Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   843 / 1152
(#) pucuka válasza cxaba hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
A rádió része kb így nézhet ki:
Bővebben: Link
Ezután kell lennie egy hangfrekis erősítőnek.
(#) pucuka válasza erdgab hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Egyetlen előnye, hogy jó nagy a belső ellenállása, és elég nagy a visszárama. Akku töltésénél jól jön, de minden más esetben elég nagy hátrány.
A nagy belső ellenállás áramgenerátoros jelleget biztosít.
(#) webinas hozzászólása Feb 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani, hogy a képen látható két elko helyett normál Alu-elko kondenzátorokat be lehet e tenni, vagy ezek valami spéci kondenzátorok?
Köszönöm előre is!

Kondi.jpg
    
(#) Bakman válasza webinas hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Ezek nem spéci, hanem régi kondenzátorok. Cserélheted nyugodtan. 100 µF/16 V és 47 µF/16 V
(#) webinas válasza Bakman hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) Sebi válasza Gafly hozzászólására (») Feb 24, 2018 /
 
Hehe,,, Ha már rajzoltam, végre valaki hasznát veszi.
(#) cxaba válasza pucuka hozzászólására (») Feb 26, 2018 /
 
Köszönöm, lehet hogy ezzel meg élek, ha nem akkor még vissza térek.

Tisztelettel Csaba
(#) Stewe válasza chopper800 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Két változó jel szinkronjának és fázisának megjelenítésére szolgál, az oszcilloszkóphoz csak megjelenésében hasonlít. Nincs időalap, a vízszintes eltérítésre kerül az egyik jel, a függőlegesre a másik, és a megjelenő lissajous görbék alakja és mozgása ad tájékoztatást az egymáshoz viszonyított frekvenciáról, amplitúdóról, fázisról, fáziscsúszásról.
Képek.
(#) cxaba hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
Sziasztok,
Véleményt szeretnék kérni hogy, a hasonló kis AM/FM forgókondit meglehet-e javitani vagy feltétlenül csak a helyesítés a megoldás? Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2018

Kondi.jpg
    
(#) pucuka válasza cxaba hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Mi a baja? Javítani elég nehéz.
(#) ferci válasza cxaba hozzászólására (») Feb 27, 2018 / 1
 
Szia!
Ne foglalkozz vele, mert egyrészt ha zárlatos lenne, nem találsz hozzá ugyanolyan méretű és tulajdonságú fóliákat a lemezek közé, másrészt vissza-és összerakni valószínűleg nem sikerül.
Ha pedig nem zárlatos az álló-és forgórész, más baja nem lehet "elektromosan".
(#) Doky586 válasza cxaba hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Mi baja?
- beleesett a pöcegödörbe és ki kéne tisztítani?
- kipróbáltad hányszor lehet erőből körbefordítani?
- véletlen áthajtottál rajta teherautóval?
(#) Bakman válasza Doky586 hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
Nem találkoztál még hibás forgókondenzátorral? Ha kell, talán még megvan, küldök neked egyet mutatóba. A szigetelőlemezek valószínűleg elcsúsztak, hangolás közben néha összeér a két fegyverzet, nem kis recsegést indítva el a rendszeren. Valószínűleg gyártási hiba, különösképpen nem foglalkoztam vele.
(#) jdani hozzászólása Feb 27, 2018 /
 
Üdv. LCD monitorbal lévő kondiról van szó. A kondi a neoncsöves világítás kimenetén van, amire az van írva, hogy N3 3kV.
Ott általában pár pikofarados kondik szoktak lenni.
Ez mi akar lenni?
Ilyen, csak más írással.
(#) pipi válasza jdani hozzászólására (») Feb 27, 2018 /
 
ami a képen van 33 -> 33pf
3kV nagyfesz kondi
(#) jethro válasza cxaba hozzászólására (») Feb 28, 2018 / 1
 
Szia.
Ha kell nekem van egy marék vadi új.
(#) zamatőr hozzászólása Feb 28, 2018 /
 
Üdvözletem!
Van egy ilyen szerkezetem. Annyit találtam a neten, hogy valamilyen anyagvizsgáló. 6 v-ról üzemelt, bekapcsolva a képernyőn egy vízszintes vonal jelenik meg. A bemenethez csavarhúzót érintve jelez a képernyő és a kapcsoló valamint a potméterek forgatására reagál. Kérdésem ismeri-e valaki van-e kapcsolási rajza és milyen "szonda " kellene hozzá? Nem szedtem szét így nem tudom a képcső típusát ,esetleg lehetne -e egy egyszerű oszcilloszkópot csinálni belőle?
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2018
(#) kistee válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 28, 2018 /
 
A felirat alapján ultrahangos anyagvizsgáló lehet.
(#) Doky586 válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 28, 2018 1 /
 
Szerintem jelen állapotában többet ér mintha szétbarmolnád..
(#) Stewe válasza zamatőr hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Ez egy oszcilloszkópcső köré épített ultrahangos anyagvizsgáló, ami a vizsgálófejből kibocsátott ultrahangimpulzusok visszaverődésének idejéből és intenzitásából jelzi ki az anyag és varrathibák helyét és nagyságát.
Használható szkópot nemigen tudsz belőle egyszerűen építeni, mert az egész néhány tíz kilohertzes frekvenciatartományra van építve. Mélyen belenyúlni pedig sokkal költségesebb mint használt szkópot venni.
A vizsgálófejek nélkül viszont hasznavehetetlen.....
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2018
(#) cxaba válasza pucuka hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Sajnos, mert nagyon recsegteti a rádiót hangolás közben, és nem tudom az értékeit hogy milyent szerezzek be.
(#) cxaba válasza ferci hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia,
Valószinü hogy zárlatos valamelyik részen, de nincs egészen zárlatban, mert hangolás alatt hallható recsegés és nem tudom a kapacitásokat, mert egyszerübb lenne egy ujjal helyetesíteni.
(#) cxaba válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Szia Doky,
Valószinü előbb elküldött képeket nem láttad, mert akkor egyik kérdésedet sem teszed fel.
Tisztelettel Csaba
(#) Stewe válasza cxaba hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 1
 
Ez az a darab, amiről szó van, vagy csak ilyen?
Ezekben a "lemezek" között szilárd dielektrikum van, ha valóban zárlatos, kár vesződni a szétszedéssel is. Ha tényleg "nem tervezett kontaktus" van benne, akkor ezt egy ellenállásmérővel, zárlatvizsgáló üzemmódban meg tudod erősíteni.
Elképzelhető viszont, hogy elöregedett, de épnek látszó forrasztás miatt recseg hangolás közben, (ahogy a hangolókör meg-meg szakad) egy pákával végig kellene járni a bekötéseket.
Még egy félig letört litze is okozhat hasonló tünetet.
(#) cxaba válasza Stewe hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Üdv, Stewe
Nem az, mert úgy gondoltam amig nem találok biztosan azonosat azzal ami benne van, nem szedem ki, de szintén négy trimerrel ellátott kondi. A baj hogy a méreteinél többet még egyelőre nem tudok róla, hisz nem kaptam még megfelelő rajzot. Nagyon köszönöm tanácsodat, végig fogom nézni az áramköreinek forrasztását hátha szerencsém lessz, ha nem, akkor ki veszem. Lehet készitek róla egy képet beméretezve.
Tisztelettel Csba
(#) Sebi válasza cxaba hozzászólására (») Márc 1, 2018 / 1
 
Tapasztalataim szerint ezek a forgókondik 80%-ban egyformák - esetleg a kivezetések (főleg a trimmereké) más oldalon vannak elhelyezve,

Próbáld meg 50szer megforgatni a két végállás között, hátha a leszedő oxidos.
Ez sok esetben segített...
(#) Doky586 válasza cxaba hozzászólására (») Márc 1, 2018 /
 
Sajnos én csak a néma-képet láttam, a recsegős hangos-képet nem.
Valószínű a hibajelenséget (recseg) elfelejtetted akkor elárulni..

Idézet:
„amig nem találok biztosan azonosat azzal ami benne van, nem szedem ki”
A Képeden ki van szedve..!
Tehát még csak nem is a valóságnak megfelelő képet csatoltál..?
(#) atiber hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Érdeklődnék, hogy valakinek van-e bővebb információja erről az analóg hangfrekvenciás erősítő IC-ről: R210E. Erősen TBA810 'DDR klónnak' néz ki, elviekben anno' én is annak helyettesítésére vettem, de most, beépítés előtt rákerestem a NET-en kevés infót találtam róla és azok is ellentmondásosak, így kissé elbizonytalanodtam...Ezért, ha valakinek van megbízható információja az IC.ről, azt megköszönném!
(#) granpa válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 2, 2018 /
 
"cxaba" csü. 14:53, olvasásra ajánlott.
(#) vagnerjazon hozzászólása Márc 2, 2018 /
 
Üdv. mindenkinek!

Adott egy ebay-ről vásárolt, kínai napelemes töltésvezérlő, amiben elfüstölt valami. A napelemes bementi oldalra van kötve. Ebből, az alakjából és a néhai kék színéből, ami a panelhez közel látszik, arra gondolok, hogy kerámiakondenzátor volt. Jól gondolom? Lekaparva az egyik oldalát kemény, korong alakú a belseje. Multival megmértem az ellenállását, rövidzárrá változott.

Ha tényleg az (volt), akkor vajon mekkora kapacitású lehetett?
Persze az is jó kérdés, hogy mitől lett ilyen melege, a címkéje alapján elvileg 50V-ig lehet napelemet rákötni és két 40V/1A-es tábla volt rákötve párhuzamosan. Talán kisebb feszültségű kondit tettek bele véletlenül(?), de ezt már sosem tudom meg. (Amúgy nem az enyém, de tudom, hogy néhány napig működött. (~1 hétig talán))
Következő: »»   843 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem