Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   504 / 3954
(#) kopaszs hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Sziasztok megépítettem egy erősítőt csak egy kis gondom van már mondjuk volt róla szó van a rajzon egy olyan hogy 1u 40v ezzel kapcsolatban már kérdeztem és megkaptam a választ hogy valószinű műanyag dielektrikumú kondenzátor ról van szó de az a gond hogy nem tudom milyen az ez az egyik.Be mentem a boltba vettem egy 1uf kondit de annak van plusz minusz oldala és nem tudom hogy kössem bemert ugye a rajz nem jelzi ugyan ez a gondom a hangszóró előtt lévő kondival ott sincs hogy plusz minusz.kérnék egy kis segitséget

kezi1n.JPG
    
(#) zoly15 válasza vizor hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Szia!
Hol található ez a +20Db?
Kapcsolási rajzot adok később, csak megpróbálom egy potméterrel leosztani a bemenő jelet..
Akkor túlvezérlésre utal az újraindulás?

Üdv!
(#) aderka válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Szia!
A Fehér a plusz oldal, a fekete a test.

üdv: aderka
(#) vizor válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
A normál hangerőszabályzó panelen, beállítások/tulajdonságokban bekapcsolod a speciális szabályzókat, majd átkapcsolsz recording eszközpanelre. A mikrofonnál megjelenik a speciális gomb. Megnyomod, a megjelenő panelon alul van a speciális szabályzóknál a mikrofon +20dB boost. Bár most, hogy belegondolok lehet, hogy az SB Live! drivere tartalmazza...?

Az újraindulás lehet, hogy a hangkártya túlterhelése miatt következett be. Próbáltad többször is ? Kapcsolási rajz csak kéne...
(#) kopaszs hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
akkor ahogy így a gépel szembe nézük a potméter meletti fele legyen a plusz az 1u 40 v-os alkatrésznek?
(#) zoly15 hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Bocsánat, hogy késtem..
Ígértem a mikrofon előerősítőmről a rajzot...

Üdv!
(#) Istike88 válasza Dudus hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Sajnos az áteresztős táp időközben elhalálozott, úgyhogy nem tudom megmérni! A kérdésem marad elméleti. Köszönöm az előtted szólóknak is, Imi65-nek és didyman-nak!
(#) kopaszs válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Bocsi most már így jobban értem
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna küldeni egy linket, ami megmutatja nekem, hogy mekkora egy smd tranzisztor? A googlén már kerestem, de, nem dobta ki.
Üdv, és köszi!
(#) Amarton válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
SOT23 a kicsi tokos, tranzosztor vagy dupla dióda. Sot23
(#) kiskacsa2009 válasza Amarton hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Köszi!
És ennek a lábtávolságát, és kiosztását is tudod, mert nem találok hozzá datasheet-et.
Mindent KÖSZI!
Üdv.
(#) didyman válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Plexi a teteje, mindent látni fogsz benne.
(#) kopaszs hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok van egy ilyen készülékem ampert szeretnék vele mérni hogy kell melyikre állítsam és melyik lábát hova?
(#) ddr válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
200mA-ig DCA állásba, afölött a 10A-es állásba (ekkor valőszínűleg át kell dugni a piros vezetéket a másik helyre).
Ezután sorba kötöd a műszert az áramkörbe. Vigyázz, hogy rövidzárt nehogy mérj vele (pl. az elem két sarkára közvetlenül ne tedd)
(#) Chappy hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de mi a relé? Azt nagyjából tudom, hogy mire való, de végülis hogyan működik? Kapcs. rajzot tudna valaki küldeni,m ert a gugli jó barát, de nem tudom ezek szerint asználni. És a szilárdtest relé kb hogyan épül fel? Találtam itt erre linket, de sajnos már nem működik

Előre is köszönöm!
(#) kopaszs válasza ddr hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
ha így kötöm be a plusz kábelra akkor mutatni a kell az ampert ugye

Kép 001.jpg
    
(#) ddr válasza kopaszs hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Ebből semmit nem látni az égvilágon.
Úgy tekints az árammérőre, mintha egy sima kábel darab lenne, a piros csati az egyik, a fekete a másik vége a kábelnek. Sorba kell kötni az áramkörbe, hogy az áram átfolyjon rajta.
(#) kendre256 válasza Chappy hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
A relé egy elektromágnes, álló és mozgó vasmaggal. Ha a tekercsére kis áramot adsz, a vasmag mágneses lesz, magához húzza a vasmag mozgó részét (horgony). A horgonyhoz erősített érintkezők is mozognak, egymáshoz érnek, vagy egymástól eltávolodnak. Ezek a sokkal nagyobb áramot engedik folyni, vagy megszakítják.
A szilárdtest relék félvezető alapúak (tranzisztor, triac van bennük), sokkal bonyolultabb elmagyarázni, hogyan működnek, de ott is a lényeg az, hogy kis vezérlőfeszültséggel (árammal) nagy feszültséget és áramot tudsz kapcsolni.
A "sima" relé 10-100 ezer kapcsolás után tönkremegy, a szilárdtest relé jó tervezés esetén elvileg sohasem, évekig (évtizedekig) működhet, óránkénti 100 ezer kapcsolgatással is akár.
(#) kopaszs hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Köszi értem
(#) kopaszs hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Egy olyan segítsége lenne szükségem hogy egy 40v 3A tápra lenne szükségem kapcsolási rajz kellene.
(#) ciw hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Üdv !

Valaki használt már MAX132 nevezetű AD konvertert?

Az a gondom vele, hogy gyanúsak a kiolvasott értékek és az adatlapjában sem viszik túlzásba a kiolvasás taglalását.

Ahogy én csinálom:

Elindítom a konverziót (Read zero módban)
Várok, hogy EOC 1 legyen.
Elindítom a konverziót (Read Vin módban)
Kiolvasom a status register-t
Kiolvasom Msb-t
Kiolvasom Lsb-t

Ez olyan értékeket hoz, amik nagyobbak mint amit a konverter mérhetne.

Valamit magyaráz az adatlap a Read zero által kiolvasott értékkel kell talán elosztani a Read vin értéket, de ez mindíg 0-nál kisebb szám nekem.

Ha valaki tudna segíteni annak nagyon örülnék.
(#) aderka hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Üdv!

Ez egy stroboszkópban volt. Milyen ellenállás ez?
(#) Bxncx hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni a telefonomhoz egy mini hangfalat.De lehetőleg úgy kéne hogy legyen még benne egy mini erősítő is.
Valami ehhez hasonlóra gondoltam (KÉP). A hangszórókat zsebrádióból vagy valami más eszközből szedném ki.Az erősítő áramkörhöz szeretnék segítséget kérni(pl. kapcsolási rajz, tanácsok).Ha valami adat kell hozzá (pl. az áramerősség amikor fülhallgatóról megy a zene) akkor azt megpróbálom megszerezni
Egyébként a telefon típusa Sony Ericsson W880i

Köszönöm előre is !!
(#) Müszi válasza Bxncx hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Az LM386 lesz a Te IC-d

üdv
(#) aderka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
1 ohm 5W-ossal működnie kellene? El nem szállt de nem nagyon ment.
(#) Bxncx válasza Müszi hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Hát lehet . De segítenél megtervezni vele az erősítőt? Holnap lemérek minden feszültséget meg áramerősséget meg hogy mennyi a fülhallgatónak az ellenállása.Köszi
(#) aderka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Akkor ezt mindenképpen egy ugyan olyannal kell pótolni.. Remélem akkor menni fog. Köszi
(#) kokmate válasza Bxncx hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Szia!
Nekem vannak hozzá rajzaim. Ha gondolod be tudom szkennelni.
(#) kokmate válasza kokmate hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Közben beszkenneltem. Használhatjátok kedvetek szerint
Szerintem egy 9V-os elemről egész sokáig bírja egy sztereo változat, vagy mondjuk 2db 9V-os elemről párhuzamosan kötve.
(#) vizor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Inkább 6-osnak néz ki, 620 ohm.
Következő: »»   504 / 3954
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem