Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2051 / 2486
(#) latyakosa válasza petyaka hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
A téma fejlécében sárga résszel kiemelve az élesztés menete. Ha betartod nagy valószínűséggel nem okozol újabb kárt!
(#) latyakosa hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
Sub erősítőnek, D osztályban 4 ohm terhelésre, analóg bemenettel, hidalt kimenettel, min 27V, de inkább 30V DC tápfeszültségre tudtok javasolni cél IC-ket amik beváltak otthon ?
(#) tothbela válasza latyakosa hozzászólására (») Nov 30, 2017 / 2
 
Nekem egy kínai TDA7498 dolgozik 4 ohmos szubra. Ez nem az "E" változat, hanem a sima. Azt jobban szerettem volna, mert az paralel híd üzemben is tud működni. Most 4 darab fél ohmos ellenállás illeszti össze a kimeneteket. A táp terheletlenül 40V, és szomszédátkopogós hangerő mellett sem esik 36V alá. Teljes sávban nem volt szép hangja, ezt Skori is észrevette annak idején, de megemlítette a lehetőséget a szub alkalmazás felé, én meg éltem vele.
(#) szikorapéter hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
Sziasztok. Van itthon ilyen PAM8403 -as csodakütyüm (2x3W) és az volna a kérdésem hogy ugye ez dupla híd kimenetű ic, viszont nekem fejhallgató meghajtására kéne,ami annyit jelent hogy egy közös földnek lenni kell a kimeneten. Ezt hogyan tudom megoldani? A válaszokat előre is köszönöm.
(#) reloop válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Szia! Használj csatornánként egy fél hidat, tegyél kondit a kimenetre!
(#) reloop válasza petyaka hozzászólására (») Dec 1, 2017 /
 
Szia! Nekem is hihetetlennek tűnt, hogy ekkora a tápfeszültség a készülékben, de a doksija szerint 100 W-ra képes csatornánként, így még el lehet képzelni. Az aztán kérdés, hol lehet elrejtve ebben a kompakt készülékben a 2x100 W-hoz elegendő hűtés, esetleg ennek hiánya okozhatta az STK meghibásodását.
Milyen előzménye volt a búgás megjelenésének?
(#) martin96 hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Építeni szeretnék egy sub erősítőt. Van egy trafóm ami 2x36.5V AC-t ad le és kb 400W körüli.
Még régebben elkezdtem egy ST 151-est, de valamiért mindig kiment benne a végtranzisztor (minden alkatrész jó volt benne, jó helyen, panel is jó volt).
Van valami egyszerű és olcsón megépíthető kapcsolás ami képes lenne meghajtani egy 4 ohmos hangszórót?
(#) CIROKL válasza martin96 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Sub célra nem érdemes épitgetni semmit az ebay -on fillerekert lehet venni kész paneleket.
(#) Naszrai válasza martin96 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Szia!

Én csinálnék 1 tápos 7294-et Reloop terve alapján és azt hidalnám.
(#) CIROKL válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
7294 -van fillerekert azt sem csinalnek nincs ertelme.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Szia! Miért nem említetted, hogy gondod van az ST151-gyel ? Bővebben: Link
Nézzük át, ha megvan még a panel!
(#) Naszrai válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Van, de nem egytápos általában.
(#) martin96 válasza Naszrai hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Vagy van itthon BD911/912-es tranzisztoraim. Ugyan csak 100V-osak, de jók lehetnek egy +-50V-ról működő ST151-be? Így talán olcsóbb lenne, mint egy TDA7294 híd.
Panelből inkább csinálok egy másikat, azt úgy is kézzel rajzoltam. Ki is néztem ezt a tervet.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A TDA hidat eleve el kell vessed, mert nem tud 4 Ohm-ra dolgozni.
A végtranzisztor lehetne azért valami izmosabb, a TO-220-as tokról határeset a hőelvezetés.
(#) petyaka válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Előzménye tulajdonképp nem volt. Egyszer csak nem lehetett be kapcsolni.
(#) reloop válasza petyaka hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A végfok IC működőképességét akkor tudjuk elbírálni, ha megadod valamennyi lábán a testhez képest mért feszültséget. Természetesen a feszültség polaritása is számít.
A mérést csak akkor végezd el, ha tudod olyan megbízhatóan kezelni a mérőcsúcsot, hogy nem zárod vele össze a szomszédos lábakat.
(#) petyaka válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ezt természetesen meg tudom mérni. Itt közlöm veled(tek) mit mérek.
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Sziasztok.

Megépítettem próbából még a konduktor-alkotó féle VF2-t, de lett egy szép 2Mhz gerjedés (szép szinusz) mindkét darabon. +-40voltról megy, ne5534 tápja +14v és -11v-ot mérek, fetek irf540-9540. Ha a fetek G-S lábára rakok 100n kondit akkor megszűnik, de amint a bemenetre rakok bármilyen vezetéket, még a végén összezárva is újra kialakul a gerjedés. Kimenetre R-C tag nem old meg semmit, bordáról leválasztva vagy borda testelése sem. Olvasgatom a lehetséges okokat, de elvesztem

Köszönöm előre is a tanácsokat.
(#) mlaci989 hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Üdv.
Grundig erősítő probléma szintén STK s. 4142 es.
A hangszóró rákapcsoló relé nem húz be,gondolom tiltásban van a rendszer. Jelet megkapja mind 2 csatorna 1 és 18 as láb. Kimeneteken nincs jelentősebb feszültség. Tápfesz megvan rendesen. Viszont 5 és 15 ös lábak a MUTE funkció,5 ös rendben -1,3 V de 15 ös láb +18,7 V testhez képest. Az IC 10 es lábán megvan a hang. 13 as nagyon halkan épphogy csak hallani lehet teli hangon. Meghalhatott az egyik csatorna és az blokkol?
Rajz letöltés
(#) petyaka válasza petyaka hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Szia. Ezeket az értékeket mértem amik a fotón vannak.
3 sub GND- t vettem negatívnak.
6 os +ch2. 7es-ch2. 14es ch2 in értéket nem tudtam mérni mert nyugtalan 40v és 110v közt folyamatosan változik.
Csinálok fotót róla mert van 2 db ellenállás ami melegszik nem vészesen.
(#) petyaka válasza petyaka hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Esetleg még ezek csinálhetnak galibát.
Még a tranformátorra gondoltam hogy ki lehetne mérni minden egyes betápot hát ha az szállt el. Viszont erről nem találtam olyan rajzot, ahol az értékek szerepelnének.
Valaki ebben esetleg tud segíteni?
(#) reloop válasza petyaka hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
A 8 és a 12-es lábon egyaránt pozitív feszültség van, vagy csak lemaradt az előjel?
(#) latyakosa válasza tothbela hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Köszönöm a tippet!
(#) Azakitenem hozzászólása Dec 2, 2017 /
 
Este még hallgattam rajta zenét és reggelre nem szól a jobb oldal. Nem a hangszórókkal van a baj.
Ki volt kapcsolva. A kábel is rendben van Ha teljesen felveszem a hangot maximumra épp hogy csak lehet hallani. A bal oldallal nincs semmi gond.
(#) Naszrai válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
IC + és - bemenete közzé lehetne pl. valami kondit rakni. Mondjuk 330pF elsőre.
(#) Naszrai válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Ez igaz. 4ohm-ot nem bírná a TDA hidalva.
(#) mek-elek válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Üzenete érkezett,
Elek
(#) Lucifer válasza Azakitenem hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Tanyán van hozzá szervizkönyv, érdemes átnyálazni:
https://elektrotanya.com/yamaha_rx-v396.pdf/download.html
(#) Ge Lee válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Ebbe a végfokba, de úgy általában egyikbe sem ajánlott 5534-et tenni éppen a gerjedékenysége miatt. Próbáld ki más típussal, nem fog gerjedni.
(#) tothbela válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Talán elfelejtik, hogy ez külső kompenzálású, és ha jól tévedek 3X-os erősítésig mehet külső kompenzáló kapacitás nélkül. A VF2 féle kapcsolásban pedig a fetek nagy meredeksége miatt akár 1X-es alá is eshet az 5534-re eső erősítés. Az 5, 6, láb közé szigorúan be kell tenni azt az egységnyi erősítéshez szükséges 22 pF-ot. De 47, vagy akár 100 pF- sem lehet túlzás.
Következő: »»   2051 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem