Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felajánlás, azaz ingyen elvihető
Ez a téma arról szól, hogy ha valakinek van elfekvő alkatrésze (készlete) ajándékba, akkor legyen hova feltennie, ne vesszen kárba, tehát nem kereső téma, ezért nem írjuk be, nekem erre vagy arra van szükségem. Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!
Fontos, hogy ha az adatlapon a felajánlást tevő lakóhelye nincs megjelölve, akkor legalább a hozzászólásba írja bele, hol található a felajánlott termék, különösen, ha személyes átvétel preferált! A pontos lakcímet, telefonszámot viszont csak privát üzenetben, vagy e-mailben írjátok meg, nyilvánosan, a fórumba ne, mert visszaélésre adhat módot!

Ebben a topikban gazdát cserélt árucikkeket tilos az apróhirdetésben meghirdetni.
Lapozás: OK   335 / 649
(#) bitmixer válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Ok, írok pü-t.
(#) Kovabe válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
DDR1 feltételezem, 1Giga/darab 400MHz
(#) proli007 válasza nyamnyam hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
Hello! A banános doboz a "mindent kibír" kategória..
(#) Kissbela hozzászólása Nov 10, 2019 / 1
 
VR276tip.philips video-magnó, és NV-SD3EE Panasonic videó-magnó elvihető.
(#) bitmixer válasza Kissbela hozzászólására (») Nov 10, 2019 /
 
De jó kis gép volt az a Panasonic! Nekem is van egy, de még őrizgetem...
(#) Szasza9668 hozzászólása Nov 11, 2019 /
 
Működő pc táp.

A ventillátort kibontottam belőle.
Bp. 12. ker.
posta nincs.
(#) vteo válasza Szasza9668 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szívesen elfogadom.
Köszi
(#) Szasza9668 válasza vteo hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Ok. tied.
(#) lazsi hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Ingyen elvihető munkaidőben, Lágymányosról, személyesen. (Méretek cm-ben: mélység x szélesség x magasság) Állapotuk ismeretlen, ha külön nem jelzem.

1: 13 x 20 x 9.5 (a kezelőszervek lapjának a magassága: 6.5) A műszerek valószínűleg jók, belül IC, tranzisztorok, passzív elemek. 4 db, ebből 3 egyforma belül is, plexi fedlap csak kettőnél van. (Lehetséges, hogy az oldalán látható spéci aljzatokhoz találok csatlakozót, ha szükséges.)
2: 18 x 24 x 12 Belsejében kis tápegység + valamilyen elektronika van.
3: 29 x 13 x 12 Tápegység +- 12V-ra, 0.5A-es biztosítékokkal.
4: 16 x 24 x 6.5 GM-88-89 FM-Mikro-vevő
5: 17 x 24 x 9 Pár W-os sztereó IC-s végfok van benne, két db. sztereó potival, viszonylag hosszú audió-kábellel, ami az egyik potira van kötve. Emlékeim szerint MŰKÖDIK!
(#) vteo válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szívesen elfogadnám.
(#) lazsi hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Ingyen elvihető munkaidőben, Lágymányosról, személyesen. (Méretek cm-ben: mélység x szélesség x magasság) Állapotuk ismeretlen, ha külön nem jelzem.

6: 29 x 32 x 15 Külső SCSI egység. Winchester nélkül, 160W-os táppal. 2 db. Az egyik típusa: TK50Z-G3, a másiké: TK50Z-F3. A G3-as (a képen a felső) előlapjáról hiányzik az a borítólemez, ami az alsón a jobb oldalon látszik.
7: 16 x 21 x 6.5 Lézer tápegység, bontott, hiányos, rossz, leginkább csak doboznak (műanyag), bár "nyomokban elektronikát is tartalmazhat". 2 db.
8: 23 x 38 x 5.5 Fóliabillentyűzet fém dobozban. A doboz alja hiányzik, valami házi készítésű mikroszámítógéphez szánták.
(#) antiktelefon válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia, érdekel.
(#) lazsi hozzászólása Nov 12, 2019 / 1
 
Ingyen elvihető munkaidőben, Lágymányosról, személyesen. (Méretek cm-ben: mélység x szélesség x magasság) Állapotuk ismeretlen, ha külön nem jelzem.

9: "Hi-Fi stereo amplifier" Láthatóan erősen házi-gyártmány (bakelit nyák, szénréteg-ellenállások)... Az egyik hangerő-poti középen elakad (a képen látható pozíciótól nem megy tovább)
10A - 10B: 28 x 45 x 13 Valami fiókos rack-doboz... A kiemelhető fiókok a ráírt funkciójú áramkört tartalmazzák. Jellemzően Tesla gyártmányú alkatrészekből épült. Az "A" kép alsó szélén látható fehér színű csatlakozókhoz lehetséges, hogy tudok adni ellendarabot. Az egyik villám jel a hálózati trafót jelzi, a másik egy nagyfeszültségű részt. Ez utóbbi -emlékeim szerint- papírlap sztatikus rögzítését végezte. A "B" kép felső sorában látható 4db. hűtőborda 1-1 tápegység áteresztő tranzisztoráé (5V, 15V, 2x 24V).
(#) ronin75 válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia, engem érdekelne, köszönöm.
(#) lazsi hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Ingyen elvihető munkaidőben, Lágymányosról, személyesen. Állapotuk ismeretlen, ha külön nem jelzem.

GE2-9810 Üzenetrögzítő (GE: General Electric) - mikrokazettával, 20 éve még működött...
Dyras FM3 "Asztali wokie-talkie", de csak egy van belőle. Mivel nincs ellenállomás, annak ajánlom, akinek van hozzá másik ilyen. 20-25 éve még működött (akkor még megvolt a párja...)
STR 5031 kétkazettás hordozható rádiós-magnó, hiányzik az elemfedél, a kazetta-ajtók és a hordozó-fogantyú
BR103 Camping táskarádió. Antenna hiányzik, egyéb külsérelmi nyom nem látszik
(#) antiktelefon válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia, a Camping rádiót a másik csomaghoz hozzáraknád?
(#) lazsi hozzászólása Nov 12, 2019 /
 
Vteo: 1-2-3-4-5
Antiktelefon: 6-7-8 Camping rádió
Ronin 75: 9-10

A fentiek elkeltek!
(Magánban megbeszélhetitek, ha egymás között cserélnétek... gondolok itt pl. azokra a cuccokra, amikből 1-nél több van. Akkor már aszerint adnám át. De ez csak egy ötlet... Amire lecsaptál, az már a tied...)

Még továbbra is elvihető:
GE2-9810
Dyras FM3
STR 5031 (ehhez nem találtam képet a neten...)
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2019
(#) ozpecs válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Az bizony gyári erősítő volt, kemény 2x10-15W
(#) ozpecs válasza ozpecs hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Na jobban megnézve beleturtak, de az alapja az gyári
(#) mikrodigit válasza ozpecs hozzászólására (») Nov 12, 2019 / 1
 
Ilyen dobozt (üresen) az Ezermesterben lehetett a 70-es, 80-as évek táján kapni, én is vettem.
(#) TreasureHunter válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 2 /
 
Én procikat gyűjtök, lefogadom, hogy ezekben vannak érdekes régi procik. Esetleg kivennéd és félre tennéd nekem a procikat belőlük?
(#) lazsi válasza ozpecs hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Hát... Nem tudom...
Nekem minden esetre nagyon gyanús több dolog:
- Az ellenállások vegyesen szén- és fémrétegek, ráadásul van olyan is, ahol a két csatornában eltérőek (pl. a panel bal szélén lévő sorba rendezett alkatrészek között felülről a 4. fémréteg, míg a másik csatorna azonos pozíciójában szénréteg ellenállás van. (piros rajz)
- Az előbbiek mellett lévő két kondenzátor az egyik csatornában kerámia és régi papír, míg a másikban ugyanitt két "modern" metál-papír. (zöld rajz)
- 1-1 trimmer-poti utólagos beépítése (kék rajz)
- A hálózati trafó bizonyára nem fért el állítva, ahogyan a rögzítőfülei szerint eredetileg be kellett volna szerelni (türkiz rajz)
- A doboz eredetileg máshol volt kivágva, a hálózati kapcsoló felett látható rés alapján. (fekete rajz)
- A végtranzisztorok hűtőbordája is érdekes, de még érdekesebb a forrasztásra húzott szigetelőcsövek változatossága.
Ezek alapján maximum a doboza volt gyári...

Egyébként a képen nem látszik, de a teteje is megvan!
(#) lazsi válasza TreasureHunter hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Két ok miatt nem szedem ki belőle a procit...
1. Antiktelefon már jelentkezett érte, neki ígértem, és az ő előzetes engedélye nélkül már semmit sem szednék ki belőle.
2. Nincs benne proci... Egy egy külső SCSI winchester ház, amibe egy db. winchit lehet beletenni. De itt a winchi alatt ne egy megszokott IDE-sre gondolj, hanem inkább annál négyszeres magasságúra. Vagy még nagyobbra, aminek az alapterülete az 5 és 1/4-es floppi-meghajtókéval egyezik.

Ami benne van: SCSI kábel a hátlaptól a belsejéhez, tápegység, amire rá van írva, hogy 160W, tápcsatlakozó a winchinek. Van benne (legalábbis az egyiket most szétszedtem és így láttam... ) egy panel egy rakás 1W-os ellenállással - na, ezt nem igazán értettem miért...

Amint a feliratból is látszik, ez valamikor a CERN-ben szolgált. Hozzám kb. 10 éve került, és már egy ideje az előző "tulajánál" is porosodott pár évig, miután a CERN-ből idekerült. Most rákerestem, és a találatok alapján lehet, hogy nem is winchi, hanem 95MB-os szalagegység volt benne...
(#) Hp41C válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Idézet:
„egy panel egy rakás 1W-os ellenállással - na, ezt nem igazán értettem miért...”

SCSI lezárás: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2019
(#) FAZ1 válasza vteo hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Hali!

A 4-es képen látható FM vevőt vinném, ha még nem csaptak le rá.
(#) lazsi válasza FAZ1 hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Vteo már el is vitte...
(#) Stefy válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Szia ! A "9" képen levő erőlködőre jelentkeznék ha senki nem lőtte előttem!!
Üdv Stefy
(#) FAZ1 válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
ok. Vettem ...
(#) janigel válasza lazsi hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Idézet:
„STR 5031 (ehhez nem találtam képet a neten...)”

Indító motor
Vagy nem erre gondoltál?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2019
(#) lazsi válasza janigel hozzászólására (») Nov 12, 2019 /
 
Hát nagyon nem...
"STR 5031 - kétkazettás hordozható rádiós-magnó, hiányzik az elemfedél, a kazetta-ajtók és a hordozó-fogantyú"
Következő: »»   335 / 649
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem