Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   786 / 1152
(#) rolie válasza ColT hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Szia!
Legközelebbi méret amit találtam az 7,9x1,3 mm, SR712 jelöléssel. Forraszthatót szinte biztosan nem találsz, szerintem forrfüleztetned kell egy ilyesmivel foglalkozó céggel.
(#) nedudgi válasza ColT hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Egyszerűb lenne az élet, ha megadnád azt is, hol szerepel ez az "elem". Az eredeti felirata sem árthat meg. Ezek miért titkosak?
(#) Doky586 válasza ColT hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Azért a feszültséget igencsak fontos lenne tudni..
Ha az nem lényeg akkor egy rézlemezből reszelsz egy 0V 10A korlátlanul tölthető példányt. Forrasztható is..

Ha forrfüles kell akkor nem értem minek tized mm pontosan a vastagság, átmérő...
(#) ColT hozzászólása Márc 1, 2017 1 /
 
Nem kell tized mm pontosan a méret, csak megadtam, amit sikerült mérnem
Amúgy szerencsére a fényképezőgép, amiben van, tölti, tehát megjelenik a tápfeszültség az akkun, az 3V. (Kérdés, ez a 1,5V-os akku töltőfeszültsége, vagy a 3V-osé )
Most hagytam benne elemet, hátha feltölti valamennyire...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) ColT válasza tbarath hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
@neduddgi : Mert nincs ráírva. Amúgy egy öreg kompakt fényképezőgépben van (Nikon L3). Lehet holnap leforrasztom, de nem hiszem, hogy a másik oldalán van felirat.

@tbarath : Annyi kiderült közben, hogy ha elemet teszek a gépbe, akkor 3V jelenik meg az akkun, tehát ez egy gombelem méretű akku. Van ilyen sok eszközben amúgy, csak nem jövök rá a hivatalos megnevezésére.
Amúgy hely van fölötte, a magasság kisebb gond.
Viszont lehet nem ez lesz a baja :S Hagytam a gépben elemet, ha kiveszem, 2,7V van még ezen a gomb-akkun, és továbbra is elfelejti az időt.
Lehet bekötök neki 3V-ot az akku helyére próbaképpen...

@reloop : Azt már néztem, nem lettem sokkal okosabb... Különben nem kérdeznék...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) nedudgi válasza ColT hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
ML-614 kell oda.

L3-backup.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása ColT hozzászólására (») Márc 1, 2017
 
XVIII. Csak egy helyen kérdezz! A fórumon egy kérdést egyszerre csak egy helyre tegyünk fel. Amennyiben több helyre is beírjuk ugyan azt a hozzászólást, a moderátorok kérdés nélkül törölhetik hozzászólásainkat és ki is tilthatnak türelmetlenség és tiszteletlenség miatt.
(#) ColT válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Hello,

Köszi!
Közben találtam én is L-3 service manualt az E.ektrot..án, de reggel nem tudtam letölteni, munkahelyen meg nincs netem
(#) Edimax válasza ColT hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Helo. Mindennap 2 fájlt lelehet tölteni ott.
Legalol Getmanualt megvárni kb 2perc, és már lehe is . Csak annyi.
(#) ColT válasza Edimax hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Igen... Töltöttem már onnan (regisztrációm is van, csak évente kb. egyszer kell, és mindig elkeverem), de most nem akart menni :S

Az akku helyére 3V-ot kötve amúgy megtartja a dátumot a gép, szerencsére akkor valószínű nincs más baja.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Sziasztok!

Rendeltem egy oszcillátort:
Bővebben: Link
Közben kapkodtam és utóbb kiderült mikor olvastam az adatlapját, hogy ez egy programmable oszcillátor.
A fura nekem csak az, hogy az RS.ONLINE holnapról lett rendelve és ott 60MHz-esnek árulták, illetve a tokra is 60.0000 van irva. Akkor ezt tápot kapcsolva rá nem tudom 60MHz oszcillátorként használni?
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) proli007 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 1, 2017 / 1
 
Hello! Én nem ismerem ezt, de miért ne tudnád. A kavicsok nem mennek ilyen magas frekin. Vagy felhangoszcillátort használnak, vagy mint a mellékelt ábrán látható PLL-t. A PLL áll egy hangolható oszciból, frekiosztóval és a kavicsból. A szabadonfutó oszcit leosztják az osztóval a kavics frekire, és ha különbség van hangolják az oszcit. Így szoros kapcsolat jön létre az oszci és a kavics között. Az oszci frekit meg kivezetik.
Nyilván a frekvencia osztás programozható, így néhány kavics alkalmazásával több freki is előállítható, csak "programozni" kell az osztót.
Mivel ehhez nincsenek külön lábak a tokon, nyilván nem általad, hanem gyárilag.
(#) gordonfreemN válasza proli007 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Szuper magyarázat köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) fastaction hozzászólása Márc 2, 2017 /
 
Jó reggelt ! Van egy kapcsoló üzemű táp , amiben egy relét cseréltem , de egy apró smd valami is kiment . Egy kis kapcsoló valami ... Fet talán? Egy kis része látszik : Bs...több nem . Egy pici trafóról kapja a feszt és így kapcsolja rá egy relével a nagy trafóra a feszt . A jobb oldala pákával meg van jelölve. Köszönöm a segítséget!
(#) uniman válasza fastaction hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Megadom egy jósnő számát, tőle megtudhatod!
Se készülék típusszám, se fotó...
(#) vargaf válasza fastaction hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Ennyi információ alapján mit gondolsz ki tud válaszolni? Ha segítséget kérsz akkor legalább írj valami érdemlegeset is, mert az kevés, hogy "kapcsoló üzemű táp", "egy apró SMD", "pici trafó". A táp típusa, egy jó felbontású fénykép alapján talán tudunk segíteni. Távolba mi sem látunk.
(#) ferci válasza vargaf hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Ide is kéne egy sárga fejléc, hogy mégis mit adjon meg a kérdező..
(#) vargaf válasza ferci hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Ahol van sárga fejléc ott sem veszik figyelembe az ott leírtakat. 4 év tagsággal azért már olvashatta néhányszor mit kellene tenni ha segítséget kér. Az oldal használati útmutatóját sem ismerik sokan, vagy ha ismerik is nem tartják be.
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Igen a kép ...Bocsánat .
Működési leírásom téves volt , így utólag .
Esetleg , így valaki .
Örülök , hogy sokan néztétek !
Üdv/ Fastaction
(#) ferci válasza fastaction hozzászólására (») Márc 2, 2017 / 2
 
Az egy smd tranyó, csak a polaritás a kérdés...a legalsó láb ( emitter ) - tápra megy, akkor npn.
Viszont a relé tekercsén lévő dióda polaritásából úgy nézem, pnp lesz...BC856-nál cseppet nagyobb kollektoráramú jobb lenne.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) ferci válasza fastaction hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Pl. BC807 már komolyabb.
(#) patkany válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Valamilyen dip8 tokozású műverősítő. Nagy varia nincs ezeknél, mind lábkiosztása ugyan az, ha dual, vagy mono chipes, avagy egy, vagy két műverősítő van egy tokban.
Ez több mint valószínű ehy duap opamp, ami a bemenő jelet közösíti a mélynyomónak. Tegyél be valami kis zajút, pl. TL072. De ha a nyákon visszaköveted a tápot, a ki/be menetet, hogy hova megy az ic-re, elég informális tud lenni, ehhez nem kell rajz.
(#) fastaction válasza ferci hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Köszönöm szépen !
Megpróbálom !
Szép napot!
(#) aramis hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Sziasztok! Tudna valaki segíteni a képen látható végfok valamilyen TV ből piros keretben milyen értékü alkatrészek valók bele Felül egy R 435 alul 2 db Kondi.
És fellehet -e használni erősitőnek.

Image3.jpg
    
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Szia!
Ha jól látom akkor ez egy függőleges végfokozat, amit nem lehet erősítőnek használni. Mi van az IC-re írva?
(#) ferci válasza aramis hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Olvasd le az IC típust és írd be.
(#) sany válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Én tippelnék, ha lehet az IC TDA1170. Na jó tudom ezt most így kevés...
(#) Sebi válasza aramis hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
Orion függő modul.
(#) baukov hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Sziasztok Kiesett ebből a nyákból egy alkatrész. Lefotóztam. Visszaforrasztanám, de nem tudom hogy számít-e a polaritás. Az alkatrészen az egyik lábnál világosabb a burkolat. A nyákon is ahogy látható világosabb az egyik fele. Ezt így odaforraszthatom a világosat a világoshoz a sötétet a sötéthez?
Bocs, de nem vagyok műszerész
Remélem tudtok segíteni!
(#) erdgab válasza baukov hozzászólására (») Márc 5, 2017 4 /
 
Jól látod,úgy kell visszatenni.
Következő: »»   786 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem