Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2010 / 2490
(#) reloop válasza roland9 hozzászólására (») Júl 2, 2017 /
 
Ha jól olvastam az oszcillogrammot, akkor ez a zavar nem esik a hallható tartományba. Ez esetben akár egy szűrővel is csillapítható.
(#) bozsika003 hozzászólása Júl 2, 2017 /
 
Helló mindenkinek !
Lenne egy kérdésem hogyan tudnám megoldani ?
szeretném meg építeni ezt a kit-et
itt a link
És szeretgetném meg oldani hogy ezzel tudjam szabályozni a hangerőt távirányítóval így látványos lenne ezzel tudjam

össze hozható ?
(#) kameleon2 válasza roland9 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Az árnyékolólemez néha többet ront, mint használ. Ez pont az az eset. De próbáld ki és cáfolj meg ha nem ezt fogod tapasztalni.
(#) Karesz 50 válasza elf333 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Ismerem a hiba korrekciót. Mi volt vele a tapasztalatod? Megcsináltam, de nekem nem tetszett.

Kitennéd a játékizé szimulációját?
(#) roland9 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Sajnos hallható tartományban van, a csatolt fájlban a felvétel róla, első 5 másodperc az erősítőn letekert hangerővel, majd a többi 5 másodperc teljes hangerővel. A bemenetre egy keverő volt kötve teljesen lehúzott hangerővel.
(#) reloop válasza roland9 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
A szkóp ábrát ezek szerint benéztem rendesen. Ezt a szokásos 100 Hz-nek hallom, ami éppúgy lehet árnyékolási mint földhurok hiba.
Szűkítsük a kört! Erre a rajzra fogok hivatkozni.
A C11-et kösd át az IC 7-es lábról az 5-ösre. Ha búg, földhurok hiba, ha nem, előrébb kell keresnünk.
A C3-at kösd át az IC 1-es lábról a 3-asra. Ha búg, a poti vezeték szedi be a zajt, ha nem, előrébb kell keresnünk.
A bementi csatlakozó test ága el van-e szigetelve a készülék testtől? (Ez egy tipikus földhurok képző hiba.
(#) Pafi válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Nem nézted be, csak kétféle zavar van. A hallható tartomány igen nagy valószínűséggel az RF zavar demodulálása útján keletkezett. Persze sima kisfrekis zavar komponense is lehet még...
(#) roland9 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
A bemenet GND és a hálózati test külön van, nincs összekötve, de ha összekötöm, szinte megszűnik a zaj
(#) reloop válasza roland9 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
A hálózati test alatt az érintésvédelmi földelés értendő?
(#) roland9 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Igen arra gondoltam (védőföld)
(#) reloop válasza roland9 hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Ennek a jelenségnek az árnyékolatlanság a valószínű kiváltó oka.
(#) roland9 válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2017 /
 
Lerövidítettem a vezetékeket és körbe tekertem rá árnyékolásképp ónszívó harisnyát és a bemeneti GND-re kötöttem, sokkal halkabb lett, de teljesen feltekert hangerőnél még mindig elég jól lehet hallani.
(#) reloop válasza roland9 hozzászólására (») Júl 3, 2017 / 1
 
Az átépítésre voksolok.
(#) roland9 válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Átépítésnél csak a hangszínszabályzót tegyem a potik köré, vagy a stab. tápokat is át kéne tennem?
(#) reloop válasza roland9 hozzászólására (») Júl 4, 2017 /
 
Akár egy segédpanelen is átteheted a műveleti erősítőt, a táplábaihoz tartozó szűrőkondenzátorok legyenek azért az IC közvetlen közelében.
(#) gabor801216 hozzászólása Júl 5, 2017 /
 
SZIASZTOK.Az lenne a kérdésem,egy aktiv subládárol lenne szo,szol csak halkan,nincs teljeitmény.Harman Kardon sub.Az erösitöt kivettem,a nyák a trafonál mellett a kondinál,és a tranzisztornál van megbarnulna.Szerintetek mi adta meg magát?
(#) roland9 válasza gabor801216 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Szia!
Szerintem csinálj róla egy fényképet
(#) gabor801216 válasza gabor801216 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Sziasztok,közben megtaláltam az egyik tranzisztor rossz,de azt párban kell cserélni,a kérdésem az lenne az egyik Tip31c a másik Tip32c,mi van ha egyfajtát teszek bele,mert a müködése megegyezik.
(#) zotya1983 válasza gabor801216 hozzászólására (») Júl 5, 2017 / 1
 
Egyik P másik N csatornás nem tehetsz be mást!
(#) gabor801216 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Köszönöm,még egy kérdés mindegy melyiket hova forrasztom vissza mert nem jegyeztem meg melyik hol volt.
(#) zotya1983 válasza gabor801216 hozzászólására (») Júl 5, 2017 / 1
 
Nem mindegy egy kapcsolási rajzot nézz meg a készülékhez melyik hol volt. ugyanis egyik + oldalra másik -oldalra kell kerüljön de például a tranzisztor adatlapja is megmutatja hogy az növekményes vagy csökkenő...
(#) krisz69 válasza gabor801216 hozzászólására (») Júl 5, 2017 / 1
 
Szia aTip31c NPN Így a (+) oldalon volt. A Tip32c PNP ìgy a (-) negativ oldalon volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) zotya1983 válasza gabor801216 hozzászólására (») Júl 5, 2017 / 1
 
Még egy apró dolog! Azért egy típusszámot leírhattál volna, hátha mondjuk a rajzot is megnézzük.. Az hogy meg van barnulva a panel egyáltalán nem jelenti azt hogy a tranzisztor megadta magát... Tehát milyen módon mérted meg a tranzisztorokat? Csak mert a hibafeltárás a helyes tápfeszültségek ellenőrzésével kezdődik így gondolom azokat kimérted természetesen lekötött végfokokkal.... És gondolom a meghajtótranzisztorok és a körülötte lévő zénerek esetleg elkók mérése is megtörtént...
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) pucuka válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 5, 2017 / 1
 
Csak apróság. Csatornája a FET -nek van, a bipoláris tranzisztornak rétegei.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) zotya1983 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 5, 2017 / 1
 
Igen bocsánat a szakszavakat nem jól írtam és azt sem hogy növekményes... Mert az mosfet lehet csak..
(#) gabor801216 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 5, 2017 / 1
 
szia,_ennyire azért nem vagyok profi,_csak hobbi szinten probálom,_a feszültséget kimértem az jo, a tranzisztor minden irányba ellenállást mutatott kb 300-350._A sub Harman Kardon Sub ts2.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2017
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 5, 2017 /
 
Szia! Érdeklődöm, hogy mit találtál az iménti hozzászólásban, amiért pozitív értékelést adtál rá? Nem gondolod, lejáratódik így ez visszajelzési forma? Nem első eset, azért bátorkodom megemlíteni.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Biztos azt hitte a "kolléga" hogy ez a Facebook szleng... Borzasztó pár ember hogy el tudja balanszolni az embert a lényegről amit fentebb már amúgy is kifejtettem...
(#) pucuka válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
A TIP31 az NPN, és a komplementer párja TIP32 PNP az bipoláris tranzisztorok, nem FET, így rétegei vannak, és nem csatornája. Tranzisztor nem lehet sem növekményes, sem kiürítéses.
(#) zotya1983 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 6, 2017 /
 
Ezt olvastad? Ugyanezt leírtam egyszer...
Következő: »»   2010 / 2490
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem