Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   230 / 584
(#) granpa válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 26, 2018 / 1
 
Nem akartam kimondani, de értjük.
(#) nagym6 válasza keko hozzászólására (») Ápr 26, 2018 /
 
Én kínlódok a megfelelő nyákvezetékezéssel jóval egyszerűbb áramköröknél, itt meg nem számítanak a drótok.
(#) keko válasza granpa hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Hál isten nem saját munka a neten találtam.
(#) bbalazs_ válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Szerintem az csak a gyártatásnál, nagyobb szériánál fontos. Bár régebben a laptopok alaplapjainál láttam sokszor GYÁRILAG beletervezett, jó 10 centis szigetelt drótokat is futni a felszínen. Először arra gondoltam, hogy sufnituning, de a negyedik azonos darabnál már nem
(#) lazsi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Az szerintem a gyártás közben kiderült hiba javítása... Már túl késő lett volna újratervezni az egész panelt. Olcsóbb volt beállítani még egy lépést a folyamatba (beforrasztani egy vezetéket), mint az újratervezés, a panelek újra gyártása, és az ebből eredő későbbi piacra lépés. Azt gondolom, leginkább ez utóbbi volt szempont...
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Igy van ez föleg a profi világban gyakori eset. A beszállito jön egy jobb alkatrésszel vagy megoldással, akkor a gyárto máshogy nem tud reagálni, mint ilyen változtatásokkal. Régebben én is jártam a világot apro piggy-back NYÁKokkal, amit a müködö berendezésekbe kellett beszerelni ( néha azokban valamit kicserélni), hogy az igy modositott gép tovább és gond nélkül müködjön.
Ez nem más mint a mai upgradek (frissitések) hardwares változata... ( szerencsére abbol nem volt annyi, mint a mai bitmanipuláciobol).
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Ahogy mondod
Last Time Buy
(#) Gafly hozzászólása Ápr 27, 2018 /
 
A földmérés is egy tudomány.
Hogy a
Idézet:
„Háromszögméreti Számító Hivatalt”
ne is emlegessük
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 27, 2018 /
 
Már tudom miért nincs térerő időnként. Íme.
(#) granpa válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Azért én inkább a magyarországi "szolgáltatók" linkségére gyanakodnék.
(#) _BiG_ válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Attól még térerő lenne, duplán is, csak ami jönne, az zagyvalék, ergo használhatatlan a kommunikációs eszközök számára.
(#) (Felhasználó 116638) válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
A Murmanszk UHF sávon dolgozik, a GSM/DCS sávhoz köze nincs.
Meg zavarni sem lenne sok értelme, arra más technológiák(is) vannak.
De mint Rádiótechikai dolog,érdekes.
(#) Massawa hozzászólása Ápr 27, 2018 / 1
 
A kedvenc bádogosom ( na nem a munkájával gyözött meg, hanem azzal, hogy bármikor odamehetek a mühelybe ezt-azt levágni vagy hajlitani) titkárnöje felhivott, mert rendeltem 7,5 méternyi 31 cm széles eloxált alulemezt bármilyen hosszu darabokban, de a legrövidebb nem lehet 110 cm-nél kevesebb. Mondja a kedves hölgy, "hogy a 7,5 méteres darab nem lenne gond, mert tekercsben jön az alulemez, de nem tudja, hogyan vágja le a 110 cm-s darabot mert a szalag csak 1 méter széles."
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Idézet:
„nem tudja, hogyan vágja le a 110 cm-s darabot mert a szalag csak 1 méter széles”
Ahogy nálunk az 1kg kenyér 0.8kg, úgy lehetne.
(#) proli007 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 27, 2018 /
 
Anno, a kissé öntörvényű kollégám, levágott egy alumínium lemez csíkot, csak épp a kihúzható mércikéje is ott volt. Ettől aztán az nem nullánál, hanem pont 10cm-nél kezdődött a szalag. A másik kollégám később ennek használatával vágta le a beépített szekrényéhez a polcokat. Az eredmény, egymás felmenőinek emlegetése lett, meg a szekrény átszabása..
(#) _BiG_ válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Lyally....
(#) Gafly hozzászólása Ápr 29, 2018 /
 
Lomonosov
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2018
(#) Gigapixel hozzászólása Ápr 30, 2018 /
 
Sziasztok,
bár ez nem elektronika, de LIDL-s biciklizárat (Crivit) ne vegyetek.
Most tavasszal magától szétesett, kb. 2 éves.
Nem volt erőltetve, még jó hogy nem amikor ki volt valahová rögzítve...
Én azt hittem ezeknek a sodronyoknak a vége vissza van hajtva,
hogy ne tudjon szétjönni, hát nagyon nem.
(#) Gigapixel válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Nyilván az 1 m-t kellett volna 31 cm-re vágni...
(#) nagym6 válasza Gigapixel hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Másik olcsók is ugyanígy szétesnek. A végek rögzítése semmilyen, kissé rá van nyomva valami lemezke.
(#) sany válasza Gigapixel hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Én már kb. 10 éve használok egy Lidl-ös biciklizárat, de semmi baja eddig. Lehet pont gyártási hibás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2018
(#) tbarath válasza sany hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Vagy épp amit használsz azt más cég gyártotta más technológiával, vagy épp szerencséd volt, stb.
(#) sany válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 30, 2018 /
 
Lehet ez sem zárható ki.
(#) Gafly hozzászólása Máj 1, 2018 /
 
Harry Daghlian ráejtett egy téglát az atomtöltetre.
Nyugodjék békében, de hol a tégla?
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2018
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Nem akármilyen tégla volt, hanem egy speciális wolfram-karbid anyagú. A harmadik atombombát sosem robbantották fel, mégis megölt két embert cikkben megtalálod a teljes történetet. A lényege, hogy a töltet éppen a kritikus tömeg alatt volt, amikor elkezdték kísérlet közben körberakni ezekkel a téglákkal és a véletlen ráejtéskor átlépte a kritikus tömeget a Démonmag és elkezdett csúnyán sugározni. Helyrehozta ugyan a hibát szerencsétlen - de az életével fizetett érte.
(#) Hp41C válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Motto:
Az informatikus összetereli a gyerekeit, közben számolja öket: nulla, egy, kettő... Hol a harmadik gyerekem??

1. On July 16, 1945 the first nuclear bomb was detonated in the early morning darkness at a military test-facility at Alamogordo, New Mexico.
2. On August 6, 1945 an American B-29 bomber named the “Enola Gay” dropped the first atomic bomb on the city of Hiroshima.
3. On August 9, about 80,000 people died after the United States dropped a second bomb on the Japanese city of Nagasaki.
(#) kameleon2 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Igaz - bár nem annyira vicces. Sajnálatos, hogy akár egyetlen egyet is bevetettek. Épeszű ember ezt soha nem akarta volna kipróbálni. Ehhez már olyan mérvű elvetemültség kell, amivel én nem rendelkezem és nem tudok vele azonosulni. Ezért nem lettem jó politikus. A bináris aritmetikát 10 ember érti. Aki igen és aki nem.
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
A 2. VH-ban az amerikaiaknak két célja volt: minél gyorsabban megnyerni a háborút, minél kevesebb saját veszteséggel. (Ez egyébként minden "épeszű" hadvezetésre igaz volt, kb. a vietnámi háborúig.)
Márpedig az atomfegyver bevetése jelentős pszichológiai hatást gyakorolt az ellenségre 0 saját veszteséggel, szóval be kellett vetniük. Mert igaz, hogy Japán azt a háborút már elvesztette, de az utolsó emberig terveztek harcolni, civilekkel is. És akkoriban a japán lakosság olyan szinten volt fanatizálva, hogy fakarddal is nekimentek volna az ellenségnek.
Az amerikai becsések szerint Japán megszállásának százezres nagyságrandű saját és milliós nagyságrendű japán áldozata lett volna, és ezek még viszonylag optimista becslések voltak. Volt olyan becslés ami (nem elírás) 5-10 millió japán halálos áldozatról szólt, ehhez képest az a párszázezer halott Hirosimában és Nagaszakiban szinte humánus megoldásnak is nevezhető. Na nem mintha ez lett volna az amerikai cél, ez csak mellékhatás volt, a saját áldozatok minimalizálása volt a lényeg.
(#) kameleon2 válasza tbarath hozzászólására (») Máj 1, 2018 1 /
 
Más a véleményünk. Ha több százezer ember meghal - az minden csak nem humánus. Az amit írtál - az amerikai propagandaszöveg. Azt nem teszik hozzá, hogy enélkül is vége lett volna a háborúnak. Csak rátettek egy lapáttal az erődemonstráció miatt. Azóta is csak az oroszok merték helyretenni őket. Illetve az utóbbi időben Kína. Ettől nem oldódott meg az alap konfliktus, csak elodázódott. Az amerikai vélemény meg azért nem mérvadó, mert ők eleve a harci eszközökből, a háborúból éltek mindig is. Csak nem gondolod komolyan, hogy az amerikai gazdaság húzna háború nélkül? Ha el tudták tapsolni az olajdollárokat, eltapsolják európát is. Azaz nincs vége a háborúnak, csak az eszközök változtak. De ez már tényleg túl megy az érdekesség témán. A végén a modiktól is kapok egy atombombát.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Máj 1, 2018 /
 
Idézet:
„Az amerikai becsések szerint Japán megszállásának százezres nagyságrandű saját és milliós nagyságrendű japán áldozata lett volna”


Hát ez az, és ebben a kérdésben a mai napig nem történt semmi. Akkor is hamisak voltak a becsléseik, mint késöbb Koreában, Vietnamban, Irakban meg mostanában Sziriában stb.
Gyakran ugy néz ki, hogy fenntartanak egy sötét becslö birodalmat (amibe a szerte a világon akadnak kibicek) csak, hogy ok legyen "némi" katonai akciora.
Ide jutott a demokráciájuk.
Következő: »»   230 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem