Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   795 / 1153
(#) pucuka válasza lorensza90 hozzászólására (») Máj 4, 2017 /
 
Azt nem tudom, de ránézésre nem sorozat gyártmányok. Azért az asztal sarkán készült amatőr készítményeknél gyáribbnak tűnnek. Az ilyen kategóriájú műszerek, amik a képeken vannak, általában prototípusok, vagy pl. rádió gyárak saját használatra készült saját készítésű műszerei szoktak lenni.
(#) geniusmax hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna segíteni a beazonosításban mert nem tudom milyen dióda lehet vagy mivel lehetne helyettesíteni a képen lévő diódát, ez egy 2TB WD merevlemezben van és kijött belőle a füst.
Köszönöm!

1 Dióda.jpg
    
(#) kadarist válasza geniusmax hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Szia!
Sanszos, hogy egy tranziens szupresszor diódáról van szó és nélküle is működik a lemez. Vedd ki és indítsd el.
(#) ujfalusi hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok!
TC-10-5-y2 orosz triac adatait keresem de nem találom. Hátha valaki ismeri.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) uniman válasza ujfalusi hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Hello! Kép nincs róla?
(#) ujfalusi válasza uniman hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
A kép.

SDC19872.JPG
    
(#) uniman válasza ujfalusi hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Itt van némi infó a TC10-1 típusról, ha az 100V-os, akkor a ötös végű 500V-os lehetne...
Talán még innen is lehet infóhoz jutni...
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) geniusmax válasza geniusmax hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Jelzés középen SUG vagy SU6, alsó jelzés GP030 vagy 6P030
(#) ujfalusi válasza uniman hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Köszönöm, valószinű igy van.
(#) granpa válasza ujfalusi hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Triak, 10 A, 500 V, mérsékelt éghajlati használatra.
(#) ujfalusi válasza granpa hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) Kovidivi válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Nézd meg, hogy a LED-ekre megy-e (4db töltöttség jelző). Ha igen, akkor sima quad opamp, mondjuk LM393. Nyák másik oldaláról is jöhetett volna kép, mert akkor pont látszottak volna a LED-ek is...
(#) Mircsof válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Én azóta is túrom a netet, de még mindég nem találtam rá, hogy mi is volt a panelon pontosan...
Íme a képek: Bővebben: Link Bővebben: Link

Négy led van a töltöttséghez, és egy ötödik a napelemhez, de azt nem az IC vezérli csupán ha elég fény éri a napelemet akkor világítani kezd a led.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) uniman válasza Mircsof hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Oda van írva!!!: AP5901A
(#) martin66789 hozzászólása Máj 6, 2017 /
 
Sziasztok

Valaki ismeri az alábbi képen látható régi orosz fúrógépet ?
Szét lett szedve kapcsolóhiba miatt (csak sok kapcsolgatásra indult el) és egy szétment kondi is fogadott benne. Sajnos a kondi tetején a felirat majdnem teljesen le van kopva / olvadva. Csak annyi értelmeset tudtam kiolvasni belőle hogy 250V x valami.
Milyen kondival tudnám helyettesíteni és az átlátszó vezeték az minek megy a motor vas részére elvileg oda ment ?
Fontos hogy a motorra is menjen belőle vezeték, meg milyen értékű kondi kellhet bele ?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2017
(#) vargaf válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Zavarszűrő kondenzátor, anélkül is működik a fúró.
(#) Mircsof válasza uniman hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Pont a kép készítése pillanatában vettem le az IC-t...
Megmondom őszintén, hogy még véletlenül se tűnt fel, hogy oda van írva valami.
Teljesen logikátlan az egész minek csiszolják le, ha a panelra meg rá van írva...

Ahogy nézem alin lehet is venni: Bővebben: Link
Nagyon szépe köszönöm a segítségedet!
(#) martin66789 válasza vargaf hozzászólására (») Máj 6, 2017 /
 
Az alábbi képeken lévőt találtam nagy hirtelen.
MIFLEX KSPzz10 Én 0,1µF-enk látom az értéket sajnos eléggé kopott az írás.
Jó lesz ez és hogyan kell bekötni mert ezen 2-vel több vezeték van mint az eredetin ?
(#) proli007 válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 6, 2017 / 1
 
Hello! Anno a feleségem hozott ilyen gépet a csecsenektől. Akkor még nem lőttek, csak fúrtak vele.
A kedvedért szétszedtem. A hálózaton egy 100nF (0,1uF)van benne, és két 2,5nF (2500pF) a hálózat és a gép test között. Az öt és három vezetékes között az a különbség, hogy az ötvezetékesen át is megy a hálózat két vezetéke, nem csak rácsatlakozik. De nem kötelező "ötvezetékesként" bekötni. Azon az oldalon, ahol a három vezeték van, bekötheted a régi helyére. A másik oldali kettő kivetést pedig elszigeteled, vagy levágod és elszigeteled.

Ha "ötvezetékes" lenne.. Eredetileg a kapcsolóról megy két vezeték a motor felé és kettő a zavarszűrő felé. Ötvezetékesként a zavarszűrő két vezetéke menne a kapcsolóra. A másik oldali két vezeték pedig a motor felé. Vagy is a motorhoz az áram átmegy a zavarszűrő tagon. Az eltérő színű egy vezeték, pedig továbbra is a gép fém testére menne. De szerintem az ötvezetékes szűrő bele sem megy, ennek a fekete csodának helyére. De Te tudod..
(#) kowi hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok! Gugli nem a barátom... Ysd-56cp szegmens kijelzőről kellene adatlap.
(#) vajasll válasza petoisu hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Ez nem biztosíték,illetve nem a hagyományos biztosíték.Az a szerepe,hogy kis hangerőnél a magas sugárzóra ráengedi a teljes teljesítményt,ahogy növeled a "Wattot" az izzólámpa lassan elkezd világítani (egyre több a ráeső teljesítmény),így egyre nagyobb az ellenállása,ami sorba van kötve a magassal.Így a magasra kevesebb teljesítmény jut,tehát megvédi azt. (már ameddig...) Most szerencséd volt,nem a magas szállt el!
(#) Pixi hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok,
A csatolt képen látható potit hogy hívják, mert nem tudom hogy keressek rá, és hol tudok venni belőle. Elvileg 10k-s.
Előre is köszönöm a segítséget!
üdv
PIXI

poti.JPG
    
(#) Hp41C válasza kowi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Yon Sun LED Lighting
Valami hiányzik a típusszámból. A "Ysd-" után a digitek számának kellene állnia: (1..5), de az 5 digitesek közül csak Ysd-536xxx, Ysd-530xxx, Ysd-535xxx szerepel a listájukon. Az adatok közt csak a méret és típus (CA / CC) szerepel.
(#) pucuka válasza Pixi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
(#) uniman válasza Pixi hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Ez még akár ilyen is lehetne: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 7, 2017 /
 
Sziasztok!

Ezeket a tipusu kijelzőket ismeritek? Megbizhatóak?
Esetleg a szerkesztőfelületűkről tudnátok infót adni?
A Nextionnak nagyon tetszik, de ezekről nem találok infót!
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) Bakman válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Nincs ezeknek semmilyen szerkesztőfelülete. Ez a kijelző "buta", a vezérlés mondja meg neki, mit kell mutatnia. A vezérlő eszköz szinte bármi lehet, arra kell írni a proramot, ami majd utasítgatja a kijelzőt.
(#) kowi válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 8, 2017 /
 
Köszönöm. Igen karcsú adatot szolgáltatnak róla
(#) Firefighter1 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 9, 2017 /
 
Értem... köszönöm!

Hát ehhez még en "buta"vagyok! Ugyhogy ez nem az én játékszerem! talan majd pá ér mulva!

Most örülök majd ha egy nextiont életre keltek!
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
(#) ColT hozzászólása Máj 9, 2017 /
 
Hello,

Remélem, jó helyen kérdezek Tudja valaki, hogy az Orion LCD T22-DVDC televízió az valójában milyen Vestel készülék átnevezése? Illetve ha valaki tudna cikkszámot scalerre és tápegységre, megköszönném Egyszerűen nem találok egyértelműen ebbe valót.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2017
Következő: »»   795 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem