Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1310 / 1672
(#) Csupasz válasza sooty hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Akkor ez nem VFD?
(#) pjg válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Azt hittem az újság koppintott.
(#) IOsys hozzászólása Júl 8, 2015 / 9
 
Sziasztok! Elkészült végül a mű. Még tél eleje fele gondoltam, építek egy erősítőt, 4 napot szántam rá (dobozt nem beleszámítva). Most lettem kész. A dolog pikantériáját adja, hogy a nyákokat nyomtatni akartam, amihez kellett csinálnom egy nyák nyomtatót, az kb. 5 hónap munka volt. (1. kép) Összesen nem tudom, hogy a két projekt mennyi időbe került, de szerintem megszülethetett volna közben egy gyerek.

A dobozban egy Dracula van. A dobozt egy ősöreg, nagy video magnó fedlapjából gyártottam. (2. kép) Eleinte egyszerű dobozt akartam, de aztán csak járt az eszem, végül a doboz több időbe került, mint az erősítő. Belül a hurkapálcás módszer továbbra se megy ki a divatból.
Rengeteget melóztam vele, ennek ellenére lettek hibái. A doboz "kicsit" csámpás, a bal fele kicsit gerjed, a jobb hamar torzítja a szinuszt, de összességében azért jól elleszünk, szép a hangja.

Köszönöm mindenkinek, aki információval, vagy alkatrésszel segített!

És a végső stádiumról belül elfelejtettem képet csinálni.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) pjg válasza IOsys hozzászólására (») Júl 8, 2015 / 1
 
Idézet:
„szerintem megszülethetett volna közben egy gyerek”

Őt is hallgathattad volna
(#) papus51 válasza IOsys hozzászólására (») Júl 8, 2015 / 1
 
Szia! Erről a nyák nyomtatásról lehetne többet tudni?
(#) IOsys válasza papus51 hozzászólására (») Júl 8, 2015 / 3
 
A lényeg a viaszbázisú tinta. A piezo fejes nyomtatók tudnak ilyennel nyomtatni, ilyenek pl az olcsó Epson nyomtatók. De jól utána kell nézni, hogy milyen a nyomtató feje. Az S21 pl jó. Egy ilyen tintacsomag 10.000 Ft, aprós oldalakon hozzá lehet jutni olcsóbban, a rekordom 1000 Ft-ért 3 patron. Na, aztán át kell alakítani a nyomtatót, konkrétan meg kell emelni a sínt egy nyáknyival, hogy a fej alá bemehessen a nyák. A nyomtató hátulját és alját jól ki kell fűrészelni, vágni, hogy ne feküdjön fel a nyák, meg hogy eleve síkágyas nyomtató váljon belőle. Ha ez megvan, pirossal mehet a nyomtatás, azt ki kell égetni vasalón, aztán mehet a maratóba és kész.

És van is ilyen topic, csak gondoltam ezt gyorsan leírom.
(#) lukacsp válasza IOsys hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Nagyon szép az előlap, és úgy általában az egész készülék is! A nyák készítés technológiája meg egyenesen lenyűgöző, ez a nyomtató még jól fog jönni a további projektek során is!

Egyetlen dolog szúrja csak a szememet, az egyik oldal hűtőfelületének bordázata vízszintesen áll - passzív hűtésnél nem csinálunk ilyet. A passzív hűtés a levegő természetes konvekciójára épül, de az sajnos nem tud kellő hatékonysággal működni vízszintes bordázat esetén.

Sok kellemes zenehallgatást kívánok hozzá!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) IOsys válasza lukacsp hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Köszönöm! Igen, a nyák nyomtató hosszú távú használatra lett tervezve, így nem kell soha senkihez igazodnom, ha szeretnék valamit.
Nekem is szúrja a szemem az a borda, de egyszerűen így fért csak be, pont az a méret. Ezek voltak itthon. Nagyon kevés pénzből akartam kihozni, aztán a végén már nem is számoltam, mennyit költök el rá. Ráadásul pont az az oldal gerjedezik, már megvan a megoldás, addig izzad kicsit.
(#) kissattila88 válasza IOsys hozzászólására (») Júl 9, 2015 / 1
 
Nyák nyomtatóról Írhatnál egy cikket mert érdekel a dolog.
(#) gerleimarci válasza IOsys hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Én is szívesen olvasnék róla egy cikket. Amúgy nagyon szép munka
(#) IOsys válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Köszi! Lesz cikk, már nekem is eszembe jutott tegnap.
(#) kameleon2 válasza zsozso72 hozzászólására (») Júl 9, 2015 / 1
 
Nem nagy durranás. A kivezérlésjelző kínai, a terv kb 30 éves - akkoriban kínlódtam ki - kényszerből. Lehet rajta jócskán tupírozni. Még én is tesztelem, mert a régi változatot - az eredetit elvitte egy barátom pár éve, így még csak szimulátoron tudtam kipróbálni. Talán a hét végén lesz kis időm . Ez egyfajta prototípus. A panel csak azért lett kétoldalas, mert az volt itthon.
(#) IOsys válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 10, 2015 / 2
 
Elkészült a cikk, már csak a moderátor jóváhagyására vár.
(#) nyekk hozzászólása Júl 10, 2015 / 2
 
Sziasztok
Bővült a műhely két mérő műszerrel.Hála az önzetlen fejlesztőknek akik megosztották a kapcs.rajzokat,valamint a HEX.fájlokat.A feliratozásra nem került védő fólia,lefújtam lakkal ,úgy néz ki ez az út is járható,lehet időtállób is mint a fólia,majd kiderül.Persze lakk miatt picit átüt a narancs sárga,de ezek most így sikerültek
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) don_peter hozzászólása Júl 10, 2015 / 1
 
SRAM teszterem kétoldalas nyákon elkészítve kaqkk fórumtársunk segítségével.
Sajnos ez sem lesz a végleges verzió mert lefelejtettem róla a táp bemenetet és még pár apróságot
Ez van, ha az ember figyelmetlen
(#) Moderátor hozzászólása Júl 11, 2015
 
Uraim! Az Off-ok kiszedve, térjünk vissza a témához!
(#) CHZ hozzászólása Júl 14, 2015 / 17
 
Másik előfok, több szolgáltatással, még lábak hiányoznak.
(#) szucsistvan123 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Azta! Hol vetted?
Gyönyörű!
(#) CHZ válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Pár hete csinálgatom, ma lett kész az előlap feliratozása.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) szucsistvan123 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Profi! Látszik rajta, hogy sokat dolgoztál vele!
Diófa az előlap?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2015
(#) CHZ válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Nem dió, de erezete hasonlít.
(#) kameleon2 válasza CHZ hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Szép. De tényleg. De ha egyszer készítettél zöld kijelzőset ilyen színű dobozhoz és szebb volt akkor miért kék? Annyit ront az összképen. Minden más szempontból ütős. Kapott is egy mancsot tőlem.
(#) CHZ válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 16, 2015 / 5
 
Koszonom.
Nincs jelenleg zold kijelzom igy felhasznaltam az elozobol megmaradt LCD t.
Ennek fenyereje nagyobb, meszirrol jobban olvashato, ez elony..
Kepen nem igazan latszik, feliratokat nem egettem ra, igy az is kekes szinu, kicsit javithat az osszkepen.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2015
(#) (Felhasználó 46585) válasza CHZ hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Hát igen, a megszokott gyönyörűség... én ámbra színű kijelzőt használnék bele. Ha már a doboz meleg színű, akkor a kijelző is legyen az.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Igazad van lehetne valogatni.. En VFD kijelzot hasznalnek szivesen, elotte barna uveggel, ami sarga szinezetuve tenne.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Csak nem relés ellenálláslétra szabályozza a hangerőt?
(#) (Felhasználó 46585) válasza CHZ hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Azért ennyire nem egyszerű... a nincsből nehéz válogatni... de így is nagyon szép lett és hidd el, csak nekünk tűnik fel, hogy kék a kijelző, mások ezt természetesnek veszik.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Nem, ha jobban megnezed, azok a bemeneteket kapcsoljak.
Meg minimum 6db relenek kene a nyakon lenni ahhoz, hogy a hagerot is rele mukodtesse.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Akkor miből épül fel ez az egész? A beltartalomról még semmi infó nem jött, csak a külsőn ámul mindenki, pedig az a dolog leglényegtelenebb része, ha már elektronikai oldalról van szó.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Beltartalomrol is beszelhetunk, szerintem nem itt.Itt folytathatjuk
Következő: »»   1310 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem