mondja, hogy a felvett teljesítménye ~460w (3A 0.70 cos fi). Ez alig a harmada a névleges teljesítménynek. Ez rendben van így, vagy a lengyelek kispórolták belőle az anyagot? Van egy szintén ilyen (de kínai gyártmányú) motorral szerelt gyalugépem is, az is ilyen értékeket produkál terheletlenül.
(#) Sick-Bastard válasza amitech hozzászólására (») Feb 1, 2023 /
 
Szerintem üresben ez normális.
Indoklás: Mivel nálam szivattyú (1500W-os)is csak 6-700at(vagy kevesebbet?) evett üresben (száraz futás). Nézd meg terhelés közben.
(#) Régi motoros válasza amitech hozzászólására (») Feb 1, 2023 / 1
 
Jól is néznénk ki, ha egy 1.5kW -os motor üresjáratban 1.5kW -ot zabálna.
Mi maradna akkor a hasznos munkavégzésre?
(#) proli007 válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 1, 2023 / 7
 
Végül is mindegy, mert minden energia végterméke hő, így manapság legcélszerűbb bent fűrészelni..
(A szó minden nemes értelmében..)
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2023
(#) szs hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Hiába írtam be a keresőbe az "óra" szót, ilyesmivel foglalkozó topkkot nem találok, hát itt kérdezek -mert ennek nem biztos, hogy érdemes topikot nyitni

Lett nekem a múlt héten egy elektromos faliórám, elemet behelyezve el is indult, működik. Nem is csúnya, megy is, örültem neki. De a héten nagyon megszállta az ihlet -naponta 5 percet siet. Ma negyedórát kellett visszacsavarnom rajta.
Van ezeken szabályozási lehetőség valahol?
Vagy nyugodjak bele: ezért lett ő elektronikai hulladék, mert ezt csinálta, és nem is lehet szabályozni?
(#) Jonni válasza szs hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Az "mezei" ceruzaelem benne?
(#) szs válasza Jonni hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Amit találtam itthon heverni (ez az egy darab volt). Nejem vette valamikor.
Szóval: egy mezei ceruzaelem, semmi különleges.
1,51V-ot mérek rajta.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Cserélném benne a kvarcot, próba cseresznye. Ezek szinte mindben 32768Hz kvarc pontosabban hangvilla, amit másik felesleges vagy rossz órában találsz.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Őrá gondoltál?

32.768
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Igen.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
De az is lehet, hogy van a kvarc mellett kondenzátor, vagy a helye, esetleg trimmer. Néhány tíz pF a kvarc lába(i) és a GND közé lehet hogy lelassítja.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Köszönöm, ha Bp-n járok, beszerzem.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
És ha találok mellette trimmert, (és fel is ismerem, hogy az van a quartz-hoz kötve ), akkor azzal lehet szabályozni? (gyorsítás-lassítás?)
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Feb 2, 2023 / 1
 
Karórákban is ilyen van, ebből kitermelni. Körülnézek hátha találok, akkor borítékban elküldöm. Szólj rám, feledékeny vagyok. Vagy mint visszább Gafly írta, is segíthet.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Ó, ahogy látom, filléres dolog, több pénzedbe és idődbe kerülne, mint nekem arra fordulni, ahol árulják.
De nagyon előzékeny vagy, köszönöm!!!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2023
(#) reloop válasza szs hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Szia! Valaha kifolyhatott a benne felejtett elem és annak a kipárolgásától lett bolondos a járása.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 2, 2023 /
 
Hello! Látható is a negatív pólus körül..
(#) Addye hozzászólása Feb 2, 2023 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni a következő problémában.
Szeretnék készíteni egy olyan egyszerű időzítőt, ami 1 perc után kapcsolja be a rákötött eszközt. Azt szeretném megoldani, hogy pl egy SSR-t kapcsoljon, amire rá van kötve egy 230V-os eszköz. Az időzítő tápja 5V lenne, mint ideális feszültség, így legfőképp az 555 IC jönne szóba, de kezdőként nem sikerült összeraknom egy ilyen áramkört. Tudna kérem valaki küldeni egy ilyen áramkört?
Nagyon köszönöm előre is!
(#) orcika70 válasza Addye hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
(#) Skori válasza Addye hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Stabil 1 perces időzításhez a CD4060-ra épülő időzítő áramkört érdemes készíteni.
Pl. itt, a második kapcsolás: Bővebben: Link
5v-ról is teljesen jól használható (természetesen akkor 5V-os relé kell hozzá).
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2023
(#) Addye válasza Skori hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Szuper, köszönöm mindkettőtöknek.
Következő: »»   3827 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem