Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   886 / 1154
(#) odie104 hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Sziasztok! Meg tudja valaki mondani, hogy ez mi? Én telefon aljaztra tippelek.
(#) Epu2 válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Egy fényképet tudsz róla?
(#) attila1 hozzászólása Dec 22, 2018 /
 
Sziasztok!!
Egy mennyezeti lámpatestben a kapcsolóüzemű táp elhalálozott,a segítségetekkel sikerült a zénert is beazonosítani. Rendeltem egy köteg zénert ebay-ről,a hirdetésben 3V-30V közötti értékeket 15x5db-os csomagban kínálta.A meglepetés akkor ért,amikor sehogy sem találtam meg a 3V-os zénereket a csomagban.Pedig pont ilyenre volt szükségem.A legközelebbi 3.3V-os ,és ilyet forrasztottam be. A táp működik,elindult. Kérdésem,hogy valami baj származhat abból,hogy 3V helyett 3.3V a zéner? A kimenő 12V ez miatt lehet esetleg magasabb?
(#) hg6dab válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Némileg benéztem, mert a nagyobb hídban mindkét ágban duplán vannak a lemezek. A kisebbikben csak szimpla lemezek és tárcsák vannak. Ennek típusa:TUNGSRAM P905 25g600 1B01. Ebben az egyik egység szakadást mutat. A lemezek mérete mindkét egyenirányítóban: 100 x 50 mm, viszont a nagyobbikban nem látszódnak a lemezekhez szorított tárcsák. Amire kíváncsi lennék, hogy ment ennek anno a szerelése, mire kell figyelni stb. Talán még van aki ismeri ezt a technikát.
(#) Sebi válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
A sorbakötéssel egyenirányítható feszültség növekszik (egy cella kb20V-ot tud).
A tartórúdon papír cső a szigetelés, graetz kialakításakor szigetelő alátétek is kellettek. Nem probléma az átrakás, szerelés - bár ha utólagos festés van rajta az nyűgösebbé teszi az összerakást, mert a leszedő csillag közeibe is bement a festék. Ha szétszedésnél a rugózó csillag "leugrik", akkor az alatta lévő felületet és őt is le kell tisztínani a jó kontaktus érdekében.
A cellákon vékony ólomréteg fedi a szelént, ezzel finoman kell bánni.
Régmúltban sikerült az ólmot finoman eltávolítani, hogy fényelemet nyerjek...
(#) Sebi válasza odie104 hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Ha tényleg telefonos, akkor pótcsengő illesztő lehetett az 1µF-os papírkondival.
(#) pucuka válasza hg6dab hozzászólására (») Dec 22, 2018 / 3
 
A szelén lemezek zárófeszültsége 25 - 30 V, ezért nagyobb feszültség egyenirányításakor annyi cellát kell sorbakötni, hogy a szükséges zárófeszültség kijőjjön. A szelén cella mérete az átfolyó áramtól függ, kb. 20 - 25 mA/cm2
Az egyik pólus az alumínium lemez (negatív), a másik a szelén réteg (pozitív), és a furcsa alakú közgyűrűkkel lehet a lemezekhez kötözgetni, majd a végén az anyákkal összeszorítani.
Mind a két képen egy Greatz látható, középen szembefordítva két cella szelénes oldala, majd annyi lemez, ahány kell a zárófeszültséghez, majd jön a váltó fezsültség érintkezője, utánna pedig a fordítva berakott lemezek. A két legszélsőt összekötve kapjuk a negatív pólust, ami többnyire mondjuk a sasszi, ezért ez mindjárt egyben a tartószerkezet is. Az átmenő csavaron többnyire egy varnish szigetelőcső volt ráhúzva.
(#) Kovidivi válasza pucuka hozzászólására (») Dec 22, 2018 /
 
Ez hasznos infó volt!
(#) Epu2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Üdv! Akkor egy kis haszontalan. Hanem biztos a kontakt a csillag és a felület között, kiéghet a szelén. Az égett szegén, jellegzetesen görényszellentés szagú. Egy 100×100 -as szelén greatz bírja a tartós 4...5 A-t, ha van lehetősége, hogy mozogjon a levegő..
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2018
(#) Kovidivi válasza Epu2 hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Dehogy haszontalan! Ne értsd félre amit írtam, kérlek! Még sosem találkoztam szelén diódával, amit te írtál, az is érdekes és hasznos!
(#) pucuka válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 23, 2018 /
 
Mifelénk az a bizonyos kontakt csillag volt szokásban, tőlünk észak keletre ilyen lépcsős gyűrűk, mint amilyen a képeken is látszik. Érdemes figyelni Sebi tanácsára is a kontakthibákra figyeléssel, mert tényleg büdös lesz.
(#) hg6dab válasza pucuka hozzászólására (») Dec 23, 2018 / 1
 
Mindenkinek köszönöm a hasznos infókat. A szétszedés esetleg a kisebbik esetében merül fel, mivel abban van hibás egység. A nagyobbik meg jó lesz úgy ahogyan van, majd választok neki valami megfelelő feladatot. Valami retro stílusú alkalmazás lesz majd, mert diódákból-diódahidakból szinte minden feladatra van megfelelő anyagom. Mindenkinek áldott karácsonyt, boldog ünnepeket kívánok.
(#) Baranyi J hozzászólása Dec 27, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
Növényházba 4 db termosztátot szerelnék be ami(k) ,ha eléri a kívánt hőmérsékletet akkor be kapcsol 3db 24 Vac Hunter mágnes szelepet.4 termosztátra a talajszint valamint az erdő közelsége miatt van szükség.Tehát valamelyik eléri a 2C° akkor leszorja az egész teret a víz és 5 C° kikapcsol ha mindeggyik elérte ezt az értéket.Keltetőgép termosztátra gondoltam,mert ott belehet állítani a min és a max értéket,valamint elég csak a sensort bevinnem a folia sátorba.Az értetlenségem abból adódik hogy a 4 termosztátot hogyan és milyen relébe lehetne bekötni hogy tudjon kapcsolni a szelepek felé! Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) Sebi válasza Baranyi J hozzászólására (») Dec 27, 2018 /
 
Én ezt úgy értelmezem, hogy:

a 4db termosztát bármelyike eléri a 2fokot, akkor bekapcsol (ez VAGY kapcsolat),

a 4db termosztát mindegyiike eléri az 5fokot, akkor kikapcsol (ez ÉS kapcsolat).

A 3db szelep egyszerre működik, tehát egy kimenete van az áramkörnek.

Egyszerű termosztátokkal (egy váltóérintkező) nem könnyű megvalósítani, inkább elektronikát építenék komparátorokkal.
(#) Baranyi J hozzászólása Dec 28, 2018 /
 
Ebben esetleg tudnál segíteni,mármint hogy is néz ki ez az elektronika? Gondolomitt is kell hogy a termosztát adja a jelet,ez tud 24 v is kezelni. Gondoltam hogy Plc-vel kezeltetném,mert ott esetleg az öntözés vezérlés is szóba jöhet.Csak ott a programozás a kérdéses!
(#) GAtesz hozzászólása Dec 29, 2018 /
 
Alkatrész gyártójának megfejtésében kérek segítséget.
61ANJEE
TL431C
TI

Jól gondolom, hogy Texas ?
Mert több pdf-et néztem, és kapásból 2 doksi szerint más a lábkiosztás. Köszi, Atesz.
(#) nagym6 válasza GAtesz hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Idézet:
„2 doksi szerint más a lábkiosztás.”
Esetleg más más tokozásút néztél.
(#) GAtesz válasza nagym6 hozzászólására (») Dec 29, 2018 /
 
Nos ugyan azt a tokozást néztem, csak elnéztem. Ugyan az a bekötés. Szóval tárgytalan. Köszi!
(#) V8engines válasza V8engines hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
Szép estét Elektronikás kollegák!

Jelentem, megoldottam.



Boldog új évet Mindenkinek!
(#) Bakman válasza V8engines hozzászólására (») Dec 30, 2018 /
 
A melegragasztó nyáron ki fog folyni a tükörlap mögül.
(#) gyoran válasza Bakman hozzászólására (») Dec 31, 2018 / 2
 
Nyáron minek a tükörfűtés?
Tudom ez szörnyű volt, de szilveszter napján engedtessék meg ennyi!
BUÉK!
(#) nedudgi válasza gyoran hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Esetleg akkor, ha esik?
(#) attila1 hozzászólása Dec 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Elnézést előre is,de nem találtam megfelelő topikot...
A képemen lévő power bankot szeretném szét pattintani,a benne lévő aksi esetleges cseréje miatt.
Valaki szedett szét már ilyet?Egyszerűen nem találok rajta füleket,pedig érezhető,hogy kissé mocorog a fekete lap,főleg a kijelző,és a fedlap között....
(#) zolika60 válasza attila1 hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Egy keményebb műanyaglappal (bankkártya vagy hasonló) feszegesd szét. A fülek belül rejtve vannak.
(#) V8engines válasza Bakman hozzászólására (») Dec 31, 2018 /
 
Erre gondoltam én is.
Ha úgy lesz, majd megoldom más anyaggal.
(#) hg6dab válasza V8engines hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Kazán tömítő
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) Bakman válasza hg6dab hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ez igen kemény lesz kötés után, kb. mint a beton. Ettől többet tágulnak a műanyag elemek, biztos, hogy ki fog potyogni a helyéről.

Két komponensű epoxy kell ide.
(#) spgabor hozzászólása Jan 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Ez pontosan mi lehet? Ellenállás? Induktivitás?
Jelölés nincs rajta semmi.

Köszi a segítséget előre is!

Üdv:
spgabor
(#) nedudgi válasza spgabor hozzászólására (») Jan 3, 2019 /
 
Ránézésre, ha a hordozó nem papír, ellenállás. Ha papír, akkor lehet induktivitás.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2019
(#) spgabor válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 4, 2019 /
 
Papír biztos nem, azt most ellenőriztem. Kocogtatásra olyan porcelános hangja van.
De miért ekkora? Az ellenállása a két csavarnál mérve 260 Ohm.
Következő: »»   886 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem