Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM rádióvevő TDA7000-rel
Lapozás: OK   1 / 15
(#) angelero hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Sziasztok!

Először hagy kérjek elnézést, hogy ugyan kismillió hasonló téma van, de épp ezért is elveszne ebben az adatrengetegben :kuss: . Találtam egy TDA700-val felépített kis fm vevőt, de pl.: nem tudom, hogy mekkora az antennája vagy, hogy egy sima potival megoldható-e a hangerőszabályzója
Egyébként bármi elég kis méretben megépíthető fm rádióvevő érdekel, asse baj ha mono.
Előre is köszi!!

tda7000.JPG
    
(#) sixtek hozzászólása Máj 7, 2007 / 4
 
Szia,

Antennanek egy rovid (kb. 30cm-es) hajlekony huzaldarab is megfelel. Vagy pl. egy teleszkopantenna.

tda7000.jpg
    
(#) DRoland válasza angelero hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Bár ez nemtom mennyire lehet kis méretű, de ha érdekelnek a rádiók, akkor ezt nézd meg, nem kispályáznak!
Rádió
(#) angelero hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Köszi mindkettőtöknek. (Azt hittem csak én nem alszok ilyenkor ) WOW Az utóbbi elég komoly
, de én beérem egy viszonylag frekvenciastabil mono vevővel is. Egyik álmomba vmi ilyesmit építettem.
(#) Sanyi87 válasza angelero hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Hali
Ezt amugy már valaki megépítette?.....mert én még régen igen de vmiért nem működött..elég sokat szívtam vele...De lehet h csak az anténna bemenetre egy erősítette jelet kéne kapcsolni...szal egy pár tranyós kis antennaerősítő kéne elé...szerintem...
azt lehet csak én voltam béna
(#) angelero válasza Sanyi87 hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
erre a tda7000-rel felépítettre gondolsz?
(#) Sanyi87 válasza angelero hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
jah..de lehet h csak én szurtam el vmit....nemtom
ha jol emlékszem...egy LM386os ICvel megépített HF erősítőt készítettem hozzá...ha lesz ídőm lehet megépítem ujra..még meg van TDA7000-es...valahol
(#) cimopata hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Sziasztok:
Szerintem TDA7000+LM386 az kevés kell még hozzá egy nagyfrekis erősítő ami erősíti az antenna jelét mert különben csak sügást fog venni. Antennának én 70-80 cm t tennék
(#) angelero válasza cimopata hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
erősítő nélkül képes meghajtani egy fülhallgatót? , vagy vmi műveleti erősítő vagy nagyfrekis erősítő kell hozza?
(#) sixtek hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Jelszintu kimenete van, tehat kell meg egy kis erosito hozza. En TDA2003-at hasznaltam.
(#) angelero hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
és nem tud vki vmi egyszerű fm vevőt ami elég kis helyen megépíthető és viszonylag stabil
Erről mi a vélemyény?:
(#) bbatka válasza angelero hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
Ez középhullámú.
(#) angelero hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Csak az a baj, hogy AM nem pedig Freki modulált
(#) sixtek hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
Illetve hogy nem is kaphato...
(#) angelero válasza sixtek hozzászólására (») Máj 7, 2007 /
 
jah
(#) luxusmoszkvics hozzászólása Máj 7, 2007 /
 
egy darab dróttal a helyi rádió zajmentesen jött a tda7000-rel épített vevőmmel. ez volt kb 7-8 éve.
(#) Sebi válasza luxusmoszkvics hozzászólására (») Máj 8, 2007 /
 
Ahol kevés az adó és azok frekiben elég messze vannak egymástól, ott jó lehet így is, de én az antennakört is hangolhatóvá tenném, mert ilyen kevés hangolt körrel nem túl jó a szelektivitás. Budapesten a régi forgókondis hangolású vevőket művészet beállítani tiszta vételre az egymás mellett gubbasztó adók miatt.
(#) e-sporadic hozzászólása Máj 10, 2007 /
 
Sziasztok. Van egy detekotoros rádióm, ami a ccir urh sávon működik. Csak egyszerű kapcsolás. Kiegészítettem kéttranzisztoros hangfrekis erősítővel meg csatoltam még egy rezgőkört és így bára hangja már joval erősebb, nem tudok vele egy adót sem tisztán venni, pedig az ablakunknál nagyon nagy a térerő. Az a baj hogy mindegyik adó egyszerre szól.
Szerintetek van esélyem a jobb minőségü vételre?
talán még több rezgőkör kéne
vagy muszáj keverőoszcillátort építeni bele a jo vételhez?
Segítségeket elöre is köszönöm.
(#) blokkmetal hozzászólása Júl 16, 2007 /
 
Sziasztok! A korábban említett nagyon frankó rádiót valaki megépítette már? Engem nagyon érdekelne a dolog. Ugyanis meghalt a minihifim, amiből csak az aux-ot és a rádiót használtam, ezért építek egy kis cuccost, amiben csak ezek vannak: előfok, végfok, fejhallgató, rádió (és persze trafó meg táp ). Fontos, hogy a rádió FM és sztereo legyen.

Mi nem kell nekem a kapcsolásból, ha van már fejhallg. erősítőm, és nem akarok ezen hangerőt szabályozni? Vagy akkor már a PIC progiját is buherni kellene? Ahhoz viszont (még) nem értek.
(#) blokkmetal válasza blokkmetal hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Senki nem állt neki?
(#) norbiv8 hozzászólása Júl 17, 2007 /
 
Tudom nem a témába vág, de TDA7088T-vel nagyon pici ( nekem 2x3cm) méretű scan-es rádiót lehet összedobni. 2db ceruzaelemről vagy a számítógép alaplapon levő 3V-os litium elemről működik, bár az utóbbi nem túl gazdaságos.
(#) blokkmetal válasza norbiv8 hozzászólására (») Júl 17, 2007 /
 
Végül is továbbfejlszteni lehetne... Az is jó nekem. De rádiózás terén még amatőr vagyok, ha jól tudom ahhoz még kell egy sztereo demodulátor vagy mi (csak hallottam) hogy sztereo legyen. Segítsetek ki ha nem jó kifejezést használtam. Lényeg hogy sztereo legyen. Tudnál arról kapcsolást felrakni? Vagy benne van adatlajában?
(#) laca99 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
Nem tud valaki egy olyan kis teljesítményű és egyszerű FM rádió kapcsolást amit egy kerti napelemes lámpából kiszedett napelemmel meg lehet hajtani? Néhány mA-es legyen. Nem fontos ha fülhallgató is legyen mert pl. 1 erősítőhöz lehet csatlakoztaatni.
Minden ÉRTELMES megoldás érdekel.

Köszi.
(#) valve válasza laca99 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Szia. Csak kiváncsiságból, minek kell napelemről működjön a rádió, ha az erősítőnek úgyis táp kell,..
(#) Atis57 válasza laca99 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Szia!
most a CONRAd- ban 4700 Ft-ért van kurblis- napelemes- fm/am rádió. ennél olcsobban nem megy ---és ,hogy nézki a dobozolása ha házilag épited.
persze lehet:
hány napelemed van mert 4-6 V szüséges -terhelve .
milyenek?mono- poli kristályos vékonyréteg ?
mennyire bonyolult / érzékeny legyen / IC__TRANZISZTOR / ?
(#) laca99 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
valve: Elektronika órára kéne házira és nem volt jobb ötletem.

Atis57: A Pesti adókból egy párat be tudjon fogni, melyik fogyaszt kevesebb áramot az IC vagy a tranzisztor?
(#) bbb válasza laca99 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
szerintem vegyél egy kulcstartós rádiót (kb. 2-300ft, de legtöbbször ajándékba adják rendezvényeken), amin egy gomb van, és nyomkodásra automatikusan behangolja a rádiót. ezekbe általában egyetlen gombelem kell, hogy működjenek.
ezután szétkapod a kertilámpád, ami a lámpában a lednek adná a tápot két vezeték, azt ráforrasztod a kis rádió tápjára (persze nem árt megnézni mekkora fesz esik ott, ha túl sok, akkor berakni pár ellenállatot), majd kicsit barkácsolsz, hogy kinézzen valahogy, és kész is!
(#) gg630504 válasza laca99 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Ha jó AM vevő is:
Középhullámú amplitúdómodulált adás vételére tenyésztették ki a ZN414 típusú integrált áramkört. Ne tévesszen meg, hogy csak 3 kivezetése van.
Erősít, AGC-z, demodulál. Másfél voltnál többet nem is szeret.
(#) titi válasza laca99 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Ferenczi Ödön: Elektronikai receptek III.
11-21. oldal. Van benne a már említett ZN414 -el is napelemes rádió.
(#) laca99 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
bbb: És nem tudod hogy hol lehet kapni ilyen kulcstartót?
Következő: »»   1 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem