Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   407 / 583
(#) SzervízMacska válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 14, 2021 / 1
 
Ez egy többismeretlenes egyenletrendszerek előre programozott megoldására kifejlesztett verzió. Ipari körülmények között 10 évig használva, és a pda-ra cserélése óta a fiókban jegelve. Eredeti elemmel és kemény tokkal.
(#) SzervízMacska válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Ez meg egy egyszerűbb kivitel, eredeti elemekkel, kemény tokkal, zacskóval és dobozzal.
(#) nagym6 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Nekem is ilyen van, ezt nagyon szeretem. Ma is használatban.
(#) sargarigo válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 14, 2021 /
 
Csak furcsa az az egy szem nulla, ahogy szomorkodik ott a sarokban.. Nekem mindig négy tizedes követte, jobban szerettem úgy.
(#) sonajkniz hozzászólása Júl 20, 2021 / 2
 
(#) Gafly hozzászólása Júl 21, 2021 / 1
 
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2021 / 1
 
Én sem láttam eddig ilyen méretű villás targoncát. A többi is érdekes megoldás...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Tegnap néztem II. világháborús dokumentum filmet. Kikötőt mutattak benne. Én meglepőttem, mert szinte ugyan olyan rakodó daruk voltak, mint manapság. A Nagy háború sokat adott a világnak, technikai szempontból.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
A két háború között (és még utána is) a GANZ darugyár jellegzetes kikötői darujai igen keresett exportcikkek volt, meglehetősen sok kikötőben előfordultak.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2021
(#) erbe válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
No meg az úszódaruk. Évente többtucatnyi készült az Óbudai Hajógyárban.
(#) pucuka válasza erbe hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
A daruk Újpesten készültek, Óbudán szálloda, és tolóhajók készültek, szovjet "exportra". Ha jól emlékszem, nekünk négy, vagy öt tolóhajó maradt meg.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
GANZ-MÁVAG autódaruk.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2021
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Most meg a rozsda eszi az egész volt gyáregységet.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Pláza van a helyén.
(#) sany válasza erbe hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Találtam egy orosz weboldalon egy cikket úszó darukról. Sajnos az eredeti oldal teljesen oroszul van. Az oldalt a Google fordítóval lefordíttatva, elég érdekes dolgok olvashatóak. Persze, néha félrefordít ,de azért érhető:
Lebegő daruk - fordított
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2021 /
 
Vajon, akik ott vásárolnak tudják-e, hogy tele van vasporral alattuk a talaj?
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Júl 21, 2021 / 1
 
Hadd ne mondjam, nem csak vasporral. Még mindig jobb, mintha lakóparkot építettek volna.
(#) Inhouse válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Kivéve az ott dolgozóknak...
(#) Udvari Zsombor válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Pontosan. Sajnos az lett a modern "elvakult" módi, hogy területet megveszik, ledózerolják ami rajta volt, 'oszt méregdrága lakóparkot építenek a területre, ami utána alig kell majd valakinek, mert annyira lehetetlenül drága, meg persze a kialakítása se valami előnyös. Főleg itt a Balaton mellett van így: adott területen volt egy régi szálloda, felújítás helyett eldózerolták, majd szórták a projektbe a temérdek sok pénzt, hogy valami vacak modern lakópark legyen a helyén, amit ki tudja milyen sokáig építenek. Sajnos eléggé elharapódzott a privatizáció. Itt felénk az egyik nagy szállodát feltételezem, hogy azért újítják fel bontás helyett, mert a tetején van a helyi viharjelzés-állomás, aminek ugyebár még az építkezések közben is folyamatos üzemben kell lennie, annyira tilos eltávolítani, amúgy "vázszerkezetig" szétszedték a komplett épületet, olyan nagy fokú felújítást végeznek rajta.
(#) kameleon2 hozzászólása Júl 22, 2021 / 1
 
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 22, 2021 / 1
 
(#) erbe válasza pucuka hozzászólására (») Júl 22, 2021 /
 
Akkoriban karbantartó villanyszerelő voltam ott. 5-től 25 tonnásig sorozatban készültek Izraelnek. A tolóhajók mellett.
(#) Gafly hozzászólása Júl 26, 2021 / 1
 
(#) Gafly hozzászólása Júl 28, 2021 / 1
 
Kvadrofon, vagy audiofül?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Ezt most nem egészen értem... A linkelt videónak alig van hangja, egy macskáról szól, és nem arról, amit írtál.
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Nézd meg jobban, négy füle van.
Lásd magyarázat, aki nem ugyanaz a macsek, csak mivel Granpa is emlegetve van benne, ezért ezt a linket adom meg...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Maga az ördög.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Granpa nem egy ördög, valamint nem is moderátorkodik azon a fórumon.
Igazándiból tök jó fej.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
A macsekra gondoltam.
Granpa, azért 38 év...
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2021
(#) lazsi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2021 /
 
Így már értem, köszi!
Én nem azt néztem, hogy hogyan néz ki, hanem azt, amit csinál, ezért nem értettem...
Következő: »»   407 / 583
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem