Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1295 / 1675
(#) -balint01- hozzászólása Máj 5, 2015 / 16
 
Sziasztok!
Elkészült életem első elektronikai projektje, attila86 által tervezett Forrasztóállomás II! Elején nem akarta az igazságot, de elektrós tanáraim segítségével az is megoldódott. Érdekességképp mondom, hogy az iskolánk házi elektro konstrukciós versenyén első helyezett lettem vele ( még csak most fejezem be a 9. tanévet elektro szakon ).Viszont már tervezem, hogy egy labortápot is elkészítek.
(#) daneg86 válasza -balint01- hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Gratulálok! Szép munka
(#) tkovacs válasza -balint01- hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Gratulálok, szép munka! Ha a kijelzőt az előlap síkja mögé tennéd, akkor egy plexi lapot lehetne a kijelző elé tenni, amely védené a kijelzőt is és a kinézetén is dobna. (pl. CD tokból szikével is könnyen lehet vágni ilyet). (A fok szimbólum itt is a C betű elé kellene.)
(#) dk1 válasza -balint01- hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Igényes, szép, tiszta és rendes munka. Ilyen fiatalon ilyen korrekt módon dolgozni nem túl általános jelenség.
Gratulálok!
(#) Botond08 válasza dk1 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Szép munka!
(#) voodoo hozzászólása Máj 5, 2015 / 4
 
Félig meddig elkészültek a topládák.

18mm MDF, két 15" mély egyenlőre hangváltók nélkül, hozzá 1-1 reflex RD50 biradiális magas (hangváltóval).
A mélyhangszórók nem egyformák amúgy egy Reflex Bull rms 150, és egy Beyma 15G400-as van benne.
Majd ha lesz pénzem, vagy eladom az egyiket és megveszem a párját, vagy mindkettőt és veszek két egyformát. Úgy lenne az igazi.
Képek, ahogyan készült:
(#) voodoo hozzászólása Máj 5, 2015 / 4
 
További képek.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2015
(#) vipera1997 válasza voodoo hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Nagyon jók lettek, mi alapján csináltad őket?
(#) voodoo válasza vipera1997 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Köszi. Hasraütés szerű. Elsőként teljesen zárt dobozként kezdték, de úgy vettem észre, hogy a hangszórók és a zenei ízlésem a reflex nyílással ellátott ládákban jobban megállták a helyüket.
Trapéz alak, meg nyilván jobb nincs annyi párhuzamos oldal. Más gyártóktól lestem az ötletet.
(#) -balint01- válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Köszi mindenkinek
A kijelzős dolgon én is gondolkoztam, csakhogy a led kijelzőket tartó tüskesort nem lehet kissebbre vágni, meg hát a nyákot tartó távröguzítőket sem lehet hátrébb rakni, mert akkor minden hátrébb megy, és nem érne ki a gomb. Ezeket félretéve nem rossz ötlet.
(#) lukacsp válasza possim hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Ütős dizájn, végre egy eredeti ötlet a sok hagyományos sztenderd "fekvő" doboz után! Látom, te az előlapra, és a kékcsík kivezérlésmérőre vagy a legbüszkébb, bár valószínűleg a hangja lehet a legnagyobb erénye ennek az erősítőnek!
(#) Buvarruha válasza possim hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Úristen, ezek a ledek kisütik a szemedet, gondolom söttben elég kellemetlen lehet akár felé nézni, nem ám rá. A kivezérlésjelző jó dolog, de érdemes visszafogni a fényerőt, mert hamar belátod, hogy ez így kellemetlen.
(#) zsoltee0001 válasza possim hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Jól látom, hogy telefonnal vezérled? Király!
(#) possim hozzászólása Máj 8, 2015 /
 
Nem a kivezérlésmérőre vagyok a legbüszkébb hanem a hangjára, mert nagyon bitang. A kivezjelző sima 40ledes mega8-al. A fényerőt meg mindenből vissza lehet venni, de így sem fényes csak kicsit furán mutat a fotón a festés miatt, olyan élőben mintha kék köd lenne a ledek körül. A telefon meg nem vezérlés csak audió forrás volt nagy hirtelenjébe, a vezérlést egy mega16 végzi.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2015
(#) Gránátalma válasza possim hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Szerintem a koléga a vezérlést pont úgy értette, hogy forrásként használod a telefont.
(#) kocsgab002 hozzászólása Máj 9, 2015 /
 
Sziasztok.
Öcsémék lakásfelújításban vannak, és megkért hogy dobjam fel valamivel a világítást. Ilyen lett A kapcsoló egy Kínából rendelt 4 csatornár rádiótávirányitós szerkezet. A ledek 12V-on 5A-t vesznek fel.
(#) zosza18 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Nagyon szép!!! Én is ilyesmit szeretnék majd, ha felújítom a házat.
(#) nedudgi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 9, 2015 / 1
 
Jól néz ki!
A tápegységet jobb lenne egy szellőzőráccsal takarni - meg ne süsse magát.
(#) kocsgab002 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Egyenlőre még semmi nem takarja, valószínűleg valami esztétikus szellőző lesz előtte.
(#) kameleon2 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Nagyon csinos lett. Egyedül a táp elhelyezése szúrja a szemem. Nem túl szellős hely.
(#) kocsgab002 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Köszönöm. Hosszú teszt jön most, eddig egyáltalán nem melegszik. A tápegység 10A-es, ennek kb a felét használom ki.
(#) Gránátalma válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Szia!
A padlás szóba se jöhet elhelyezési szándék gyanánt?
(#) kocsgab002 válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 9, 2015 /
 
Sajnos egy 5 emeletes társasház földszintjén ez nem megoldható
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2015
(#) lukacsp válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 9, 2015 / 1
 
Szerintem is nagyon menő lett ez a világítás!
Mondjuk ha egy különálló ház lenne akkor sem lenne nagy ötlet a padlásra tenni egy tápegységet. A kolléga szerintem még nem dolgozott padláson július-augusztus környékén, mert akkor nem javasolna ilyesmit.
(#) kameleon2 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Idézet:
„Hosszú teszt jön most, eddig egyáltalán nem melegszik.”
Az idő majd választ ad erre a kérdésre is.
(#) mikrokapcsolo hozzászólása Máj 14, 2015 / 4
 
Sziasztok! A minap átalakítottam az usb-s laptoplámpát. Zavart, hogy kevés fényt ad, azt is csak egy 5 centis foltban. Kijavítottam.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2015
(#) Melphi hozzászólása Máj 15, 2015 / 3
 
Sziasztok!
Építettem egy átfolyás figyelőt, CO2 lézer vízhűtő köréhez.
Rakok fel pár képet, ha valakit érdekel a téma szívesen megadom a szenzor beszerzési forrását (e-Bay)
Elnézést a csúnya képekért, de hirtelen csak teló volt a közelben.
Szeretnék köszönetet mondani proli007-nek a kapcsolási rajzért.
(#) zoly15 válasza Melphi hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Szia!
Szépen megoldottad! A szenzor linkjét megkaphatom?
(#) mate_x hozzászólása Máj 16, 2015 / 2
 
Sziasztok!
Tegnap én is összeraktam a whalaky-féle szúnyogriasztót, kíváncsi leszek a hatására.
Következő: »»   1295 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem