Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   64 / 137
(#) GPeti1977 válasza Andrew-V hozzászólására (») Jún 21, 2018 1 /
 
29mm.
(#) nedudgi válasza Andrew-V hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Az EPS-07 modult gyártották kerámia antennával is. Választék.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Sziasztok, egy kérdésem lenne, van egy esp-07 modulom, tesztelés céljából at parancsokkal akartam próbálkozni.
Szépen veszem amit ad, pl bekapcsolásnál, bármit küldök neki parancsot ugyanazt vissza kapom.
Ez normális?

Előre jelzem akadnak hiányosságaim
(#) nedudgi válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
A terminál programban be van állítva a helyi visszhang (local echo).
Az adatátvitel sebessége nem megfelelő.
(#) Sanyesz5 válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
115200, próbáltam már sok programmal mindegyiknél ez a helyzet.
Indulásnál megy a kezdeti sallang, a végén van egy értelmes mondat "Ai-Thinker Technology Co. Ltd.

ready
"
(#) Andrew-V válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Az AT parancsok végén van CR és LF?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2018
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Hogy? Teszem azt beírom neki hogy AT, erre kellene egy válasz hogy OK, ehelyett visszaküldi amit írok, és minden visszajön. Eddig rs232 átalakítón volt, terminálon keresztül, most összeraktam az arduinoval. Sajna ugyanaz az eredmény
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Minden parancsot le kell zárni. A parancs végét két karakter jelzi az ESP-nek, ezek CR (Carriage Return) és LF (Line Feed). 13-as és 10-es karakterek: Bővebben: Link.

Valahogy a Terminal programot kell beállítani, hogy azon felül, amit te beírsz, küldjön el még két karaktert.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Zseni vagy, köszönöm! Abból indultam ki hogy nem is régen egy bluetooth modult kellet beállítani ott semmi plusz nem kellett.

AT<CR><LF> Jött az ok válasz
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jún 26, 2018 /
 
Bővebben: Link

Üdv, a fenti időjárás állomás elviekben megy esp-07 modullal is? Gondolom a lábakat kell maximum variálni
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Esőérzékelőnek inkább mást válassz, lásd melléklet. Ez jónak tűnik, csak még nem jutottam el addig, hogy teszteljem esőben is: HB100 radar. Kis műanyag dobozban, felfelé fordítva, működnie kell.
(#) Sanyesz5 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Terveim szerint ezt, és a fényérzékelőt kihagynám, hőmérséklet, légnyomás, páratartalom elég bőven.
(#) kitartás válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Akkor bme280. Nálam tavasz óta megy. Mind a három adatot küldi i2c-n.
(#) Sanyesz5 válasza kitartás hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Már úton vannak ehhez a fentihez az alkatrészek, ezzel megoldom, a fent írtakat kihagyva persze.
Te milyen áramforrásról táplálod? Nem tudom mire érdemes méretezni, én valamilyen akkuról szeretném de még nem találtam ki.
(#) kitartás válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
A kertben van a cucc. Elegáns módon egy szép sárga hosszabbítóra van dugva (ideiglenesen ) Kb 750 mA es kapcsitáp látja el árammal. Egy mágnesszelepet kapcsolgat a locsolás miatt. Az adatokat egy rpi re küldi, ami továbbítja a netre. Így bárhonnan nézegethetem. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
(#) Sanyesz5 válasza kitartás hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Köszi, tetszetős a felület, jó ránézni. Raspberry-nek van más szerepe is itt? Hálaisten nekem még az udvaron is van wifi, így közvetlen rá tudok kapcsolódni, illetve az esp-07 modulon van külső antenna csatlakozó.
(#) kitartás válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 26, 2018 /
 
Persze hogy van más szerep. Az elsődleges adatrögzítés (mysql) és a helyi apache server az ő dolga. Az azonosítást is a pi végzi. Természetesen nem olyan egyszerű elindítani a netről a locsolót mit ahogy látszik. Az esp (nálam 12f) kliens módban megy. Tíz percenként küldi az adatokat, és kapja feladatot.
(#) Sanyesz5 válasza kitartás hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Bővebben: Link

Eddig jutottam ma, milyen idő intervallumokra érdemes a frissítést állítani?
Egyelőre labortápról ketyeg, nagy az öröm
(#) kitartás válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Működik. Gratulálok! Nálam tíz perc van beállítva adatküldésnek. Szerintem ennyi elég (nekem biztosan). A légköri nyomást én is méricskélem, rögzítem de direkt nem mókoltam bele a grafikonomba, mivel több nagyságrend eltérés van a nyomás és a hőmérséklet közt. A páratartalom határeset, és ki is lehet kapcsolni a grafikon alatti jelmagyarázatra kattintva. A labortápos meghajtás jó. Legalább kiderült mekkora áramot akar az esp.
(#) Sanyesz5 válasza kitartás hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Jelenleg szobában van, ha ablak becsuk nő a pára, kinyit csökken. Bár most hogy jön az eső nő az is, szóval ez csak tesztüzem jelenleg.
Azon agyalok érdemes e akkusra megcsinálni, legalább két hetet ha menne egy töltéssel az egész jó. Kábelezni nem akarok...
(#) palj válasza Bakman hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Ez egy MW-s mozgásérzékelővel van? És az esőt valóban érzékelné?
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
(#) Sanyesz5 hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Van egy ilyen program részletem:
"float seaLevelPressure = 1013;
Serial.print("Altitude: ");
Serial.print(bmp.pressureToAltitude(seaLevelPressure, event.pressure));
Serial.println(" m");
"
Ha jól értelmezem akkor a bmp-180 modul a saját maga által megállapított magasság, és a tengerszinten lévő légnyomás alapján lövi be a jelenlegi légnyomást.
Mi van akkor ha a magasságmérése alapból nem jó?
140 méterre tesz, holott 180-on vagyok kb, az is változó pedig egy helyben van.
Ennyire pontatlanok lennének?
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2018
(#) Bakman válasza palj hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Komolyabb teszthez még nem volt időm, ellenben műhelyben működik szépen. A kontrolleren megszakítás van beállítva arra a bemenetre.
(#) Bakman válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
A tengerszintre átszámított légnyomást kell megadni az első sorban. Mivel a légnyomás változik, ezt az értéket is változtatni kell. Ebből, és a légnyomásmérés aktuális eredményéből számolja a tengerszint feletti magasságot.
(#) icserny válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
A magasság az aktuálisan mért légköri nyomásból és (a meteorológiai szolgálattól származó) a tengerszintre átszámított aktuális légköri nyomásból lehetséges. Tehát a seaLevelPressure nem lehet állandó érték, különben az időjárás függvényében kóvályogni fog a magasság.

A BMP-180 modul csak a hőmérsékletet és az aktuális légköri nyomást tudja meghatározni.
1. A tengerszintre átszámított nyomást már a programod számítja ki, független forrásból származó magasság adat felhasználásával.
2. A magasságot pedig egy független forrásból származó, az adott helyre vonatkozó, tengerszintre átszámított aktuális nyomásértékből lehetséges.

Fix helyre telepített eszköz esetén az 1. játszik, a magasságot fixen meg lehet adni (pontosabban a nyomás értéket ennek megfelelően korrigálni kell).

Egy érdekes lehetőség: a magasságot elvileg egy GPS modul is szolgáltathatja, bár az olcsó moduloknál többtíz méteres kóválygásra kell számítani).
(#) Sanyesz5 válasza icserny hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Köszönöm, kicsit sok dolgot akarok egyszerre megtanulni így van mit feldolgozni
(#) zombee hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy NodeMCU D1 mini-t. Az eladó azt mondta, töküres IC van rajta, ezért nem
kommunikál a soros porton, illetve RESET lenyomásakor krix-kraxokat ír ki; mindegy milyen baud rate-t választok. Mivel és mit kellene feltölteni ahhoz, hogy a LUA interfész VAGY AT-parancsos cucc működjön? Válaszokat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2018
(#) pajti2 válasza zombee hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
(#) zombee válasza pajti2 hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Köszönöm, de sajnos sokat nem segített. Arduino alól eleve nem találom az "alaplapok" között.

Időközben találtam egy programot: "nodemcu-flasher-master"
Ezt lefuttatva az alapbeállításokkal (26Mhz, stb...) működik a LUA interfész, ahogy
a "nagykönyvben" meg van írva: Bővebben: Link

A saját beállításaimmal (más weboldal és elérési út) is működik, de néha fogja magát és újraindul.
Egyébként van valami hasonló módszer AT parancssoros firmware felvitelére? Nekem az
sokkal szimpatikusabb lenne, mivel AT parancsokkal sokat foglalkoztam, LUA-val semennyit.

Ez mennyire működőképes:? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2018
Következő: »»   64 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem