Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   2 / 2
(#) 06smici hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Helló
A rádiótechnika 2008/2. számában van egy 0-1µF-ig mérő kapacitásmérő előtét. ha valaki már megépítette akkor azt megkérném hogy írjon róla egy véleményt. Főleg a pontossága érdekel és hogy hol lehet beszerezni az etalon ellenállásokat.
(#) DJ Tacki hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Üdv!
Kapacitív üzemanyagszintmérőt szeretnék csinálni, és ehhez kellene egy nagyon kis értékeken (min szint 20pf, max szint 35pf), nagyon pontosan mérő kapacitásmérő. Multiméterrel szépen tudom mérni, de a cél hogy avr számára feldolgozható jelet állítsak elő. Konkrétan hogy mennyi a kapacitása nem érdekel, inkább arányaiban legyen pontos, a szintekhez tudom kalibrálni. Köszönöm a segítségeketeket előre is!
(#) lidi válasza vendelkiraly hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hali !

Ez a rajz melyik könyvből származik ?
(#) DJ Tacki hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Mivel eddig senki nem válaszolt, leírom hogy meddig jutottam. Találtam egy egészen jó oldalt( Bővebben: Link) ,namost ez leírás szerint kb 350pF érzékelőre lett tervezve, és 2khz-től 4khz-ig változtatja a frekvenciát a kapacitás függvényében.
Az a gondom, hogy nekem sokkal kisebb kapacitású az érzékelőm, kb 20 és 40pf között kellene a lehető legpontosabban mérnem, és ezzel arányos feszültséget előállitanom a kimeneten. Mit kellene módosítanom hogy kisebb kapacitással is működjön? Fél napot szimuláltam már, de találgatásnál sajnos nem tudok többet tenni, megköszönöm a segítségetek.
(#) Roky válasza DJ Tacki hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Szia!

Küldök egy digitális kapacitásmérő kapcsolási rajzot.
(#) AccessDenied válasza Roky hozzászólására (») Jan 26, 2011 /
 
Kicsit jobb minőségbe be tudnád szkennelni? Lehet megépítem, nem is tűnik olyan bonyolultnak...
(#) zsig hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Hali
A Hobby Eletronika 1990. decemberi számában van egy kapacitásmérő (képen látható) amit szeretnék megépíteni. A kérdésem az, hogy hol tudok ehhez a kapcsoláshoz analóg kapacitív mérőt venni, vagy ha nem lehet ilyet beszerezni, akkor mivel tudnál helyettesíteni?
(#) DJ Tacki válasza zsig hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Üdv!

"Analóg kapacitásmérő" alatt az M betűs karikát érted, amin átmegy egy nyíl? Csak mert az egy analóg alap árammérő műszer, mely 1mA érzékenységű. Analóg panelműszer néven pl HEStore-ban is lehet kapni.
(#) zsig válasza DJ Tacki hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Hali
igen pontosan arra gondoltam. Nem értem, ha az egy alap árammérő műszer, vele hogy mérek kapacitást?
(#) DJ Tacki válasza zsig hozzászólására (») Jún 27, 2011 /
 
Hát pontosan erre való a kiegészítő kapcsolás, az 555 ic-k, hogy a kapacitást (frekvenciát mérve) átalakítsák feszültséggé, majd az alapműszer számára megjeleníthető árammá. Fogd fel úgy hogy ez a kapcsolás egy kapacitás/áram konverter
(#) Omcsesz válasza isamisa hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Szia!

Van ennek a linknek élő változata is? Engem is érdekelne.........
Előre is köszi!
(#) abcdabcd válasza Omcsesz hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Bár ezt a konkrét kapcsolást nem ismerem, ed ha kapacitásmérőt szeretnél, nézd meg az 'LC mérő' nevű témát itt a HE-n... az ott az utolsó sok-sok oldalon tárgyalt LCM3 nevezetű műszert érdemes megépíteni ez kapacitás induktivitás meg esr mérő is... relatíve olcsón meg is építhető... nézz be oda
(#) Omcsesz válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Megvan a kapcsolási rajz! Ha kell vkinek, dobjon üzenetet!
(#) Omcsesz válasza abcdabcd hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Amúgy kösz!
(#) Hercooles hozzászólása Dec 31, 2013 /
 
Sziasztok!

6.3-25V 470-2200µF (nem beépített) kondenzátorok kapacitás tesztelésére tudtok ajánlani műszert? Akár épített is érdekel; Ebay-en 10e Ft környékén már látni ilyen kütyüket, de nem tudom mennyire pontosak és a leírt specifikációjuk.

Köszi a választ.
(#) Skori válasza Roky hozzászólására (») Máj 18, 2020 / 1
 
Gondolod, hogy 9 éve erre vár a kolléga, hogy a mai napon végre eljusson hozzá a beszkennelt leírás?
(#) sany hozzászólása Jan 29, 2021 /
 
Béka oldalán található egy 555-össel felépített kapacitásmérő frekvenciamérőhöz.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2021
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem