Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1009 / 1152
(#) vargham válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Így van. Ezeket nem szokás javítani.
Minél újabb, annál valószínűbb, hogy egyedi azonosítókat is tartalmaz. Gyártói digitális kulcs nélkül nem is lehet hozzá társítani az autóhoz.
(#) pisti1968 válasza vargham hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Értem ezeket is amit írtok. De mégis tudják valahogy javítani mert rengeteg ilyen hirdetést látok,hogy ezzel foglalkoznak.
(#) nedudgi válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Szemrevételezés, elszíneződött, égett alkatrész, melegedés keresése. Korrodált forrasztás, deformált alkatrészek keresése. Ha ilyen nem látszik, akkor jöhet a méricskélés. Ha még mindig nincs meg a hiba, akkor a funcionális hiányosságokból ki lehet következtetni valamit. Ha még mindig semmi akkor jöhet egy oszcilloszkóp.
(#) vargham válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Sok tapasztalattal, türelemmel szinte minden javítható.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) sonajkniz válasza vargham hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
De csak szinte!
Sem a főnökömet, sem a lányaimat nem tudom javítani semennyi türelemmel.
(#) ftirius válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Lehet, hogy már eleve tökéletesek?!
(#) pisti1968 válasza vargham hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Találtam egy ilyen javítócéget, ez nekem fura, hogy a semmiért is ilyen összegeket kell fizetni.

3, Amennyiben szétszerelés után olyan mértékű hibát tapasztalunk (égés, beázás, korrózió - fotóval dokumentálva), amely nem javítható, vagy a vezérlő egység olyan mértékben össze van ragasztva, hogy az elektronika sérülésmentesen nem távolítható el, akkor a javítási folyamatot félbeszakítjuk, a vezérlő egységet szilikonnal lezárjuk, összeszereljük és 5000,-Ft + Áfa összeget számlázunk a szét és összeszerelésért.
6, Ha a javítási árajánlatunkat nem fogadja el az ügyfél, az 1,2,4,5 pontokban elvégzett munkákért (szét/összeszerelés-hibakeresés-árajánlat) 15.000,-Ft + Áfa összeget vagyunk jogosultak számlázni. Ekkor az egységet összeszereljük és javítatlanul visszaadjuk.
(#) Gafly válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 3
 
Ha ebből élnél, akkor lehet te is számláznád a költségeidet egy idő után...
Érettségi találkozón panaszkodott Laci, hogy TV szerelés miatt szoktak reklamálni, hogy miért kér pénzt?
Azért, mert fél nap mire szétszedem a cuccot, és utána össze is rakom, elmegyek a boltba, megveszem az alkatrészt, ott fizetni kell a parkolásért...
Mostanság inkább tetőfedést vállal, az legalább látványos munka, és azonnal fizetnek a nap végén.
(#) pisti1968 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Én is szerelek, javítok sok mindent, de amit nem tudok megcsinálni azért nem kérek semmit.
(#) yulo5310 válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Nna,azért egy vállalkozás nem így működik!
(#) villanyipi válasza yulo5310 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Vállalkozás ide vagy oda 10+ ezer forintot elkérni azért hogy levett pár csavart és visszatette kicsit erős, még 3-4000 azt mondom jogos ment a villany ment a fűtés, de a semmire azért már sok
(#) yulo5310 válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Igen,de előre közölte az üzleti szabályzatot,ha akarod,nem viszed oda!
(#) vargham válasza villanyipi hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 2
 
Minden attól függ, hogy mennyit ér meg neked.
Szakmérnöki konzultáció 50 ezer / órától felfelé, és minimum két óra. Sok egy beszélgetésért?
Ha azt nézzük, hogy egy adott biztonsági szabványossági kérdésen, ahol még nincs tapasztalatunk, napokig rágódna a csapatom (5-7 ember) akkor sokkal olcsóbb egy tartalmas beszélgetés során megszerezni a tudást, ami irányba rak minket. Hogy egyáltalán melyik szabványokat vegyük meg, milyen eszközök, példák, dokumentáció segíthet.
(#) Gafly válasza vargham hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Ami azt illeti, a szabványok is fizetősek, nincsen ám fent minden a neten "ingyér'"...
Közjegyzőnél 5 ezer minden (megkezett) óra.
Tényleg?
Igen, tessék fizetni.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) pisti1968 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Akkor ennyi erővel egy autófényezőhöz elvisznek egy autót, hogy fényezni kellene. A fényező elmondja mi, merre, hogyan, mennyi, de a kuncsaft nem kéri a munkát. Akkor most kérjen a fényező X összeget csak azért mert elmondta a tennivalókat ?
(#) Bakman válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 3
 
Elmegyek hozzád, hogy hibás a magnóm. Szétszeded, megállapítod hogy zárlatos benne egy tranzisztor, erre én azt mondom, köszi, hagyjuk. Ezután elviszem a magnót egy másik szerelőhöz akinek megmondom, cserélje ki a zárlatos tranzisztort. Mivel keresnie nem kell a hibát, gyorsabban végez, nekem kevesebbe kerül.

Csak azért írtam le, hogy legyen egy másik nézőpont is. A hiba megállapítása is időbe, energiába, szerszámba stb. kerül. Ne hobbista szemmel tekints a dologra hanem úgy, mintha ebből élnél.
(#) vision61 válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Igen, az autófényezőnél is ki fogod fizetni a "mi, merre, hogyan, beszélgetésért" az összeget, HA ki van téve, vagy előtte közli veled a díjakat, ahogyan azt yulo5310 írta.
(#) pisti1968 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Igen ez is egy nézőpont, és még számtalan lehet. De ez egy etikus magatartás ?
(#) pisti1968 válasza vision61 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Ha kifizettetném vele a beszélgetést, örökre lehúzhatnám a redőnyt ! Ha ez ráadásul még ki is lenne írva, akkor meg fel sem kellene húzni a redőnyt.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2021
(#) Bakman válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Dolgozik vele? Igen. Előre közölve vannak az árak? Igen. Köteles vagy ott javíttani? Nem. Etikus? Igen.

Inkább tudjam előre, mint utólag érjen meglepetés a kasszánál.
(#) pisti1968 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
És ha Te veled csinálnák ezt, ahhoz mit szólnál ?
(#) Bakman válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Mihez mit szólnék? Nem értem a kérdést. Ott a fix tarifatáblázat. Ha ott dolgoztatok, akkor elfogadom. Ha nem teszik a dolog, akkor máshova megyek.
(#) yulo5310 válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Nna látod!,ezért vaan nekem rengeteg bontott alkatrészem,mert szétszedem,megállapítom a hibát,közlöm az árat és akinek nem éri meg,nekem adja alkatrésznek!+még a környékbeliek is beadják a megúnt v. hibás dolgaikat.
(#) vision61 válasza pisti1968 hozzászólására (») Márc 2, 2021 / 1
 
Ennek az egész durcinak semmi köze a topikhoz!
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Idézet:
„megállapítod hogy zárlatos benne egy tranzisztor,”

És elkéred érte a bolti ár többszörösét, akkor rohadtul nagyot kaszáltál.

tranyo.PNG
    
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Márc 2, 2021 /
 
Mindennapos ez, megmondom a pontos hibát és hogy tudok segíteni ha akarja, rá sem kérdez mennyiért, hanem írja hogy köszi valóban pontosan illik a leírás, megkeresem melyik szerviz a legolcsóbb.
Lehet át kéne szokni az x ezerért megcsinálom, ha kell-re.
(Nem szervizelek, leginkább ismerősök, haver haverja, meg felrakta eladni hibásan, mert nem boldogul és ráírtam emiatt típusú esetek.)
(#) pisti1968 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Nincs itt semmiféle durcizás, legalábbis a részemről. Lehet nem jól értelmeztem amit írtál, én arra gondoltam az etikus magatartással, hogy Te mit szólnál ahhoz ha megállapítod a hibát, nem kérsz érte semmit, és a kuncsaft mással csináltatja meg ?
(#) janigel hozzászólása Márc 3, 2021 /
 
Sziasztok!
Ha valaki meg tudná mondani, hogy ennek a csatinak mi a neve (hogy kell rákeresni) azt megköszönném.
A párjára lenne szükségem, és az is jó lenne ha tudnám hogy hol lehet vásárolni.
Raszteres kiosztású.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021

DSCF4043.JPG
    
(#) nedudgi válasza janigel hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
XH04H kell neked, meg a hozzávaló krimp.
Más néven is megtalálható, ez JST gyártmánynak tűnik.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2021
(#) Egri Frédi válasza sonajkniz hozzászólására (») Márc 3, 2021 /
 
Javasolnám a " husáng " elnevezésű, testi fenyítésre alkalmas " eszköz " használatát ...
Következő: »»   1009 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem