Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   504 / 1153
(#) Collector válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Aha, kösz. Mondjuk a nyomástartománya számomra nem túl kedvező, valószínűleg felkerül majd hirdetésbe.
(#) granpa válasza Collector hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Hű! Jól látom 60 bár? Az nem piskóta.Ezzel lehetne mérni a manzárdban a löketet!
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) Kovabe hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Sziasztok
Egy alkatrészt keresek, pontosabban a megnevezését. Az alábbi képen van egy alkatrész a kék vezeték és a csoki között, azt keresem hogy mi lehetBővebben: Link
Ha valaki tudja hogy mi is a veve azt megköszönném ha közölné.
(#) janos14 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Hello szeretnem kerdezni hogy milyen alkatresz ez mar regota lattam a garazsba de most neztem meg kozelebrol valaszotokat elore is koszonom!
(#) Csongi_ válasza janos14 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Ez egy univerzalis tapegyseg.
Fent van egy kapcsolo amivel tudod allitani a kijovo feszultseget.
(#) nedudgi válasza Kovabe hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Nem tudom, de tippelek. Ez valami túlfeszültségvédelem lehet.
(#) nedudgi válasza janos14 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Csongi_ megállapítását annyival kiegészítem, hogy a kapcsolóval beállított feszültségnél biztosan több van a kimenetén, az érték csak a ráírt névleges áramnál lehet körülbelül igaz.
(#) Stewe válasza janos14 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Az eddigiekhez még annyit, hogy felhasználás előtt érdemes belenézni, én láttam olyat, amiben nem biztonsági transzformátor volt.... ez esetben a legjobb kidobni!
(#) _vl_ válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Idézet:
„Nem tudom, de tippelek. Ez valami túlfeszültségvédelem lehet.”

Az. Szikraköz neki a parasztosabb neve, a Lomex meg gáztöltésű túlfeszültség levezetőnek nevezi.
(#) denes44 hozzászólása Aug 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy tápegységben szeretnék kondikat cserélni, mert amint bekapcsolom szétolvad benne a bizti.
Van egy listám hogy hova milyen kondi kell, de nem mindegyikről tudom hogy milyen típusú.
A CER gondolom a kerámia kondi, az ELCTLT meg az ALUM pedig az elkó (nem jöttem rá hogy mi a különbség a kettő között).
Tudtok segíteni, hogy mit jelenthet a MICA, PPR, MTZLD jelölés?

kondik.pdf
    
(#) kadarist válasza denes44 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Idézet:
„Egy tápegységben szeretnék kondikat cserélni, mert amint bekapcsolom szétolvad benne a bizti.”

Szia!
Ez már rosszul indul. Értelmetlen kondenzátorcserék helyett inkább meg kellene keresni a zárlatos alkatrészt!
(#) denes44 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Úgy kaptam az eszközt, hogy valószínű ki kell cserélni a kondikat benne.
Van hozzá kapcsolási rajzom, feltehetem azt is, bár az már nem ebbe a topicba tartozna.
(#) kadarist válasza denes44 hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Igen, át kellene menni egy tápegységes topikba és ott megmutatni a rajzot. A mica csillámot jelent, a PPR polipropilén dielektrikumút és MTZLD pedig fémezett fólia dielektrikumú.
(#) _vl_ válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
De tegyük hozzá azt is, hogy ezek a kondik alapvetően nem szoktak tönkremenni egy tápban, csak az alumínium elektrolit kondik.
Az elektrolit pedig azért csereszabatos itt az alumíniummal, mert az elektrolit lehetne még tantál is akár, csak olyat tápegységbe nemigen raknak.
(#) kadarist válasza _vl_ hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Ezért írtam, hogy értelmetlen kondenzátorokat cserélni.
(#) Csongi_ válasza Stewe hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Ha megemeli es viszonylag nehez, akkor trafo van benne, nem?
(#) granpa válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Vagy kiöntötték ólommal.Vicc nélkül: egy ATX táp is elég tömör, meg abban is trafó van, csak kisebb.
(#) nedudgi válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Van biztonsági transzformátor, ahol a primer és a szekunder két külön tekercs - nincs galvanikus kapcsolat. Ezenkívül létezik autotranszformátor, ahol a primer és szekunder között galvanikus kapcsolat van - a szekunder a primer leágazása..
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2013
(#) denes44 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 24, 2013 /
 
Írtam egy másik topicba: Bővebben: Link
(#) Csongi_ válasza granpa hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Igen, de egy ATX tap maskepp epul fel mint egy "sima" AC-DC adapter.
(#) granpa válasza Csongi_ hozzászólására (») Aug 25, 2013 /
 
Nem azt írtam, hogy egyforma, csak mindkettőben van trafó (ha másmilyen is), és elég tömören kivitelezik az ATX-et, ezért méretéhez képest súlyosnak tűnhet.
(#) Csirkefej válasza proli007 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Jah*. 2 láb mindössze.
Mondjuk a válasz tényleg triviális, (230 volt és két láb - tehát sorba mindent) csak azért kérdeztem, mert eléggé le vagyok maradva a "mai" technikával - gondoltam, hátha valami csodakütyü.
Ez egyébként egy "mezei" lakáscsengő lenne, az ajtó előtt a nyomógomb. Sima társasház. Ráadásul függőfolyosó (gomb jóformán a szabad ég alatt) +kisgyerekes lakók.

Tehát akkor valószínűleg kint kószál a 230 a gombnál. Akkor azt hiszem, hogy qka és szerzek valami reduktoros cuccot.
És ha megvan, akkor ezt természetesen szétszerelem, mert kíváncsi vagyok a belére.

Kösz a választ.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) Gafly válasza Csirkefej hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Nekem is van 220V-os csengőm nem mellesleg

Egyébként ne tudd meg, hogy mennyiért adnak mostanában egy csengőreduktort, meg villanycsengőt

Szóval nem lepődök meg az "occó" vezeték nélküli csengők térhódításán...
(#) _vl_ válasza Gafly hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ja, egy akármilyen dugasztáp meg valami hangszórós dallamcsengő kapcsolás simán olcsóbb...
(#) gkari válasza Gafly hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Már 60 éve is úgy kellett a csengőt bekötni, hogy az (és a csengőnyomó) csak a törpefesz.-t kapja. A hajdani csengőtrafók primerje állandó hálózati fesz.-en "tartózkodott". Ma már szerintem is olcsóbb egy dugasztáp.
(#) Sanya55 hozzászólása Aug 26, 2013 /
 
Sziasztok(!) ma ki sze(d)ttem a sterimóból 1 ilyen alkatrészt (sztem nem ment át rajta az áram), csak nem tudom hogy mire való! vagy mire kell ez bele? vagy egyáltalán kell e bele! valaki mondja már meg hogy mi ez!! és nem baj hogy nincs most benne?

Használd a shift gombot, és helyesírásellenőrt. mod.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013

CIMG2679.JPG
    
(#) pjg válasza Sanya55 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Ez egy kondenzátor. Ellenállás mérővel mérve szakadást (végtelen ellenállást) mutat.
Szerintem tedd vissza. Ha nem zárlatos, akkor valószínűleg jó. Ha van digitális multimétered és az tud kapacitást mérni, azzal megmérheted. 470nF-ot kell mutasson.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2013
(#) kadarist válasza Sanya55 hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
Szia!
Ez egy zavarszűrő kondenzátor és nem kell, hogy átmenjen rajta az áram.
(#) Sanya55 válasza granpa hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
magasnyomású mosó!!! akkor hogy kössem vissza? mert már szét volt szedve!
(#) Sanya55 válasza pjg hozzászólására (») Aug 26, 2013 /
 
rámértem multiméterrel szakadás vizsgálat(nem sípol ha két kivezetést mérek) ha pedig ellenállást nem változik a műszer érték nincs ellenállás!!!
Következő: »»   504 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem