Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   885 / 1152
(#) blasz válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
köszönöm.
(#) Sebi válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Műgyantába öntött fólia kondi, de nekem 40 év alatt nem volt egy rossz sem ilyen típusból...
(#) blasz válasza Sebi hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Nagyon eltérő hangok vannak a keverőben csatornánként,mint a mélynél,mint magasnál,mint a közép hangoknál,szinte minden csatornánál másmilyen.Ha jól láttam ilyen kondikon megy keresztül a szabályozóknál a hang ezért gondolom hogy hibásak lehetnek.
És mint a képen látszik szét vannak repedve valamelyik csúnyábban is.30-40db van benne.
(#) (Felhasználó 116638) válasza blasz hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Régi "Tropical Fish " fóliakondik.
Mint látom elöregedtek.
Wima MKP sorozattal pótolhatod őket.
Cseréld az összeset, ami jónak tűnik azt is.
Ezzel időt,és munkát takarítasz meg a későbbiekben.
(#) blasz válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Köszönöm erre gondoltam én is.Csere mind.
(#) Olits hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Sziasztok .Mi különbség e két fajta ellenállás között?Melyiket mire használják?Amelyiken színes csíkok vannak azt is meg lehet határozni, hogy hány Wattos?
(#) Gafly válasza Olits hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Ránézésre 0.9 maximum...
(#) Olits válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Ja.Akkor ezért kellenek a nagyobb, fehér színű ellenállások ha el akarunk füteni bizonyos wattot? pl aksi kapacitást tesztelni.A csikos ellenállás is szokott füteni?
(#) lóri válasza Olits hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Még a rosszminőségű hangszóró is fűt.
(#) granpa válasza Olits hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
A "fehérek" eleve teljesítményre méretezettek, használhatók. A "csíkosak" bírnak valamennyit, -méretfüggő-, de nem a fő jellemzőjük.
(#) Olits válasza granpa hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Értem ,köszi.
(#) Olits válasza granpa hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Nekem van egy pár fehér, amin azt írja, hogy:
5W 7R 5J
A W-t értem, de mit fejez ki a többi?Mit jelent az R, a J?
(#) granpa válasza Olits hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
7.5 Ohm (az R jelen esetben a tizedespont is), J tűrésű (%-os eltérés a névleges ellenállásértéktől) Nem emlékszem, ennyi a J, tán 10 %? Valahol itt van a fórumon a segédprogramok közt a táblázat.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
(#) Olits válasza granpa hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Ott csak ezt találtam, de nincs szó J, vagy R betűkről.


https://www.hobbielektronika.hu/segedprogramok/?prog=ellenallas
(#) granpa válasza Olits hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
R, mint rezisztencia=ellenállás.
(#) Olits válasza granpa hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Köszi.
(#) granpa válasza Olits hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Téma rajzai közt, a 3. oldalon van a táblázat.
(#) Olits válasza granpa hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Nem találom
(#) Epu2 válasza Olits hozzászólására (») Dec 17, 2018 / 1
 
Benne van az adatlapjában.
(#) Olits válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Köszi.
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza granpa hozzászólására (») Dec 17, 2018 / 2
 
Üdvözlet
(#) granpa válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Egyet mellé, kettőt szorosan közel. Nem én nem találtam.
(#) Olits hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
Üdv.Nézegetem ezt a műterhelést.Látom, hogy bírja 20 A-ig.Eleget nézem , de nem látom, hogy lenne olyan funkciója , hogy tesztelés ideje alatt bármikor lehetne változtatni a terhelő áram nagyságát.Valaki hozzább értő megnézné?Vagy egyáltalán van olyan műszer amelyiken folyamatosan lehet állítgatni a merítő áramot tesztelés közben?Azért szeretnék egy ilyent, hogy tudjam reálisan, teljesen valósághűen tesztelni az aksipakkot ebikehoz.Persze ebben az esetben, csak 1S és valahány P akkupakkot tudnák tesztelni(mert a tesztelő csak 150 W-os).Használt cellákat alkalmaznák, és szeretném látni, hogy melyik bírja, melyik melegedik vagy ilyesmi, és hol nagyobb árammal terhelném , hol kisebbel, mint ahogy történik a valóságban is az elektromos biciklin.
(#) Olits válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Lehet, hogy igazad van.De én szeretek sokat kisérletezni, tesztelgetni.Amit írtál azt is meg fogom tenni ,de szeretném ilyen tesztelővel is megpróbálni az aksit.De lehet, hogy nincs ugy-e olyan tesztelő, műterhelés stb, hogy teszt közben lehessen állítani a terhelő áramot?
Nekem ez félig megvalósítás, félig kisérletezés, tapasztalatszerzés.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2018
(#) Epu2 válasza Olits hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Automata tesztelő szinte biztos, hogy nincs amibe teszt közben beavatkozhatsz.
(#) Olits válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 18, 2018 / 1
 
Most látom, hogy ez pont olyan amilyent szeretnék.Itt látható,hogy be lehet avatkozni tesztelés közben.
(#) Tápos Lajos válasza mohinger hozzászólására (») Dec 20, 2018 /
 
Szia! Ez nem katonai rádió tápegysége, hanem a PÉCS XE-309 URH adóvevőé.Nekem megvan a végfoka, az XE-309-17, amit csak rákell dugni erre.Nem adod el ezt a tápgységet, hogy nekem egyben meglegyen?
(#) Kovidivi válasza Olits hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Csak a sajátomról tudok írni, ott ha menet közben állítod az áramot, szépen beáll arra az értékre, közben számol minden értéket. Én nézegettem ezeket a tápokat, de nem életbiztosítás, 150W-nál tönkre tud menni, a szoftver tele van idegesítő hibákkal. Nézz meg youtube-on néhány tesztet, angol tudás az kell sajnos ahhoz, hogy értsd. Azt nem értem, ha már minden adott, miért nem rakták bele a belső ellenállás mérés funkciót? Szoftverfrissítést nem hiszem, hogy kapsz hozzá...
(#) Gafly válasza Tápos Lajos hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Végül is egy párt alkotnak, nem?
(#) hg6dab válasza Gafly hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Van egy szelénes diódahidam, ami úgy van kialakítva, hogy a negatív ágban sorosan duplán vannak a cellák, nincs köztük kivezető tárcsa. Miért volt szükség erre a kapcsolásra? A másik kérdés, mennyire szerelhetők ezek, tehát ha szétszedem átkötni, sérülhet-e olyan bevonat ami megváltoztatja/tönkreteszi a gyári tulajdonságait?
Következő: »»   885 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem