Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1307 / 1670
(#) csatti2 válasza david10 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Én kapton szalagnak nézem rajta azt a cuccot, első tippem az lenne, hogy amikor kihúzza az USB kábelt jó eséllyel ott nyomja majd le kézzel a csatlakozót és ha esetlegesen statikusan feltöltődött, akkor ne süsse ki magát rajta.
(#) Braf válasza david10 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Beültetőgép nem tudná megfogni (vákuumos fej) ha nem lenne rajta.
(#) csatti2 válasza Braf hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Hmm, mivel ez kézzel lett forrasztva akkor esetleg, hogy ne süsse meg a kezét miközben odanyomja forrasztáskor? A kapton hőálló.
(#) Petjaa válasza david10 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Köszönöm! Jól mondják a többiek az kapton szalag. Gyárilag van rajta gondolom, hogy a reflow kemencébe a hő ne olvassza meg a belső müanyag részt.
(#) david10 válasza Petjaa hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Köszönöm mindenki válaszát.Gondolom én is,hogy a hő miatt van.PS4 Reballnál is használják.
(#) ktamas66 válasza Petjaa hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Nagyon jól néz ki! Én csak egy dolgot hiányolok, mint sok más esetben is: a rögzítő furatok hiánya.
(#) papus51 válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Én legalább kettőt látok rajta.
(#) vzoole válasza Petjaa hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Ahogy már Braf írta, azért van rajta, hogy az ültetőgép fel tudja venni.
(#) Zoli_bácsi válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Ha filléres áru, akkor az Polikarbonát (PC) A plexi nagyon drága anyag. Plometil-metilakrilát.(PMMA) Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
(#) ktamas66 válasza papus51 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Azt én is nézegettem, de túl mesze van a szalagkábel csatijától, pedig ott terheli az ember. Lehetne valami sínes dobozba való is, amibe csak be kell tolni, csak akkor az USB szerintem nem lóg ki eléggé. De lehet valami fejlesztési példány, ami kap 4 öntapadós gumilábat .
(#) Zsora válasza david10 hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Braf és vzoole már megadta a választ, én csak kiegészíteném valamivel:
Vannak alakatrészek amik felülete egyenletlen vagy lyukacsos. Ezeket a beültetőgép vákuumos megfogója képtelen lenne felvenni, így vagy öntapadós hőálló fóliát ragasztanak a tetejükre (pl. fémházas, ill. anya csatlakozók), vagy valami hőálló antisztatikus műanyag kupakot, dugót húznak rájuk (pl. tüskesorok), így a felület sík és légzáró lesz. Ezek a kész áramkör használata előtt eltávolítandók, vagy eltávolíthatók.
(#) papus51 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
polimetil metakrilát
Azért össze lehet hasonlítani: a plexi az UV-tól szana-szét repedezik egy idő után, a polikarbonát viszont elég jól tűri.
Ja, és nem tudom mennyire lehet filléresnek nevezni. Utoljára a víztiszta 2mm-es polikarbonát táblát kb. 20.000,-ért vettem.
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2015
(#) Latya válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 29, 2015 / 1
 
Ezek a teszterek jó cuccok. Ilyesmit én is csináltam, igaz ez már újabb verzió lehet. Az enyém egy kazetta tokba került beépítésre egy mobil aksival.

DSC_0632.jpg
    
(#) csatti2 válasza Latya hozzászólására (») Jún 29, 2015 / 4
 
Én 3D nyomtattam neki egy dobozt.

A nyáklapot meg most "dobta ki" a CNC.
(#) kocsgab002 válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Megkérdezhetem, hogy mi indokolta azt a sok kanyart a vezető sávokban?
(#) Alkotó válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Valamikor ezt én is megkérdeztem PC alaplap kapcsán, és azt a választ kaptam -többek között-, hogy így az adatvezetékek hossza azonossá tehető, aminek bizonyos átviteli sebességnél már jelentősége van.
(#) csatti2 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Ez egy kísérletezésre szolgáló lapka lesz. A számos funkció - amit ki akarok próbálni majd rajta - egyike lesz a nagysebességű DMA perifériavezérlés, ami a belső órajel többszörösével képes működni. Azaz 100MHz feletti sebességről beszélünk, itt már számíthat a jelterjedési sebesség. Persze a feladatok nagy részéhez semmi szükség nem lesz erre a kacskaringósággra, így a másik fő oka, amiért ilyenre csináltam, hogy jól néz ki.
Vannak azért hátrányai is természetesen ennek a megoldásnak (a vezetősávok megnövekedő impedanciája és kapacitása, antennaként is működnek a sávok, stb.).
(#) don_peter válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Nekem is tetszik -már mint a kacskaringó-
(#) elektroncso válasza Latya hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Újabb. Nincs egy hete nálam. 2015-ös szoftverrel.
Csatti: Hát akinek 3D nyomtatója van annak könnyű. Nekem maradt a fa.
(#) Zoli_bácsi válasza papus51 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Én most vettem egy lap négyzetmétert, 12.000-ért. Nagyon jól forgácsolható anyag. De csak az öntött verzió!! (GS) ez nem olvad/ragad bele a szerszámba.
(#) Zoli_bácsi válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
De jól néz ki! Nagyon tetszetős a doboz, remek kivitelezés.
(#) pont hozzászólása Jún 30, 2015 / 2
 
Csak egy PC táp átalakítás, egy kamerarendszerhez, hova kell AC 24v is és DC12 is.
(#) szucsistvan123 válasza pont hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Szép!
(#) borvendeg válasza pont hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szép! Bár a csatik egyformasága nekem nem olyan szimpatikus. Nagyon könnyű benézni ha fáradt az ember...
(#) pont hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Köszönöm a véleményeket! Gyorsan kellett, abból ami otthon volt (minimal költségvetés). Nem lesz szem előtt, de azért nem árt ha strapabíró, kompakt darab. A csatlakozóknál lehet szerencsésebb lett volna, valami eltérő fajta, de végül is egyszer kell telepíteni a rendszert. (most még emlékszem mi van a dobozban, pár év múlva nem biztos, de talán elolvasom a feliratot)
(#) kameleon2 válasza pont hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szia! Mivel én elég feledékeny vagyok - Ahhoz a megoldáshoz folyamodtam a stabil tápjaimnál, hogy vagy gravírozott felirat, vagy világító 7 szegmenses kijelzőre fixen beállítom a feszültség értéket. Így látom egyszerre a működőképességet és a feszültség értékét is. Nem nagy költség és hálás megoldás.Mindössze egy kijelző és néhány ellenállás, vagy dióda.
(#) djloui válasza csatti2 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Az elemtartót már belenyomtathattad volna hogy mobil legyen. Amúgy szuper.
(#) pont válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
"Véletlenül" vannak is régi pc "turbo" kijelzőim, köszi az ötletet
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) csatti2 válasza djloui hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szándékosan nem tettem bele. Úgy vettem észre, hogy a cucc folyamatosan eszegeti az elemet. Ha nem használom, mindig lekapom róla az elemet ezért, így könnyebb.
(#) elektroncso válasza csatti2 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Azt én is észrevettem, hogy nagyon gyorsan lemeríti az elemet. Fogok hozzá építeni (amint jobban leszek) egy 9V-os teleppótlót.
Következő: »»   1307 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem