Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1306 / 1672
(#) orcika70 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Igen.
(#) janikukac válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Hát, ha az ember már nagyon belejött, ahhoz meg elpazarol sok pénzt. Ha hobbi, legyen hobbi, szerintem felesleges, de kinek mi a fontos...
(#) don_peter válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Fontos, hogy az amit még hobbiként is készít az ember az legyen tartós..
Ehhez meg kell a zöld trutyi
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2015 / 2
 
A hobbi nem azért hobbi, mert mindent bontott alkatrészekből a lehető legkisebb költségvetésből csinálunk meg. Egy ilyen kis nyákra levetítve a fólia ára alig több pár száz forintnál, és mennyivel esztétikusabb megjelenést ad neki, mintha gyári készítésű lenne.
(#) janikukac válasza don_peter hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Igen, ez igaz. Én mindig gyantát használok, kb. 5 éve hobbizom, azóta nem volt még vele gond.
(#) csatti2 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Amikor két-három tizedmilliméterre vannak egymástól a lábak, illetve a vezetősávok, akkor azért elég hasznos tud lenni az a zöld trutyi...
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2015
(#) zenetom válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Főleg nagyfrekin, ott még az is vezet, amiről azt hinné az ember, hogy szigetel.
(#) janikukac válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Az biztos. Kérdés az, hogy mennyire tudod te otthon kivitelezni azt, hogy a forrasztómaszkod pont ott legyen ahol kell. Ehhez egy precíz, pontos film kell, amit a házi, fóliát megnyújtó lézernyomtatóval nem lehet igazán könnyen elérni. Én is csináltam már ezt-azt fototechnikával. Nem a lötstop hasznosságát firtatom, hanem az otthoni felhasználásának az értelmét.
(#) csatti2 válasza janikukac hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Kisebb nyákoknál nem mászik azért el annyira. Nagyobbaknál meg érdemes úgy kialakítani az áramkört, hogy a finomabb részletet igénylő elemek viszonylag közel legyenek egymáshoz, a többi pedig mehet a maradék részre (egy 603-as ellenállás pl. már nem számít finom résznek ).
(#) Gardener89 hozzászólása Jún 27, 2015 / 6
 
Üdv.
Első csöves építményemet szeretném bemutatni ami nem más mint egy ECL86 Se erősítő. Az egész projekt két teljesen kifosztott (csak a áramköri lapok voltak meg) R4900 Melodynnal és egy Unitra Szilézia trafóval kezdődött. Ezután készítettem hozzá egy csöves tápot és már szólhatott is a zene. Ez vot a könnyebb része, a dobozolással szenvedtem meg igazán. Bár a belső nem túlzottan bizalomgerjesztőbb, de legalább nem is brummos amit sikernek könyvelek el
(#) lukacsp válasza Gardener89 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Ezt nagyon szépen megcsináltad, gratulálok! Sok kellemes zenehallgatást hozzá!
(#) Johnny0004 válasza Gardener89 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Gratula! A csövek alatti króm karikák csap alá valók? Ötletes.
(#) Gardener89 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jún 28, 2015 / 1
 
Köszönöm, és tényleg, bár láttam már kilincs alatt is ilyet
(#) djhans válasza Gardener89 hozzászólására (») Jún 28, 2015 / 1
 
Szia! Jó lett. Ötletes. Érdemes lenne majd az EZ80 helyett EZ81-et betenni.
(#) Gardener89 válasza djhans hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Hello. Tényleg gondoltam is rá, azért nem EZ81 került bele mivel nem volt kéznél. Idővel biztosan ráveszem magam a cserére. Köszönöm az építő hozzászólást
(#) elektroncso hozzászólása Jún 28, 2015 /
 
Nem én építettem, csak dobozoltam.
Vettünk egy univerzális alkatrész tesztert innen az apróból, ennek készítettem egy dobozt. Nem lett a legszebb, de a feladatát -ami elsősorban a kijelző védelme- teljesíti. Fából készült a doboz, a szokásos 10mm-es préselt fa. A kijelző előtt üveglap van. Életemben először szabtam üveget, ez az ötödik darab, az előző négyet elrontottam. A pattintásnál rossz irányba törött. Hamarosan készül hozzá egy kiegészítés, hogy 40MHz-ig tudjon frekvenciát mérni.
U.i.: A doboz famintás öntapadós tapétával van bevonva.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015

P6270028.JPG
    
(#) don_peter hozzászólása Jún 28, 2015 / 1
 
Kész a programozás is.
Múltkor feltettem a hardvert, most meg bemutatom egy videóval a működését és, hogy mire is hivatott ez az SRAM teszter: Bővebben: előző bejegyzésemre irányít
Videó pedig itt: Bővebben: DPTP System - Neo-Geo CXK5814P SRAM teszter
(#) Csupasz válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Ügyes, de a helyedben tettem volna rá valami fedelet, hogy a por ne menjen a foglalatba.Ha már fa, akkor inkább valami vékonylazúr, mint tapéta...
(#) elektroncso válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Nem lesz ennek ideje porosodni...
Valójában a tapéta csak azért került rá, mert nem lett tökéletes az üveg vágott széle, az egyik másik helyen kicsit lepattogzott, a tapéta ezt az esztétikai hibát takarja el. Meg borsózik a hátam az üveg szélének a látványától, látom magam előtt -pedig még nem is láttam olyat- ahogy spriccel a vágásból a vér. Nagyon rossz érzés.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) csapeter válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Szia!
Nekem úgy tanították, hogy az üvegvágót hűteni kell. Pl.: petróleum, én higítóval próbáltam és így sikerült hullámos vágást is ejteni, hiba nélkül. Vágás után az üveg szélét csiszolva, nem lesz olyan éles.
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Tipikus magyar találékonyság! Távtartó kábelszigetelésből. Eszembe nem jutott volna, de megjegyzem, alkalom adtán jól jöhet. Normál csiszolópapírral le lehet könnyen csiszolni az üveg élét. Lehet, hogy a tapétát előbb-utóbb elvágja, bár nem valószínű.
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Hobbiüveg- műanyagból. Egy darab szike és egy egyenes vonalzó kell a vágásához, mert szépen pattan a vágás mentén a hajlításra. Nincs vér, Drakula hoppon maradhat!
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 28, 2015 / 1
 
Csak megjegyezném - az ember amikor alkot és nincs anyaga sok mindent kitalál. Nekem szigetelt távtartók kellettek. Kerekes csővágó(vagy fűrész), alucső, csugorcső és kész a távtartó. Annyira jó lett, hogy ezentúl csak így csinálom. Az alucső filléres tétel a távtartókhoz képest és a szilárdságával sincs gond.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) Csupasz válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Hol lehet venni, és milyen méretben?
(#) mikrokapcsolo válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Sima plexi. Bármely barkácsboltban adnak, fillérekért.
(#) Petjaa hozzászólása Jún 29, 2015 / 4
 
Valami készül!
(#) Zsora válasza Petjaa hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Ez elég "gyárinak" tűnik. Gondolom a nyák nem "házilagos" készítésű és a forrasztás is kemencében történt, mivel pár alkatrész nem épp' forrasztópáka-barát.
Szó mi szó; szép lett. Tán CNC-hez lesz motorvezérlő elektronika?
Egyébként azok a hűtőszárnyak kissé érdekesek, megfelelő így a hőátadás az IC-k felől?
(#) Petjaa válasza Zsora hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Igen CNC vezérlő elektronika lesz belőle. A panel tényleg nem házilag készült, de a beültetés az kézzel pákával történt. Kivéve a QFN tokos IC mert az levegős pákával. Az IC-nek van alul PAD-ja ami teleföldre van kötve és a borda is erre a rézfelületre van forrasztva.
(#) Zsora válasza Petjaa hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
...És ami lemaradt:
Gratulálok a munkádhoz! Látszik hogy adsz az igényességre.
(#) david10 válasza Petjaa hozzászólására (») Jún 29, 2015 /
 
Szép munka!Az USB (CN4) dugasz tetején mire való az a ''barnás izé''? Az RasPi-n és még sok helyen láttam már olyant.
Következő: »»   1306 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem