Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   326 / 585
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
A titkosszolgálat egy demokráciában annak felel, akinek azt a törvény előírja. Ez épp lehet a teljes parlament is, de leginkább parlamenti bizottság szokott lenni, hacsak nem a végrehajtó hatalom egy embere.
De a lényeg az, hogy ez a felügyelet nem azt jeleni, hogy annak mindent az orrára kötnek. Az nem úgy van, hogy 3 raklap nyers hírszerzési adatot betolnak a parlamentbe békával, a hírszerzési forrásaikat pedig különösen érzékenyen védik. Na ez a Crypton téma pont olyan volt, amit nem kötnek mindenkinek az orrára, sőt, leginkább senki civilére.
(#) tbarath válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
A probléma csak ott van, hogy az áramot leginkább fosszilis anyagok elégetésével állítjuk elő. A szélerőmű csak ott működik jól, ahol van állandó szél, azaz kb. a tengerparton. A norvég energiamix-szel egész jó lehet a villanyautó, a némettel azért nem annyira.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Azt nem is állitotta senki, csak az, hogy a Crypton berendezéseinek a manipulására és annak a kihasználására soha senki nem adott sem megrendelést sem parancsot. Azaz azt teljesen illegálisan tették annak minden következményével, legalábbis egy olyan demokráciában, amiröl szüntelenül mesélnek minden fronton...
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
(#) SALáta válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
150 kész mérnök... Nos egy volt aki tervezett egy gépet. Én megvettem. Vett más usa gépet. Igazából én már 20 izén behoztam az árát, nem kellett venni 20 izét. A kiadott minőség usa és kína gépének is egyforma, jó használható. Bár a kínaigép pocsékabb, de cserébe van benne pár okosság. Kotyog lötyög mégis tudja azt mint az amerikai. Árban tizedéért. Tartósabbnak meg műszakilag szépnek is néz ki az amerikai, de két brutális hátránya is van, és ezek nem kis hibák. Most jön a poén. A kínai gépnél 2 óra anyázás volt a finombeállitás teljes hiánya miatt, de be lehet lőni. Az usa géppel én sosem tudtam két egyformát . Másik poén az amerikai glpbe 2 géle kopóanyag kell, tartós. A kínai is tartós. De az amerikai kopóanyagából kijön 4 kínai gép. És a lényeg használhatóbb is. Hiába a kivitel milyensége, ötletek sokkal jobbak és jól is működik. Sőt gyorsabb is. A kopoanyag lehet felét bírja, de kijön egy usa kopóanyagból 2 komplett gép.

Mert a rizsföldről kitanított mérnök sokkal jobbat tudott alkotni, paraszti egyszerűségű.

Félek, mert már jobbak az usa nál sok téren.
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Mármint _szerinted_ illegálisan, amit a "Massawa mondja" c. bizonyíték alapján kellene mindenkinek elhinni. Én kiszálltam...
(#) Massawa válasza SALáta hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Hogy legyen egy kis történet is. A sötét korban Moszkvába telepitettünk egy speciális filmipari berendezést (Akkor 2 gyárto létezett a világon az egyik drága a másik méregdrága volt). Az oroszok a drágát vették. Az amerikai gyárto kijelentette, hogy ahogy addig, ezután sem hajlando elmenni a vasfüggöny mögé beüzemelni a berendezést, igy keressenek valakit aki ezt elvégzi. (Az itteni filmgyárak többnyire külföldön exponáltatták a maszter kopiát, ha sztereo hang kellett.)
Igy kerültünk a kollégával a Moszkvába. A berendezés a sztereo hangot vitte optikailag a filmszalagra. Erre komoly szabványok vannak/voltak. Ott állt egy fekete monstrum benne egy izzoval az izzo elött egy szalaghangszoro, azaz a fény utja nyilik vagy zár a modulácio arányában, s mindez kétszer. A két hangsáv helye pontosan le van irva a szabványban, de a beállitása már "nagyon amerikai volt" fellazitani két csavart, csavarhuzo nyelével ovatosan megkotyogtatni a hangszoro tokját, ujra meghuzni a csavarokat, exponálni a filmet elöhivni és mikroszkop alatt megmérni a hangsávok helyét (1/10 mm pontossággal, ha jol emlékszem). Hát az elsö két kisérletre elment az elsö nap - (film elöhivás legalább 2-3 ora) és még messze voltunk a szabványtol. Ez igy nem mehetett tovább, egy honap alatt sem lehetett volna a kamerát beállitani. A filmgyár mühelyében találtunk egy szakit, akinek a szekrényében hentergett egy régi kis esztergapad alkatrészekben (de lehet, hogy célzo berendezés volt ) noniusszal. Ezt szereltük rá a kamerára, igy már pontosan tudtuk mennyit mozdult el a szalaghangszoro az izzo elött. Ezután már 3-4 exponálás után pontosan be lett állitva a kamera.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Ne vedd rossznéven, én csak azokbol a cikkekböl tájékozodtam, amik nyilvánosak és immár a biroság elött vannak, mert mások sem találták kosernak a CIA meg a BND tevékenységét a Cryptonnál.
Az egyetlen gond, hogy az ügy 1970-ben kezdödött, igy sok érintett már valoszinü alulrol szagolja az ibolyát, de a saruk az utokor nyakán maradt.
(#) Kari55 hozzászólása Feb 27, 2020 / 1
 
Van egy 3D nyomtatóm, ugye milyen szép cicát nyomtattam?
(#) sargarigo válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Nem rossz, nem rossz, de..
Vagy a fejen vagy a szoftveren valamit kalibrálni kellene, mert eléggé rossz az egyes rétegek illesztése! Olyan szemcsés! Végülis némi utómunkával lehet rajta segíteni, de ha már nyomtató, akkor ne kézzel kelljen már rajta az aprólékos dolgokat megcsinálni!
szerk: Lehet az anyagminőséggel van a baj.. Occóér vetted? Rá kell szánni!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) sargarigo válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 27, 2020 / 1
 
Látod, egy jófajta anyaggal jobb minőségben nagyobb macskára is elég.
(#) lazsi válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
És egeret nyomtattál a belsejébe?
Illetve van-e kialakított hely benne dorombolást imitáló elektronikának?
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
A beállítás azt sugallja, hogy a fentiektől eltekintve jó munkát végzett, és ezek az opciók már integrálva vannak!
(#) lazsi válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Csak vigyázni kell, mert ha még túl lágy, akkor hajlamos a vetemedésre...
Nálam valami szoftver-hiba lehetett, mert a két felső szemfogát egy oldalra nyomtatta...
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Érdekes hogy a vertikális polarizációja is mintha fordított lenne. Nem lehet valami a motorok körül? A termék mintha fejjel lefelé állna. Általában a fej rész szokott felül lenni. De lehet hogy rosszul tudom, nem vagyok benne. Egyébként ez a lágyság nálam is előjött! Amikor kicsit melegszik az idő, és odasüt a nap, egyből elvetemedik. Szerencsére reverzibilis a folyamat, a lehűlést követően visszaáll normálba.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Ilyen fogas kérdéssel nem találkoztam még, hogy ennyire félrehordjon! Enni azért tud vele?
(#) Kari55 válasza lazsi hozzászólására (») Feb 27, 2020 / 1
 
Hely az van benne, (öt és fél kilós) de még nem szedtem szét. Tiéd is szép példány!

Amúgy az egérről azt sem tudja, hogy eszik vagy isszák!
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) Kari55 válasza lazsi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Lehet régen frissítetted...
(#) furko válasza lazsi hozzászólására (») Feb 27, 2020 / 1
 
Dupla szemfog, három hüvelykujj.... Közel laktok Csernobilhoz?
(#) sargarigo válasza furko hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Vagy csak táltos! Lehet ki kéne kérni a véleményét a lottó számokról! Ki tudja, hátha.. (valami egészen pici részesedéssel is beérem a tippért )
(#) sany válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Akkor marad a kerékpár. Igaz viharos szélben nem a legjobb.
(#) proba válasza sany hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Azt azért vedd figyelembe, a "motor" széndioxidot, rosszabb esetben némi metánt bocsájt ki. Szerintem erősen környezetszennyező. Ja és olyan mint a csacsifogat, a készenléti fogyasztása is igen magas.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) lazsi válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Jobban végiggondolva a másik oldalon is volt egy szemfoga fent... És a duplikált fogak közül közül pár nap után az egyik kiesett. (Előbb nőtt ki a végleges foga, minthogy kiesett volna a tejfoga...)

Csernobilhoz nem laktunk közel, csak a százhalombattai finomítóhoz, ha az számít... És csak a munkahelyemen dolgozom sugárveszélyes anyagokkal, haza nem szoktam vinni belőle. (És eddig még sosem kaptam 3.6 Röntgennél nagyobb dózist... )
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Nem te akartál GeigerM. számlálót építeni, a másik topicban?
Így már érthető
(#) FIGIRI válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Szép Nálam csavarcserélő célszerszám van a kofferben
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Hátszélben viszont ingyen megy. Mindig oda kell menni, ahova a hátszél visz.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Igaz. De sajnos a teherhordása korlátozott, nem olyan nagy hely van rajta, mint egy kocsicsomagtartó.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) Kari55 válasza FIGIRI hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Aranyos. Talán még a szerszámokat is adogatja?
(#) FIGIRI válasza Kari55 hozzászólására (») Feb 27, 2020 / 1
 
Nem, csak a csvarokat dugdossa el, hogy keresni kell másikat de attól még nagyon szeretjük
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Vitorla és utánfutó.
(#) deebo válasza FIGIRI hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Biztos értékelné, ha egy állatorvos megnézné, kicsit rühes.
Következő: »»   326 / 585
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem