Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2259 / 2486
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Mondjuk nincs itthon szerintem bar szetnezek regi hifibe...
Max megrendelem a hobiztivel egyutt.
De mondhatsz korrektebbet,hogy ne nyuljunk melle
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Az NE5532 alacsony zajú.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Koszonom,megrendelem.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Nem jellemző a műveleti erősítő meghibásodása. Rendelés előtt mérd meg a 2, 3, 5, 6 lábak feszültségét is.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Testhez kepest a tapja rendben van de a tobbi hat laban 16, egynehany voltot merek.
Kiforrasztott allapotaban erdemes megmerni a feszultsegeket?
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
A 3 és 5-ös lábon ez nincs rendben, mert ellenállás húzza őket testre. Ha jól látom R303, R304 82k értékűek. Mérj ezen ellenállásokon feszültséget a test felőli lábukon, hátha az szabadult el a valós testtől.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Kikerestem,igen 82k-s.. ,most ket napig nem tudok vele foglalkozni.
(#) Leadtek hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok! Erősítő építés során felmerült egy kérdés, vagy inkább egy gondolat és ebben kérném a véleményeteket. Az előfok és a végfok egymástól független tápos, a kettő között a dobozban lesz kb 20cm árnyékolt jelkábel. Az előfok kimenetén és az erősítő bemenetén is van csatolókondi. Az ismert, hogy minél kevesebb kondin keresztül megy a hang, annál jobb. Arra gondoltam, hogy elegendő csak egy csatolókondi az előfok és végfok között, de a kérdés, hogy valóban jó ötlet-e ez illetve ha igen, akkor melyik részen maradjon meg?
(#) tothbela válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
A csatoló kondi szerepe kettős. Egyik, hogy az esetleges DC potenciált választja le, másik hogy felüláteresztő szűrőként az alacsony frekvenciás tartományban csökkenti az erősítést.
Ha például az elő- és végfok között van a hangerő potméter, és mind az előfok kimenetén, mind a végfok bemenetén DC potenciál van, akkor mind a két kondenzátornak van szerepe, tehát nem hagyható el. Ha nincs ilyen DC probléma, akkor csak abban az esetben kell kondenzátor, ha szándékosan töréspontot akarsz tenni az átviteli sávba.
(#) Skori válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Miért nem próbálod ki? Először kösd be úgy hogy mindegyik kondi benne van, és hallgasd meg a hangját. Aztán iktasd ki az egyik kondi-t és hallgasd meg, hogy hallasz-e különbséget. A kapcsolás felépítésétől is függ, hogy szükség van-e a csatolókondira. De pl. ahogy előttem is leírták hangerőpoti előtt és után is kell csatolókondi, pl. mert ha a potin DC áram is folyik, akkor sercegni fog tekerés közben (még egy mezei opamp offszet feszültsége is elég ehhez).

Egyébként az hogy több kondin megy át a jel, nem feltétlenül jelent minőségromlást. Ez attól is függ, hogy milyen törésponti frekvencia alakul ki a kondival, és mennyire stabil és jó minőségű az a kondi. Általánosságban 2Hz alattira méretezett töréspont esetén nem okoz hallható negatív változást a hangban. Pozitív változást viszont hozhat, ha nem viszünk át olyan frekvenciát, amit a hangsugárzó amúgy sem tud kisugározni. Ugyanis azok a jelek amik ott vannak a hangsugárzó kapcsain, de kisugározni nem tudja azokat, növelik a hangszóró torzítását (pl. doppler torzítást okozva), és feleslegesen növelik a lengőcséve melegedését.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020
(#) pucuka válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Két kondi sorban, felesleges. Ha két azonos kondit sorbakötsz, az eredője fele kapacitás lesz, ami biztosan megemeli az alsó határfrekvenciát, így a hang színezetén is észlelhető lesz.
Csak példának mondtam a két egyforma kondit, az egyszerűség kedvéért, egyébként kondenzátorok soros kapcsolása.
a másik probléma lehet, ha polarizált kondi (elektrolit) a csatoló, akkor gondok lehetnek a polarizációval is.
(#) Leadtek hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat mindenkitől! Polarizálatlan fóliakondikról van szó, hangra tudtommal ez a legjobb. A hangerő szabályozás az előfokban van megvalósítva cél IC segítségével. Akkor végül 1 csatoló lesz a kettő között, töréspont 3,3Hz ami szerintem teljesen jó.
(#) black1989 hozzászólása Jún 4, 2020 /
 
Sziasztok !

Fontos kérdésem lenne hozzátok tisztelt fórumtársak!

Gu-50 elektroncsőhöz milyen foglalatot vegyek? Olyanra lenne szükségem ami nem drága , értem ezalatt , ne kerüljön annyiba mint a cső!
Pl ez jó lenne ? https://stageshop.hu/hu/erosito-alkatreszek/elektroncso-csofoglalat...db-s8c

6n6p csőhöz pedig ezt néztem!

https://stageshop.hu/hu/erosito-alkatreszek/elektroncso-csofoglalat...fullel

Előre is köszi!
(#) CIROKL válasza black1989 hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
A GU50 nek saját foglalata van ,tehát csak az jó hozzá amit oda terveztek, spórolni ezen nem lehet semmit ,veszel ott ahol tudsz .
Fürkészve a hirdetéseket ,néhe szokott lenni 1-2 darab eladó.
(#) black1989 válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia!

Akkor ezt te hogyan értelmeznéd?
Nyilván elfogadom amit mondasz , de akkor mi ez a kompatibilitási felsorolás?

https://www.arwill.hu/termekek/felvezetok/elektroncsovek/csofoglala...93366/
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) pucuka válasza black1989 hozzászólására (») Jún 5, 2020 / 1
 
Az mind ugyanaz a cső, más gyártóktól, más időben, saját jelzéssel.
Mindegyik őse az LS50 Wermacht cső 1941 -ből.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Az aláhúzott betű-szám kombináció a HE Stoere oldalra mutat. Már nem ismerik ezt a csövet.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2020
(#) pucuka válasza granpa hozzászólására (») Jún 5, 2020 / 1
 
Arról én nem tehetek, aláhúzta automatikusan. De íme:
Az RFT is gyártotta, valami RS néven, de nem ilyen búrában.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2020

LS50.pdf
    
(#) djcaveman hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Sziasztok.
Egy Citronic PL 3800 az erősítő javitásaval szenvedek. Hibajelenség: semmi életjel, hacsaknem annyi hogy a táprészben egy smd led világít zölden. Van egy lm339 smd ic ennek a tápfesze 6,2V.. a többi ic -nél ssm 6279, ssm83275L ugyan ez a tapfesz mérhető.. Az optocsatolókat mérve nem találtam hibásnak A végfokozat mérve jónak tűnik, nincs zárlat. A Táp részében van 2db tirisztor cs45-08i01 2db igbt IXGH 60n60c2 , és egy dioda. Az igbt és a tirisztorok meghajtása ssm2263, ssm 83275L, ssm 6279... Valaki javitott már ilyen gépet, vagy találkozott ezzel végfokkal?? Google nem barátom, csak az user manualig jutottam.
(#) Cinema válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Az SSM áramkörök és a Tirisztor, IGBT-modul gyári adatlapjaiból próbáld visszafejteni a kapcsolást, hogy mit csinál. Ha ez sikerül, akkor már lehet következtetni, mi és hol a hiba?

Üdv!
(#) djcaveman válasza Cinema hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Sajnos nincs semmilyen adat az ssm ic-k ről.. Legalábbis eddig nem találtam...
(#) Davidd hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Sziasztok! Egy kis véleményezést szeretnék kérni. A mellékelt erősítőt épitem meg, már épitettem nagyon bevált. Viszont most az üresjárati tápfeszültség +-42V, teljesen terhelt pedig +-39V Két darab modult hidalnék be, opamp segítségével. Kérdésem a következő: A végtranzisztorjaim eredeti bontott sanken tranyok 2-2 par oldalankent, mégpedig mn2488 és a párja mp1620. Igen am de a kapcsolasi rajzban a végtranyok szimpla végtranyok. Utanna kerestem ezeknek a tranyoknak es ezek darlington tranzisztorok, mit mondtok hagyjam ezeket egy másik erősitőnek, vagy nyugodtan berakhatom ezeket, es legalabb nem szenved annyira a meghajto fokozat? Gondolom 8 ohm hid üzem mehet nyugodtan, de 4 ohm hid üzemhez mit szolna?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2020
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 7, 2020 / 1
 
Szia! Jól látod, a darlington tranzisztoraid egy másik kapcsolásba illenek. Darlingtonoknál amúgy is kerüljük a párhuzamos kapcsolást.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Köszönöm a megerősitésed, akkor marad a jol bevalt 2sc5200-2sa1943 páros, kérdésem még mindig fennáll. 4 ohm hid kapcsolashoz 2 par oldalankent elég-e? Mivel a tapfeszültség elég alacsony.
(#) Cinema válasza Davidd hozzászólására (») Jún 7, 2020 / 1
 
2-pár végtranzisztor - szerintem bőven elég.

Üdv!
(#) Cinema válasza djcaveman hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
A gyártót kell először megtalálni és ott lehet rákeresni.
(icelect.com)
Az SSM2263 - KA2263 - OB2263 például.
Tessék keresni és akkor lehet találni.

Üdv!
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 7, 2020 / 1
 
A híd 4 Ω-os terhelése egyenértékű a szóló csatorna 2 Ω-os terhelésével. Lesz vagy 10 V maradékfeszültséged és 15 A csúcsáramod. Az egy végtranzisztorra jutó 7,5 A normál igénybevételnek felel meg.
(#) Gémes2 hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Én is azért jöttem , mert bajom van, lehet nem is egyszerű.
Van a családban egy National Panasonic Rs-4360 megbecsült rádiósmagnó, aminek egyszer csak elhalkult az Fm sávja. Nagyon halványan egy, esetleg két adó bejön. Olyan mintha az antenna erőssége megszünt volna.
Jó lenne valami bölcsességet tudnátok mondani,esetleg egy kapcsolási rajz nagyon jól jönne.
A power kapcsoló mellett van egy selector kapcsoló, az volt kontakt hibás, és az egyik ismerősöm azt a hibát megszüntette, de attól még nem jött rendbe.
Kérlek , ha tudtok valami ötletet, akkor segítsetek.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Köszönöm szepen, alagút hűtést kap, ntc figyeli, de ha kész lesz, felrakom a ki mit epitett topicba, hogy meretezzem a clip aramkort? -30V vagy -39V hogy nagyjabol igazat mondjon?
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
A clip 30 V-nál várható, ha 4 Ω-mal terheled a híd kimenetét.
Következő: »»   2259 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem