Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2072 / 2486
(#) Helios hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan kapcsolási rajzra, mely egy maximum 2db 200W 8R terhelhetőségű végfokot ábrázol. A tápfeszültségem +-63V, a transzformátorom pedig körülbelül 600W. (Egy régi Twinline-ban volt.) Én keresgéltem, de mindenhol csak 4R-re találtam. IRFP240 és IRFP9240-el építeném és 3-3pár kerülne a panelra.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) latyakosa válasza blasz hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Ez nekem egy ST kapcsolásnak tűnik túláram védelem nélkül és dupla végtranzisztorokkal, 4 talán 2 ohm terhelésre.
(#) latyakosa válasza Helios hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Ami bírja 4 ohmot az bírni fogja a 8-t is. 8 ohmhoz elegendő lehet 2-2 pár IRFP is akár.
Nem szükséges feltétlenül másik kapcsolást keresned.
(#) Helios válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Azt sejtettem hogy a 4-et is simán bírja, csak én használok szigorúan 8R terhelést. A 3-3pár FEt nem lenne biztosabb megoldás?
(#) latyakosa válasza Helios hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Az a helyzet, ha nem ellenállásokon fűtöd el a teljesítményét az erősítőnek hanem hangszórókon akkor eleve a 8 ohm is változik a frekvencia és a hangfal műszaki jellemzőitől függően.

Ha "biztonságosabbnak" érzed 3 párral akkor mi volt a célja az erdeti kérdésednek ?
Ha van túláram védelme, megfelelő hűtése egy erősítőnek, a megengedett terhelésnél nagyobbal nem akarják terhelni akkor azt éveken keresztül is képes lesz biztosítani.
Az erősítő akkor hal meg ha eltérsz ezektől a sarokkövektől vagy elöregszenek az alkatrészek..

Alkotó APEX 200-s tervét nézted már ?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) Helios válasza latyakosa hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Az a helyzet, hogy passzív hűtésű lesz a végfok, a doboz oldala eleve a borda. néztem az SR200-as tervét, gondolkodtam azon is, de egy SR100-asom már vaan itthon, most szeretnék egy FET-eset.
(#) blasz válasza Helios hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Szia ez nem az ST. az másabb.
(#) Helios válasza blasz hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Na jó, az SR200-as alapjain nyugszik. De mivel van már tranzisztorosom, most szeretnék egy FET-eset is.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 22, 2018 / 1
 
Szia! Mellékelek egy bevált kapcsolást.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Kaphat IRFP-ket a terv?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
A rajz felső, középső részén jelzi, hogy IRFP240 és IRFP9240 tranzisztorokkal is biztonságosan üzemeltethető. Ennek "kicsontozott" változata a Baji féle FET-es kapcsolás, amiből jónéhány készült különböző számú végtranzisztor párokkal.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2018
(#) pinyó39 válasza reloop hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
A Baji az eredeti Hitachi kapcsolás elbénázása
(#) zotya1983 válasza Helios hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Ezt is nézd majd meg hasonló mint a Holton.
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
A pozíciószámokhoz tartozó értékeket hol lehet megtalálni? Rövid tanulmányozás után nem jutottam előre. Esetleg a beültetési rajzról?
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
A Top és az Over PCB Pdf fájlon van sajnos csak feltüntetve.
Innen
származik a történet.
(#) kezdoke hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Sziasztok!
A napokban “elkészült” az erősítőm, doboza egy ősrégi beltériegység a probléma: ha fedő nélkül használom nem zúg nem rezonál szuperül zenél, de ha ráteszem a burkolatot elkezd búgni 50Hz en a doboz sőt szó szerint a trafó környékét elkezdi forrósítani kb 20-30mp alatt durván 60 fokra felmelegíti valaki tudna segíteni mit rontok el?
(#) Johnny0004 válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Szia! Közben szól az erősítő, vagy csak búg? Valamihez nem ér a tető? Jó lenne egy kép a belsejéről is.
(#) CIROKL válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Túl közel van a fedlap a trafóhoz , . vagy trafó csere más méretre vagy doboz csere.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2018
(#) Johnny0004 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Attól lesz fél perc alatt 60 fokos??
(#) kezdoke válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Az erősítő attól függetlenül szól tennék kèpet de valamièrt nem engedi feltenni azokat a képeket amit a belsejéről csináltam
(#) Johnny0004 válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Át kell méretezni a képet, hogy 2MB-nál kisebb legyen.
(#) kezdoke válasza Johnny0004 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Igazad volt
(#) szikorapéter válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 24, 2018 / 1
 
A toroid pánt csavarjára tegyél valami szigetelést mert amikor ráteszed a ház tetejét úgy működik mint egy hatalmas rövidrezárt menet. Ezért búg meg fűt mint állat.
(#) CHZ válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Fedél hozzáér a toroid felfogató csavarjához, átzárja a dobozon keresztül, ezért melegszik.
(#) kezdoke válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Annyi lenne hogy fémesen ne érintkezzenek?
(#) szikorapéter válasza kezdoke hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Pontosan. Ha fémesen érintkezik olyan mint egy nagy rövidzárlatos menet. Emiatt búg a toroid és persze forrósidik is.
(#) kezdoke válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Akkor mindjárt jelentkezem köszönöm !
(#) kezdoke hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Mostmár minden szép és jó köszönöm
(#) rockerjimmy hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van nekem 7 pár sanken sap17 típusú tranzisztorom 7db npn és 7db pnp, amiből szeretnék egy relatív nagy teljesítményű végfokot építeni, rengeteg alkatrészem van így az nem okozna gondot, kérdésem az lenne mit érdemes vele esetleg van valakinek kapcsolása?
Sub ládához lenne...
Előre is köszönöm a tanácsokat mindenkinek!
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
A nyugalmiáram-állító az alábbi módosítás szerint egyrészt biztonságosabb, másrészt figyelembe veszi az IRFP tranzisztorok SK-SJ-től eltérő gate-source feszültségét.
Következő: »»   2072 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem