Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM adó áthangolása 466 MHz-re
Lapozás: OK   1 / 1
(#) HA3GX hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő dologban:
Novák_Gábor oldalán található 4W-os fm adót szeretném áthangolni a 466Mhz-es sávra. Aki tud kérem segítsen.

Mothaltem
(#) ferci válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Miért nem Novák Gábortól kérsz segítséget?
Olyan mértékegység pedig nincs, hogy Mhz... az MHz.
(#) menyus válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Hát ha arra a szabadonfutó oszcillátoros zavarógépre gondolsz, az nem lesz egyszerű. És a 466 Mhz nem is szabad sáv...(a CCIR sem). De ez a te dolgod. Azt az "adót" átépíteni NEM érdemes, jobban jársz ha újat , más elven felépített normális adót raksz össze. Pl, PLL vagy kvarcos multiplier adót. ( Egyébként a 466 Mhz környékén én nem garázdálkodnék a helyedben, hamar rád fognak tenyerelni...)

üdv
(#) Novak válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 30, 2008 / 4
 
menyus: az oldalamon lévő 4W-os adó egy rendes PLL-lel nagyszerűen működik, felharmónikusok tekintetében sem áll rosszul. Az egész beállítás kérdése. Én egyébként sokat építettem és használtam is PLL nélkül, azokkal sem volt semmi gond. Megfelelő beállítás után remekül használható az adó. Nem feltétlen nevezném zavarógépnek. De Te tudod...
Egyébként az adó nem hangolható át 466 MHz-re. Ne is próbálkozz vele Mothaltem! A 2N3553-as tranzisztor nem hiszem, hogy nagyon díjazná a 466 MHzes tartományt.
Az összes tekercset, és a kondik 90%-átis cserélni kellene. Ezen kívül a nyákot is újra kellene hozzá tervezni, az sem biztos, hogy üzemképes lenne ilyen -viszonylag magas- frekevncián.
(#) vmerci hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok! Tök hülye vagyok a témához, de leírom a problémámat, hátha valaki mégis tud segíteni. Van egy nagyon jó hifi tornyunk, régi Technics. Ezer éve vettük, de a rádióját soha nem tudtuk használni. Most besokalltam és szeretném, ha ez is megoldódna.
Van rajta FM és AM. az FM-en szinte semmi nem jön be, néhány olyan adó kivételével, ami nem érdekel.
Mi a teendő, hogy lehetne áthangolni és vajon kb. mennyibe kerülhet ez?
Előre is köszi a segítséget!
(#) bbatka válasza vmerci hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Keress hozzá konverter kapcsolást. A Rádiótechnika újságokban sokat cikkeztek róla.
(#) pucuka válasza vmerci hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Üdv!
Mielőtt bármit mondani lehetne, van néhány kérdés:
1. Melyik sáv van a skáláján (64 -73 MHz, vagy 87,5 - (100) 108 MHz)
2. volt-e áthangolva, vagy eredeti gyári állapotú
3. milyen adókat vesz jelenleg
4. milyet szeretnél venni
6. van-e külső antennája
7. hol van a vételi hely
Ha ezekre válaszolsz, többet lehetne segíteni.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem