Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   308 / 360
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Ejj, most vettem észre.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Valóban, most átírtam 8MHz-re de nem biztos hogy a C kódban jól állítottam be, megpróbálom azt is értelmezni a leírásban.
Közben kicsit módosítotam a programot is.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019

Flowcode1.fcf
    
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Jónak kell lennie. A számításban az első sor, valamint a változók közül a "tizedes" nevű törölhető, nincs használatban.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Küldöm a kimentett adat forgalmat illetve a programot.
Nem meg
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Fizikailag jól van bekötve a szenzor? 3k3 - 4k7 felhúzóellenállás megvan? Maga az adatküldés jónak tűnik, a szenzor kiolvasással lehet gond. Jobb lenne küldő kvarcot (16 MHz vagy több) akasztani a kontrollerre, a 8 MHz határeset a Flowcode-ban 1Wire kezeléshez.
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2019
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Azon már túl teszem magam, de valami valóban nem jó, ellenállás megvan az tuti de a kijelzőn nincs érték megjelenítés.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
PIC12F1840 szintén nyolc lábbal rendelkezik de sokáig el lehet vele menni, lásd melléklet. Fagyasztóládákat szoktam vele ellenőrizni.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Jan 9, 2019 /
 
Siker, nincs pofám elárulni hogy mi volt de megírom, a tx és rx lábak fel voltak cserélve

Flowcode1.fcf
    
(#) kkrisz75 hozzászólása Jan 15, 2019 /
 
Szaisztok. Lassan 5 éve nem jártam erre.
De lett egy új projektem, és nincs ötletem a megoldásra.

Amit csinálnia kell(ene).
Lényegében egy szerkezet háttér világítása lesz, 3 színű ledekkel.
18F4620as pic (20MHz), hez van kötve 1db encoder. Ezzel lehet a fényerőt állítani.
Az encoder nyomógomb részével pedig a színek közt váltani. R/G/B, mindenek külön állítani a fényerejét.
(Van egy RS232 ki-be menet is... ah egy Hc05ös bluetotth eszköz. Az a része működik, meg nem is a legfontosabb az csak kísérleti dolog)
Van egy LCD is ellenőrzésre, hogy lássam az értékeket, az is később kikerül.

A fényerőt 1 színnél tudom állítani, de váltani nem tudok a színek közt. Pedig kimérve a kapcsolót működik. Fel van húzva a láb, és nyomásra testel. De nem teszi a dolgát. (Pedig sokat használtam kapcsolót így, és nem volt vele eddig bajom.)


A végeredménynek majd 3 db 3 színű ledet kell vezérelnie külön színekkel.
Így a pic pwm kimenete nem használható, mert kimenethez 3x3 láb kell.

Flow V5 ben van. Régen LCD tesztelésre használt programom lett bővítve. Azért ez a név.

Ja és nem tudom át tenni 16F877A i/P ba. Hiába állítom bárhogy a chip beállításoknál, semmit nem csinál. Nem tudom mit nézek el, de nem lenne rossz egy olyan verzió sem. (nem gondolnám hogy mind a két 877esem rossz lenne.Igaz közel 6 éve hever a polcon.)
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019

LCD Test.fcf
    
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Szia! Először mindenképpen a hardveres hibát kellene megkeresni. 1 ledet kapcsolj a gombbal, ha működik utána lehet tovább lépni, mert a hardveres hibát csak Te tudod megkeresni mi nem. Ezután én minden jelenleg nem használt cuccot kivennék belőle (RS..), ha már megy utána tenném vissza. És ha 16F877-re kell akkor egyből azzal kezdeném.
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Már próbáltam.

1 leddel megy, sőt minden lábon külön megy. De így egyben nem megy.
A hardveres része jó.
Volt mérővel a lábon van 5V, ha megnyomom a kapcsolót lehúzza 0V ora.

Ha egyesével külön lábakon hajtom meg a RGB led különböző színeit, akkor külön külön megy a fényerő szabályzás.
(LCD, RS232 ha van ha nincs.)

Kapcsoló nem megy. A feltételes elágazásban a változóhoz nem ad hozzá + 1-et egy gombnyomásra. (Több lábon próbáltam. D2,3,4, B5,6,7, Most E3 van)

(vagyis a program átrakása 877be csak úgy nem megy.. Akkor újra írom ahhoz külön.)
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Ha a gomb tulajdonságainál átállítod aktív alacsonyra a polaritást nem javul meg?
(#) kokozo válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Megvan a hiba.. gomb beolvasás makroban Szinváláts1 be olvasol értéket, amihez hozzá akarsz adni 1-et, a következő lépésben, de a gomb állapotától függően az mindig visszaáll 0 vagy 1 re. kell még 1 változó..
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Bakker tenyleg.
Ugyan azt a változót használtam állapotra és számlálásra.
Köszi.

Ellenben bár most ugyan azzal a hibával itt van a 877es verzió. Meg se moccan a program:
Még az LCD se jelenít meg semmit, el se indul.
(Lehet hogy az oscillatornak túl sok a 33pF - 20Mhz)

Bár próba dugdosós panelon összerakva meg, és csak pic van cserélve a 4620as simán fut a 877es meg se moccan. (csak a 877es nél be rakosgatok egy felhúzó 10k a Mclr lábra)
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2019
(#) Ferkógyerek válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Nem csoda hogy az LCD nem ír ki semmit, a Timer0-val másodpercenként majd húszezerszer kezdeményezel megszakítást. Nem néztem át annyira a programot hogy megértsem, de ezt a megszakítási frekvenciát csökkenteni kellene.
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Kicsit átalakítottam..
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
Érdekes megoldás.

Encoder_SW Kapcsoló pergés ellen lett így megoldva?
(#) kkrisz75 válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Jan 15, 2019 /
 
9000 Hz alatt villog inkább mint PWM, de most lejjebb vettem, csak még nem néztem meg vele.
A 4620ban simán megy, így azzal haladtam addig, míg rá nem jövök a hibára.
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Igen, meg így nem áll meg a program.
(#) kkrisz75 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
16F877A
Beírtam, de meg se moccan a program.

Hardveresen ugyan az mint a 4620, ami fut, így nem a hardveres része a gondja...
2MHZ vagyis sebességben sem a maximum.

Egyelőre nincs tippem.
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Ha van freki mérőd mérj rá a kvarcra, hogy elindul e.
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Lehet, hogy azzal lesz baja.

33pf van benne, amivel a 4620as fut, de raktam bele 10pf, amire a 877es semmit nem csinált, vele együtt a 4620as ugyan azt produkálta mikor benne felejtettem.

Kicsibe más most nincs itthon. Hogy 15-20ast kipróbáljam.

Régen azzal használtam őket.
(#) kokozo válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Több helyen is írták, hogy 33-al nem csak 22-vel megy. Esetleg egy reset gombot betenni a MCLR lábhoz, hogy a táp felállása után lehessen indítani tesztelés céljából.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) kkrisz75 válasza kokozo hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Nem olvastam vissza.
Tegnap gondolkoztam ezen, mikor kezembe került a régi nyák darabja amiben használtam, hogy is volt bekötve. Csak nem emlékeztem, hogy hány pf volt.
Csináltam egy szimpla villogtatót és az se fut le, így cserélgetni kezdtem.

Akkor keresek 20(22)ast, hátha tudok kukázni 2 darabot a régióra prototípusból.

2012 óta nem foglalkoztam a dologgal.
(#) kkrisz75 válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Közbe rohangásztam kicsit.
De igen, 15pf volt a régi panelon, azzal elindult a program.

És a 4620asnál csak átváltottam a 877esre a chip beállítást és elindult, csak a 877es nem bírja az "A" porton az LCD-t. Viszont B portra sem lehetett rakni, mert az portmegszakításnál az ecoderrel össze akadt: Az encoder össze vissza számolt ha tekertem. (másik porton egyáltalán nem ment (nem is csoda PortB megszakítás miért menne a D lábon)
Így most D és C portr lábakra lettek pakolva az LCD lábai így működik. Az encoder a B2 és 3 működik.
8MHz en van a TMR0 és szépen szabályozza is még az 1db RGB ledet.
A Bluetooth HC-05 el is kommunikál RS232-n. A telefonon a programmal is lehet a színeket váltani és állítani a fényerőt, és persze szinkronba is van az encoderrel, pic programból megoldottam.

Most már csak a te egyszerűsítésedet kell alkalmazni, mert elegánsabb megoldásnak tűnik. Bár így még nem használtam változót.

Köszi.

Egyelőre még csak a kapcsoló megoldást tettem át, a többi az saját megoldás de működik hibátlanul.
Ha valakit érdekel.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2019
(#) Bakman válasza kkrisz75 hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Idézet:
„a 877es nem bírja az "A" porton az LCD-t”
Ha jól tudom, az RA4-es port nyitott kollektoros, nem totem-pole meghajtású mint a többi. Ha azt kihagod vagy felhúzó ellenállást teszel oda, mennie kell. Ha jó neked a C és D port, akkor viszont mindegy is a dolog.
(#) kkrisz75 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 16, 2019 /
 
Ez nem néztem. Én hibám.

Jó az a port is egyelőre. Ha kész a program lehet kikerül belőle az LCD mert a végeredménynél nem lesz rá szükség. Most érték kontrollnak van ott.
(#) mhatalyak hozzászólása Jan 17, 2019 /
 
Sziasztok!

°C-ot hogyan tudok kijelezni LCD kijelzőn? A °-jelet, ha begépelem stringbe, akkor egy kötőjelet kapok helyette, mondjuk sejtettem, hogy így nem is lesz jó...
(#) kaqkk válasza mhatalyak hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
Meg kell nézni a kijelző adatlapján hogy benne van e ez a karakter a ramjában , ha nincs akkor egyedi karakterként meg kell szerkeszteni és ramba menteni majd onnan kiolvasni
(#) mhatalyak válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2019 /
 
ITT elvileg ott van, utolsó sor jobbról a harmadik.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2019
Következő: »»   308 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem