Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   70 / 137
(#) xNorbi válasza andyka hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Igazán megtisztelő hogy nekem írtál, sajnos erre nem tudok hirtelen teljesen tökéletes választ adni. Lítiumosok nem szeretik ha folyamatosan 100%-ra vannak töltve.
Én talán azt mondanám hogy erre is a LiFe jó választás lehetne úgy, hogy folyamatosan olyan 50%-os töltöttségen tartanád (ami mondjuk 3.3V - itt érdemes volna megnézni a töltöttség vs feszültség jelleggörbét a kívánt hőmérsékleten).
A LiFe elég strapabíró cella. De majd az okosabbak lehet javasolnak korrektebb megoldást
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Hali!
Ez szerintem inkább a töltőn múlik.
UPS-ekben pl 14.4 helyett 13.8-ra töltik a savas akksit, A valamelyik Samsung notiban setupban állítható hogy csak kb 90%-ra töltse a li-ion akksit.
A "sarki közértben" kapható töltők szerintem ezt nem tudják, mindig végfeszültségre töltenek, szóval érdemes fabrikálni egy saját töltőáramkört.
(#) icserny válasza andyka hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Bármelyik akkumulátorhoz készíthető olyan töltő, ami automatikusan lekapcsol az előírt töltöttség elérésekor és csak egy bizonyos töltöttségi szint alatt kapcsol vissza.
(#) andyka válasza icserny hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Igaz. Lehet saját töltőt de nincs arra már ambicio.
Szoval, melyik tipus 3x1,2V-os (vagy 1x3,5V) birná a leginkább a folyamatos 3,3V-ot és amikor áramkimaradás van akkor meghajtaná (minimumon) az ESP-t ?
Li, Fe, savas ... ?
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2018
(#) nedudgi válasza andyka hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
A helyes döntéshez tudni kellene, hogy milyen hosszú áramszünet áthidalását tervezed.
A hozzáférhető lítiumos akkumulátorok közül jelenleg a LiFePO4 az, amelyik jobban elviseli a túltöltést/csepptöltést. Nikkel alapon legjobb esetben is a 3-4 évente cserélendők a cellák. A NiCd viseli el a legdurvább bánásmódot, de konkrét tapasztalatom nincs. A zselés akkumulátorok között lehet találni ajánlag jól használhatót, 4V feszültségre. Ezeknél a tápegységet kell gondosan kiválasztani, 4-5 évenként ezeket a cellákat is cserélni kell.
(#) andyka válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Mint írtam csak minimális meghajtasra lemne szukseg, halozat nelkül, meg 2-4 db halvány led.
(#) nedudgi válasza andyka hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Jogos a reklamációd, mert nem írtam le, hogy 1mA körüli fogyasztásra kell számítanod a LEDek és a WiFi árama nélkül.
Ebben az esetben egy nagy kapacitású kondenzátor is elég lehet, nem kell akkumulátorral vacakolni..
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2018
(#) pajti2 válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
A toppon tartást általában a polimer bírja jobban, nem az ion. Te máshogy tapasztaltad?
(#) nedudgi válasza pajti2 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Ezt a kérdést mire alapozod?
(#) sumo777 hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni elakadtam. Egy esp8266-os modullal firebase adatbázisból olvasok ki adatokat, egy darabig rendesen működött de leállt nem olvasott. frissítettem a a firebase libet majd kéret a ArduinoJson letöltöttem a legfrissebb nem bétát. Azóta olvas rendesen mindaddig még meg nem szakad az internet kapcsolat. A kapcsolat újra fenn áll irni tudok az adatbázisba olvasni semmit. Wifi újra kapcsolódás nem segít. Ez idáig nem így működött. Találkozott valaki ilyesmivel? Egy pár verzióval mentem vissza de ott is ezt csinálja..(
(#) silent15 válasza sumo777 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Szia!

Nem vagyok jártas a firebase-el, de ahhoz is hozzá kell csatlakozni nem? Én csak MySQL-ből indulok ki. Ott ha megszakad a WiFi, akkor arra is és a MySQL-hez is vissza kell csatlakozni.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
(#) sumo777 válasza silent15 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
A vissza csatlakozás megtörténik hisz tudok az adatbázisba irni, csak olvasni nem.
(#) silent15 válasza sumo777 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Ha teljesen újraindul az eszköz akkor se tudsz olvasni?
(#) sumo777 válasza silent15 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Az ESP.restart(); megoldja viszont érdekelne a hiba hisz régebben ez jól működött.
(#) pzolko hozzászólása Aug 24, 2018 /
 
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a WEMOS D1 Mini-ből ki lehet olvasni valahogy a programot, vagy újra kell írni. Meghalt a laptopban az ssd és azon volt az eredeti.

Köszi Zoli
(#) pipi válasza pzolko hozzászólására (») Aug 24, 2018 / 1
 
Szerintem ha szétbuherálod, kiveszed a flash IC-t, és kiolvasod a tartalmát akkor klónozhatod egy másikba. Tudtommal a gyári szoftver letöltő csak letölteni tud
(#) Bell hozzászólása Aug 25, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy NODEMCU-ba (ESP-12 Core) telepített ESP_Easy_mega-20180822_normal_ESP8266_4096 flash-al szeretnék egy LED-et, androidos telefonnal kapcsolgatni.
A böngészővel megnyitott http://[your_sonoff_ip_address]/control?cmd=GPIO,12,1 helyett szeretnék egy nagyon egyszerű alkalmazást használni, amin csak egyetlen gomb van.
Nem kellene se MQTT, se Node-RED, se egyéb cifraság.
Csak a teló és a NODEMCU.
Egy régi androidos telóra kellene.
Kipróbáltam jó pár letölthető alkalmazást, de vagy lefagy, vagy nincs kapcsolat, vagy semmit sem csinál.
Valami ötlet?
(#) Andrew-V hozzászólása Aug 30, 2018 /
 
Érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy a 8266-ossal ellentétben a 32-es már tud 4-nél több klienst kezelni egyszerre AP módban?

kb 10-15 db ESP-8266-os adatgyűjtő "klienst" szeretnék csatlakoztatni _WiFi-n keresztül router nélkül, egy "szerver" eszközre, ami továbbítja az adatokat bluetooth-on egy táblagépnek...

Köszönöm!
(#) Andrew-V válasza Bell hozzászólására (») Aug 30, 2018 / 1
 
Én Android alatt az AppInventor-t használtam, ilyen vezérlési célra. Összeklikkelgetős alkalmazás készítő (programozásnak messze nem nevezném) Van böngésző komponense amivel kiküldheted a linket..
(#) Bell válasza Andrew-V hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Nagyon köszönöm a jó tippet! Erre nem gondoltam.
Végül kikötöttem egy mezei Arduinos-s megoldásnál.
Ez csak egy sima weblapot generál, de stílusokkal, így pont azt csinálja, amit szeretnék, ráadásul sokkal pofásabb, hajlékonyabb, mint egy általános célra összebütykölt app.
Meghagytam a firmwaire-t és simán elfogadta az Arduino. Igaz, csak 1MByte szabad a 4-ből.
Van ennél kisebb, erre alkalmas firmware?
(#) atus1981 hozzászólása Szept 1, 2018 /
 
Sziasztok,
A thingspeak-en 8 "mező" lehet. Erre a 8 "mezőre" használhatok egyszerre 5 esp modult, espeasy-vel? Persze mindegyik mezőre egy-egy érték lenne küldve. Az espeasy advanced settings-ben a message delay értékét mindegyik esp kilensnek 300.000 ms lenne beállítva, ezzel 5 percenként kapna a server adatot. Megvalósítható-e szerintetek?
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Szept 1, 2018 / 2
 
Igen. Azt jó, ha tudod, hogy ha 15 (vagy 8) másodpercen belül küldesz két üzenetet, a második elveszhet.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
És azt hogyan tudom elkerülni, hogy az 5 esp közül még véletlen se küldjön egy se párhuzamosan ugyanabban az időben adatot egy másikkal?
(#) pipi válasza atus1981 hozzászólására (») Szept 1, 2018 / 1
 
Ha már ugyis van internet, akkor az internetről lekérdezheted/szinkronizálhatod az időt, és minden espnek konkrétan megmondod hány perckor küldjön adatot
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Szept 1, 2018 / 1
 
Üzenetet küld egy másiknak, hogy ő következik.
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Ciklikusan jobb lenne, pl every 5 minutes. Viszont nedudgi fent írt ötlete jónak néz ki.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 

Honnan tudják az esp-k, hogy többen vannak?
Hogyan találják meg egymást?
Nem egy belső hálózaton lennének.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) nedudgi válasza atus1981 hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Egy lehetséges megoldás: fix IP esetén valószínűleg egy tartományon belül lehet a címúk. Végigpingel a saját címétől fölfelé a tartomány végéig, ha nincs válasz, akkor azelejétől újrakezdi. Ha senkit nem talál, akkor egyedül van. Ha talál valakit, annak üzen, hogy mehet a Thingspeak írása.
(#) atus1981 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Az én tudásomhoz elég nagy falat, és még az IP címek is dinamikusak a szolgáltatóknál.
Szóval valami egyszerűbb és működő megoldás kellene.
(#) atus1981 válasza pipi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Mégiscsak a te megoldásod lesz a befutó.
Internet idő be van állítva, most egy espeasy-n 3 mező feltöltése van, de 40sec köztes idő beállítva.
Az 5 espeasy-n "eltolva" az időbeni különbséget hogyan lehet megoldani?
Következő: »»   70 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem