Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   117 / 293
(#) gyulank válasza toro hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Néztem akkor is mikor írtam. Semmivel se mond többet, mint, hogy hogy kell beállítani.
Az Ezermesteres meg annál, hogy van olyan, és az hú de sokkal jobb mint a hagyományos. Semmi plusz információ nincs egyik linken sem.
Mi a függvény?
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) toro válasza gyulank hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Gyulánk!
Gondolj csak bele: ha kicsi a meredekség száma, akkor lassan emelkedik a kazánvíz hőfoka.
Ha magas akkor gyorsan-, teljes terheléssel emelkedik.
(#) gyulank válasza toro hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
De pontosan mit jelent pl. a 3-as meredekség konkrétan?
(#) karcsi válasza toro hozzászólására (») Dec 4, 2013 /
 
Üdvözöllek toro, és a többi fórumozót is!
Nem látom be az összefüggést a hőcserélő és a lángmoduláció között! Inkább a szabályozó
poti, a processzor IC, vagy a mágnestekercs hibájára gyanakszom. Ezek vizsgálatához,
esetleges javitásukhoz kérnék tanácsot. Várom kedves, szakszerű tanácsaitokat.
(#) kgsandor hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit! Én még új vagyok ezen a fórumon. Sajnos van egy kis gondom a Vaillant VUW 240 es kazánunkkal. Kiír egy F 63-as hibakódot. Ha a vezérlő panellel van a gond javítható? Tudtok ebben nekem segíteni ? Előre is köszönöm Sanyi
(#) birolaci hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Sziasztok ismét!

Van egy újabb "problémám" a Saunier Duval SD135-tel. Szépen lekapcsolja, újraindítja a kazánt, ám mivel ez idő alatt a víz eléggé nagy hőmérsékletet veszít, a kazán, míg újramelegíti a rendszerben a vizet (5-8 perc) ijesztően, de talán inkább félelmetesen kattog. Nagyon durva.

Olyan, mint amikor átmelegszik valami, de ez nagyon hangosan csinálja. Konkrétan az van, hogy már-már félek ott állni mellette, figyelni meddig is nyomja fel a vízhőmérsékletet. Itt jegyezném meg, hogy a saját hőmérője alapján, úgy, hogy a kazán saját hőmérsékletet szabályzó tekerője nullára van állítva (mert egy ideig a termosztátot jóval magasabb hőmérsékletre állítottam, mint amit elérne rövid idő alatt, így mintha termosztát nélkül működne, a fűtővíz-hőmérsékletet szabályoztam csak - gondolom), 72-107 fok között ingázik. Bekapcsolva felnyomja kb. 107-ig (100-nál és 110-nél van beosztás, így csak kb. 107 az a 107, majd a láng kialvása után leengedi 72-73-ig, és onnan indítja újra a melegedést).

Ez a vízhő történet nem zavar annyira, mert gondolom, hogy csak az előremenő vizet próbálja jó melegen tartani, és az is lehet, hogy a hőmérő sem pontos egyáltalán, de a korábban említett istentelen kattogás erősen zavaró, ijesztő.

Valami tipp esetleg?

Bocs, ti biztos nem tippeltek...
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2013
(#) botond1960 hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Szeretnék egy kis segítséget! Ha valaki meg tudná mondani, hogy az rbc 20 és 24-es nek a vezérlő elektronikája egyezik vagy nem? Illetve mi az amiben teljesen más ? Köszönöm ha valaki válaszol!
(#) birolaci válasza birolaci hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Ja igen, a "Szépen lekapcsolja..." az a termosztátra vonatkozik. Azt csak gondoltam, nem írtam oda.
(#) toro válasza karcsi hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
A kombi kazánokban 80-90 %-ig SIT 845 szelep van.
A kék tekercs a modulációs. 5-17 V feszültséget ad rá a vezérlőpanel a hőmérséklet érzékelő NTC értékének változása alapján.
(#) VIM válasza birolaci hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Szia! Már megbeszéltük ezt a hőcserélő dolgot, vagy nem? Azzal van a probléma! El van vízkövesedve és helyileg felforr benne a víz és a kavitáció hangját hallod mint csattogás. Szét kell ahhoz szerelni, hogy ki lehessen "hozzávetőlegesen" vízkőoldóval tisztítani és akkor "lecsendesedik". A szivattyús savazó készülék valószínű, hogy nem áll a rendelkezésedre, de ha mégis, akkor azzal egyszerűbb és biztonságosabb ez a művelet. (foszforsavas, rapid vízkőoldó)
(#) toro válasza botond1960 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Ugyanaz, mivel a 4 kW a hőteljesítmény különbség.
(#) toro válasza birolaci hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
VIM írta a megoldást. Ha kitisztítod, nem árt a szivattyút is kitisztítani.
(#) Kentaur73 hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Buderus GB 022-es kondenzációs kazánunk. Tavasszal jött be először a 3Y hiba reszetelés után egész nyáron nem volt semmi baja (melegvizet hőtárolóba készített). De a fűtés szezonban ismét előjött a hiba, reszeteléssel először még lehetett nyugtázni, de most már bármit csinálunk nem fűt. A 3Y hiba mindig akkor jön be amikor be kellene gyújtania. Mindenki segítségét szívesen fogadjuk.
(#) toro válasza Kentaur73 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
"3Y" a hibakód: A ventilátor túl lassan vagy túl gyorsan jár.

30. keret
A ventilátor túl lassan vagy túl gyorsan jár.
Reteszelõ kazánzavar-kód
1. lépés Ellenõrizze a ventilátor Tacho-kábelének dugaszoló csatlakozását.
Ez a vékony dugasz, lásd a 78. keretet, 2. poz.
2. lépés Kifogástalan a dugaszoló csatlakozás? Igen: → 4. lépés
Nem: → 3. lépés
3. lépés Állítsa helyre a dugaszoló csatlakozót, lásd a 78. keretet, 2. poz. → 41. keret
4. lépés Ellenõrizze a ventilátor Tacho-kábelét, lásd a 73. keretet.
5. lépés Kifogástalan a ventilátor Tacho-kábel? Igen: → 7. lépés
Nem: → 6. lépés
6. lépés Cserélje ki a ventilátor Tacho-kábelt. → 41. keret
7. lépés Ellenõrizze, hogy a védõérintkezõs csatlakozóaljzat hálózati feszültsége 195 és 253 VAC között van-e.
8. lépés Kielégítõ a hálózati feszültség? Igen: → 10. lépés
Nem: → 9. lépés
9. lépés A zavar oka az elektromos berendezésnél van. → 41. keret
10. lépés Ellenõrizze, hogy nincs-e dugulás a ventilátorban, az égõben, a hõcserélõben vagy a füstgázrendszerben.
11. lépés Dugulás van? Igen: → 12. lépés
Nem: → 13. lépés
12. lépés Hárítsa el a dugulást. → 41. keret
13. lépés Ellenõrizze, hogy a füstgázelvezetõ vagy a levegõbevezetõ rendszerben van-e egy második ventilátor.
14. lépés Van második ventilátor? Igen: → 15. lépés
Nem: → 16. lépés
15. lépés Helyezze üzemen kívül a második ventilátort. → 41. keret
16. lépés Ellenõrizze, hogy a ventilátor járókerék a motortengelynél kioldódott-e, lásd a 76. keretet.
17. lépés Kioldódott a ventilátor járókerék? Igen: → 18. lépés
Nem: → 19. lépés
18. lépés Cserélje ki a ventilátort, lásd a 76. keretet.
19. lépés Elhárult a zavar? Igen: → 41. keret

No, ilyen egyszerűen írja le a buderus az elhárítást szóról-szóra.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) toro válasza Kentaur73 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Volt-e a kazánod karban tartva?
Karbantartáskor el kell végezni a tűztér komplett tisztítását.
Ez áll a spirálcső erős kefével (nem drótkefe) történő alu.-siliciumoxid mentesítés (a fehér kirakódás).
Kondenz edény tisztítás-, ionikus elektróda tisztítás.
Vigyázz(!) az izzítógyújtót ne hogy eltörd! 3 évente illik az alu.tagok közötti szilikon és az égő alatti tömítést kicserélni.
(#) Kentaur73 válasza toro hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Köszönöm a választ. Sajnos nem tudom mi az a keret.
(#) Kentaur73 válasza toro hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
Most volt kitakarítva. Szerelő végezte nem Buderus-os. Ez a kazán előtt nem volt kazánunk és beépítésnél nem mondták, hogy takarítani kell, úgyhogy 6 év eltelt az első takarításig. Sajnos közelünkben nincs Buderus-os szerelő kiszállás pedig horror áron van sajnos. Az említett tömítést hol lehet beszerezni? Válaszod előre is köszönöm.
(#) toro válasza Kentaur73 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
A szervíz leírásban a megoldási oldalszánok.
(#) toro válasza Kentaur73 hozzászólására (») Dec 6, 2013 /
 
7099544 GB022 égőfej tömítés
78174 GB022 burkolat égéstér tömítés.
Ezeket kellene egy buderus kereskedőnél venni. A munkát bármely gázszerelő el tudja végezni, nem nagy durranás.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2013
(#) W.A.Lacky hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne a Computherm Q3 digitális szobatermosztát kapcsolási rajzára. Megköszönném, ha valaki segítene.

W. A.
(#) pedrokovacs hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Westen Novadens Boyler 240 gázkazán néhány napja E133 (gázhiány) hibát írt ki, reset és néhány ki-be kapcsolás után begyújtott, kihívtam a szervizt, kicserélték a gyújtó elektródát, jól működött, a szerelő azonban jelezte, ha legközelebb jelentkezik a probléma, akkor vezérlő panelt kell cserélni 50-60eFt. Két nap múlva persze megint jelentkezett a hiba. Ha kikapcsolom és várok egy kicsit akkor utána begyújt, de jelentkezett egy másik jelenség a meleg víz sárga színű lett (ha csak hideget engedek az tiszta) és mintha lassabban melegítené föl a HMV-t.
A kérdésem az lenne, hogy valóban panel hibás lehet? A kazán napra pontosan 5 éve lett beüzemelve. A másik kérdésem, hogy mitöl lett sárga a melegvíz?
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv: Péter
(#) DoDo69 válasza pedrokovacs hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Szia Péte!
A gázhiány valójában nem is biztos, hogy gázhiány, csak az elektronika nem érzékeli a lángot.
Első körben megnézném, hogy a gyújtás (szikráztatáskor) van e láng. Ha a láng megjelenik, akkor nem érzékeli az elektronika. Ha nincs láng: van e gáz?!!! Szűrők eldugultak nyomáscsökkentő jól működik... Gázszelep tekercse ( ellenállás) , Kap e áramot a szelep .... Az elektronika meghibásodott nem megy ki áram a tekercsekre..... A lángot a lángba hajló ion áram érzékelő érzékeli és nagyon kicsi áramot továbbít az elektronika felé. Az érzékelő fém tisztára takarítás sokszor megoldja a gondot. Folytonosság vizsgálata az érzékelő felülete és az elektronika megfelelő bemenete közt. A földelés hiánya, vagy tökéletlensége okoz láng érzékelés problémát. A szerelő ha mindent megvizsgált csak ez után halkan kimondhatja a panelcserét,de szerintem a panelt érdemes lenne megnézni. Van, aki paneljavítással foglalkozik a köreimben Kérdés, hol található ez a készülék…
Üdv: DoDo
(#) toro válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
www.computherm.hu/index.php?inc=product&ref=11‎ ...nézd meg itt!
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2013
(#) toro válasza DoDo69 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
De szépen levezetted a megoldást.
(#) W.A.Lacky válasza toro hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Köszi, de nekem a kapcsolási rajzra van szükségem.
(#) teren56 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok!
Van valaki aki foglalkozik gyújtás vezérlő elektronika javítással.A kazánomban ma cserélték ki a "Honeywell S 4565AD 2098 1" típusszámú gyújtásvezérlőt.30e-ben fájt.Nem látszik semmi égésnyom rajta.Gondolom egy próbaáramkörben le lehetne tesztelni.Ha valaki foglalkozik ilyennel, megköszönöm a segítséget.
(#) toro válasza W.A.Lacky hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
SAjna, még nem jutottam hozzá!
(#) GM76 válasza GM76 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Hello JZoli és toro!
A kazánomat ismét sikerült megjavítanom... Az ominózus RL1 relé és a mellette lévő kondenzátor cseréjével. A kondenzátort tavaly ugyan kicseréltem, de most is raktam bele egy újat. Két hete működik hiba nélkül a kazán, de elkiabálni azért nem szeretném...
Ha esetleg van valakinek eladó SMCMD01 panelje, pótpanelnek megvenném, ha meg tudunk egyezni.
A Buderus központ ismét bizonyította, hogy alkalmatlanok a vásálóik kiszolgálására, támogatására, mivel most sem válaszoltak a nekik irt levelemre... Arcpirító, hogy egy ilyen nagy nevű cég ezt megengedheti magának.

Nektek viszont ismételten nagyon nagy köszönettel tartozom!
üdv!
(#) toro válasza GM76 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Ügyes vagy4 Gratula!
Azért ne a céget szidd! Sajnos vannak olyan emberek, akik seggéhez nőtt a szék és különleges nyelvcsapásokkal a helyükön tudnak maradni.
(#) W.A.Lacky válasza toro hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Ok. Tartok tőle, hogy szét kell szedjek egyet, hogy megrajzoljam a kapcsi rajzát. Ezt szerettem volna elkerülni.
Következő: »»   117 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem