Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   569 / 592
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Mindenhez amihez nem kell jelszó. A képeket stb viszont letöltheted vagy amugy is az SD kártyára irtad fel.
(#) Udvari Zsombor válasza KBal76 hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Oda se menjél többet, az biztos! Mégis mi a fenéért kellene egy kijelző (meg esetleg akku) csere miatt legyalulni a tulajdonos adatait a készülékről?!
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Vannak telefonok, amiket fel kell oldani és legalább a kezdőképernyőig eljutni, mert addig nem mutatják a tárhelyüket USB kapcsolaton keresztül, az én Samsung Galaxy S7 telefonom is ilyen.
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Azért hogy ne lehessen visszaélni vele. Volt egy barátom (elhunyt betegségben) aki mobil szervizben dolgozott. Mesélte, hogy a "szőke cicamicák" telefonjait szerették javítani a legjobban, mert igen sokban akadt néhány pikánsabb fotó (18++) amit elfelejtett törölni a tulajdonosa mielőtt beadta a szervízbe a telefont. Néha pedig akadtak egyéb vicces, vagy éppen olyan adatok amivel vissza lehetett volna élni. Ezek az adatok sohasem kerültek ki, de a szervizeseknek azért vidámabbá tette a napját. De... ha lett volna közöttük olyan aki visszaél az adatokkal, azzal a szerviznek is ártott volna, a lehetséges komoly bünti mellett...

Összegezve: manapság gondolom vagy nyilatkoznia kellene a tulajdonosnak írásban, hogy mit tegyenek az adataival, és felhatalmazni a szervizt az adatok kezelésre. Vagy az egyszerűség kedvéért inkább eleve törölnek mindent, és akkor nincs vele gond.... Korrektebb helyen azért talán megkérdezik mi legyen...

Mellesleg sok éve anno jártam én is úgy, hogy egy kedves hölgy ismerős megkért, hogy próbáljam visszaállítani, a digit fényképezőgépének SD kártyájáról a véletlenül letörölt képeket. Nos a dolog annyira jól sikerült, hogy még én is belepirultam mert az is vissza lett állítva amit korábban szándékosan törölt...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2024
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
FYI: az e-SIM-et nem lehet kivenni, mert az fizikailag nem létezik, csak bele van programozva a készülékbe.
(#) lazsi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
És mennyi az esély, hogy egy szervizben létezik (akár legálisan...) olyan megoldás, amivel a telefon memóriáját el lehet érni? Mondjuk nem kívülről, USB porton keresztül, hanem egy belül lévő, szerviz célra kialakított port segítségével...
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2024 / 2
 
"Mégis mi a fenéért kellene egy kijelző (meg esetleg akku) csere miatt legyalulni a tulajdonos adatait a készülékről?!"

A GDPR miatt.

Viszont mielőtt lendületből legyalulják megkérdezhetnék a felhasználót, hogy van e mentése az adatairól és ha nincs akkor javasolhatnák neki, hogy mentse le, aztán menjen vissza hozzájuk.
(#) Gafly válasza img hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Aztán ha legyalulják a készülékről, akkor meg azért van a nyavíkolás, hogy "mielőtt beadtam javítani, valamennyire még működött, most meg..."
(#) img válasza lazsi hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Android 10 óta a NAND direkt elérésével sem lehet sikeresen menteni sajnos, mert a fájl alapú titkosítás a fájl törlése (vagyis az SD_ERASE parancs -ami olyan mint az SSD-knél a TRIM- lefutása) után nem fejthető vissza még olyan eszközökkel sem, mint a Graykey, vagy a Cellebrite Touch ill. UFED, Vacuum.

Szerk.: Nem a telefonok a fő szakterületem ezért valószínű, hogy le vagyok maradva: valaki, aki naprakészebb lehet, hogy tudna újat mondani.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2024
(#) sany válasza img hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Ennyi erővel egy PC szervízben is legyalulhatnàk.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2024
(#) img válasza Skori hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Az mindig mulattat, amikor a leendő ügyfél belengeti, hogy végig a hátam mögött akar állni amíg a mentendőjén dolgozom mert nem akarja kiadni a kezéből a privát adatait, majd amikor megkérdezem tőle, hogy ezt hogyan képzeli, hogy arra az időszakra besátrazik és beszáll a számlák fizetésébe is, akkor valahogy már nem akarja olyan lelkesen. Egyrészt ott a titoktartási szerződés, valamint a GDPR sem engedi az adatok indokoltnál tovább tárolását, emellett ha egy elsődlegesen adatmentésre specializálódott vállalkozásról kiderül, hogy ilyet tett, akkor le is húzhatja a rolót örökre. Pusztán anyagi oldalról megközelítve sincs az embernek kedve az ügyfelek adatainak a böngészésére vesztegetni az idejét, mert a pénzkereső munkától vonja el azt. Akkor viszont kötelező jelenteni a tartalmat, ha pedofíliára vagy bűncselekményre utaló nyom van.

Amerikában nem csak GDPR nincs, de a lelkiismeret és a morál is kevés, ahogy látom.
(#) img válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
A gyümis szervizben megteszik, ne aggódj. Illetve más helyeken is bevett módszer, mert egyszerűbb és gyorsabb újrahúzni, mint egy bújócskát játszó hibát keresni.

Egyébként igen, ez érdekes kérdés, hogy miért személyesebb tárgy egy telefon mint egy számítógép. Talán mert a nap 24 órájában veled van, míg a számítógéped nem viszed magaddal mindenhova. Viszont mindkettővel 99.9%-ban ugyanazt csinálod és a telefon is gyakorlatilag egy pici számítógép - manapság középkategóriában gyakran már erősebb hardverrel mint a 10 évvel ezelőtti, belépő szintű rendes számítógépek voltak. Pl. egy középkategóriás Honor 90-ben 12 GB RAM van 512 GB tárhely társaságában.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2024
(#) pucuka válasza Massawa hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
A gyümis telefonban nincs SD kártya, sőt, egyszerűen szét sem lehet szedni egyszerű módon.
(#) sany válasza img hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Csak egy egyszerű vírusírtás.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2024
(#) img válasza sany hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
SHIFT + DEL.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Tudom, ezért van nekem is külsö adapterem.
(#) david10 válasza img hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Ha látnátok hogy a mai autók infotainment rendszere mennyi mindent átmásol bluetooth-on/wifi-n a telefonról csak is azért hogy pár másodpercnyi csatlakozási időt megspóroljanak az autók indulásakor... Nagyjából semmi titkosítás nincs az elmentett fileban (egyedül a file rendszerbe SSH-n keresztül bejutni a nehéz) egy sima SQL file-ba mentődik bele az összes névjegy profilképpel együtt, ugyanoda átszinkronizálja az összes SMS-t (vagy egy részét) és log-olja a megjelenített értesítéseket. Hogy az értesítéseket minek kell log-olni azt én sem értem, de egésszen az autó forgalomba kerülésééig mindent vissza lehet nézni.
(#) img válasza david10 hozzászólására (») Feb 21, 2024 /
 
Gondolkodj a fájlrendszerben, amit hibátlanul működő készülék esetén az MCU transzparens titkosítása visszafejt. Ha manuálisan letörlöd a fájlt (flash alapú tárolóról beszélünk ugye, aminél a törlésre kijelölést követően az SD_ERASE parancsnak, az adott szektorokon történő lefutása után), semmit sem tudsz visszahozni belőle.

A "jobbik" eset az, ha nem kapcsolható be a telefon, mert akkor vagy saját magát a készüléket, vagy a kritikus alkatrészeit egy donor panelre átültetve (jó esetben) működővé lehet tenni és le lehet menteni róla az adatokat.

Kellett már autó fedélzeti memóriájából a gyártó szerveréhez csatlakozási kulcsokat menteni, mert még így is olcsóbb volt, mint ha tőlük vette volna meg a tulaj. Láttam a dumpban meglepő dolgokat, amiket nem tudom, hogy máshogyan kerülhettek oda, mint, hogy "begyűjtötte".
(#) Massawa hozzászólása Feb 22, 2024 /
 
Egy érdekes ( kétes ) minöségü STOP tábla a fejlett nyugatrol.

stop.jpeg
    
(#) ferci válasza Massawa hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Azért ilyen, hogy tényleg megálljanak előtte és megnézzék, vajon micsoda.
(#) img válasza Massawa hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Érdekes az a méhsejtrács szerű réteg rajta: lehet úgy tervezték, hogy megvilágítva látsszon csak.
(#) sargarigo válasza img hozzászólására (») Feb 22, 2024 / 1
 
Vagy ő maga világít "kérésre". Nem mindig kell megállni, csak ha világít
(#) somitomi válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 22, 2024 / 2
 
Én mondjuk lehet megállnék előtte mindenhogy, mert alakról felismerhető és láttam már ilyenre fakult közlekedési táblát
(#) lazsi válasza somitomi hozzászólására (») Feb 22, 2024 / 2
 
Egyetértek!
Aki ismeri a kresz-t, az tudja, hogy van 4 db olyan tábla*, amit az alakja miatt hátulról is fel kell tudni ismerni. Mivel az alakja szemből is ugyanolyan, mint hátulról ( ) így szemből is fel kell ismerni, akkor is, ha teljesen le van kopva róla a festés.

* A 4 tábla alakja: 8-szögletű, csúcsán álló háromszögletű, csúcsán álló négyzet
Ez utóbbi kétféle jelentéssel bírhat attól függően, hogy hol van: egy utca elején vagy a végén - így jön össze a 4 darab.
(#) compozit hozzászólása Feb 22, 2024 / 1
 
Itt egy kis videó, amiből megtudhatjuk, hogyan kell lábbal kezelni egy csónakban az evezőlapátokat, továbbá, hogy a napelem telepítéshez elég három egyszerű szerszám. Kell egy csavarhúzó, egy kombinált fogó meg egy macsate. Ez utóbbi szolgál a kábel elvágására és a blankolásra.
Azért nem semmi a kis csaj, érdemes megnézni a videót.

https://www.youtube.com/watch?v=YxEFqGD74T4&ab_channel=Tri%E1%B...6%A1ng
(#) sargarigo válasza compozit hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Nem tudom mit szólna a magyar szakhatóság ha meglátja hogy a nád tetejére drótozza a panelt, és amúgy a vezetékek szakszerű elvezetése is érdekes. Vajon mennyi idő míg megkapja a visszatáplálásra az engedélyt? Költői kérdés, láttam én is az akkut
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza Skori hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Egyszer beadtam az előző telefonomat egy független helyre, hogy cseréljenek benne microUSB csatlakozót, mert tiszta kontakthiba volt. Az ég világon semmit se csináltak, csak kicserélték a csatlakozót, majd sértetlenül kaptam vissza a telefonomat minden adatommal együtt ‒ ábra rajzolós zárolási képernyő volt beállítva az Androidban és SIM kártyát beadás előtt kivettük. Nyilván az adott helyen is múlik, hogy mit tesznek/tennének, mielőtt nekiállnának a javításnak.
(#) Massawa válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Na ezen nem világit semmi. Egy darab pléhre van ragasztva az egész.
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
De akkor miért van letakarva, ha fel kell ismerni.
(#) Massawa válasza lazsi hozzászólására (») Feb 22, 2024 /
 
Csak nem Ausztriában kaptál jogsit. Mert ott vannak ilyen elméletek közkézen. S mi van akkor, ha tök sötétben vagy ködben stb vagy uton?
Azért illene észnél lenni. A jelzötáblákát nemcsak a közuton, hanem a vasuton is hátulrol olyan szinre kell festeni, hogy az senkit ne zavarjon és ne legyen megtévesztö (mifelénk általában matt szürke az arabvilágban meg matt homokszinü). Azaz alapbol tilos értelmezni egy ilyen táblát hátulrol, mert az nem neked szol.
Söt ugye a sogoréknál lehet a STOP tábla alatt egy kiegészitö tábla is, hogy mikor érvényes meg mikor nem
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2024
Következő: »»   569 / 592
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem