Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Felajánlás, azaz ingyen elvihető
Ez a téma arról szól, hogy ha valakinek van elfekvő alkatrésze (készlete) ajándékba, akkor legyen hova feltennie, ne vesszen kárba, tehát nem kereső téma, ezért nem írjuk be, nekem erre vagy arra van szükségem. Ami még fontosabb, hogy ha fent van valami, akkor NE privátban írjatok rá, hanem itt, mert úgy a fair!
Fontos, hogy ha az adatlapon a felajánlást tevő lakóhelye nincs megjelölve, akkor legalább a hozzászólásba írja bele, hol található a felajánlott termék, különösen, ha személyes átvétel preferált! A pontos lakcímet, telefonszámot viszont csak privát üzenetben, vagy e-mailben írjátok meg, nyilvánosan, a fórumba ne, mert visszaélésre adhat módot!

Ebben a topikban gazdát cserélt árucikkeket tilos az apróhirdetésben meghirdetni.
Lapozás: OK   345 / 647
(#) granpa válasza Stefy hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Lmf. Kinka
(#) Jurasic91 válasza zeller hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Üdv!A kormány jó pc-hez is?Azt és a hangszórókat vinném ha még nem kelt el 18.kerületben lakom.
(#) zeller válasza user1914 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Üdv.

Jól működött, 2 éves volt.
A története: Egy kolléga akart tonert cserélni benne, valami rémlett neki, hogy meg kell fogni egy kiálló valamit, jól meg kell húzni és akkor kijön a toner. Ki is húzta a helyéről az egyik kis tengelyt, ami a lapot igazgatta benne.

Jurasic: Dsub15 a vége a kábelnek. Gondolom gameportra mehetett. A hangszórókat már Vteo viszi.

A satu iránt érdeklődőknek: Törött a jószág. Csak ha valaki lát benne még lehetőséget, azért van fent.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2019
(#) Jurasic91 válasza zeller hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Sajnos nekem szerintem nincs olyan a gépben.Működőképes?Motorikus vagy rugós szerkezetű?
(#) zeller válasza Jurasic91 hozzászólására (») Dec 11, 2019 /
 
Nem tudok róla semmit, itt hagyták nálam. Most nem is vagyok a közelében, hogy megnézzem.
(#) granpa válasza zeller hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Ha a törés miatt nem kel el a satu, én vinném, mert meg tudom hegeszteni.
(#) Jurij Dolgorukij hozzászólása Dec 12, 2019 / 1
 
Zeller úrnak írtam privátot. Még tegnap. De még nem válaszolt. Én meg pont ma mennék majd 18kerület felé.

Granpa úr ha öntvény a satu akkor melegítsd fel jó alaposan és CO val meg lehet próbálni hegeszteni.
Kályha öntvény tetejét nekem már sikerült így nem repedt meg.
Kérdés hogy mennyire lesz strapa bíró a satu ismét?
(láttam már olyat hogy a törött satut kínjában össze hevedereztte a szaki. Nem merte hegeszteni. Amit megértek amúgy..)
(#) granpa válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Nekem van olyan, amit >50 éve hegesztettem (még nem CO2-val) és szolgál a mai napig. Konyítok hozzá némileg.
(#) Jurij Dolgorukij válasza granpa hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Vannak szerencsések.. .-)

Persze ha szakmád akkor vedd úgy hogy nem szóltam semmit. Az öntvény hegesztés sokaknak nem sikerül nekem se ment elsőre most már azért össze jövöget.
(hivatás szerűen nem csinálnám..) Jó munkát!
(#) rockersrac válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Granpa ,,vén róka" sok sok tapasztalattal. És mielőtt sértődés lenne, idézőjel direkt van írva, mivel annyira nem vén és nem róka, ellenben sok sok dolgot tapasztalt már, sok mindent tud.
(#) mackopajtas válasza zeller hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Köszönöm, írtam magánban.
Üdv!
(#) vision61 válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
Nem (csak) szerencse kérdése, hanem az anyag és a hozzá választott elektróda az, ami mérvadó. Na persze nem árt, némi szakmai tapasztalat sem.
Vasöntvényből készült békebeli húsdarálót, mákdarálót, satut hegesztettem elektródával, (Ilyen célra a kedvencem a Carbo NiFe 31 elektróda.) viszont ugyanazzal az elektródával már nem lehetett egy néhány éve készült darálót meghegeszteni. A szerencse inkább az anyag miatt kell, mivel elég sok féle "vas"öntvény készül.
(#) Jurij Dolgorukij válasza vision61 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Hát mi kaptunk fapad hegesztős képzést egykor a cégnél. De csak mma és minimális CO.
A többit meg kellett szerezni gyakorlatban. Öntvényt nem is szeretek hegeszgetni mondják is hogy problémás. Szerencsére nem igen van vele dolgom.
Volt nálunk egy ügyes öreg fószer az mesélt trükköket az előre fel melegítést is ő mondta. Aztán mikor meg repedt a kályha öntvény hát mondom meg próbálom így. Be vált!
irigylem ezeket a szakikat. Nekem elég a néhány bilivas amit olykor össze varrok...
Forrasztgatás jobban megy.
(#) vision61 válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Elmentünk off-ba, de még ezt ide írom. Az elektróda adatlapján általában van némi támpont a hegesztési technológiához is.
(#) elektrogubera válasza vision61 hozzászólására (») Dec 12, 2019 / 1
 
Ismerni kell az ötvözeteket /anyagismeret/ de én autógénnel hegesztem és dugattyú gyürű a legtisztább ötvözetű adalékanyag
(#) Tomi94 hozzászólása Dec 12, 2019 /
 
Sziasztok!

Karácsonyig ingyen elvihető a képeken látható tablet, működésképtelenül, alkatrésznek. Nem annyira mai darab, emlékeim szerint 2013-ban használták utoljára. Mivel nem indul be, feliratot meg nem találtam, típust-specifikációt nem tudok róla mondani.

Valami táp vagy akku gondja lehet, mert sima USB töltőre rádugva, a bekapcsoló gombot lenyomva tartva valami halk sípolás hallatszik belőle, de semmi más reakciót nem ad. Képernyőnek emlékeim szerint nem volt baja.

Átvétel munkahelyi portánál, vagy saját lakásomon munkaidőn kívül. Mindkettő Bp. 14. kerület, Hungária körúthoz közeli része.

Továbbra is, hasonló feltételekkel elvihető pár 90-es évekbeli rádiókhoz tartozó hangdoboz, lásd utolsó kép.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2019
(#) teglascs válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 12, 2019 /
 
Szia,
elfogadnám köszönettel a tabletet.
Köszi.
(#) FAZ1 válasza Jurij Dolgorukij hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Öntvények elektromos hegesztéséhez úgynevezett "öntvénypálcára" van ám szükség. Mással egyszerűen nem lesz tartós.
(mellesleg - már eleve sose lesz 100%-os)
(#) Moderátor hozzászólása Dec 13, 2019
 
A hegesztés mikéntje öntvények esetében, nem ennek a topicnak a témája.
(#) janigel hozzászólása Dec 13, 2019 /
 
Ezek elvihetőek, ha kell valakinek.
A képen levő porszívó is elvihető, de kint volt az esőben és vizes belül.
Állapotáról semmit sem tudok, a szeméttároló mellé van téve.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019

Kép012.jpg
    
(#) granpa válasza janigel hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
A ventilátorokra jelentkezem.
(#) janigel válasza granpa hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Ok, tiéd.
(#) micimacko válasza janigel hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Szia!
Ha még megvan, érdekelne a porszívó.
Kollégám keres hasonlót egy célgéphez...
Köszönöm!
(Amúgy is vinném Neked, amit ígértem, ha alkalmas holnap.)
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2019
(#) janigel válasza micimacko hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Szia!
Megvan a porszívó, a tiéd.
Írtam Pü-t.
(#) Poli válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 13, 2019 /
 
Szia!

A hangdobozokra jelentkezek, ha még megvan.
(#) Tomi94 válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
E dolgokra már megvan a jelentkező, írtam mindkettőtöknek privátban.

Közben előkerült még egy fali Ethernet csatlakozó, és két RF jelosztó is. Ezekre szintúgy nem hiszem, hogy szükségem lenne, így átadnám olyannak, aki használni is tudja valamire. Nem "teszteltek", de megbontva, törve nincsenek, így gondolom nem igazán lehet semmi baj velük.

ui.: Esetleg PS/2 portos, lehetőleg optikás egér, ill. Jack kimenettel is rendelkező analóg TV-kártya érdekelhet csereként, de persze nem elvárás, ha már ingyen elvihető topik.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2019
(#) rockersrac válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
A fali ethhernet csati másik feléről esetleg egy kép kérhhető?
(#) Tomi94 válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Csináltam jobb megvilágításban két fotót. Bekötni valami műanyag karmos rögzítés lebontása után lehetne, de azt sima csavarhúzókkal inkább nem feszegetem, nehogy eltörjön. Így megnézve szerintem ez soha nem volt még használva.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2019
(#) Gafly válasza Tomi94 hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Ránézésre ennek kellene lennie.
Szerintem arra lett volna kíváncsi a kolléga, hogy "csavaros"-e, vagy "betűzős"?
Dehát CAT5 csak betűzős szokott lenni.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2019
(#) Tomi94 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 14, 2019 /
 
Szerintem ez lesz az, a méretei legalábbis egyeznek. Ott csavarosnak írja.
Következő: »»   345 / 647
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem