Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   215 / 584
(#) Petyaa válasza tbarath hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Sajnos az ilyenekből szoktak lenni megtörtént balesetek is. Valahogy agyban feljebb kellene őket tornázni úgy 90 IQ-ra legalább. Borzasztó hogy ilyen ostoba, buta emberek szaladgálnak az utakon.

De ha csak úgy megnézed azokat akik beülnek az autójukba, vagyis várj olyat én még nem láttam kivéve vizsgacentrum előtti tanulóautókat hogy valaki megnézte volna égnek e a lámpái.

Na ezért van a sok vakegér egyik fele, a másik felét meg nem érdekli. Egyszerűen buták az emberek és nem tudnak gondolkodni, hogy nézhetik őket éjszaka kiégett bal / jobb izzóval motornak is....
(#) Petyaa válasza _BiG_ hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Pár napja láttam egy kisteherautót ami éppen kanyarodott, és közben villogott szakaszosan a tolató lámpája + a tííí-tííí-tííí jelzés is ment. Természetesen előre menetben ment.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2018
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Mifelénk elterjedőben, hogy nem kapcsolunk lámpát sötétben. Egyre gyakoribb, hogy rávillogok a lámpa nélkülire, általában nem tudják minek villogtatok.
Egy lámpás autót motornak nézhetnek, a jó kétlámpás autót két motornak, és harmadik motor bemegy közéjük.
(#) tibibalogh520 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Akkor ott már a motorosokkal is baj van, nem csak az autósokkal!
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Én csak azt mondom amit látok. Este 8-kor az Üllőin tipikusan az a minta, hogy 10 autóból kb. kettőnek van rendben a lámpája.
(#) Petyaa válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 14, 2018 / 1
 
Mifelénk pedig a Jedik csak az első ledet kapcsolják fel ( illetve az autómata ) ha olyan autóban ülnek.
Merthogy lássa már az utca népe hogy neki ledes menetfény lámpája van...Persze hátul meg teljesen vak....

Előtte meg kell nézni hogy a két lámpa alatt van-e 1-1 rendszám, és akkor stimm
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 14, 2018 / 1
 
Én értem hogy "lehetetlen" izzót cserélni, de banyek ez akkor se kifogás. Féket se könnyű cserélni, de ez mégse ok arra, hogy fékhibás autóval veszélyeztessen másokat...
(#) tbarath válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Nincs, szerencsére mostanában nincs rá szükségem (de hamarosan szerintem lesz). De volt egy időszak amikor elég sokat vezettem, és volt olyan hogy megálltam izzót vagy ablaktörlőt cserélni egy benzinkúton, mert kellett. Igaz az viszonylag egyszerű volt, nem kellett hozzá lebontani a fél autót.
(#) tbarath válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Igen, pont ezt tapasztalom én is, hogy a többség vakít.
(#) Petyaa válasza tbarath hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Ilyen esetekre legalább egy 200ft-os kerékpár villogót szikszalagozzon rá a user, persze szigorúan csak házig / szerelőig.
(#) kameleon2 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Vannak szükséghelyzetek. Nekem is volt ilyen még kezdő koromban. A Trabantban megadta magát a generátor szakadó hóesésben és sötétedett. Választhattam, hogy világítok és megfagyok az útszélen, vagy hazaérek Budáról.
(#) tibibalogh520 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Na-na... Ha ez gyakorlattá válna, akkor némelyik addig közlekedne így vele, míg az elem le nem merül a villogóban.
A szerelőről meg is feledkezne, a háznál meg elfelejtené kikapcsolni.
(#) tibibalogh520 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Hasonló velem is fordult elő, mert volt annó 2,5 Trabantom.
De arra vigyáztam, hogy mikor a tükörből láttam, hogy valami közeledik hozzám, akkor a helyzetjelzőt felkapcsoltam, és hagytam, hogy megelőzzön. Miután megelőzött, villany leó, és így tovább, míg haza nem értem. Aztán otthon szerelés!
(#) nagym6 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Idézet:
„Na-na... Ha ez gyakorlattá válna, akkor némelyik addig közlekedne így vele, míg az elem le nem merül a villogóban.”
Akkor tesz a villogóra másik villogót.
(#) Petyaa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Bizonyára az esetek többségében így lenne

De sajnos a macskaszem sem olyan erős már mint régen :/ Szemből meg ugye nincs is...
(#) tibibalogh520 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Elbírom képzelni, hogy némelyik megtenné...
(#) Petyaa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
A gyári 38Ah akku meg hamar lemerült volna. A gyújtás felvesz vagy 100wattnyit kb
Ékszíj szakadásnál is nagy a dilemma, hogy az asszony harisnyájával a ventit működtessük, vagy a generátort
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2018
(#) tibibalogh520 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Így, hogy mondod.. tényleg elgondolkoztató, hogy a macskaszemek régen erősebben "világítottak", mint némely mostani lámpa...
Biztosan, ezek a "fínom" sápadt műanyagok okozzák a fényvisszaverő képesség csökkenését.
(#) Petyaa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 14, 2018 / 2
 
10 év múlva a sérült ledes fényszórók korában...
(#) tibibalogh520 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 14, 2018 / 1
 
Semmi gond, ha kompatibilis a CAN. busszal.
(#) Petyaa válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Szoftverfrissítés jégkrémes és sárga gyógyszeres dobozora és kész
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Azok biztos Moszkvában szerezték a jogsit. Arrafelé a városban (lakott területen) tilos világitani....
(#) tibibalogh520 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Látod?! Ők beosztják az energiát!
Nem úgy mint mi! Nálunk nappal is világítani kell lakott területen kivül.
Vajon mekkora teljesítmény pazarlás lehet ez? Számszerűsítve, hogy mennyi gépjármű szaladgál az utakon Európában?!
Rendben van, hogy így több üzemanyag fogy, de vajon meddig bírja ezt (a kizsákmányolást) a golyóbis?
(#) tbarath válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Amúgy az a durva, hogy az említett hölgy nem volt buta. Na nem azt mondom, hogy esélye lett volna matekból doktorálni, de egyébként okos, ötletes, ügyes volt a mindennapi dolgokban. Csak neki magától nem esett le, hogy ebből bizony ilyesmi is lehet, mások pedig nem mondták el neki.
Szerintem az említett eset óta odafigyel erre is, főleg hogy azóta már a gyerekét is szállítja...
(#) tbarath válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Inkább ne, mert akkor tényleg biciklinek nézik.
(#) Petyaa válasza tbarath hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Valahogy közhírré kellene tenni ezt, hogy igenis fontos a napi rutin ellenőrzés. Reméljük azóta Ő is rászól a másikra ha ilyet lát
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2018
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Ami egyébként nem is akkora hülyeség. Itthon sincs sok értelme a tényleges világításnak pl. Bp. bevárosában, egy helyzetjelző akár elég is lenne. Kb. havonta előfordul az, hogy este egy piros lámpánál megálló autóhoz odamegyek, hogy kapcsoljon már tompítottat. Mert nem tűnik fel neki a különbség, lát így is. Csak őt nem látják annyira.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2018
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Ezek a minden kütyüvel felszerelt autók nem jelzik a kiégett égőt? Pedig ennek még értelme is lenne.
(#) tbarath válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
No offense, de nem lehet, hogy régen a szemed volt jobb?
(#) tbarath válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 14, 2018 / 2
 
Szerintem a golyóbist pont eléggé megterheli az, hogy 7,5 milliárd csúcsragadozó él itt, a maga terhelésével. Ez persze a bolygót nem bántja, a bolyó simán túlélt már ettől sokkal nagyobb katasztrófákat is, és fog is még. Csak a mi gyerekeink és unokáink számára lesz élhetetlen az a bolygó, amit rájuk hagyunk...
Következő: »»   215 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem