Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2258 / 2486
(#) black1989 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Köszönöm a gyors választ ! Persze nincsen 6n6p jelű cső a rajzon , de több fórumon is olvastam , hogy a legjobb választás a gu-50 meghajtásához, így az építem majd be ! Már beszereztem a csöveket egyébként !Eddig tiszta sor , tehát akkor érdemes úgy indítani a végfokot , hogy már eleve rajta van a hangfal!? Aztán ott van még pl az is ,hogy előfeszítés kell a gu50 csöveknek , amivel gondolom egyeben a nyugalmi áramot is állítjuk ...Hol mérek ebben a kapcsolásban nyugalmi áramot????
(#) CHZ válasza black1989 hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
6HP csővel is jó, de a munkapontot be kell állítani hozzá...
Legegyszerűbb, ha a katódba beteszel 1 Ohm ellenállást és ezen mért feszültségből megállapíthatod a nyu.áramát.
Hangszóró kimenetre kötött 100 Om ellenállás megvédheti, ha nem vezérled ki jelentősen.
(#) black1989 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Értelek!

A 6n6p csőhöz normális a rajzon beállított munkapont , vagy itt is változtatni kell az ellenállások értékein? Szóval az 1 Ohm ellenállást ,ami gondolom 5 wattos , azt be kell iktatni a katód , és a gnd közé, amin pl ha 80 mV feszt mérek , akkor az kb 80 mA körüli lesz a nyugalmi áram? A trimereknek a legnagyobb állásban legyenek indításkor , vagy kb félig állítva? Tudom sok a kérdés , de megjegyzem még1x , hogy ez lesz az első csöves amp , amit szeretnék megépíteni !
Még valami. Az 1 ohm ellenállást ki kell venni a nyugalmi áram beállítás után, és a trimereket ki kell e cserélni fix ellenállásra?

"Hangszóró kimenetre kötött 100 Om ellenállás megvédheti, ha nem vezérled ki jelentősen"
Hangszóró nélkül miért vezérelném ki , ezt nem teljesen értem!
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) tothbela válasza black1989 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Az 1 Ohmosból nem kell még 1W sem, mert gyakorlatilag nyugalmi áram négyzet szorozva R. Ez pedig 50mA-nél 0,0025W, 100mA-nél 0,01W, 500mA-nél 0,25W.
Kivezérelni egy erősítőt nem csak szándékosan lehet. Egy potméter reccsenés, egy kikapcsolási tranziens, egy csatlakozó vezeték pattanás mind ilyen. Ha kikerül a végcső a lineáris tartományból, akkor kapcsolóüzemű lesz. Persze nem csöves PWM erősítővé válik, hanem inkább olyanná mint a gépjárművek gyújtótrafója. A felépült mágneses mező villamos energiává fog alakulni, aminek feszültsége a terhelő ellenállástól függ. Mégpedig a terhelő impedancia négyzetével arányosan. Ha 8 Ohmon 10V, akkor 100 Ohmon 30V, 1000 Ohmon 100V körüli. Végtelen Ohmon végtelen lenne, de a szikra hamarabb meg fogja találni az utat. Ha pedig odakormol a szigetelésre, akkor előbb utóbb szépen zárlatos lesz a kimenő.
Természetesen előbb a szekunder oldali feszültségről volt szó, a primer oldali az ennek a menetszám áttétel szorosa.
(#) CHZ válasza black1989 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Idézet:
„A 6n6p csőhöz normális a rajzon beállított munkapont , vagy itt is változtatni kell az ellenállások értékein?”

Igen, de egyszerűbb lenne ha olyan kapcsolást keresel, ahol 6H6P a meghajtás.
(#) VA211 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Tudnatok segitni?

Van két kimenö trafóm: 2darab PP.

Hangszoró oldal 8 ohm (ez biZtos! ) 50Volt jön ki A 8 OHMOS oldalon ,

Anód Raa ra 50Hz és 1730 Volt be! Mi lenne az Raa ? Kőrulbelül?

Amugy kiöntött kb 1000VA toroid magok. A szekunderen azt irja 8Ohm 50Volt Out !!!

Litze a kijövő vezeték.

Elöre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) granpa válasza VA211 hozzászólására (») Máj 29, 2020 / 1
 
Kedden 20:42-kor Tóth Bélától kaptál választ!
(#) tothbela válasza VA211 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Tudunk segíteni. Behordjuk a szenet, elmegyünk boltba. Ha erősítős ügyben kérdezel, abban is. De kérlek kérdezz, és a méréseidet közöld, mert:
"Nem tudom a neved,
Hogy segítsek neked"
(Omega)
(#) mcc válasza VA211 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Raa=kb.10kohm
(#) black1989 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Értem!

Köszönöm a segítséget!
(#) krapulax6 hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Sziasztok.
Sony str gtx211-es tipusu erosito trafojanak a primer kore szakadast jelez .
Manualt talaltam hozza de a secunder feszultsegeket nem talalom benne csak kovetkeztetni tudok a pufferkondik ertekeibol (25-0-25)de a secunder2-rol fogalmam sincs.
Hogyan lehetne meghatarozni?
(#) tothbela válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Gondolom a 2X25V a végfok táp része. Ha erre a szekunderre egy külső trafóból 5-25V közötti váltófeszt kapcsolunk, akkor a sec2 tekercsen mérhetünk valamekkora feszültséget. A sec1 és a sec2 feszültség arányából máris ki lehet számolni a sec2 feszültségét.
(#) krapulax6 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Igaz,koszonom...
Jol gondolom,hogy 2x25 V korul van?

https://kepkuldes.com/image/K7GZD2
(#) CHZ válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 30, 2020 / 1
 
Szia!
Kösd át a hőbiztit, máris mérheted..
(#) krapulax6 válasza CHZ hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Mukodik,az volt a ludas!
Koszonom szepen!
(#) tothbela válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
A rajz részletből ítélve szerintem több, de mint látom megoldódott a probléma.
(#) krapulax6 válasza tothbela hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Meg igen es valoban tobb,35V-korul mertem.
Koszonom neked is.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Szia! A hőbiztosítékot pótold! Lehet minden oka megvolt a kioldásra, így egy nagyobb hibától mentette meg a készüléket. Figyeld meg a trafó melegedését tartós használat során!
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Szia.Megvolt az oka,allitolag vegigcsinalt (majdnem) egy hazibulit
Megprobalom beszerezni.
Viszont az eredeti szepen a huzalok koze van beszerelve,a cseret is megprobaljam oda betuszkolni?
Vagy mehet kintebb nagyobb hoerteku?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Igazabol nem is latom feltuntetve az erteket a manualban.

Kisebb hoertekut...atgondoltam
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Próbáld a kivett biztosíték helyére bejuttatni, amennyire ez sérülés mentesen megoldható. Ha tudsz rá lakkot cseppenteni az rögzíti és javítja a hővezetést.
100-130°C értékekkel találkoztam. Valóban célszerű alacsonyabb hőmérsékleten kiolvadót választanod, ahogy távolodik az elhelyezkedése a primer tekercstől.
A hőbiztosíték eltávolítása, vagy jobb esetben cseréje csak az amatőr gyakorlatban létezik. Azt a trafót, mely túlmelegedett, cserélni vagy tekercselni kell, mert a huzal szigetelése sérül a melegtől. Ritka, hogy a hőbiztosíték a trafó bontása nélkül hozzáférhető.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Sajnos nem igazan ferek hozza de kozel a huzalokhoz be tudom majd tenni az ujat.

Kovetkezo hazibulis erosito ami hozzam kerult de megtartom egy Technics su vz220.
SVI3102C vegfokkal.
60W-os izzo nem vilagit ellenben az egyik kimeneten kozel 20 volt merheto.
TDA7294-es kittem van es azzal szeretnem helyettesiteni az SVI-t.
Feszultseg megfelelo a kittnek.
Milyen atkoteseket kellene csinalnom?

Ez igy jarhato ut?:

https://kepkuldes.com/image/KMLFP7
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
A bekötést helyesen értelmezted. A test pontjának kiválasztása a kényes a földhurok miatt. Kísérletezz, hogyan búg legkevésbé.
Fontos! Feszültségmentes pufferekre kösd rá a TDA7294-est!
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Rendben..az aramkort megszakitsam ahol fut az ic-hez?
Gondolok az r501-502 illetve a kimenetnel.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Az R501 és R502 ellenállásokat természetesen távolítsd el.
A kimenetet kötheted a régi IC 1 és 4 lábhelyeire, a soros induktivitás és a Zobel-tag a TDA7294-nél is hasznos.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Jelentkezem majd,koszonom.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Szia.
Bekotottem az egyik kittet.
De a kimenetet szabadon hagyta rajta .
Teljesen letekert hangeron minimalis athallas van a hangszoron,a hangero novelesre sem reagal.
Elkepzelheto,hogy a 301-es ic (upc4570c) megadta magat?

Az RCA-k forrasztasai igy neztek ki:

https://kepkuldes.com/image/KkVVCd

Az osszes laban 16-17V-ot merek.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
A műveleti erősítő hibájának árulkodó jele: az 1-es és/vagy 7-es lábon nem 0 V a feszültség testhez képest. A 4 és 8 lábakon ellenőrizd a tápfeszültségét! Ügyelj, ne zárd össze a szomszédos lábakat a mérés során!
A KIT bemenetét kézzel óvatosan megérintve hallható a szokásos búgás?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Az 1 es 7-es labakon 16,2V-ot mertem.
A kittet leprobaltam es hallatszik a bugas.
Milyen tipusra csereljem?
Tl072 eleg ide?

Ja a 4 -8 labakon megvan a tapfesz.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
A TL072 próbának megteszi. Ha zavaró az alapzaja akkor gondolkodunk a cseréjén.
Következő: »»   2258 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem