Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ICL7106/ICL7107
 
Témaindító: Zoli007, idő: Ápr 10, 2006
Lapozás: OK   86 / 93
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Lehet egy ilyent megnéznék
Mini DC 0-100V LED 3-Digital Diaplay Voltage Voltmeter Panel Meter with 3 Wires
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
A 0-100 V azért nem jó nekem, mert nem tudok ebben a tartományban értelmesen áramot mérni vele. A söntön eső feszültség kicsi, ahhoz kell igazodjak.
(#) Zeusz1212 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Ez most komoly? Egy csatlakozó helyett vágjak végig 35 (nem számoltam meg) drótot, forrasszam ki, tisztítsam le a forrszemeket és forrasszak vissza ugyanennyi drótot? Ez lenne a korrekt müszaki megoldás?
(#) Zeusz1212 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Látom beindult a lavina, nem volt szándékomban.

A kijelzők és az IC foglalatba helyezése korrekt, azonban én még mindig a bontható csatlakozást tartom korrektebbnek és igényesebbnek egy ilyesfajta elrendezés esetén. A "kihajtást" elhiszem, hogy elviseli a drótok, de utána elég rondán fog kinézni az egész huzalsor. Ha a miliméterekért folyik a harc, akkor megértem, bár akkor meg lehetett volna közelebb is a két panel, alacsonyabb vagy fekvő kondi a hátoldalon, smd kivitelezés, stb.

Néhány bőrt és elrendezést le lehet még húzni erről a kapcsolásról, azonban ha valaki nem ragaszkodik a ledes kijelzéshez, léteznek ma már korrektebb és olcsóbb panelméterek, akár házilag is, amik 2018-ban aktuálisabbak.

Szerintem a ledes kijelzés nagy hátránya pont az előnye, vagy vakít vagy halvány, de még sosem láttam olyan kapcsolást, ahol a kijelző fényereje alkalmazkodott a környezeti fényviszonyokhoz vagy akár állítható lett volna, pedig nem nagy kunszt.

2018-ban kicsit idejétmúlt maga a 7107 is, kettős táp, melegedés, nagy áramfelvétel, de mit várjunk egy több évtizedes ic-től, csoda hogy még gyártásban van, lehet ezért magas az ára is.

Szerintem egy labortápegységen sokkal jobban, diszkrétebben mutat egy oled kijelző, szép grafikus számokkal, vagy akár egy többsoros lcd kijelző (van abban is nagy méret), alkalmazkodó vagy akár állítható háttérvilágítással és kontraszttal. Sokkal több paraméter, netán grafikák megjeleníthetők rajtuk, ezáltal sokkal profibb hatást kelt.

Senkit nem szeretnék meggyőzni, szigorúan a magánvéleményem írtam le, kinek mi hogy tetszik úgy és olyat épít.
(#) Alkotó válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Okt 22, 2018 / 1
 
Mindenben igazad van.
De ezer éve is főztek csülköt bográcsban, meg ma is főznek. Pedig lehetne akár mikrózni, konfitálni, vagy indukciós főzőlapon megfőzni is. Valamiért nem halt ki a bogrács, mert kell az a kis füst az ízébe.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Ezek az Ebayes mérők nem a pontosságukról híresek, kalibrálni sem egyszerű, a programja is, mint írtad, csak egy saccográf. 300Ft-ért persze okés, de pont a pontosság lenne e lényeg, nem pedig az olcsóság. Nekem is ICL-es a kijelzőm a labortápban, évek óta működik, pontos, amilyen pontosra állítom.
Amelyik Ebayes műszer 100V-ig hirdeti magát azzal nem érdemes 10V alatt mérni, mert ha 12bites ADC is van benne, 24mV a legkisebb lépésköz, amit mérni tud, nem valami nagy felbontás.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2018
(#) Kovidivi válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Gyári nyák, jó nyákterv, nem hiszem, hogy bontanod kellene bármikor is, de mivel te építed össze, rakhatsz csatlakozót is. Nem?
(#) Zeusz1212 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Az utolsó szó jogán. Szerintem műszaki fórumon vagyunk, nem gasztronomiain. Gondolom te sem az utcai bedobósból telefonálsz már, és nem fiákerrel utazol. A műszaki dolgokban egy nap is ezer év, a fejlődés megállíthatatlan.
(#) Zeusz1212 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Esetleg egy hibás vagy územ közben meghibásodó alkatrész?
De egyébként igazad van, rakhatok csatlakozöt, hisz a lábkiosztás lehetővé teszi.
(#) furko válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Nekem tetszik!
Van kijelzőm, van IC-m, van szükségem műszerre, ha publikus a terv, biztos hogy építek.
(#) Alkotó válasza furko hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Nem akarok haza beszélni, de talán a legcélszerűbb ha veszel tőlem panelt. Nekem is Kínában csinálták, és van belőle néhány többlet.
(#) pinyó39 válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Meg a képződött szemét ha csak a mobilokra gondolok.
(#) Zeusz1212 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Remélem nem haragszol meg az újabb "ötletért", de a tizedespontot lehetne jumperrel kiválaszhatóra készíteni. Forrasztásmentes kivitel.
(Ha nincs elég hely, akkor pedig forrpad kivitelben.)
(#) Alkotó válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Minden észrevétel hasznos, köszönöm őket. Ez a tizedespont dolog nálam egyenértékű a méréshatárral amit egyszer kell beállítani és utána örökös. Ezért van "bekötősre" kitalálva. Illetve ha átkapcsolással több értéket is mérünk, akkor ez is kapcsolható, amihez jellemzően huzalozás kell, és ezt éppen jól támogatja a panel.
Mindezzel együtt a kijelző panel viszonylag szellős, akár a javaslatod is megvalósítható lenne.
(#) hixpp02 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
És ez szerintem az egyik legjobb elrendezés, megépítettem több példányban, tökéletesen müködnek.
(#) Alkotó válasza hixpp02 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Nekem is a kedvenceim egyike, nagy számú jól működő példányról tudok. De most az utólagos beépítés miatt más méretű helyen kell elférnem.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 10, 2018 /
 
Érdeklődöm a melléklet szerinti CIC5107AE típus miben tér el a nekem megszokott 7107 típustól? Találtam itthon ilyet, betettem egy Intersil 7107 helyére, és látszólag vele azonos módon működik.

CIC5107AE.jpg
    
(#) Kovisubi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Csak gyártóban tér el, főleg ha működik vele.
(#) Alkotó válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Az eltérő típusszám valamilyen "másságot" sejtet számomra.
Logikus lenne, hogy a típus maradjon ha egyébként azonos, csak a gyártó emblémája/neve változzon.
(#) Kovisubi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Azért ez elég "speciális" ic, nem hiszem, hogy "más" lenne. Akkor nem működne az áramkörben. Próbálj adatlapot keresni, lehet egy két paramétere jobb vagy rosszabb, mint az "eredetinek", de ezek szerint a lábkiosztása, funkciója ugyanaz.
A gyártói jelőlések eltérőek is lehetnek, lásd régi NDK IC-k, vagy más gyártók, más jelöléssel hozzák ki az adott típust. Van ilyen.
(#) majkimester válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Nov 12, 2018 / 1
 
A jó öreg ICL7107. Örökzöld darab. Már rég betöltötte a 40-et, és még mindig gyártásban van. Ha most tervezek egy áramkört egy modern IC-vel, 5-10 év múlva már nem lehet kapni.

Sokat fogyaszt?
maga a tok tipikusan kevesebb mint 1mA mindkét tápról. (<10mW)
De a LED-ek. 8mA per segment, ami sajnos nem allítható, de a kijelzők közös anódjával sorbaköthető 1..3 dióda, amivel a fényerő és fogyasztás és a melegedés is csökkenthető.

Dupla tap?
Igen, de bizonyos feltetelek eseten nem kell, lást mellékelt kép.
Illetve könnyen megoldható helyben egy 7660 vagy 4009 IC-vel.

Ami a 7106-nál még probléma, hogy nem tudja megmérni sajat tápját.
Persze erre is van megoldas, lasd mellékelt kép. (Ami panel méterhez van, de hasonló a bemenet.)
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) kontár hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit !
Ha valaki tudna segíteni... Egy olyat kellene csinálnom,hogy egy 100 ohmos ellenállás értékét kellene kijeleztetnem egy 2x7 szegmenses kijelzőn.Természetesen ICL 7107 ic-vel Ennek kellene a rajza.
Előre is köszönöm
(#) Kovisubi válasza kontár hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
A 100 Ohm, az eleve 3 számjegy. Vagy rosszul értettem és 2 db kijelzőt kötnél egy 7107-re?
Rajz: keresel egy neked megfelelő áramgenerátor rajzot, aminek a terhelő ellenállása a mérendő ellenállásod lesz és ezen az ellenálláson méred a 7107-tel a feszültséget.
(#) kontár válasza Kovisubi hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
0-99-ig 2 számjegy annyi elég
(#) majkimester válasza kontár hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 2
 
Szia, Ellenállas mérésre találsz kapcsolást itt:
Digital multimeter circuit using ICL7107
Gyakorlatilag a 1,999k méréshatár kell neked az két utolsó számjegy kijelzéssel.
(#) kontár válasza majkimester hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Köszönöm
(#) proli007 válasza kontár hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 2
 
Hello! Legegyszerűbben talán úgy úszod meg a dolgot, hogy veszel egy 3 vezetékes Voltmérőt és nem kell hozzá más csak egy LM317 (lehet LM317L is) és egy 120 Ohm-os ellenállást. A 317 Fix 10mA-el táplálja a mérőkört, így a 0..100 Ohm-on 0..1V feszültség képződik. A pontosságát pedig beállítod a kis digit hátoldalán lévő trimmerrel. Ha zavar a tizedespont, akkor lefested egy csepp fekete festékkel. És már kész is vagy. Ugyan 3 digit lesz, de majd elviseled valahogy. Tápfeszültsége 5..12V lehet.
(#) kontár válasza proli007 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Mint egy kicsit laikus nagyon szellemes megoldásnak tartom.Köszönöm.Csak az lehet a problémám,hogy viszonylag nagy 7 szegmenses kijelzőt akarok tenni.Akkor meg az ICL7107 kimeneteit "fel tudom erősíteni"
(#) proli007 válasza kontár hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
Oké, csak úgy cseppet macerásabb, de ekkor használhatod bármely 7107-el készült DVM kapcsolást. Azzal a különbséggel, hogy a IC méréshatárát, célszerű a 2mV-ról 2V-ra beállítani.
De ha nagy méretű kijelzőt szeretnél használni, akkor az számomra azt jelenti, lesz más gond is amit meg kell oldanod, mert nyilván ne egy mezei ellenállás-teszter lesz ez.
Következő: »»   86 / 93
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem