Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107

Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   91 / 91
(#) Suba53 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Máj 19, 2022 /

Nem tagadom én le. Majd még fotózok ezt-azt.
(#) exabit válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 19, 2022 /

És még piros plexi is van. Sokszor látom hogy lespórolják pedig ettől lesznek normálisan láthatóak, kontrasztosak számjegyek.
(#) Alkotó válasza Monster02 hozzászólására (») Máj 24, 2022 / 5

Nem kerülte el a figyelmem, hogy az ICL7107-el megvalósított nagy-számjegyes mérőegység kis mértékben "magasabb" mint a 7135-ös 4,5 digites változat. Nem tudom mekkora a valószínűsége, hogy éppen két ilyen egység egymás mellé kerüljön, sőt még függőlegesen is halmozódjanak, de ennek lehetőségét megvalósítottam.
A 7107 mérőegységet "összenyomtam" annyira, hogy pontosan szinkronban legyen a 7135-ös egységgel. Ehhez itt-ott meg kellett mozdítani pár alkatrészt és vezetősávot, de valójában minimális átalakítást kívánt.
Ezzel kicsit univerzálisabbá vált a két egység kombinálhatósága.
(#) exabit válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 25, 2022 /

A 7135-ös panel tervezésénél nem szerettél volna kisebb számjegyeket? Az a 2 cm számjegymagasság egy asztali műszernél elég nagy: 1 cm is bőven jól olvasható és akkor a rögzítőcsavarokkal sem kellett volna trükközni mert így kicsit szokatlan a szemnek hogy nem egy téglalap sarkainál vannak.
(#) Alkotó válasza exabit hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 3

Az "alap"-terv ilyen, és itt látod az első változatát.
Idő közben történt néhány módosítás, pl. az indokolatlanul nagy hűtőzászló fekvőre váltott.
Ez fogadni tudja a 0,52" (13,2 mm) és a 0,56" (14,2 mm) magas számjegyeket.
Ez a cikk-cakkos megfontolás onnan jött, hogy így nem kell a nagyméretű számok miatt extra méretű panelt használni, illetve egymáshoz közelebb tehetőek fügőlegesen a mérőegységek (szerintem jó ötlet, és nem jelent többletköltséget).
A mostani v7.2-es változatról mellékeltem nézeti képeket.
Következő: »»   91 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem