Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   866 / 1149
(#) arpo5 válasza pipi hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
Köszönöm
(#) Edem631 hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Üdv.Jól értelmezem hogy ezek a kondenzátorok nincsenek polarizálva,nanofaradosak és a végső szám azt jelöli hány voltos?Kerámia kondi helyett vagy polisztirol axiális kondik helyett is belehet ezeket forrasztani?
(#) proli007 válasza Edem631 hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 1
 
Hello! Jól értelmezed. Be lehet forrasztani helyettük, de a működési frekvenciát érdemes figyelembe venni, ahova teszed.
(#) arpo5 hozzászólása Júl 31, 2018 1 /
 
Valakit tudtok aki profit forrasztásban, fet et beszereztem csak be kéne tenni.
(#) kadarist válasza arpo5 hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 2
 
Jó napot kívánok! Itt a legtöbben tudnak forrasztani.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 4
 
Jó, hogy neked megy a profit forrasztása, nekem valahogy nem sikerül.
(#) kaqkk válasza pucuka hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 3
 
Ne szégyeld hogy te csak amatőrt tudsz forrasztan...
(#) vargham válasza pucuka hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 2
 
Csak profitot forrasztok, hobbira már nincs idő.
(#) arpo5 hozzászólása Aug 3, 2018 /
 
Jól felhúztatok úgy hogy egyedül beforrasztottam a profitot, na meg a fet et is
Jelentem nem sikerült) jól
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Tudja valaki ennek a csatlakozónak van -e kétszer ilyen magas változata? Hogy kellene rákeresni?
(#) Sebi válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Bővebben: Link

A megtalált állapotú linket szúrtam be, de rákattintva mégsem az látszik. Keresned kell...
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2018
(#) morgo válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Erre gondolsz?
Bővebben: Link
(#) szotyesz88 hozzászólása Aug 6, 2018 /
 
Sziasztok,

egy konyhai balesetet szeretnék megjavítani, tudniillik folyadék folyt a sütő vezérlőjébe és egy csatlakozó meg a környéke kiégett. A vezérlő alkatrészt megrendelném, viszont az ábrán látható 7-esbe dugandó csatlakozót újra kéne építeni, mert szénkocka.

Tudjátok esetleg így képről, hogy ez pontosan milyen?

Köszi
(#) RoliNyh válasza morgo hozzászólására (») Aug 6, 2018 /
 
Végül is ez is hasonló, de ennek nincs olyan változata, ami végig szigetelt műanyagos,
szóval nem látszanak ki ilyen hosszan a beforrasztandó lábak, csak mondjuk 2mm -en, ahogy a normál?
(#) ktamas66 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Talán: Bővebben: Link, érdemes lehet az adatlap alapján pontosítani az igényt.
(#) Gránátalma hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Sziasztok!

Nem tudom ide illik-e kicsit is a kérdésem, de hátha.
A következő alkatrésznél a második képen látható méretezés szerint:
Bővebben: Link
3mm-es furatot igényel a távtartó a PCB-n a megfelelő pattanáshoz?
(#) pucuka válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Szerencsére van adatlap, azon 3,5 mm látszik.
(#) bitmixer válasza pucuka hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
A linkelt képen én is 3,0 mm-t láttam. Te hol találtad a 3,5-öt? Mellesleg szerintem annyira nem kritikus, mert úgyis szétugrik, de azért 3,5-nél több ne legyen.
(#) zolika60 válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
A helyzet az, hogy a linkelt képen 3mm van, de ha megnyitod a mellékelt adatlapot azon 3,5mm. Gondolom nem teljesen egyforma a két alkatrész mert más a számuk.
(#) pucuka válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Tényleg nem kritikus, de ha kifúrod 3 mm -re a lyukat, és pont nem megy bele, akkor . . .
Egyébként én azért jobban hiszek az adatlapoknak, mint egyéb információknak.
Azért az is érdekes, hogy mindkét tartóhoz (FIX-CCS-4,8, és FIX-CCS-6.4) láthatóan ugyanaz az adatlap tartozik.
A linkelt tartónál nem szerepel furatátmérő, csak az adatlapon, a "vásároltak még" rovatban szereplő oldalán van 3 mm furatátmérő, de a hozzátartozó adatlapon ott is 3,5 mm van.
Mivel az adatlap szerint mindkettő 5 mm -re nyílik ki, praktikusabb a PCB -n a 3,5 mm átmérőjű lyuk.
(#) bitmixer válasza pucuka hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Azzal egyetértek, hogy 3,5 mm jobb, mint 3,0. De ahol megtaláltad 6.4-esnél a 3,0 mm-t, ugyanott a 4.8-asnál is megtalálod .
Ennyit az adatlapok megbízhatóságáról, ugyanis látszik, hogy a képek tökéletesen azonosak, pont ettől a kérdéses mérettől eltekintve. Úgyhogy én nem az adatlapoknak, hanem a tolómérőmnek hiszek inkább .
(#) progee hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Sziasztok!
A csatolt orvosi műszer amatőr elektronikai felhasználhatósága és az értéke érdekelne, ugyanis el szeretném adni. Házvásárlással kapcsolatban került a tulajdonomba, papírjaival, dobozával, tartozékokkal. Úgy tűnik egyszer sem használták, de nem mai gyártmány.
Leírása alapján a rendeltetése ingeráramok előállítása. Összesen tíz féle áramhullámot tud generálni...
(#) proli007 válasza progee hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Hello! Itt tudsz tájékozódni. A bruttó ára 47eFt felett van, de akinek szükséges támogatással 7500Ft-ért hozzá tud jutni ilyen készülékhez. Az, hogy még egyszer sem használták és régi, magával vonja az időszerű érintésvédelmi és működés ellenőrzés szükségességét. Tekintve hogy galvanikus kapcsolatban van az emberi testtel..
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2018
(#) progee válasza proli007 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Köszönöm!
Akkor talán egy 20e ft postával korrekt eladó és vevő részéről is.
Igazából egyéb elektronikai felhasználásra szántam volna, nem tudom mit lehet kihozni a kütyüből, milyen alternatív haszna lehet
(#) pucuka válasza progee hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Idézet:
„Úgy tűnik egyszer sem használták,”

Úgy nagyjából annyit is ér. Ennél jobbat lehet kapni 10 é körül.
Nagy hiányossága, nem látom hol lehet a kezelés időtartamát állítani, és hiányzik a lényeg is, a tappancsok.
Arra lehet használni, amire készítették, lebénult izmokat, izomcsoportokat lehet vele ingerelni, mozgásra késztetni. Használják még fogyókúra helyett lustább emberek.
Használata igényel némi szaktudást, könnyen lehet vele lyukat égetni a bőrbe.
Elég primitív szerkezet kapcsolását tekintve, szép dobozban.
(#) progee válasza pucuka hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Tappancsok a fólia tasakban vannak bontatlanul...
(#) pucuka válasza progee hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
A jó tappancs viszont sokat ér, azzal van a legtöbb gond.
(#) nedudgi válasza pucuka hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Amióta bagóért lehet kapni elekróda gélt, ez már nem akkora probléma. Sajnos tapasztalat...
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
(#) pucuka válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Én felhagytam vele itthon, mert nekem nem sokat ér. Ha kórházban vagyok, rám akasztják, addig is legalább pihi van.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
(#) syxy hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Segítség kellene. Adva van egy öreg Holzer kézi körfűrész, működött majd kis füst a kapcsoló körül, automata levág. Szétbontva találni bent ezt a fényes zavarszűrő kondi szerű valamit, szerintem nem csak az, na ebből jött a füst. Mi ez és hogyan tudom kiváltani.
Köszönök minden segítséget előre is.
Következő: »»   866 / 1149
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem