Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   828 / 1156
(#) Auth Zsigmond válasza Picipityu hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Talán buta kérdés, de nem lehet, hogy 400V-os a behúzó tekercs? Feltételezem, hogy szériatermékről van szó, remélem a tekercs (gyári) méretezése és kivitelezése megfelelő, a fentebb leírtak alapján másra már nem tudok gondolni.
(A mágneskapcsoló nyomógombbal történő "bekapcsolása" biztonsági okokból van így megoldva, bár öntartással el lehet érni azt, hogy feszültség kimaradás után ne induljon újra, ha behúzó tekercsen kapcsolod be.)
(#) 7DU válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Dec 4, 2017 /
 
Mindenki véleménye fontos és a probléma megoldását segíti.
A neten megnéztem a kapcsoló adatait -nem sokat mond ,a lényeget nem közli.Azt viszont közli,
hogy a szerkezet éppen hasítógépre való.
A tekercs nem behúzó,hanem tartó funkciót lát el,vagyis kellene ellátni.Ezt nem teszi üzembiz-
tosan.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2017
(#) Hidrowick hozzászólása Dec 5, 2017 /
 
Üdv!
Nemrég találtam ezeket. A neten nem sok infót találtam róluk. Valami egyedi gyártás lehet?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) vargaf válasza Hidrowick hozzászólására (») Dec 5, 2017 / 1
 
Erről (miről? ) mi sem találunk semmit sem! Mit találtál nemrég?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) Hidrowick válasza vargaf hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Bocsánat! Pótolva.
(#) Sebi válasza Hidrowick hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Valami intelligens fűtő-hűtő vezérlésnek tippelem.
(#) V8engines válasza 7DU hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Ááá, röhögök! Még a végén megszeretek ide is bejárkálni sűrűbben.
(#) nedudgi válasza Hidrowick hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
A reg-re controls kulcsszavakra keress a gugliban. Az első helyen kellene jönni egy cikknek, amiben szerepel. Az a gyártó cég termékismertetője. Őket meg lehet találni Kőbányán.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) tcsaba válasza Picipityu hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
Motor teljesítménye?
3 fázisú?
És terhelésre hatására (fűrészelés) a feszültség, hogy változik?
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2017
(#) Picipityu válasza tcsaba hozzászólására (») Dec 5, 2017 /
 
A motor teljesítménye 3000W.
Egy fázisú.
A terhelés hatására az indítás pillanatában van némi visszaesés(~5%), de rögtön visszaáll 230-235V-ra. Üzem közben hasításkor nincs számottevő feszültség ingadozás.
Persze mindez direkt indításnál, a kapcsoló kerülésével.
(#) Alkotó válasza Picipityu hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Feltennél egy fotót a 3kW-os egyfázisú motorról, meg esetleg az adattáblájáról. Én még nem láttam ebből ilyen teljesítményűt, azért nézném meg szívesen.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza 7DU hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Bocsi ,hogy ideokoskodok , de van némi tapasztalatom a relékről és a mágneskapcsolókról , olyan cégnél szereztem ahol ezer számú működött, sokszor cseréltem bizonytalan behúzású és bizonytalankodó kapcsolót aminek a tekercse szerintem menetzárlatos lett , ezáltal legyengült , vagy egyenáramnál sokkal többet fogyasztott , így lecsökkent a tápfesz . gondoljatok erre is , minden jót és biztos tápfeszt .Van olyan m.kapcsoló amibe be van épitve a védődióda , ha az zárlatos lesz az is megkeseriti a kapcsoló életét.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) 7DU válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Dec 6, 2017 / 1
 
Mindenki elmondhatja a véleményét az adott hibajelenséggel kapcsolatban,de nevüket-arcukat
nem vállalók beszólásait sem mint egyszerű halandó,sem mint tanár nem tudom értékelni.
Az előző hozzá szólásaimban jeleztem a 7DU rotary rendszerű távbeszélőközpontban dolgoztam
jópár évet.Itt rengeteg lapos jelfogót,markert,stb. kellett az évek alatt beállítani.A szögemeltyüs
jelfogóval szerelt ikerszerelvény jelfogóit pedig meghúzási-elengedési áramra is.
Azóta jópár relét javítottam és tekercseltem meg.A jelen hibajelenség abból is adódhat,hogy
400V-os tekecs van a szerkezetbe(ahogyan Auth Zsigmond fórumtársunk jelezte).Nem vagyunk
a helyszínen, így csak tippel az ember mi lehet a probléma.Kértem a tulajt küldje el a kapcsolót
és ha kell megtekercselem minden ellenszolgáltatás nélkül.Várom válaszát!
Egyfázisú, hasítógépen lévő kapcsolót mértem le ,adatok:230-os tekecs, R=1863Ohm,tartóáram
30mA.Menetszám,huzalátmérő egyenlőre ismeretlen.Saccolni lehetne,de nem teszem.
Tisztelettel:Szabó László
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Estét, SAQ8818 IC angol nyelvü adatlap van valakinek? Én csak a kínait találom...
(#) zombee hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Mérő készülékhez keresek precíziós PGA-t, azaz programozható erősítőt. Igazából 3 erősítési érték kell nekem: 1,10,100, a beállítás lehet párhuzamos, de SPI jobb lenne. A Burr-Brown féle PGA103 kézenfekvő lenne, azonban úgy látom hogy régi konstrukció (az adatlap 1993-as), ez magyarázza az árát is. Szinte biztos hogy már nem gyártják, ezért kerül sokszorosába egy OPA2277+multiplexer párosnak. A méret miatt kompakt, egycsipes megoldás kell nekem! Fontos, hogy az "x1" beállítás ténylegesen precíz legyen!
(#) oregss49s hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok !

Tud segíteni valaki hűtő kompresszor relé ügyben ? Ha itt nem melyik fórum oldal foglalkozik ilyesmivel

Elektrolux hűtő kompresszor relé :





Erre lenne szükségem .. választ segítséget előre is köszönöm .. Ü

Üdv : öreg
(#) kaqkk válasza oregss49s hozzászólására (») Dec 6, 2017 /
 
Talán itt tudsz venni ... Vagy Szegeden a K és F kft nél a napos út 5 szám alatt
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2017
(#) Chipmunk1960 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 7, 2017 /
 
Igen, a 6.12 feletti képlet, már sokkal érdekesebb!
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2017
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza 7DU hozzászólására (») Dec 7, 2017 / 4
 
Te írtad pár résszel előbb , hogy mindenki véleménye fontos és a probléma megoldását segíti , ezért bátorkodtam megszólalni , utólag bocsánatot kérek érte , nem akartam a nagy tudású tanári diplomádra árnyékot vetni. Tisztelettel Fülöp Ferenc
(#) 7DU válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Igen mindenki véleménye fontos és vallom építő jellegű.
Elnézésedet kérem,hogy éppen a Te szakszerű bejegyzésednél fakadtam ki az olyan előző hozzászolók megjegyzései kapcsán,akik értelmezésem szerint talán nem ezt az elvet valják.
Útólag belegondolva tanári státuszomra vonatkozó utalás nem volt szerencsés és mindenkitől
elnézést kérek,akiket ezzel megbántottam-többet nem teszem.Lehetséges,hogy a megfogalmazás
nem volt pontos és helyes!
Mégegyszer elnézést kérek minden általam megbántott embertől és leginkább Tőled!
Tisztelettel:Szabó László
(#) Gafly válasza 7DU hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Szerintem annál többet nem is tehettél volna, hogy felajánlottad az ingyen megjavítást/tekercselést

Belegondolva én sokat aludtam/dolgoztam 7D központokban annó (igaz 7D-PBX volt járatos felénk), meg tanítottam én is. Akkor most rettegjek?
(#) nedudgi válasza Gafly hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Én, aki még gyártotta is 7A2-t, mit szóljak?
(#) tcsaba válasza oregss49s hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Talán itt találsz alkatrészt.
www.orczy.com
Van még egy a Budapesten a Pannónia utcában, csak nem tudom a cég nevét. (Anno jártam ott.)
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2017
(#) tcsaba válasza tcsaba hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Megtaláltam a másodikat is.
http://www.kisgep.hu/
Bár ez nem lesz jó neked.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2017
(#) mraulajos válasza oregss49s hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Hali!
Nekem majdnem el kellett dobnom egy kis fagyasztószekrényt, e miatt a kis kütyü miatt. Itt kezdtem én is a keresgélést. Nem tudtak segíteni. Természetesen, ezzel nem az oldalt kívánom minősíteni, mert mindenki nagyon segítőkész volt. Egy ismerős villanyszerelő barátommal kóperáltunk össze egy nem hozzá valót. Kisebb nagyobb döcögésekkel, sikerűlt beállítani.
(#) gkari válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 8, 2017 /
 
Zugló nevű világvárosban (naná, mert ott születtem), az Erzsébet királyné úton -a Rákospataknál van egy hűtőgép-szerviz, és alkatrészbolt "Elektrolux" cuccokat is árul. A nevét nem tudom, de Google barátunk biztosan megtalálja.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2017
(#) RoliNyh hozzászólása Dec 9, 2017 /
 
Estét!

Meg tudja mondani valaki ezen az áramkörön a teljesítmény SMD ellenállások milyen méretűek és teljesítményűek?
Valamint ebben a méretben mekkora a legnagyobb teljesítményű példány?
Kissebb értéküekre kellene cserélnem, de hirtelen nem tudom milyen méretűt kellene rendelnem...
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2017
(#) Hidrowick válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 9, 2017 /
 
Üdv!
Mpv relé minden motorteljesítményhez valót kapni, mi annó csak ezt használtuk a hűtőkhöz...
https://www.google.hu/search?q=mpv+rel%C3%A9&rlz=1C1ZMDB_huHU73...ih=530
(#) timelord hozzászólása Dec 10, 2017 /
 
Sziasztok,
Most vettünk házat, és az előző tulaj épített régebben egy diszkólámpát, amit itt hagyott nekünk.
Én anno sokat táncoltam ilyenre a nyolcvanas években, ezért a gyerekeimnek beüzemelném
Tudnátok segíteni, csatolok fotót milyen kimenet van a szerkezeten, illetve hogyan néz ki belül.
A három színes izzó jó és a negyedik kis izzó is.
A búrát levettem, hogy jobban látszódjon.
Hogyan tudnám számítógépre vagy modern hifire csatolni?
Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
(#) gyerek67 válasza timelord hozzászólására (») Dec 10, 2017 / 1
 
Ún. stereo tuchel csatlakozó.
Itt láthatod a bekötését
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2017
Következő: »»   828 / 1156
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem