Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   81 / 93
(#) szucsistvan123 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Szia!
Közben rájöttem én is hogy túlcsordulás!
8V AC megy a panelra amin rajta van az egyenirányítás, szűrés, és a 8V-os stab IC is. A táppal semmi gond nincsen! 0,5A-re van méretezve, annál csak nem eszik többet.
Majd cserélek IC-t és megnézem, hogy megszűnik e a halványodás.
Köszi a választ!
(#) Alkotó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 17, 2017 / 1
 
Van itt egy apró félreértés. A tápegységben lévő stabilizátor nem 8, hanem 5 V-os kell legyen. Illetve a 0,5-re való méretezés az többféle is lehet. Pl. ha a trafót ehhez mérten nagyon kicsire választottad, akkor elképzelhető, hogy a feszültség már jelentősen csökken 0,5A hatására. Ezt célszerű ellenőrizni, a 7805 bemenetén és a kimenetén lévő feszültség megmérésével a terhelés közben. A bemeneten 10 V körüli feszültségre számítunk, a kimeneten pedig stabil 5 V-ra.
(#) szucsistvan123 válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 17, 2017 /
 
Hali!
Bocsi elírtam! 5 voltos stab ic van benne!
Ha a legelső hozzászólásomra lapozol, ott a képen látszik a trafó. 6 db műszer lesz, mind a hatnak külön szekunder tekercs a trafón, amik 0,5A-re vannak méretezne. (De biztos tudna többet is.)
A feszültség csak nagyon minimálisan esik, a 8,6V üresjáratiból 8,3-ra. (ezt akkor mértem, amikor több szegmens világított) Az 5V is rendben van, nem ingadozik.
(#) (Felhasználó 122012) válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 18, 2017 / 1
 
Hali!
Idézet:
„ezt akkor mértem, amikor több szegmens világított”

Erre fel lehet használni az ICL7107(06) 37-es "TEST" bemenetét.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2017
(#) szucsistvan123 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 18, 2017 /
 
Ezt jó tudni, köszi!
(#) eadx hozzászólása Dec 3, 2017 /
 
Üdv!
Megépítettem Alkotó féle kijelzőt. Panel. A kijelzője ugrál, de sajnos a fórum 80 oldala sem taglalja ezt a fajta összeszerelést. Lemostam a gyantát, kicseréltem a jó kondikat még jobbra. Nem változott a végeredmény.Hol lehet a hiba?
A csatolt tápegységet szeretném mérni vele. A trafó 12.2V-3.2A legalábbis az adatlapja szerint.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A kijelző milyen tápról megy ?
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Ugyan arról amiről a csatolt panel. Próbáltam 9 V-os elemről külön is és azzal is ugrál.
(#) eadx válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A táp egy RS805 diódahidon keresztül kapja a feszültséget közösen a panel bemeneti pontjáról, mivel annak is egyenfesz kell.
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
És a Penelen 7805 kimenete stabil ?
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
-5,03V
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
-5,03V ?? ott +5 v nak kellene lennie.
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Akkor annyi, ha a multival mérve felcserélem a kábeleket.
(#) proba válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
A tápegység másik műszerrel jó? Ez az ic szerintem szeret gerjedni, ha a kimeneti kondenzátor nem tetszik neki.Az 1000µF nálad túl sok, oda 1-2µF fólia kondenzátor illik, esetleg plusszba néhány 10µF .A másik amit a tápon nem látok, a szabályzó ellenállásal párhuzamos szűrőtag.
(#) eadx válasza proba hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Az 1000µF-ot nem én találtam ki csak utánépítek. A "szabályzó ellenállásal párhuzamos szűrőtag"-ot nem is láthatod, eddig azt sem tudtam kell szűrni tovább.
(#) kivancsi4 válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
"a szabályzó ellenállással párhuzamos szűrőtag"
LM317 1-es láb és a GND közé 10uF.
(#) eadx válasza kivancsi4 hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
sSemmi eredmény
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Az ic 33-34 es lábán lévő 100nF kondenzátor biztos jól éríntkezik? És a 35-36 lábra menő potméterrel tudsz e változást elérni ?
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
áÁtforrasztottam a kondit, a potira reagál.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
És a reagálás miben nyilvánul meg jobban villog vagy ? Mit kell érteni a reagáláson ?
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Be tudom állítani a multihoz képest a kijelzett értéket. Persze képtelenség leolvasni, de valamelyik szám jó.
(#) eadx válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Valahogy így.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017

video.wmv
    
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Értem , akkor ilyenkor a mérendő bemeneti pontokon van valami feszültség amit mérsz , vagy ezt teljesen magától csinálja .
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Tettem fel egy videót. Csak az utolsó két szám ugrál.
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Azt a feszültséget méri, amit a szabályozható táppal előállítok.
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Magától csinálja.
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
És mennyire ugrál a mérési ponton ez a mért feszültség ? Ahhoz képest amit a kijelző kijelez ?Vagy pedig ugyan úgy ugrál a mérő ponton is az érték .
(#) eadx válasza eyess hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Csak az alkotó féle panelen ugrál a kijlző. Multival mérve stabil a fesz. Ha leveszem a mérési pontokat akkor 0.03-0.07 között ugrál.
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Értem tehát alapból is ugrál.
(#) eyess válasza eadx hozzászólására (») Dec 3, 2017 /
 
Az ic 30 - 31 pontjáról kellene levenni a c5 , és az R5 elemeket , és megnézni , hogy úgy mi lesz .Tehát , hogy alapból fog e még ugrálni , vagy megszűnik majd.Illetve megmérni majd a 31 es pontot , hogy van e rajta valamilyen feszültség ilyenkor.És , ha még mindig ugrálni fog , akkor átnézni a panelt , hogy hogy jut oda feszültség , amit az áramkör már mér is .Viszont alapból nem kellene , hogy legyen ott feszültség.
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2017
Következő: »»   81 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem