Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   63 / 137
(#) peze válasza bbb hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Köszönöm! Ez jól hangzik.Gondolom,hogy a szolgáltatónál elzavarnak egy ilyen port kérdéssel. És akkor az IP kamerák,hogy hogy láthatók a világ minden tájáról?
(#) iamrob válasza peze hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
A yougetsignal open port tesztjét kipróbáltam, nekem 2 nyitott portot is zártként azonosított, ami egyébként tökéletesen működik (de most éppen nincs semmi azon a 2 porton, így nincs, ami válaszoljon), tehát ez még nem jelent feltétlenül problémát.
Ettől függetlenül 1024 fölé érdemes a szabadon választott portot állítani, a legjobb, ha 5jegyű. A routerben a csatolt kép alapján sajnos úgy tűnik, hogy port forward nincs, csak nyitni tudsz adott portot, ami azért probléma, mert így az ESP-t ugyanarra a portra kell állítani. Így viszont az a kérdés, hogy ha az ESP a 333-as porton válaszol, akkor a böngésző mit szól hozzá... Feltéve persze, ha ez a cél...
(#) iamrob hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Közben kérdeznék is az ESP+HTTP szerver hozzáértőktől.
Az egyik autentikációs példában az oldalra való belépést a szerver egy cookie tárolásával azonosítja kliens oldalon. Hogyan szokás azt megoldani, hogy szerver oldalon is azonosítható legyen a belépett kliens? A példa alapján egy kilépés nélküli böngésző ablak bezáráskor a cookie megmarad, így a következő belépéskor már nem fog azonosítást kérni - ha jól gondolom.
A másik kérdésem, hogy azt milyen módon lehet megoldani, hogy az oldal (vagy egy része) újratöltés nélkül frissüljön szerver oldali esemény hatására? Erre megoldás lehet, ha az oldal betöltődése után a kliens POST-ot küld, majd a szerver erre a kérésre válaszol többször? A kliens oldalról indított HTTPrequest a válasz után lezárul vagy a kérésre érkező választ folyamatosan (tehát többször is) fel tudja dolgozni? Vagy ha így nem, akkor hogyan működik ez valójában? Esetleg minden lezárult request után újabb POST-ot indít?
(#) david10 válasza bbb hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Az UPC-s netre már többen is panaszkodtak itt a forumon, a kamera port forwardolás beállítás miatt.
peze: A szolgáltatóval mindképp kapcsolatba kell lépned, ők remélhetőleg fognak segíteni.
(#) peze válasza david10 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Köszönöm szépen! Nem az enyém az előfizetés,de utána nézek..
(#) peze válasza iamrob hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Köszönöm!Amit a port teszterről írtál,az jó hír.Szerintem veszek egy másik routert,amin van port forward is. Nem hittem volna,hogy ekkora csoda,mondjuk egy relé bekapcsolása otthonról vidékre,gsm modem nélkül
(#) Gránátalma válasza peze hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Szia, Indoklással együtt be kell adni a kérelmed, hogy publikus artományba kéred az IP-d. Adni fognak. Szinte napi rutinná vált mióta az összes szolgáltató elkezdett NATolt végponti címeket kiadni sajnos\nemsajnos.
(#) peze válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Köszönöm! Intézem,csak ráadásul nem a nevemen van az előfizetés..
(#) Gránátalma válasza peze hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Az előfizető jelezze, szóba se állnak veled egyébként. Tapasztalat. Én riasztókat, kamera rendszereket szereltem, meg szerelek. Rendszeresen futok haosnlókba, és sajna az ügyféllel kell intéztetni a dolgot, papírra lejegyzeteltetem velük mit kell mondani, ők meg bemennek és felolvassák Sok sikert!
(#) peze válasza Gránátalma hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
Köszönöm! És akkor valószínűleg ez a NAT-os ip cím lesz a gond,ugye?. UPC a szolgáltató.
(#) silent15 hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Sziasztok!

Valaki próbálkozott már ESP-t Wifi kapcsolaton keresztül MySQL adatbázisba iratni? Arduino felületen szeretném megcsinálni, a wifi kapcsolat meg is van, de nem akar felcsatlakozni az adatbázishoz, elviekben hozzáférést megadtam az adatbázishoz neki, de biztosan működő kód hiányában ezt nem tudom megállapítani. Az eredeti példaprogramok ethernet csatlakozáshoz lenne. Aki kísérletezett már ilyennel meg tudná osztani a tapasztalatait ?

Köszönöm!
(#) superuser válasza silent15 hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Indíts egy TCP szervert a MYSQL helyett a PC-n és nézd meg van-e bejövő kapcsolat.
(#) pajti2 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Anno amikor én játszadoztam sql / iot-vel, külön bridge programot írtam hozzá, hogy adatot tudjak közvetíteni. Normál esetben sql szerverhez csatlakozni külön alkalmazás driver kell, és az már méretileg sem iot kategória. Leszámítva, ha egészben miniszámítógépet nevezel iot-nek A mysql-nek azóta lenne specifikusan iot eszközökhöz egyszerűsített scriptes adatkapcsolati felülete?
(#) kitartás válasza silent15 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Nálam megy. Csak van közte egy apace és php.
(#) silent15 válasza kitartás hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Ha más nem, Apache/PHP megoldás lesz, az már működött is, volt egy php oldal, amit meghívott a modul, és HTTP/POST-al küldtem be neki az adatot, amit a PHP szkript beírt.

Most még máshonnan is kaptam mintakódot, annak is működnie kellene. Elviekben működik, csináltak MySQL hez könyvtárat, ami kompatibilis, arduino ethernet shieldel mindenképpen, hivatalosan ESP-hez is működnie kellene, gyanús, hogy a szerver oldalon nem veszi be a kapcsolatot, ezért kipróbálom superuser megoldását.
(#) silent15 válasza pajti2 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Megoldódott, és natívan direkt MySQL kapcsolattal, akit érdekel megosztom a forrást / infókat.
Hozzáférés probléma volt, a szerver figyel minden bemenő kérést (0.0.0.0), de a táblához magához nem kapott hozzáférést, és ezt nem figyeltem.

Köszönöm mindenkitől a segítséget!
(#) kitartás válasza silent15 hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Nekem meg pont az apache php (rpi3 masinán fut) volt a cél, mivel az esp mérési eredményeket küldözget, amit ugye egyrészt tárolni akartam. aztán a tárolt adatokat szépen grafikusan kiértékelni. (Persze az esp maradék io lábai is kaptak feladatot.)
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2018
(#) pajti2 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Egy linket megköszönnék arról, milyen natív cucc van a mysql-ben könnyű adatfelvitelre.
(#) silent15 válasza pajti2 hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Szia, például innen le tudod szedni a megfelelő libaryket. Az én példakódom pedig a következő, itt látszik a dolog lényege.

UI:
A kód nem teljes még, az INSERT parancs, csak 1 fix dolgot ír be, de látszik mit kell módosítani.
  1. #include <ESP8266WiFi.h>
  2. #include <WiFiClient.h>
  3. #include <MySQL_Connection.h>
  4. #include <MySQL_Cursor.h>
  5. #include <DHT.h>
  6.  
  7. #define DHTPIN 4
  8. #define ABLAKMERET 60
  9. #define IDOKOZ 60000
  10.  
  11. DHT dht(DHTPIN, DHT22);
  12.  
  13. //MySQL szerver adatai
  14. IPAddress server_addr(192,168,0,109);
  15. char user[] = "root";
  16. char password[] = "";
  17.  
  18. // WiFi kapcsolat
  19. char ssid[] = "SSID";
  20. char pass[] = "****";
  21.  
  22. //Változók
  23. float hum_out;
  24. float temp_out;
  25. float hum[ABLAKMERET];
  26. float temp[ABLAKMERET];
  27.  
  28. //Querry szövege
  29. char INSERT_SQL[] = "INSERT INTO test_arduino.hello_arduino (message) VALUES ('Hello, Arduino!')";
  30.  
  31. WiFiClient client;
  32. MySQL_Connection conn((Client *)&client);
  33.  
  34. void setup() {
  35.   Serial.begin(115200);
  36.    
  37.   WiFi.begin(ssid, pass);                    
  38.  
  39.   //Várakozás a kapcsolat feléledéséig
  40.   while ( WiFi.status() != WL_CONNECTED ) {
  41.     delay ( 500 );
  42.     Serial.print ( "." );
  43.   }
  44.  
  45.   //Wifi kapcsoalt adatainak kiírása
  46.   Serial.println ( "" );
  47.   Serial.print ( "Csatlakozas  " );
  48.   Serial.println ( ssid );
  49.   Serial.print ( "IP cim: " );
  50.   Serial.println ( WiFi.localIP() );
  51.  
  52.   //Csatlakozás a MySQL szerverhez
  53.   Serial.println("Adatbazis - Csatlakozas...");
  54.   while (conn.connect(server_addr, 3306, user, password) != true) {
  55.     delay(500);
  56.     Serial.print ( "." );
  57.   }
  58.  
  59.   //DHT22 inicializálása
  60.   Serial.println("DHT22 inicializalasa...");
  61.   dht.begin();
  62.   Serial.println("Siker!");
  63. }
  64.  
  65.  void loop() {
  66.   //Időköz beállítása
  67.   delay(IDOKOZ);
  68.  
  69.   //Adatok beolvasása
  70.   Serial.println("Recording data.");
  71.   hum[count] = dht.readHumidity();
  72.   temp[count]= dht.readTemperature();
  73.   if(count==ABLAKMERET - 1)
  74.   {
  75.     //Feltöltöm az adatokat, és az ablakmérettel megfelelően kiszámolom az értéket
  76.     int i;
  77.     for (i = 0; i < ABLAKMERET; i = i + 1) {
  78.     hum_out = hum_out + hum[i];
  79.     }
  80.     for (i = 0; i < ABLAKMERET; i = i + 1) {
  81.       temp_out = temp_out + temp[i];
  82.     }
  83.     hum_out = hum_out / ABLAKMERET;
  84.     temp_out = temp_out / ABLAKMERET;
  85.     count = 0;
  86.     Serial.println("Adatok feltoltese...");
  87.     Serial.print("Paratartalom: ");
  88.     Serial.print(hum_out);
  89.     Serial.print(" %, Homerseklet: ");
  90.     Serial.print(temp_out);
  91.     Serial.println(" Celsius");
  92.     hum_out = 0;
  93.     temp_out = 0;
  94.    
  95.     //A beolvasott adatok feltöltése a MySQL adatbázisba
  96.     MySQL_Cursor *cur_mem = new MySQL_Cursor(&conn);
  97.     //Query végrehajtása
  98.     cur_mem->execute(INSERT_SQL);
  99.     //Felszabadítjuk a memóriát
  100.     delete cur_mem;
  101.     Serial.println("Feltoltes befejezve!");  
  102.     }
  103.     else
  104.     {
  105.       Serial.println();
  106.       Serial.print("Paratartalom: ");
  107.       Serial.print(hum[count]);
  108.       Serial.print(" %, Homerseklet: ");
  109.       Serial.print(temp[count]);
  110.       Serial.println(" Celsius");
  111.      
  112.       Serial.println(". meres befejezve!");
  113.       Serial.println("Varakozas...");
  114.       count = count + 1;
  115.     }
  116.  }
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2018
(#) neogeo2 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Szia!
A "Ki mit épített?" topicban kezdett kialakulni egyfata melyik a legjobb RTC modul vita.
Esp8266 modul mellé szerintem nem kell RTC. Ha az adatbázisba történő adatküldés miatt amúgy is van folyamatos wifi kapcsolat, akkor valamelyik NTP szerverről is lekérdezheted a pontos időt bizonyos időközönként. Közben pedig (vagy ha pl. éppen nincs netkapcsolat) a millis() függvény segítségével számolgathatod az időt. Legalábbis én most így fogom megoldani a termosztát projectemnél... legalább ez már jól müködik benne.
(#) silent15 válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Szia!

Ezen gondolkoztam én is, hogy megéri e odatenni, most próbálgatom, és óránként max 1 mp-t késik, szóval én is azon gondolkoztam, hogy akkor lehet mondjuk félóránként lekérem az időt, és aszerint számolom. A gondom csak ott jön, ha elmegy a WiFi kapcsolat, ott órákat, akár 1-2 napot is tárolni kell, ahol már lehet komolyabb csúszás, max oda bekerül. Majd kiderül .
(#) cpt.zoltan.simon hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Sziasztok. Hajdúböszörmény-Debrecen környékén van valaki itt akinek van ILI9341-es kijelzője 1 db kölcsönbe?
Anno teljesen nulláról 20 perc alatt hoztam fel ESP07-el példaprogival 2 éve. Aztán egy kis szünet.
Most az istennek se sikerül. STM32-vel se megy. Nagyon az a gyanúm, hogy meg lett ütve az elektronika benne.
Illetve: Van -e valaki akinél ki lehetne az enyémet próbálni Akinél működik valami, és csak kijelzőt cserélnénk?
(#) silent15 válasza cpt.zoltan.simon hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Szia!

Nekem rossz tapasztalataim vannak ezekkel a kijelzőkkel, nemigazán akarnak feléledni, sérülten érkeznek stb. Ha akarsz rendelni, ebayről olcsó, csak kérdés hogy egybe/élve fog e megérkezni.
(#) cpt.zoltan.simon válasza silent15 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Az a helyzet, hogy ez működött. Ez a bajom... De egyébként már átálltam buydisplay-re.
Most pattintok össze egy SPI-s móricka panelt, lássuk az igazságot.
(#) GPeti1977 hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
NodeMCU-t hol lehet Magyarországon számlára venni?
(#) neogeo2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 20, 2018 / 1
 
hestore?
(#) GPeti1977 válasza neogeo2 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Igen megvan, amit a múltkor vettem ebay-en azt egy Arduino kiegészítéssel tudtam programozni, akkor az azt jelenti hogy olyant kell venni amelynél nincs kiírva hogy LUA mert nem azzal szeretném programozni.
(#) neogeo2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Szerintem mindegy, mert bármelyikre feltöltheted akármelyik firmware-t.
(#) Kovabe válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Ha ott rendelted a programozót vagy ha a panelen van a soros/USB illesztő akkor biza kell a kiegészítő. Szerintem teljesen jól használhatóak. Én most a memoriával szenvedek mert valami ismeretlen vacak van azokon amit az ebay-en rendeltem, így most rendeltem winboard memoriákat.
(#) Andrew-V hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Tiszteletem!

ESP 07-es panelre, milyen hosszú vezetéket célszerű forrasztani antenna gyanánt?

Történt ugyanis, hogy ESP 12 helyett ezt küldték a szorgos kínai kezek (mindjárt 5 db-ot) - éppenséggel jó ez is, csak ugye az antenna hiánya...

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2018
Következő: »»   63 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem