Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107

Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   90 / 90
(#) Alkotó válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 1, 2021 / 1

Örülök ha elégedett vagy.
Ez éppen egy olyan áramkör, ami nem való mindenkinek mert gondosan kell elkészíteni, és akkor nincs vele probléma.
Régebben azt hittem erre bárki képes, de mostanra már van bennem némi bizonytalanság.
Az a jó, hogy még léteznek a hozzád hasonló rutinos öreg rókák.
(#) Alkotó hozzászólása Dec 7, 2021 / 3

Készült a v5.1-es párhuzamos és DIP40 tokos kialakításnak egy 20,32 mm-es kijelzőhöz illeszkedő változata. Több cég is kínál ilyen kijelzőt, például itt is.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2021 / 2

A kijelző néhány méretét felírtam, és mellé tettem egy gyufásdobozt is az arányok jobb érzékelhetőségéért.

méret.jpg

(#) majkimester válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2021 /

Szuperül néz ki ez is, de kicsit csodálkozok, hogy annyi féle változatban megépítetted már, és a múltkor elkészült labortápodba mégsem 7107-tel oldottad meg a kijelzést. Ennek mi az oka? Fontos volt a teljesítmény kijelzés is?
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2021
(#) Alkotó válasza majkimester hozzászólására (») Dec 8, 2021 / 1

A változatok mostanra már nagyjából 4 db-ra korlátozódnak. DIP40 tokozáshoz is van merőleges és párhuzamos, valamit MQFP44 tokozáshoz is van mindkét elhelyezkedés. Az elsőt kivéve, vevői igény alapján készültek a variációk, és mivel láttam bennük fantáziát, ezért megrajzoltam.
Az LPSU labortápon nem volt fontos a teljesítmény kijelzés. Sőt nekem készen is vannak ICL7107-es mérőegységeim, tehát csak fel kellett volna használni, de más volt a cél.
A hozzám eljutott információkra támaszkodva, a labortápot építők túlnyomó része ezeket a "kombinált mérőegységeket" részesíti előnyben, mert olcsók, tudják amit elvárnak tőlük, és ha van jó útmutatás, akkor a bekötésük sem okoz problémát. Ezért építettem én is ilyet, mert így részben tudtam ajánlani egy kevésbé elterjedt típust, részben azt látják a leírásokban és a fotókon is amit majd maguk is fognak használni, ezért csökken a hibázás lehetősége.
(Ez az ok, próbáltam példát mutatni.)
(#) majkimester válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 8, 2021 /

Köszi, így már világos az ok, és teljesen érthető is.
Következő: »»   90 / 90
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem