Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   240 / 2493
(#) eper1234 válasza hapro hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
hello.
tudom hülye kérés lehet de véletlenül nincs meg neked ugyan ezen az oldalról származó 100W os fetes vég rajza mert erősen szimpatizálok vele. esetleg pdf es dokumentáció ?
(#) agressiv válasza eper1234 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Csak nem erre gondoltál.
(#) flathead hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Vettem egy NE078N típusú végfok kitet, de sajnos a NE078 dokumentációját adták hozzá, amiben egy csomó alkatrész máshol van, szóval nem passzol a dolog.
Tudna valaki esetleg egy szkennelt NE078N beültetési rajzot, vagy alkatrész listát küldeni, amin az alkatrészek is fel vannak tüntetve?

Nagyon-nagyon fontos lenne, kérem aki tud, segítsen!!!

Köszönöm előre is!

flathead
(#) eper1234 válasza agressiv hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
helló.
nem pont erre a kapcsolásra gondoltam ez megvan nekem is, igazából ez sem lenne rossz, de olyan kapcsolást keresek ami a létező legegyszerűbb és olyan 100w -ot tudna maxba. lehet túlzottan le akarom egyszerűsíteni ?
(#) agressiv válasza eper1234 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Ennél egyszerűbb kapcsolás szerintem nincs. Alig van benne alkatrész. Mondjuk az igaz, hogy a fetek elég drágák, és nehéz néhol beszerezni, de maga a kapcsolás egyszerű.
(#) agressiv válasza flathead hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Ha a kapcsolási rajz megvan, akkor a szerint meg lehet csinálni.
(#) sebestyen_ferenc válasza Tomy27 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia én nem vagyok jó tapasztalattal irántunk elég sokat hoztak nekem, hogy javítsa meg van benne tda7269a végfokok 4drb ezek szoktak elszállni
sajnos a kínaiak már csak ilyeneket alkotnak,ez az én véleményem és tapasztalatom
(#) Tomy27 válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Köszi a véleményedet.Épp most néztem ki jó árban egy 5000-es típust de kíváncsi lennék hogy a külső eltéréseken kívül van-e valami hangzásbéli külümség az 5005-stől(főleg a subra gondolok) a kettő közt mert a teljesítményük az megeggyező?Nem volt még nagyon dolgom ezekkel a TDA sorozattal de ezek szerint nem egy strapabíró típus lehet.Egyáltalán képes ez leadni a 75W RMS-t ebben a genius cuccban?
(#) ImiDj hozzászólása Jan 22, 2009 /
 
Mit szoltok hozza jo lett habar meg nincs keszen.Csak holnap kapom a pufer elkokat most 6600uf van benne. Kb:2x40w de a meretehez kepest eleg jo

BILD0546.JPG
    
(#) banyaiakos válasza eper1234 hozzászólására (») Jan 22, 2009 /
 
Szia!
VF2 vagy valamelyik KDMester féle verziója...
1000Ft/ csatorna és 2 óra alatt kész van...
ennél olcsóbb+egyszerűbb nem nagyon van...
szerintem
(#) sebestyen_ferenc válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Szerintem is jó milyen a végfok ic-és vagy tranyos? Én is csináltam anno erősítőt, én CD lejátszó dobozába tetem, az 5.1-es volt tda2030-kal, amit már eladtam.
(#) sebestyen_ferenc válasza Tomy27 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Teljesítményük az egyenlő 5005ben én 8 ohmos hangszórókat láttam, és ha nincsen hangszigetelő vatta benne akkor a subwoofer elégé zörögteti a trafót vagy a paneleket.A sub 30-35wattot ad le, a többi 10watt/ csatorna elfogatható torzítással.
Én azt javaslom, hogy ha anyagilag úgy állsz vegyél egy komolyabb (tranzisztoros végfokkal rendelkező) erősítő rendszert. Ha pedig nem akkor vásárlásnál mint két típust jó lenne meghallgatni, én a voksomat az 5000-re tenném le. :yes:
(#) ImiDj válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Tda7294-el keszult
(#) rammeradrian hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Heló!
Tudna valaki pár wattos erősítő kapcsolást amit C1740-es tranzisztorokból lehet felépíteni.
4-5W körül.

Köszönöm!
(#) Gyurix hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Hi a 2x12V-os toroid trafóm feszét megnöveltem úgy, hogy a kivezetéseit feltekertem a toroidra így mekkora aramerőséget veszthetett a 6,67A-ből?
(#) proli007 válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Hello!
Amilyen arányban növelted a feszültséget, olyan arányban csökken az áram. (Mert még mindig P=U*I)
üdv! proli007
(#) Gyurix válasza proli007 hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Oké köszi értem.
(#) Gyurix hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Olyat lehet, hogy egy trafóról két erősítő mennyen?
(#) agressiv válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Lehet. Csak a teljesítményre kell odafigyelni. Ha túlterheled a trafót, meghálálja.
(#) Gyurix válasza agressiv hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Le is éghet?
(#) zoly15 válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
Legrosszabb esetben igen.. ha van megfelelő biztosíték az kiold vagy ha van beépített hőbiztosíték akkor az old le..
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jan 23, 2009 /
 
Üdv.
Lenne egy kérdésem. Adott egy erősítő amiben van egy hangszínszabályzós előerősítő(LM 1036N) és egy végfok (TDA 7294). Hogy tudnék én betenni egy jack dugó aljzatot a végfok elé úgy, hogy ha oda bedugnak egy fejhallgatót, akkor csak a fejhallgatón szóljon a zene, a hangfalakon már ne.
Előre is köszi a választ...
(#) sebestyen_ferenc válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
nem TDA7269A-as végfokok vannak rendeltem belőlük már egy párat az erősítőhöz
(#) sebestyen_ferenc válasza sebestyen_ferenc hozzászólására (») Jan 23, 2009 /
 
bocs hülyeséget írtam már túlfáradt vagyok
(#) Gyurix hozzászólása Jan 24, 2009 /
 
Üdv! Úgy hallottam, hogy az LM3876-os IC-nek nagyon kicsi a torzítása 40W-nál 0,006% ezért szeretnék belőle egy jó kis kétcsatornás HIGH END erősítőt.Ha tudtok kapcsolási rajzot küldeni ilyen IC-t tartalmazó erősítőről nagyon hálás lennék.Köszi!
(#) Bassmester válasza Gyurix hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Szia!
Ez itt a GainClone. Ehez a trafód is elég volna szerintem.
(#) Bassmester válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Kaocsolós jack-aljzattal egyszerűen megoldható, bár lehet hogy nem lesz recsegésmentes a dolog és az előfok sem biztos hogy jól fog szólni a fülesen.
(#) DJ Szabcsa válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Köszi szépen a választ.
Szerinted ez olyan aljzat:
Bővebben: Link
Ha ez nem jó, tudnál mutatni egy olyat ami jó volna?
(#) szamóca válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Az elő fokról közvetlenül, nem szoktak fejhallgatót hajtani.
Vagy a végfok kimenetre csatlakoztatják soros ellenálláson keresztül, vagy külön alacsony kimeneti ellenállású, fejhallgató erősítő egységgel hajtanak meg fejhallgatót.
Hangsugárzók leválasztására, ilyen Jack aljzatot használnak.
(#) DJ Szabcsa válasza szamóca hozzászólására (») Jan 24, 2009 /
 
Köszi szépen, kezdem érteni a dolgot.
Lenne még egy kérdésem. Tudnátok ajánlani valami jó hangfal csatlakozót amit az erősítő hátuljára könnyen fel tudok szerelni, és esztétikus is?
Következő: »»   240 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem