Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   842 / 1149
(#) Bakman válasza Sinike hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Ha az LCD kijelző nem vezérlést, akkor viselkedik így.

LCD_2x16.jpg
    
(#) Sinike válasza Bakman hozzászólására (») Feb 18, 2018 /
 
Nem kap vezérlést?
Akkor mi a teemdő?
(#) Kinka István válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Feb 18, 2018 / 1
 
Szia!
Mennyezeti ventilátorhoz sebesség állító.
Ezt sorba kell kötni a ventilátorral.
(#) bbalazs_ válasza Sinike hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Nézd meg, van-e rajta processzor egyáltalán. Lehet, hogy pont az hiányzik.
Az IC-k tipusa alapján + datasheet.
Igy ránézésre műveleti erősítők és meghajtók vannak csak rajta.
(#) Sinike válasza Bakman hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Amúgy nekem csak a bal kb 8 első ilyen kocka, tehát nem az egész sor - abból gondoltam, h esetleg az elem töltöttségét jelzi... Naív vagyok?
Proci nincs rajta, csak kapuk (and, nand, stb.) Illetve az LCD hátán van egy HD44780 controller...
(#) szucsistvan123 válasza Kinka István hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Köszi a választ!
(#) martin66789 hozzászólása Feb 19, 2018 /
 
Sziasztok

Az alábbi képeken talán egy szelén van. Hogyan kell ezt bekötni ?
Egy piros, egy fehér és egy kék színű kivezetése van.
Két lemez közé van befogva 4-4 darab a piros érintkezőnél a lemezen egy + jel van.

Típusa: Tungsram AVSZ 25-5 HM
(#) RoliNyh válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Ha emlékeim nem csalnak, fehér a váltó bemenet.
Piros a pozitív, kék a negatív kimenet, a másik váltófesz vezetékéhez képest.
Egy rúdban két szembefordított "dióda" van, szóval egyel csak fél utas egyenirányítóként üzemel.

Ha hídkapcsolást akarsz, ahoz két rúd szelén kell, a két külön fekér a váltófesz két szála,
a pirosat összekötni a pirossal, a kéket pedig a kékkel. De ez az összerakott tornyon is látszik...

De jól látom, hogy a pozitív és negatív címkék is egy oldalon vannak, kérdés, hogy az a nagy tartólemez a bevágásokkal ahova csavarozva van, az most vezető, vagy szigetelő anyagból van?
Mert ha vezető, akkor nem értem...
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) killbill válasza RoliNyh hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Gyanitom, hogy a ket nagy lemez vezeto, viszont a +/- kimenetek el vannak szigetelve a csavartol es a lemeztol is. Erre utal az is, hogy kulon kivezetesek vannak az egyes szelensorokon.
(#) ferci válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Kiegészítve az előző beírásokat, 8 db szelén = 1 dióda, a zárófeszültség kb. 160 volt és két "dióda" sorba van kötve, nem szembe.
Tehát az egységeket kombinálhatod ennek megfelelően, akár gratzet, akár kétszerezőt, stb. akarsz csinálni belőlük.
A fém tartó és az átmenő csavarok természetesen el vannak szigetelve a szelénektől.
Az össz nyitófeszültség viszont jópár volt, erre nem emlékszem pontosan, tehát diódavizsgálóval egyszerűen nem mérhető...
Ha egy lemez ( ránézésre ) kb. 4 x 4 cm, akkor 1 ampernél többet nem illik egyenirányítani 1 egységgel..
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2018
(#) martin66789 válasza ferci hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Ahha, most már lesz belőle valami, sajnos ilyet még nem használtam és van belőle pár darab gondoltam megnézem hogy mit tud.

A tornyon kívül van egy másik is ami ezektől jóval nagyobb és 5 kivezetése van egy akkumulátor töltőben van. Annál a két szélső egymásba van kötve az a -, a középső a + 6/12V kimenő, a középsők mellett lévőre pedig egyre a 24V be a másikra a 6/12V van csatlakoztatva.

Az is Tungsram 8405
(#) Bakman válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Ma már nagyon-nagyon elavult technika, nem érdemes vele foglalkozni. Sokkal kevesebb helyen sokkal nagyobb teljesítményű diódákat, dióda hidat lehet elrejteni.
(#) Bakman válasza Sinike hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
A HD44780 maga a kijelző vezérlője. Elméletileg lehet csak logikai kapukkal is vezérelni de ahhoz kicsit több kell. Nagy valószínűséggel a készüléknek csak egy része van nálad.
(#) nedudgi válasza Sinike hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Ne adj rá többet, ez elég. A vezérlés hiányzik neki,
(#) Sinike válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 19, 2018 /
 
Csak azért gondoltam, hátha zener, vagy más diódán eső feszültség miatt esetleg kevesebb jut el az igazi célig...
(#) shoginc hozzászólása Feb 21, 2018 /
 
Sziasztok!

A képen látható égett alkatrész beazonosításában szeretnék segítséget kérni, elvileg a rajta lévő felirat: CA6VC
A környező alkatrészek alapján valami táp IC-re, DC konverterre gondolok (valószínűleg a kimenetén látható lyukas kondi miatt mehetett tönkre).

A készülék egy SMOK Alien 220W e-cigaretta. Áttúrtam a netet, de sok információt nem találtam, kapcsolási rajzot meg pláne nem.

Van ötletetek az alkatrésszel kapcsolatban, vagy hogy honnan tudnék kapcsolási rajzot keríteni?
Köszönöm előre is a segítséget!
(#) tursaba hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Sziasztok !
Szeretném megkérdezni, hogy tudja-e valaki közületek, milyen alkatrész a SOT-23 tokozású, szerintem C2GBG, amit le tudok olvasni róla ?
Funkció szerint lehet, hogy valamilyen J_FET.
Eddig, google-n nem találtam meg.
Köszönettel:
(#) devergo74 hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Sziasztok.
Hozzám került egy TR-1451 tranzisztor millivoltmérő készülék. Nem nagyon találtam róla leírást, mégis hogyan kell ezt használni. Valakinek nincs véletlenül ilyen jellegű régi készüléke, leírása hozzá?
Előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Leírásom ugyan nincs, de ismerem.
Ez egy érzékeny mV mérő, 10 Hz és 300 kHz között mér +/- 1 dB pontossággal. Az erősítője hasonlít egy oszcilloszkóp függőleges erősítőjére, azzal a különbséggel, hogy a kimenetén van egy műszer, és ki is van vezetve Ezzel lehetőséged van önálló szélessávú erősítőként is használni. A bemeneti impedanciája nagy, 1 Mohm, a kimeneti impedanciája kicsi, < 100 ohm.
A műszeren a bemeneti feszültséget olvashatod le a méréshatár kapcsoló állásának megfelelően.
Található rajta egy dB skála is a vonatkoztatási szint 0,775 mV --> 0 dB.
Jó szolgálatot tesz hanfrekvenciás erősítők méréseinél, javításánál.
(#) Gafly válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Egykor nagyok voltunk. Köszönet Hanzi-nak. Bővebben: Link
(#) Kovidivi válasza wbt hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Bővebben: Link Nem tudom, aktuális-e még a szivargyújtóba dugható feszültségmérős kérdés...
(#) devergo74 hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Sziasztok.
Köszönöm mindkettőtöknek az infókat a készülékkel kapcsolatban. Gafly az általad linkelt oldalt én is megtaláltam, az enyém abban különbözik, hogy bnc-csatlakozói vannak, és a bekapcsoló egy sima kapcsoló, nem forgógombos. Viszont, nem tudom hogy milyen mérőzsinór való hozzá, van egy input, és egy output sima szkóp kábellel lehet használni? Azért akarok valami használati utasítást keresni hozzá, ha egyáltalán létezik.
(#) Gafly válasza devergo74 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Az oszcilloszkóp mérőzsinór azért nem igazan jó, mert abban általában van egy osztó, ami a az oszcilloszkóp meneti ellenállásával alkot egy egységet.
Én inkább egy ilyesmi átalakítóban gondolkoznék.
(#) devergo74 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Köszönöm a linket, rendelek ilyen átalakítót. Lassan majdcsak összeáll a kép számomra, a készülékkel kapcsolatban.
(#) cxaba hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Sziasztok
A mellékelt kis rádió rajza után kutakodok, de nem találtam semmit róla, ha valaki tudna segiteni.
Hasonlót de nem azonost találtam digitális órával. Előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza cxaba hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Jól néz ki. Nézzél bele, ha IC -s akkor az IC adatlapja jó kiindulás, ha tranzisztoros, akkor meg nagyjából olyan, mint a többi.
(#) cxaba hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Elnézést a duplázásért de külldöm a másikokat.
(#) cxaba válasza pucuka hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
IC-vel van de nagyon rosszul látszik az irás ha igaz akkor CD2003GP
A nyákon ami irva van WCR001-2A
(#) Epu2 válasza martin66789 hozzászólására (») Feb 24, 2018 1 /
 
Üdv! Mint érdekességnek van "értéke". 50 Ft-ért kapsz négy diódát, ami ezt tudja. Egyre viszont kiváló! Többszörösen túlterhelve, szikrázásig hevíteni. Olyan szagot csinál, mint egy hasmenéses, büdös borz.
Amire használtam az utóbbi 35 évben: a szigetelő alátétek és az alátétek kitermelése. A szigetelő alátét bakelitből készül, az alátét alumíniumból. A hosszú csavar jó trafólemezeket összehúzni.
(#) erdgab válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Idézet:
„Mint érdekességnek van "értéke". 50 Ft-ért kapsz négy diódát, ami ezt tudja.”

A 4 dióda soha nem tudja azt amit a szelén.Látom,nem ismeritek a szelénes töltő előnyeit,persze vannak hátrányai is.
Következő: »»   842 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem