Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   279 / 373
(#) proli007 válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Hello! Esetleg érthetőbben?
- Mit jelent számodra hogy "elfogy a szufla"?
- Mit is kapcsoljon? "12V-os aksit és a hozzá tartozó fogyasztót"..
- Igazán nem mindegy a terhelés amit kapcsolni kell.
(Amúgy mi értelme van ennek? De ha esetleg elárulod mit szertnél, lehet érthetőbb a kérdés, ha már feltenni nem tudod..)
(#) Kovabe válasza proli007 hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Konkrétan egy keleti országból származó kertilámpát kéne átalakitanom 1.2v-ról 12v-ra és arra gondoltam hogy a napelem feszültségének megszünésével kapcsolnám be a 12v-ot amin egy 40mA-er terhelés lenne.
(#) proli007 válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 23, 2015 / 1
 
Ugye hogy lehet egyszerűen is fogalmazni. Meg célszerűbb is.

SUN-SW.png
    
(#) kgeery hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Onkyo Tx-8510R-hez keresek kapcsolási rajzot, google most nem a barátom
(#) nydijas hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
A ZANUSSI ZC 540 GS PNC.: 943 265 010 / 00 sütőkapcsoló,sütőmódváltókapcsoló elektromos bekötési rajzára lenne szükségem mert cseréjekor a vezetékeket nem az eredeti érintkezési helyükre kötöttem, kapcsoltam.
Ez a kapcsoló hőfokszabályzós, grilles.
Köszönöm a segítséget előre is.
(#) blasz hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok Kapcsolási rajzot keresnék SGM F160 Matrix Fényvezérlőhöz,vagy bármilyen segítség jól jönne.

Matrix...jpg
    
(#) mikita81 hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
goldstar ffh 303l hez keseneék szervíz manuált
(#) Melphi hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziasztok!
Víz átfolyásmérő kapcsolási rajzot keresek, valami relés kimenettel, LCD-vel.
Köszönöm.
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Hello! Talán először a szenzor kellene, aztán a kapcsolás. Meg hogy mit is akarsz mérni, sebességet, vagy mennyiséget stb. Mert ez alapján szerinted ki tud segíteni?
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szia!
Jogos, kezdjük az elején.
CO2 lézerhez kellene átfolyó víz mennyiséget mérni, amit jó lenne látni kijelzőn, plusz kellene bele egy jelzés arra az esetre ha a vízáramlás egy bizonyos szint alá esik, vagy megszűnik.
"Én úgy gondolom" hogy mindegy milyen szenzort szerzek be, mivel ha HALL akkor egyből, ha opto akkor egy tranzisztoron keresztül tudom csatlakoztatni, lényeg az lenne TTL bemenete legyen, ja és hogy kalibrálható legyen a készülék.
Nagy vonalakban ennyi, megvenni azért nem tudom, mert amit ide leírtam az egy brutálisan drága eszköz lenne.
Köszönöm.
(#) eyess válasza mikita81 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
De például ez megfelelne.
(#) proli007 válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
De a szenzor alatt nem arra gondoltam, hogy milyen Hall vagy akármilyen érzékelő van-e benne mert az tényleg nem lényeges, hanem hogy az áramlás jelet milyen villamos jellé alakítja át az érzékelő. De amit választottál, az nyilván turbinás, és impulzusokat ad.
Így alapvetően neked egy "frekvencia mérő" kell, és egy "impulzus kimaradás" érzékelés. Bár az LCD kijelzés kritériumát túlzásnak tartom. Akkor ésszerű, ha más akármit is vezérel mondjuk egy mikroproci és ennek már van kijelzője. De ezt Te tudod, mi miért van.
Minden esetre a fáma nem szól arról mennyi lesz az áramlás sebessége nálad, hol lesz a jelzés határértéke, és a jeladó erre az üzem,állapotra milyen sebességgel adja az impulzusokat.
De én csak a kérés megfogalmazásában próbáltam "segítséget" nyújtani..
(#) Melphi válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
1-5 L/perc között kellene mérnie, a jelzést ezen értékek között kellene állíthatónak lennie, elég lenne ha kiadna egy 5V-os jelet addig amíg újra a el nem éri a kívánt értéket, remélem mindent leírtam.
(#) Melphi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Talán ez megfelelő információ lehet,"450 pulse output flow through a litre" róla lenne szó.
(#) papus51 válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Nézz körül az ebay-n. Ott láttam ilyesmi áramlásmérőket.
Közben meg is találtam, 1500 pénz:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) Melphi válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Légyszíves olvass vissza.
(#) papus51 válasza Melphi hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Visszaolvastam.
(#) Kovabe hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziaztok
Egy DVR-hez keresek kapcsolásirajzot illetve valakit aki meg tudná esetleg mondani hogy az írás számlálót hogyan is lehet kinullázni.

protek pt 750-20
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2015
(#) dinobc hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Üdv! Soundking FP0212A-hoz keresek kapcsolási rajzot.Előre is köszönöm.
(#) pedrock hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Üdv!
Még mindig keresek egy olyan kapcsolási rajzot, ami kikapcsolja az erősítőt, ha nincs a bemeneten jel, és visszakapcsolja amint újra jelet kap.
(#) vision61 válasza pedrock hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Szia!

A Blaupunkt autós aktív mélyek így működnek, esetleg annak a rajzában megtalálhatod. A fejegység kikapcsolása után kb. 1 perc múlva kikapcsol.
(#) reloop válasza pedrock hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Szia! Az Elliott-féle nálam bevált. A fájlmellékleteim között találsz hozzá NYÁK-ot is.
(#) Remci hozzászólása Ápr 26, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan kapcsolást keresek, aminek a lényege hogy adott 4db 5v-os reed relé és ha megjelenik a tápfeszültség, akkor tetszés szerint az egyik meghúz és behúzva is marad. Majd egy beépített nyomógomb megnyomására a behúzott relé elenged, ugyanekkor behúz a következő és úgy marad.Vagyis minden gombnyomásra a következő kapcsol. Ez megoldható valahogy?
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Hello! Egy CD4017-el vezérelve a reléket megoldható. Hiszen az egy sorrendi számláló, melyet lehet léptetni egy nyomógombbal.
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm, akkor ez irányba kutakodok. Megpróbálok összehozni egy kapcsolást, majd kiderül mi sül ki belőle Bár a léptetés az ok, de azt hogy oldjam meg, hogy a tápfesz megjelenésére az egyik alapból behúzzon?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
(#) proli007 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
A számlálónak van Reset bemenete. Ha azt felhúzod bekapcsoláskor, akkor mindig a Q0 kiment aktív. Ha arra gondolnál, hogy véletlenszerűen húzzon meg valamelyik, az gond lehet. Mert ez következetesen az elsőről reléről fog mindig indulni..
(#) papus51 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Itt egy Johnson számlálós áramkör részlet a mostani fejlesztésemből. Nálam ez háromig tud számolni, és egy digitális jelválasztót címez meg a 0-1-2 kimenetein keresztül. Ha kiveszed a 7 és 15 láb közötti összekötést akkor tízig lépeget. Természetesen ekkor a 15-ös lábat GND-re kell kötni. Ezzel reed reléket is meg tudsz hajtani.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2015
(#) Remci válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Értem. Bőven elég ha Q0 aktív bekapcsoláskor, nem kell véletlenszerűen bármelyiknek meghúznia. De a Reset lábat csak egy pillanatra kell felhúzni bekapcsoláskor, ugye? Végül is ez ostoba kérdés volt, mert akkor nem tudnám tovább léptetni
(#) Remci válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Köszönöm a rajzot, kiindulásnak jó lesz.
Következő: »»   279 / 373
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem